Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
- Jack Be Nimble
- Posts: 11667
- Joined: 15/01/2010 18:31
#33957 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Piletina i povrce sa rizom.
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33958 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
no večera, džast meza...


- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#33959 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ok, od ovoga se vec moze lijepo zivjetimoonca wrote:Gotovo: moglo je malo ' zivlje'moonca wrote:Veceras nakon par dana -susenja- steak au poivree --
..]
![]()
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33961 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Odlicno--
Sin napreduje-
lijep
Sin napreduje-
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#33962 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Haha, nisam ni skontao. Ubit ce me ova moja ako vidi da sam objaviomoonca wrote:Odlicno--![]()
Sin napreduje-![]()
lijep
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33963 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..ne vjerujem.. bice ponosna-GandalfSivi wrote:Haha, nisam ni skontao. Ubit ce me ova moja ako vidi da sam objaviomoonca wrote:Odlicno--![]()
Sin napreduje-![]()
lijep
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#33964 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ubojicoGandalfSivi wrote:Danas krabe...
ja sam danas hranila rakove s sirnicom iz lidla
baš se jedna riba zakačila s rakom za komad iste
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#33965 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Tovis ih?zlo zlo wrote:ubojicoGandalfSivi wrote:Danas krabe...
![]()
![]()
ja sam danas hranila rakove s sirnicom iz lidla![]()
![]()
baš se jedna riba zakačila s rakom za komad iste![]()
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#33966 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
tovim ali da ih gledam bucmaste lijepe, a ne da ih pojedemGandalfSivi wrote:Tovis ih?zlo zlo wrote:ubojicoGandalfSivi wrote:Danas krabe...
![]()
![]()
ja sam danas hranila rakove s sirnicom iz lidla![]()
![]()
baš se jedna riba zakačila s rakom za komad iste![]()
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33967 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Prije zasto sam dodao puru... Tjestenina je bila napravljena i onda mi pade napamet moketov recept za puru pa stavio i jedno i drugo, neka uzima ko sta hoce.moonca wrote:
Lijepo izgleda-- prepoznatljiva dobra kombinacija ..~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
zasto si dodao tjesteninu
Ovaj recept za koku je odlican, chicken marsala. Izvorno je sa telecom sniclom ali je i koka ok
- Dori
- Posts: 3318
- Joined: 07/03/2007 09:36
- Location: Rajvosa-X.com
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#33969 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
stakasa gljive ti izgledaju fantazija, pljuni recept
za mene rezanci 
- Jolie
- Posts: 526
- Joined: 07/01/2011 14:26
#33970 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Za vikend bakalar i povrca s gril tave, odlican


- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33971 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nije bona gljive, ono je koka, gljive su pride.zlo zlo wrote:stakasa gljive ti izgledaju fantazija, pljuni receptza mene rezanci
Evo ovako (i inace mislim da se premalo recepti pisu):
Ja sam kupio dvije kokosi i otkostio. Jeftinije me izade citava koka nego sami fileti. Izvadis prsa, koka i bataci za pilava a onaj trup ili kako li se vec zove, od toga sam napravio temljac. Doda se jos celera, mrkve, luka...
Prsa po mogucnosti tanko izrezes. Ako ti je deblje izrezano moze se i istuc. Posolis, pobiberis, klasika, u brasno i ispeces na kombinaciji maslinovog ulja i maslaca. Ispeces ih dobro, s obje strane, da se zarumene, da se kora uhvati. I ostavis u zdjelu sa strane. Onda na tu masnocu gdje se je na dnu serpe uhvatilo ono od brasna, na to ljuljnjes sitno izrendanog, e sad sam zaboravio ime, na engleskom je shallots, onaj mali crveni luk, to je ona malo blaza varijanta luka, skuplja, zaboravio sam mu ime sad, sjetice se neko drugi. I na krupno izrezanog saransaka. Nemoj sad na krupno komadine nego one krugice max recimo milimetar. Ali ga nemoj sitnit do besvjesti, neka se i saransak osjeti. To malo prodinstas i na to tanko narezane gljive. Posolis da so vodu izvuce, mozes par minuta i poklopit dok ne puste vodu i dinstas na srednjoj vatri. Kad savrije podlijes ovim vinom Marsala, pojacas dok sav alkohol ne ispari i onda podlijes temeljcem. Poslje toga majdonos i vratis koku u to. To bi ti bilo to. Ovaj saft je malo gusci, nemoj da ti je previse vodnjikavo. Hem ces pustit da savrije a mozes i dodavat, npr maslaca kao sto sam ja ovde, dodas maslaca pa mjesas i onda ti postane staklasto i gusce. Ili malo vrhnja za kuhanje. Ili malo brasna s ohladenim temeljcem. I da savrije. Kako god, treba da je kremasto i gusce, ne valja da je vodnjikavo. Odlican recept, ja sam ga s neta pokupio, ova koka se topi u ustima
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33972 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Samo mi je jednom uspjelo jelo sa bakalarom..Jolie wrote:Za vikend bakalar i povrca s gril tave, odlican![]()
- Jolie
- Posts: 526
- Joined: 07/01/2011 14:26
#33973 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zaledjeni file moncomoonca wrote:Samo mi je jednom uspjelo jelo sa bakalarom..Jolie wrote:Za vikend bakalar i povrca s gril tave, odlican jpg[/img]
-- jel ovaj -suseni ili je vakum pakovanje?
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33974 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..aha- nije usoljen niti osushen?Jolie wrote:Zaledjeni file moncomoonca wrote:Samo mi je jednom uspjelo jelo sa bakalarom..Jolie wrote:Za vikend bakalar i povrca s gril tave, odlican jpg[/img]
-- jel ovaj -suseni ili je vakum pakovanje?
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#33975 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pravim neko kuhanje , zapravo eksperiment koje cu da serviram sa rizom
seibe od nogu
kokosovo mlijeko
luk
shiitake susene
bijeli luk
anis
....
Poslije cu jos povrca da dodam paprika , tikvice





]

