Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33954 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:Image
Lijepo izgleda-- prepoznatljiva dobra kombinacija .. :thumbup: ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :-D zasto si dodao tjesteninu
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#33955 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33956 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Image
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11667
Joined: 15/01/2010 18:31

#33957 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Image

Piletina i povrce sa rizom.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33958 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

no večera, džast meza...
Image
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33959 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

moonca wrote:
moonca wrote:Veceras nakon par dana -susenja- steak au poivree --

:gladna:


..Image]
Gotovo: moglo je malo ' zivlje' :zoka:

Image
ok, od ovoga se vec moze lijepo zivjeti :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33961 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Odlicno-- :thumbup:

Sin napreduje- :oops: :thumbup: lijep
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33962 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

moonca wrote:Odlicno-- :thumbup:

Sin napreduje- :oops: :thumbup: lijep
Haha, nisam ni skontao. Ubit ce me ova moja ako vidi da sam objavio :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33963 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

GandalfSivi wrote:
moonca wrote:Odlicno-- :thumbup:

Sin napreduje- :oops: :thumbup: lijep
Haha, nisam ni skontao. Ubit ce me ova moja ako vidi da sam objavio :)
..ne vjerujem.. bice ponosna- :-D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33964 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

GandalfSivi wrote:Danas krabe...
ubojico :lol: :lol:

ja sam danas hranila rakove s sirnicom iz lidla :lol: :lol:

baš se jedna riba zakačila s rakom za komad iste :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33965 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

zlo zlo wrote:
GandalfSivi wrote:Danas krabe...
ubojico :lol: :lol:

ja sam danas hranila rakove s sirnicom iz lidla :lol: :lol:

baš se jedna riba zakačila s rakom za komad iste :lol: :lol:
Tovis ih? :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33966 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

GandalfSivi wrote:
zlo zlo wrote:
GandalfSivi wrote:Danas krabe...
ubojico :lol: :lol:

ja sam danas hranila rakove s sirnicom iz lidla :lol: :lol:

baš se jedna riba zakačila s rakom za komad iste :lol: :lol:
Tovis ih? :D
tovim ali da ih gledam bucmaste lijepe, a ne da ih pojedem :lol: :lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33967 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:
Lijepo izgleda-- prepoznatljiva dobra kombinacija .. :thumbup: ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :-D zasto si dodao tjesteninu
Prije zasto sam dodao puru... Tjestenina je bila napravljena i onda mi pade napamet moketov recept za puru pa stavio i jedno i drugo, neka uzima ko sta hoce.
Ovaj recept za koku je odlican, chicken marsala. Izvorno je sa telecom sniclom ali je i koka ok
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#33968 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Dori »

Zoya, Loo :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33969 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

stakasa gljive ti izgledaju fantazija, pljuni recept :-D za mene rezanci :-D
User avatar
Jolie
Posts: 526
Joined: 07/01/2011 14:26

#33970 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jolie »

Za vikend bakalar i povrca s gril tave, odlican :thumbup:

Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33971 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

zlo zlo wrote:stakasa gljive ti izgledaju fantazija, pljuni recept :-D za mene rezanci :-D
Nije bona gljive, ono je koka, gljive su pride.
Evo ovako (i inace mislim da se premalo recepti pisu):
Ja sam kupio dvije kokosi i otkostio. Jeftinije me izade citava koka nego sami fileti. Izvadis prsa, koka i bataci za pilava a onaj trup ili kako li se vec zove, od toga sam napravio temljac. Doda se jos celera, mrkve, luka...
Prsa po mogucnosti tanko izrezes. Ako ti je deblje izrezano moze se i istuc. Posolis, pobiberis, klasika, u brasno i ispeces na kombinaciji maslinovog ulja i maslaca. Ispeces ih dobro, s obje strane, da se zarumene, da se kora uhvati. I ostavis u zdjelu sa strane. Onda na tu masnocu gdje se je na dnu serpe uhvatilo ono od brasna, na to ljuljnjes sitno izrendanog, e sad sam zaboravio ime, na engleskom je shallots, onaj mali crveni luk, to je ona malo blaza varijanta luka, skuplja, zaboravio sam mu ime sad, sjetice se neko drugi. I na krupno izrezanog saransaka. Nemoj sad na krupno komadine nego one krugice max recimo milimetar. Ali ga nemoj sitnit do besvjesti, neka se i saransak osjeti. To malo prodinstas i na to tanko narezane gljive. Posolis da so vodu izvuce, mozes par minuta i poklopit dok ne puste vodu i dinstas na srednjoj vatri. Kad savrije podlijes ovim vinom Marsala, pojacas dok sav alkohol ne ispari i onda podlijes temeljcem. Poslje toga majdonos i vratis koku u to. To bi ti bilo to. Ovaj saft je malo gusci, nemoj da ti je previse vodnjikavo. Hem ces pustit da savrije a mozes i dodavat, npr maslaca kao sto sam ja ovde, dodas maslaca pa mjesas i onda ti postane staklasto i gusce. Ili malo vrhnja za kuhanje. Ili malo brasna s ohladenim temeljcem. I da savrije. Kako god, treba da je kremasto i gusce, ne valja da je vodnjikavo. Odlican recept, ja sam ga s neta pokupio, ova koka se topi u ustima
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33972 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jolie wrote:Za vikend bakalar i povrca s gril tave, odlican :thumbup:

Image
Samo mi je jednom uspjelo jelo sa bakalarom..

:thumbup: -- jel ovaj -suseni ili je vakum pakovanje?
User avatar
Jolie
Posts: 526
Joined: 07/01/2011 14:26

#33973 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jolie »

moonca wrote:
Jolie wrote:Za vikend bakalar i povrca s gril tave, odlican jpg[/img]
Samo mi je jednom uspjelo jelo sa bakalarom..

:thumbup: -- jel ovaj -suseni ili je vakum pakovanje?
Zaledjeni file monco
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33974 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jolie wrote:
moonca wrote:
Jolie wrote:Za vikend bakalar i povrca s gril tave, odlican jpg[/img]
Samo mi je jednom uspjelo jelo sa bakalarom..

:thumbup: -- jel ovaj -suseni ili je vakum pakovanje?
Zaledjeni file monco
..aha- nije usoljen niti osushen?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33975 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Image

Pravim neko kuhanje , zapravo eksperiment koje cu da serviram sa rizom

seibe od nogu
kokosovo mlijeko
luk
shiitake susene
bijeli luk
anis

....
Poslije cu jos povrca da dodam paprika , tikvice
Post Reply