Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Sanjarko
- Posts: 28457
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33926 Re: Zeničani
Ne dao Bog da niko sazna kako je to biti u svom svijetu stalno. Dijagnoza mi je sizofrenija ima vec godinu i pol. Moguce da mi se odmalena ona vuce i da je imam odmalena, jos pritom ni fizicki nisam zdrav i prav, samo nikad nije utvrdzeno sta tacno.
Pokusao sam, i pokusavali smo ali nam se ne da. Iskrsnu uvijek neki drugi problemi. Tako ti je kod sirotinje i siromastva. Vrzino kolo.
Pokusao sam, i pokusavali smo ali nam se ne da. Iskrsnu uvijek neki drugi problemi. Tako ti je kod sirotinje i siromastva. Vrzino kolo.
- Sanjarko
- Posts: 28457
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33927 Re: Zeničani
Trudim se. Ali ne da se. Vrzino kolo. Nisam vise ni depresivan. Cak bio sam nedavno suprotno od toga. Gola borba za opstanak. Osnovno jedva imamo i sve teze. Da je meni bilo onako radit kao sto sam prije radio. Ali nije moglo vise tako se radit. Znanja bas nemam ni finansija za doskolovanje i prekvalifikaciju.Ja_Ja wrote:Mali je možda depresivan ali ne i psihički bolestan. Psihologu da ti pomogne. I ovo kažem onako iskreno, kod nas je psiholog često tabu jer narod odmah kaže eno ga ide psihologu lud je. A u suštini mnogima treba psiholog kako bi se bolje nosili sa problemima. Ako imaš dovoljno za pojest i popiti, i krov nad glavom imaš riješenu i jednu osnovu. Sad polahko se hvataj ostalih problema jedan po jedan i pokušavaj ih riješiti.
Lako rec ovo, ono ali niko ne zna tudzu muku.
Last edited by Sanjarko on 06/06/2019 13:23, edited 1 time in total.
- Sanjarko
- Posts: 28457
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33928 Re: Zeničani
Bato 15.61 posts per day
Ja 6.96 posts per day
Bato imam vremena ali u svom sam svijetu stalno skoro. Lako ti je ono rec.
Ja 6.96 posts per day
Bato imam vremena ali u svom sam svijetu stalno skoro. Lako ti je ono rec.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#33929 Re: Zeničani
Digla sam ruke od ove teme i odlucila ne pisati vise,
Ali sam se stvarno morala javiti
Momak se javio, malo da se pojada, samo Bog zna koliko mu je tesko u životu i koliko je očajan kad nema kud i kome svoju muku ispricati, nego nama strancima, koji mu ne mozemo pomoć.. Al opet se jadan nada, čemu... Mozda samo lijepoj rijeci. Mozda nekoj ideji. Prijedlogu. Savjetu...
I vi dođete i napadate lika sto je psihički bolestan, kako se usudjuje bit, sizofrenicar, sto je nehbljeb, sto ne uzme lopatu u ruke, što ima vremena pisat po forumu. Sram i stid da vas bude. Da je drzave, momak bi imao i finansijsku i zdravstvenu pomoć. Al nema drzave. A očito nema ni insana.
Niko se nije sjetio rec raja hajmo skupiti po cenera, kupit momku lijekove ili hranu, platit račune. Možda bi mu malo krenulo u zivotu. Ma eto ne moramo ni to, ali svakako ako ne možeš pomoc pa de nemoj ni odmoc.
Nekad je ovo bila dobra tema, super raja i priča. Sad me sramota, da ljudi citaju kakvi su zenicani...
Ali sam se stvarno morala javiti
Momak se javio, malo da se pojada, samo Bog zna koliko mu je tesko u životu i koliko je očajan kad nema kud i kome svoju muku ispricati, nego nama strancima, koji mu ne mozemo pomoć.. Al opet se jadan nada, čemu... Mozda samo lijepoj rijeci. Mozda nekoj ideji. Prijedlogu. Savjetu...
I vi dođete i napadate lika sto je psihički bolestan, kako se usudjuje bit, sizofrenicar, sto je nehbljeb, sto ne uzme lopatu u ruke, što ima vremena pisat po forumu. Sram i stid da vas bude. Da je drzave, momak bi imao i finansijsku i zdravstvenu pomoć. Al nema drzave. A očito nema ni insana.
Niko se nije sjetio rec raja hajmo skupiti po cenera, kupit momku lijekove ili hranu, platit račune. Možda bi mu malo krenulo u zivotu. Ma eto ne moramo ni to, ali svakako ako ne možeš pomoc pa de nemoj ni odmoc.
Nekad je ovo bila dobra tema, super raja i priča. Sad me sramota, da ljudi citaju kakvi su zenicani...
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#33930 Re: Zeničani
Not My Idea wrote:Digla sam ruke od ove teme i odlucila ne pisati vise,
Ali sam se stvarno morala javiti
Momak se javio, malo da se pojada, samo Bog zna koliko mu je tesko u životu i koliko je očajan kad nema kud i kome svoju muku ispricati, nego nama strancima, koji mu ne mozemo pomoć.. Al opet se jadan nada, čemu... Mozda samo lijepoj rijeci. Mozda nekoj ideji. Prijedlogu. Savjetu...
I vi dođete i napadate lika sto je psihički bolestan, kako se usudjuje bit, sizofrenicar, sto je nehbljeb, sto ne uzme lopatu u ruke, što ima vremena pisat po forumu. Sram i stid da vas bude. Da je drzave, momak bi imao i finansijsku i zdravstvenu pomoć. Al nema drzave. A očito nema ni insana.
Niko se nije sjetio rec raja hajmo skupiti po cenera, kupit momku lijekove ili hranu, platit račune. Možda bi mu malo krenulo u zivotu. Ma eto ne moramo ni to, ali svakako ako ne možeš pomoc pa de nemoj ni odmoc.
Nekad je ovo bila dobra tema, super raja i priča. Sad me sramota, da ljudi citaju kakvi su zenicani...
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#33931 Re: Zeničani
Not My Idea wrote:Digla sam ruke od ove teme i odlucila ne pisati vise,
Ali sam se stvarno morala javiti
Momak se javio, malo da se pojada, samo Bog zna koliko mu je tesko u životu i koliko je očajan kad nema kud i kome svoju muku ispricati, nego nama strancima, koji mu ne mozemo pomoć.. Al opet se jadan nada, čemu... Mozda samo lijepoj rijeci. Mozda nekoj ideji. Prijedlogu. Savjetu...
I vi dođete i napadate lika sto je psihički bolestan, kako se usudjuje bit, sizofrenicar, sto je nehbljeb, sto ne uzme lopatu u ruke, što ima vremena pisat po forumu. Sram i stid da vas bude. Da je drzave, momak bi imao i finansijsku i zdravstvenu pomoć. Al nema drzave. A očito nema ni insana.
Niko se nije sjetio rec raja hajmo skupiti po cenera, kupit momku lijekove ili hranu, platit račune. Možda bi mu malo krenulo u zivotu. Ma eto ne moramo ni to, ali svakako ako ne možeš pomoc pa de nemoj ni odmoc.
Nekad je ovo bila dobra tema, super raja i priča. Sad me sramota, da ljudi citaju kakvi su zenicani...
i od mene imas
sta ce sizofrenija? nema sizofrenije kad se radi, da vidis kad se uzmes posla, pucas od zdravlja! - tako su nas nasi preci ucili i uvjeravali.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#33932 Re: Zeničani
Mi monstrumi bezdušni,..
On je otpisao sebe trebamo li mu reći da se probudi, da se ne otpisuje,.. ili mu potvrditi da dobro čini,..
Cijelo vrijeme provlači priču kako se brine šta će biti s njim kad mu mama umre, da li će se izboriti da naslijedi njenu penziju.
Ni jednom nije spomenuo da bi dok je mama još živa barem pokušao da se osamostali.
Neko mu je predlagao da nauči programiranje pa je za opravdanje našao da mu je kompjuter loš.
Evo poklonit ću mu laptop, ako je stvarno voljan da uči nešto raditi.
To je mnogo više od 10 maraka,..
On je otpisao sebe trebamo li mu reći da se probudi, da se ne otpisuje,.. ili mu potvrditi da dobro čini,..
Cijelo vrijeme provlači priču kako se brine šta će biti s njim kad mu mama umre, da li će se izboriti da naslijedi njenu penziju.
Ni jednom nije spomenuo da bi dok je mama još živa barem pokušao da se osamostali.
Neko mu je predlagao da nauči programiranje pa je za opravdanje našao da mu je kompjuter loš.
Evo poklonit ću mu laptop, ako je stvarno voljan da uči nešto raditi.
To je mnogo više od 10 maraka,..
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#33933 Re: Zeničani
Mozes li pokusati pojmit sta znaci sizofrenija.Ci-Nick wrote:Mi monstrumi bezdušni,..
On je otpisao sebe trebamo li mu reći da se probudi, da se ne otpisuje,.. ili mu potvrditi da dobro čini,..
Cijelo vrijeme provlači priču kako se brine šta će biti s njim kad mu mama umre, da li će se izboriti da naslijedi njenu penziju.
Ni jednom nije spomenuo da bi dok je mama još živa barem pokušao da se osamostali.
Neko mu je predlagao da nauči programiranje pa je za opravdanje našao da mu je kompjuter loš.
Evo poklonit ću mu laptop, ako je stvarno voljan da uči nešto raditi.
To je mnogo više od 10 maraka,..
Mozda momak ima hallucinacije, možda cuje zvukove, mozda se boji izaci iz kuce, mozda se boji ljudi, možda se boji krize ako bi radio.
Sve tvoje stoji, ali ti zaboravljaš da se ne radi o zdravoj osobi
Zavrsila sam s temom.
Vizionar, tebi sretno, svako dobro ti zelim
- Crni cvijet
- Posts: 184
- Joined: 16/11/2009 19:51
#33934 Re: Zeničani
Ja ne mogu da vjerujem sta neki pisu. Not My Idea tebi svaka cast i podsjecas me na meni jednu dragu osobu iz RLa.
Covjek ima potvrdjenu dijagnozu a forumski strucnjaci su u fazonu 'ti k'o biva nesto depresivan 'ta ti znas'
Cuj Bate 'ti imas puno slobodnog vremena'

Covjek ima potvrdjenu dijagnozu a forumski strucnjaci su u fazonu 'ti k'o biva nesto depresivan 'ta ti znas'
Cuj Bate 'ti imas puno slobodnog vremena'
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#33935 Re: Zeničani
jel de da vam je jasno kako je shizofrenija ozbiljna dijagnoza?
onako ljudski i drugarski dva puta razmislite prije nego nesto otipkate i stisnete send
btw kakva je ono skalamerija na sred trga?
onako ljudski i drugarski dva puta razmislite prije nego nesto otipkate i stisnete send
btw kakva je ono skalamerija na sred trga?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83506
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33936 Re: Zeničani
Otkud znam(o) sta je covjeku?
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#33938 Re: Zeničani
a vidite, jebote, vrišti iz postova da čovjek ima ozbiljnih problema i da mu je radna sposobnost skromna, ako ikakva.. nemati volje ili mogućnosti da se pruži pomoć je ok, al nije ok prisjesti na muku.. malo ljudskosti nije naodmet..
nimonja, fin osvrt
nimonja, fin osvrt
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83506
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33939 Re: Zeničani
Meni licno gore zvuci Konasjer Karlin.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33940 Re: Zeničani
zafalilo kralju parakamen spoticanja wrote:jel de da vam je jasno kako je shizofrenija ozbiljna dijagnoza?
onako ljudski i drugarski dva puta razmislite prije nego nesto otipkate i stisnete send
btw kakva je ono skalamerija na sred trga?
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#33941 Re: Zeničani
meni je zanimljivo tumačiti njene riječi, pokušati skontati kako joj mozak funkcioniše, koje poruke i po kojim principima umeće u njene postove.. jednom sam skonto šta je htjela reći i složio sam se sa njenom porukom.._BataZiv_0809 wrote:Meni licno gore zvuci Konasjer Karlin.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83506
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33942 Re: Zeničani
Hoću da kae'm da je vrlo teško na osnovu nečijeg načina pisanja postavljati i gađati se stručnim dijagnozama. Da ne kažem nepristojno i nemoralno.medvjed23 wrote:
meni je zanimljivo tumačiti njene riječi, pokušati skontati kako joj mozak funkcioniše, koje poruke i po kojim principima umeće u njene postove.. jednom sam skonto šta je htjela reći i složio sam se sa njenom porukom..
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#33943 Re: Zeničani
dečko je sam više puta jasno pisao o svojim dijagnozama.. a i da nije, red je ostaviti otvorenom mogućnost da uzrok nečijih nevolja leži u okolnostima mimo njegove kontrole, a ne u lijenosti ili sl.._BataZiv_0809 wrote:Hoću da kae'm da je vrlo teško na osnovu nečijeg načina pisanja postavljati i gađati se stručnim dijagnozama. Da ne kažem nepristojno i nemoralno.medvjed23 wrote:
meni je zanimljivo tumačiti njene riječi, pokušati skontati kako joj mozak funkcioniše, koje poruke i po kojim principima umeće u njene postove.. jednom sam skonto šta je htjela reći i složio sam se sa njenom porukom..
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83506
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33944 Re: Zeničani
Ne upratih, ali nejse....međede, ovo je forum, nije sve što pročitamo nužno istinamedvjed23 wrote:]
dečko je sam više puta jasno pisao o svojim dijagnozama.. a i da nije, red je ostaviti otvorenom mogućnost da uzrok nečijih nevolja leži u okolnostima mimo njegove kontrole, a ne u lijenosti ili sl..
Kakve god da su okolnosti, kukanje nista dobro ne donosi, odnosno ja mu ne želim biti publika
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#33945 Re: Zeničani
legitiman stav, što se mene tiče_BataZiv_0809 wrote:Ne upratih, ali nejse....međede, ovo je forum, nije sve što pročitamo nužno istinamedvjed23 wrote:]
dečko je sam više puta jasno pisao o svojim dijagnozama.. a i da nije, red je ostaviti otvorenom mogućnost da uzrok nečijih nevolja leži u okolnostima mimo njegove kontrole, a ne u lijenosti ili sl..Evo neću dalje ići od toga, nije ok.
Kakve god da su okolnosti, kukanje nista dobro ne donosi, odnosno ja mu ne želim biti publika
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83506
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33946 Re: Zeničani
U pravu simedvjed23 wrote:
legitiman stav, što se mene tičekao što već rekoh, pokušati pomoći, makar riječima, je dobro, ignorisati, što si ti upravo odabrao, je prihvatljivo, a prisjedati na muku nekim upadicama o višku slobodnog vremena i drugim aluzijama na lijenost nije ok, ne može biti ok, osim ako smo dobro upoznati sa svim pojedinostima slučaja i imamo dokaze da neko laže, mulja ili na drugi način zloupotrebljava empatiju forumaša..
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#33947 Re: Zeničani
ja volim arzu i nihila iščitati
odoh na kakvu temu za nezeničane, dok nisam iscrpio dobrodošlicu

odoh na kakvu temu za nezeničane, dok nisam iscrpio dobrodošlicu
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33948 Re: Zeničani
dobrano prdite po temi
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#33949 Re: Zeničani
Ne vidim nista sporno sto mu se sugerira da pokusa nesto sto do sada mozda i nije pokusao, od psihijatra, do prekvalifikacije. Ja sam tek u jednom od njegovih zadnjih postova procitao da ima definisanu dijagnozu a sve prije toga napisano je bilo s ciljem da ga uputim. Osim jednog zubara, haman da nema niko na ovoj temi iz medicinske struke, pa mu i ne mozemo davati savjete koji mozda njemu trebaju. Sve neke moralne vertikale a ni vasa javljanja nisu bila u domenu produktivnog vec samo kritike.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#33950 Re: Zeničani
Druže mani se krampa i lopate, tek tad ćeš poludit nego gledaj da tu penziju naslijediš. Bolje dinar u hladu nego tri na radu. Danas kad me infarkt nije strefio, a nadređeni samo goni: hajde, hajde, hajde. Hajd u picku materinu jebem ti Seoce.
