Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Sanjarko
Posts: 28457
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33926 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Ne dao Bog da niko sazna kako je to biti u svom svijetu stalno. Dijagnoza mi je sizofrenija ima vec godinu i pol. Moguce da mi se odmalena ona vuce i da je imam odmalena, jos pritom ni fizicki nisam zdrav i prav, samo nikad nije utvrdzeno sta tacno.

Pokusao sam, i pokusavali smo ali nam se ne da. Iskrsnu uvijek neki drugi problemi. Tako ti je kod sirotinje i siromastva. Vrzino kolo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28457
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33927 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Ja_Ja wrote:Mali je možda depresivan ali ne i psihički bolestan. Psihologu da ti pomogne. I ovo kažem onako iskreno, kod nas je psiholog često tabu jer narod odmah kaže eno ga ide psihologu lud je. A u suštini mnogima treba psiholog kako bi se bolje nosili sa problemima. Ako imaš dovoljno za pojest i popiti, i krov nad glavom imaš riješenu i jednu osnovu. Sad polahko se hvataj ostalih problema jedan po jedan i pokušavaj ih riješiti.
Trudim se. Ali ne da se. Vrzino kolo. Nisam vise ni depresivan. Cak bio sam nedavno suprotno od toga. Gola borba za opstanak. Osnovno jedva imamo i sve teze. Da je meni bilo onako radit kao sto sam prije radio. Ali nije moglo vise tako se radit. Znanja bas nemam ni finansija za doskolovanje i prekvalifikaciju.

Lako rec ovo, ono ali niko ne zna tudzu muku.
Last edited by Sanjarko on 06/06/2019 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28457
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33928 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Bato 15.61 posts per day
Ja 6.96 posts per day

Bato imam vremena ali u svom sam svijetu stalno skoro. Lako ti je ono rec.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33929 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Digla sam ruke od ove teme i odlucila ne pisati vise,
Ali sam se stvarno morala javiti


Momak se javio, malo da se pojada, samo Bog zna koliko mu je tesko u životu i koliko je očajan kad nema kud i kome svoju muku ispricati, nego nama strancima, koji mu ne mozemo pomoć.. Al opet se jadan nada, čemu... Mozda samo lijepoj rijeci. Mozda nekoj ideji. Prijedlogu. Savjetu...

I vi dođete i napadate lika sto je psihički bolestan, kako se usudjuje bit, sizofrenicar, sto je nehbljeb, sto ne uzme lopatu u ruke, što ima vremena pisat po forumu. Sram i stid da vas bude. Da je drzave, momak bi imao i finansijsku i zdravstvenu pomoć. Al nema drzave. A očito nema ni insana.
Niko se nije sjetio rec raja hajmo skupiti po cenera, kupit momku lijekove ili hranu, platit račune. Možda bi mu malo krenulo u zivotu. Ma eto ne moramo ni to, ali svakako ako ne možeš pomoc pa de nemoj ni odmoc.

Nekad je ovo bila dobra tema, super raja i priča. Sad me sramota, da ljudi citaju kakvi su zenicani...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33930 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Not My Idea wrote:Digla sam ruke od ove teme i odlucila ne pisati vise,
Ali sam se stvarno morala javiti


Momak se javio, malo da se pojada, samo Bog zna koliko mu je tesko u životu i koliko je očajan kad nema kud i kome svoju muku ispricati, nego nama strancima, koji mu ne mozemo pomoć.. Al opet se jadan nada, čemu... Mozda samo lijepoj rijeci. Mozda nekoj ideji. Prijedlogu. Savjetu...

I vi dođete i napadate lika sto je psihički bolestan, kako se usudjuje bit, sizofrenicar, sto je nehbljeb, sto ne uzme lopatu u ruke, što ima vremena pisat po forumu. Sram i stid da vas bude. Da je drzave, momak bi imao i finansijsku i zdravstvenu pomoć. Al nema drzave. A očito nema ni insana.
Niko se nije sjetio rec raja hajmo skupiti po cenera, kupit momku lijekove ili hranu, platit račune. Možda bi mu malo krenulo u zivotu. Ma eto ne moramo ni to, ali svakako ako ne možeš pomoc pa de nemoj ni odmoc.

Nekad je ovo bila dobra tema, super raja i priča. Sad me sramota, da ljudi citaju kakvi su zenicani...
:thumbup:
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33931 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Not My Idea wrote:Digla sam ruke od ove teme i odlucila ne pisati vise,
Ali sam se stvarno morala javiti


Momak se javio, malo da se pojada, samo Bog zna koliko mu je tesko u životu i koliko je očajan kad nema kud i kome svoju muku ispricati, nego nama strancima, koji mu ne mozemo pomoć.. Al opet se jadan nada, čemu... Mozda samo lijepoj rijeci. Mozda nekoj ideji. Prijedlogu. Savjetu...

I vi dođete i napadate lika sto je psihički bolestan, kako se usudjuje bit, sizofrenicar, sto je nehbljeb, sto ne uzme lopatu u ruke, što ima vremena pisat po forumu. Sram i stid da vas bude. Da je drzave, momak bi imao i finansijsku i zdravstvenu pomoć. Al nema drzave. A očito nema ni insana.
Niko se nije sjetio rec raja hajmo skupiti po cenera, kupit momku lijekove ili hranu, platit račune. Možda bi mu malo krenulo u zivotu. Ma eto ne moramo ni to, ali svakako ako ne možeš pomoc pa de nemoj ni odmoc.

Nekad je ovo bila dobra tema, super raja i priča. Sad me sramota, da ljudi citaju kakvi su zenicani...

i od mene imas :thumbup: :thumbup: :thumbup:


sta ce sizofrenija? nema sizofrenije kad se radi, da vidis kad se uzmes posla, pucas od zdravlja! - tako su nas nasi preci ucili i uvjeravali.
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#33932 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Mi monstrumi bezdušni,..
On je otpisao sebe trebamo li mu reći da se probudi, da se ne otpisuje,.. ili mu potvrditi da dobro čini,..
Cijelo vrijeme provlači priču kako se brine šta će biti s njim kad mu mama umre, da li će se izboriti da naslijedi njenu penziju.
Ni jednom nije spomenuo da bi dok je mama još živa barem pokušao da se osamostali.
Neko mu je predlagao da nauči programiranje pa je za opravdanje našao da mu je kompjuter loš.
Evo poklonit ću mu laptop, ako je stvarno voljan da uči nešto raditi.
To je mnogo više od 10 maraka,..
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33933 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Ci-Nick wrote:Mi monstrumi bezdušni,..
On je otpisao sebe trebamo li mu reći da se probudi, da se ne otpisuje,.. ili mu potvrditi da dobro čini,..
Cijelo vrijeme provlači priču kako se brine šta će biti s njim kad mu mama umre, da li će se izboriti da naslijedi njenu penziju.
Ni jednom nije spomenuo da bi dok je mama još živa barem pokušao da se osamostali.
Neko mu je predlagao da nauči programiranje pa je za opravdanje našao da mu je kompjuter loš.
Evo poklonit ću mu laptop, ako je stvarno voljan da uči nešto raditi.
To je mnogo više od 10 maraka,..
Mozes li pokusati pojmit sta znaci sizofrenija.
Mozda momak ima hallucinacije, možda cuje zvukove, mozda se boji izaci iz kuce, mozda se boji ljudi, možda se boji krize ako bi radio.
Sve tvoje stoji, ali ti zaboravljaš da se ne radi o zdravoj osobi

Zavrsila sam s temom.

Vizionar, tebi sretno, svako dobro ti zelim
User avatar
Crni cvijet
Posts: 184
Joined: 16/11/2009 19:51

#33934 Re: Zeničani

Post by Crni cvijet »

Ja ne mogu da vjerujem sta neki pisu. Not My Idea tebi svaka cast i podsjecas me na meni jednu dragu osobu iz RLa.

Covjek ima potvrdjenu dijagnozu a forumski strucnjaci su u fazonu 'ti k'o biva nesto depresivan 'ta ti znas' :(

Cuj Bate 'ti imas puno slobodnog vremena' :-) :-) :skoljka: :run:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33935 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

jel de da vam je jasno kako je shizofrenija ozbiljna dijagnoza?
onako ljudski i drugarski dva puta razmislite prije nego nesto otipkate i stisnete send

btw kakva je ono skalamerija na sred trga?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33936 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Otkud znam(o) sta je covjeku?
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#33937 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#33938 Re: Zeničani

Post by medvjed23 »

a vidite, jebote, vrišti iz postova da čovjek ima ozbiljnih problema i da mu je radna sposobnost skromna, ako ikakva.. nemati volje ili mogućnosti da se pruži pomoć je ok, al nije ok prisjesti na muku.. malo ljudskosti nije naodmet..

nimonja, fin osvrt :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33939 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Meni licno gore zvuci Konasjer Karlin.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33940 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote:jel de da vam je jasno kako je shizofrenija ozbiljna dijagnoza?
onako ljudski i drugarski dva puta razmislite prije nego nesto otipkate i stisnete send

btw kakva je ono skalamerija na sred trga?
zafalilo kralju para
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#33941 Re: Zeničani

Post by medvjed23 »

_BataZiv_0809 wrote:Meni licno gore zvuci Konasjer Karlin.
meni je zanimljivo tumačiti njene riječi, pokušati skontati kako joj mozak funkcioniše, koje poruke i po kojim principima umeće u njene postove.. jednom sam skonto šta je htjela reći i složio sam se sa njenom porukom..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33942 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

medvjed23 wrote:
meni je zanimljivo tumačiti njene riječi, pokušati skontati kako joj mozak funkcioniše, koje poruke i po kojim principima umeće u njene postove.. jednom sam skonto šta je htjela reći i složio sam se sa njenom porukom..
Hoću da kae'm da je vrlo teško na osnovu nečijeg načina pisanja postavljati i gađati se stručnim dijagnozama. Da ne kažem nepristojno i nemoralno.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#33943 Re: Zeničani

Post by medvjed23 »

_BataZiv_0809 wrote:
medvjed23 wrote:
meni je zanimljivo tumačiti njene riječi, pokušati skontati kako joj mozak funkcioniše, koje poruke i po kojim principima umeće u njene postove.. jednom sam skonto šta je htjela reći i složio sam se sa njenom porukom..
Hoću da kae'm da je vrlo teško na osnovu nečijeg načina pisanja postavljati i gađati se stručnim dijagnozama. Da ne kažem nepristojno i nemoralno.
dečko je sam više puta jasno pisao o svojim dijagnozama.. a i da nije, red je ostaviti otvorenom mogućnost da uzrok nečijih nevolja leži u okolnostima mimo njegove kontrole, a ne u lijenosti ili sl..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33944 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

medvjed23 wrote:]

dečko je sam više puta jasno pisao o svojim dijagnozama.. a i da nije, red je ostaviti otvorenom mogućnost da uzrok nečijih nevolja leži u okolnostima mimo njegove kontrole, a ne u lijenosti ili sl..
Ne upratih, ali nejse....međede, ovo je forum, nije sve što pročitamo nužno istina :) Evo neću dalje ići od toga, nije ok.

Kakve god da su okolnosti, kukanje nista dobro ne donosi, odnosno ja mu ne želim biti publika :thumbup:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#33945 Re: Zeničani

Post by medvjed23 »

_BataZiv_0809 wrote:
medvjed23 wrote:]

dečko je sam više puta jasno pisao o svojim dijagnozama.. a i da nije, red je ostaviti otvorenom mogućnost da uzrok nečijih nevolja leži u okolnostima mimo njegove kontrole, a ne u lijenosti ili sl..
Ne upratih, ali nejse....međede, ovo je forum, nije sve što pročitamo nužno istina :) Evo neću dalje ići od toga, nije ok.

Kakve god da su okolnosti, kukanje nista dobro ne donosi, odnosno ja mu ne želim biti publika :thumbup:
legitiman stav, što se mene tiče :thumbup: kao što već rekoh, pokušati pomoći, makar riječima, je dobro, ignorisati, što si ti upravo odabrao, je prihvatljivo, a prisjedati na muku nekim upadicama o višku slobodnog vremena i drugim aluzijama na lijenost nije ok, ne može biti ok, osim ako smo dobro upoznati sa svim pojedinostima slučaja i imamo dokaze da neko laže, mulja ili na drugi način zloupotrebljava empatiju forumaša..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33946 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

medvjed23 wrote:
legitiman stav, što se mene tiče :thumbup: kao što već rekoh, pokušati pomoći, makar riječima, je dobro, ignorisati, što si ti upravo odabrao, je prihvatljivo, a prisjedati na muku nekim upadicama o višku slobodnog vremena i drugim aluzijama na lijenost nije ok, ne može biti ok, osim ako smo dobro upoznati sa svim pojedinostima slučaja i imamo dokaze da neko laže, mulja ili na drugi način zloupotrebljava empatiju forumaša..
U pravu si :thumbup: Upadica je bila bazirana na kilometarskim postovima, koje inače i ne čitam, osim ako im autor nije vivaldi :D
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#33947 Re: Zeničani

Post by medvjed23 »

ja volim arzu i nihila iščitati :D

odoh na kakvu temu za nezeničane, dok nisam iscrpio dobrodošlicu :D

:run:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33948 Re: Zeničani

Post by Casual's »

dobrano prdite po temi
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#33949 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ne vidim nista sporno sto mu se sugerira da pokusa nesto sto do sada mozda i nije pokusao, od psihijatra, do prekvalifikacije. Ja sam tek u jednom od njegovih zadnjih postova procitao da ima definisanu dijagnozu a sve prije toga napisano je bilo s ciljem da ga uputim. Osim jednog zubara, haman da nema niko na ovoj temi iz medicinske struke, pa mu i ne mozemo davati savjete koji mozda njemu trebaju. Sve neke moralne vertikale a ni vasa javljanja nisu bila u domenu produktivnog vec samo kritike.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33950 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Druže mani se krampa i lopate, tek tad ćeš poludit nego gledaj da tu penziju naslijediš. Bolje dinar u hladu nego tri na radu. Danas kad me infarkt nije strefio, a nadređeni samo goni: hajde, hajde, hajde. Hajd u picku materinu jebem ti Seoce.
Post Reply