Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33901 Re: Zeničani
Cemu sluze ovi postavljeni kolektori?
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#33902 Re: Zeničani
Služi za tretman otpadnih voda...
- dajdza-ze
- Posts: 360
- Joined: 23/10/2012 12:48
#33903 Re: Zeničani
Ma znam ja da je ovisnost medicinski definisana kao bolest. I ne dao bog nikome da u porodici ima takvog bolesnika. A opet sa druge strane ko te tjero da se drogiras. Nije komsija narkoman kihno u tebe pa te zarazio. I ja sam svojevremeno smotao "poneki" dzointKikibombona wrote:Ovaj link kaze da jeste. I mnogi drugi linkovi...dajdza-ze wrote:Ovisnost NIJE BOLEST.
https://www.hck.hr/sto-radimo/zastita-i ... snosti/248Ovisnost se najjednostavnije može definirati kao stanje u kojemu osoba ne može funkcionirati bez određene supstance ili aktivnosti. U medicinskom smislu ovisnost se definira kao kronična, dugotrajna i recidivirajuća bolest. Ovisnost o drogama je potreba za neprestanim i daljnjim uzimanjem supstance.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33904 Re: Zeničani
Pa kazem i ja. Izbor je jedina razlika ali kad se neko na drogu navuce tesko se skida sa nje jer je obolio mu mozak od droge. Odu receptori u mozgu od droga svih vrsta pa je zato tesko se sa njih i skinuti.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66017
- Joined: 03/08/2010 19:04
#33905 Re: Zeničani
Kikibombona wrote:Narkomanija je zargon koji se koristi za opis osoba ovisnickog ponasanja.kakavdanakneiskustvu wrote:kontam da je narkoman ovisnik o drogama,sad je li narkoman u definiciji ovisnik o bilo kojoj vrsti droge,ne bih znao
Ovisnost je bolest. Zaista teska kvalifikacija.
Ja sam recimo godinama svakodnevno pusio marihuanu. 7-8 godina bas redovno. Medjutim, nisam bio ovisnik. Kada bih otisao od kuce, turisticki ili nekome u posjetu, sa sobom nisam nosio marihuanu. Strah od hapsenja na granici ukazuje na racionalnost i odsustvo ovisnickog ponasanja. Dakle, apstinirao bih 7-30 dana bez ikakvih tjelesnih ili emocionalnih posljedica. Da me vidis, posto sam nepusac, ne pijem kafu, vodim racuna o ishrani, sportskog tijela sve sa plocicama i naglasenim misicima (), rekao bi da nikada dim nisam povukao. Nikada nisam prodao stvar, ako ne bih imao novca, da si kupim paketic, sto je jos jedna odlika ovisnika. Nikada nisam ucinio kradju ili neki drugi kriminalni akt da bi dosao do novca, sto je jos jedna karakteristika ovisnickog ponasanja. Prije par godina sam prestao konzumirati jer je isfuralo. Kompletnom drustvu isfuralo i sada svrnemo samo u posebnim prilikama. Siguran sam da su nas pojedinci u mahali nazivali narkomanima, iako do mene nikada nije doslo, ali mi to nikada nismo bili. Svi moji drugari imaju posao, veci broj porodice, zive odgovorno i posteno. Mogu reci da je marihuana imala pozitivan utjecaj na nase druzenje i da smo bili sretni.
...
Nas covjek je poznat po tome da voli iznijeti misljenje o onome sto ne poznaje, sve na osnovu predubjedjenja i tankog znanja.
...
E sad, ja ne znam, mozda je momak zaista bio narkoman. Mozda je krizirao po haustoru, mozda je krao i posudjivao za dozu, mozda je prozivljvao tjelesne i emocionalne napade, mozda je pokazivao druge ovisnicke simptome...
...
Ja sam morao progovoriti za njega. Rezim u RS je mladog Dragicevica okarakterisao kao narkomana kako bi dehumanizirao i odvratio narod od saosjecanja. Narkomane narod ne zali: 'ko ga jebe, narkoman'. Treba izbjeci osude i presude bez cvrstih dokaza. Time se moze nanijeti strasna nepravda.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66017
- Joined: 03/08/2010 19:04
#33906 Re: Zeničani
Casual's wrote:Vrijednosti su nam otišle u qrac. Momka koji je bio regularan, nikome ništa loše nije uradio (da jeste, znala bi cijela Blatuša i Zenica ko je i šta je) okarakterisaše kao narkomana jer je pušio travu. Sada gledam, za momka koji je dugo godina diler pišu apele za pomoć po FB jer je eto doživio sličnu životnu situaciju. Niko nije napisao da su nedavno kod njega u Crkvicama našli dosta droge.
tako su i za d. imamovica,tad jednog od vodecih dilera u cijelom gradu,pojedine komsijje u radakovu ,kad ga je federalni mup hapsio,govorili,ma nije on takav,dobar komsija,i slicne nebuloze,a covjek diler droge
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66017
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#33908 Re: Zeničani
prije nekog vremena odlucim da se provozam do Kanala i gledam pod onim zeljezarskim masivom kuce i ljude koji uredjuju svoje vrtove. takodjer povremeno prolazim cestom Tetovo, Banlozi, Nemila. prije koji dan odlazim do Gradisca, da dobijem panoramski pogled i mjestani rade svoj posao, i obradjuju svoj vrt. prizor kao i iz Voltairovog optimisticnog Candidea. samo na putu do tog sela breziljci otpada ali polako zarasta trava, pa je malo veselija slika.kakavdanakneiskustvu wrote:https://www.zenicablog.com/uznemirujuci ... u94-gIDnaw
uglavnom, osjecam se nemocno da bilo sto poduzmem, a uopste mi nije drag osjecaj bespomocnosti da nesto sto je opipljivo ne mogu rijesiti.
ove stvari poput zagadjenja su rjesive, ali zajednica ima ravnodusan odnos prema tome.
toliko je tih deponija, autootpada, tih vozila koji zagadjuju. ne tako davno, ispred mog auta je bila parkirana stara jetta, i kada se pokrenula
ostavila je crni i mastan trag na prednjem dijelu mog auta, i s bukom se udaljila.
kao vic, kao humoreska.
vise ne gledamo na tu ruinu, to gomilanje smeca, otpada i tu prasinu sto se nadvija i zaklanja jako lijep pogled prema brdima.
a sto moze da se ocekuje od nas? procentualno smo dosta neobrazovani. i ako smo obrazovani, nismo svjesni. ako smo svjesni, onda smo vrlo lako
indiferentni i nerijetko oportunisti. kada smo oportunisti, onda brinemo za svoje dupe i to imamo priliku gledati na tim vijecima, i dosadnim skupstinama.
o svemo tome mogu do sutra, ali kao da ce ovo neko i citati, i kao da ce neko stvarno htjeti da se nesto poduzme.
i Eko Forum, koji i dosta radi, ali sticem utisak da su samo sakupljaci informacija. vjerovatno grijesim, ali zao mi je sto se sve svodi na
postavljanje postova po facebooku, i skeniranju da su dobili odbijenice. samo jos vise razoruza i ucini bespomocnim.
i uz sve to, kao slag na tortu, mi se radujemo topovima, i vecerama s popovima i njihovim zenama u rathauzu.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#33909 Re: Zeničani
moet-perignon,..
imamo što zaslužujemo,..
sigurno si nekad u nekom dokumentarcu o siromašnoj Africi ili Indiji primjetio da im svega nedostaje osim smeća i prljavštine.
Kad prosječan stanovnik BiH zasluži bolje,.. imat će bolje,.. i po pitanju politike, i po pitanju ekonomije i po pitanju čistoće,..
imamo što zaslužujemo,..
sigurno si nekad u nekom dokumentarcu o siromašnoj Africi ili Indiji primjetio da im svega nedostaje osim smeća i prljavštine.
Kad prosječan stanovnik BiH zasluži bolje,.. imat će bolje,.. i po pitanju politike, i po pitanju ekonomije i po pitanju čistoće,..
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33910 Re: Zeničani
Indiferentni. Tacno tako ali radi problema vecina. Pritislo ih manjak ili nedostatak primanja i drugi problemi. Ali to nije izgovor. Ima krivice podosta i vlasti u vezi ovoga. Ja bi rekao da je vlast ipak najvise kriva.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#33911 Re: Zeničani
Kakva vlast ?Vizionar 1985 wrote:Indiferentni. Tacno tako ali radi problema vecina. Pritislo ih manjak ili nedostatak primanja i drugi problemi. Ali to nije izgovor. Ima krivice podosta i vlasti u vezi ovoga. Ja bi rekao da je vlast ipak najvise kriva.
Šta je vlast ?
Ko bira vlast ?
Ko treba da sruši vlast ?
Krivi smo samo mi,..
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33912 Re: Zeničani
Ma indiferentni smo pa ni vlast nebiramo vise. Pola nas ne glasa. Nisam ni ja glasao.Ci-Nick wrote: Kakva vlast ?
Šta je vlast ?
Ko bira vlast ?
Ko treba da sruši vlast ?![]()
Krivi smo samo mi,..
Taman mislis da imas za koga da glasas i pred izbore se ispostavi da nemas.
Takav je kod mene barem utisak.
Ali slazem se dosta smo i mi, narod krivi. Ali nas niko ni ne slusa ako cemo pravo. Mnoze nas sa nulom i vlast i elite prilicno.
Evo davala stara moja za lijekove sugestiju, za moju terapiju i niko nista. Sugestija bila takva da osmisle nekako ko je narucen za terapiju da samo dodze po nju. Da se smanji cekanje i guzve kod psihijatra.
Raspravljali o tome kako to da urade. Da li da medicinske sestre ili tehnicari to ispune ili psihijatar ili posebno zaduzen psihijatar za to ili nekako drugacije.
Ovo samo navodim kao primjer.
Ima jos toga. Recimo ukinuli nam kontejnere na ovom jednom mjestu niko ne zna iz kojeg razloga gdje su bili godinama. Odkako je Alba preuzela komunalne poslove, mozda cak i prije nje su bili tu.
Zalili se ali niko nista.
Ja sam pisao na nekoj temi da nema nigdje kontejnera za medicinski i ovaj hazardni otpad. Tipa lijekova i slicno.
Kazem nije samo do nas ali jeste dosta i do nas samih iako znam malo je ovo kontradiktorno.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#33913 Re: Zeničani
Afriku i Indiju veze kolonijalna proslost, i studije su pokazale kako je, nakon sto su ih kolonizatori prepustili da sami vode zemlju, situacija postala jos surovija. iako su porijeklom isti, ali su indijski i africki oportunisti bili jos gori i samo su mislili na svoje dupe, kao nasi na svoje.Ci-Nick wrote:moet-perignon,..
imamo što zaslužujemo,..
sigurno si nekad u nekom dokumentarcu o siromašnoj Africi ili Indiji primjetio da im svega nedostaje osim smeća i prljavštine.
Kad prosječan stanovnik BiH zasluži bolje,.. imat će bolje,.. i po pitanju politike, i po pitanju ekonomije i po pitanju čistoće,..
na primjeru Indije ili Afrike, oni sto su se obogatili i bili na vlasti, besramno su kupovali automobile, nekretnine i postajali vlasnici svega, iako su obicni dupelisci svojih prethodnih gospodara najvise po Engleskoj.
Lakshmi Mittal je najbolji primjer tome - ocajnicki zeli biti medju svojim kolonijalnim gospodarom, i ravan njemu. da bi to postigao, mora da
gnjeci i besramno ekslopatise. ne zna drukcije, jer je kodiran tako, kao i oni njegovi drugi dupelisci kao Biju Nair, pa dalje dupelisci Biju Naira, ona njegova skrusena vjernica.
to ide lancano, a kod nas ide slicnim obrascem jer imamo i mi proslost u kojoj su nas osvajali i odredjivali sto cemo da budemo, i kakvi cemo da budemo.
zato smo izgubljeni u tome.
zato ne znamo ni da biramo, pa biramo obicne divljake koji su jucer namjestili sebi kravatu i obukli sako i hlace na peglu.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#33914 Re: Zeničani
Nisi glasao ?Vizionar 1985 wrote:Ma indiferentni smo pa ni vlast nebiramo vise. Pola nas ne glasa. Nisam ni ja glasao.Ci-Nick wrote: Kakva vlast ?
Šta je vlast ?
Ko bira vlast ?
Ko treba da sruši vlast ?![]()
Krivi smo samo mi,..
Taman mislis da imas za koga da glasas i pred izbore se ispostavi da nemas.
Takav je kod mene barem utisak.
Ali slazem se dosta smo i mi, narod krivi. Ali nas niko ni ne slusa ako cemo pravo. Mnoze nas sa nulom i vlast i elite prilicno.
Evo davala stara moja za lijekove sugestiju, za moju terapiju i niko nista. Sugestija bila takva da osmisle nekako ko je narucen za terapiju da samo dodze po nju. Da se smanji cekanje i guzve kod psihijatra.
Raspravljali o tome kako to da urade. Da li da medicinske sestre ili tehnicari to ispune ili psihijatar ili posebno zaduzen psihijatar za to ili nekako drugacije.
Ovo samo navodim kao primjer.
Ima jos toga. Recimo ukinuli nam kontejnere na ovom jednom mjestu niko ne zna iz kojeg razloga gdje su bili godinama. Odkako je Alba preuzela komunalne poslove, mozda cak i prije nje su bili tu.
Zalili se ali niko nista.
Ja sam pisao na nekoj temi da nema nigdje kontejnera za medicinski i ovaj hazardni otpad. Tipa lijekova i slicno.
Kazem nije samo do nas ali jeste dosta i do nas samih iako znam malo je ovo kontradiktorno.
To znači da je tebi dobro,..
nećeš se ljutiti na mene, ja sam nešto stariji.. ovdje se stalno žališ na nerazumjevanje, probleme,.. životne, ekonomske,..
moraš malo više uzeti stvar u svoje ruke,..
brinuti se za sebe, donositi odluke, rješavati probleme,.. ne čekati da ti ih drugi rješavaju.
Probudi se malo, podigni guzicu, postavi sebi neke ciljeve, za početak ne moraju biti spektakularni ali dokaži sebi da možeš,.. pa ćeš kasnije podići letvicu i preskakati više,..
Možeš mnogo više nego što vjeruješ,..
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33915 Re: Zeničani
Ma nije mi dobro uopste, nikako. Zbog ovog stanja u drzavi, drustvu sam ili jos vise obolio ili obolio jer ne znam jesam li mozda i prije bio bolestan od ovog cega sad bolujem.
Kazem ni ne slusaju nas uopste. Zalili se u vezi kontejnera sto su ih ukinuli, sugestiju dali CZMZ-u. Niko nista ne slusa.
Kontam ja i njih. Imaju i oni mnogi problema itd. Kontam i narod da je zbog istog, i goreg, malih primanja i problema i drugog postao indiferentan. Pa i ja sam.
Znam nije opravdanje ali sta da radimo kad smo ne znam kako da kazem u kolotecini nekoj.
Ja pogotovo nazalost iz straha od nekih ideja koje sam imao, opasnih ideja u vezi oruzja raznih.
Sad sam prilicno da se priprosto izrazim sjb-n pa ne znam ni sta, ni odakle itd. Kako da i sebe i druge cupam iz raznih ovih problema, da ne kazem g*vana.
Kazem ni ne slusaju nas uopste. Zalili se u vezi kontejnera sto su ih ukinuli, sugestiju dali CZMZ-u. Niko nista ne slusa.
Kontam ja i njih. Imaju i oni mnogi problema itd. Kontam i narod da je zbog istog, i goreg, malih primanja i problema i drugog postao indiferentan. Pa i ja sam.
Znam nije opravdanje ali sta da radimo kad smo ne znam kako da kazem u kolotecini nekoj.
Ja pogotovo nazalost iz straha od nekih ideja koje sam imao, opasnih ideja u vezi oruzja raznih.
Sad sam prilicno da se priprosto izrazim sjb-n pa ne znam ni sta, ni odakle itd. Kako da i sebe i druge cupam iz raznih ovih problema, da ne kazem g*vana.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#33916 Re: Zeničani
ekonomsko dobro pomaze u osvjestavanju, prevenciji i time kvalitenijem zivotu.
a sticem utisak da mala primanja nisu cesto glavni uzrok nezadovoljstva. oni mogu biti samo triger.
i ranije su ljudi zivjeli skromno, gotovo su bili mnogo sretniji oni sto su sretni jer su na okupu, i dovoljno im je
da podijele jedan obrok sa osobama koje vole.
mislim da je vise nemogucnost da se izrazi i da upotpuni vrijeme kroz neki rad, a nedostatak ovoga utice na covjeka da se osjeca nistavno, Vizionar.
a sticem utisak da mala primanja nisu cesto glavni uzrok nezadovoljstva. oni mogu biti samo triger.
i ranije su ljudi zivjeli skromno, gotovo su bili mnogo sretniji oni sto su sretni jer su na okupu, i dovoljno im je
da podijele jedan obrok sa osobama koje vole.
mislim da je vise nemogucnost da se izrazi i da upotpuni vrijeme kroz neki rad, a nedostatak ovoga utice na covjeka da se osjeca nistavno, Vizionar.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33917 Re: Zeničani
Previse ti vremena imas roćko
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#33918 Re: Zeničani
trubi kako je psihički bolestan već tri godine ovdje po forumu, sam sebe baca u depru, a i okolinu. U njegovom prisustvu bi se svak razbolio. A pretpostavljam da je lopatu i motiku vidio samo u jugoslovenskim filmovima. 
ako nije bio, sad je sigurno bolestan od foruma
ako nije bio, sad je sigurno bolestan od foruma
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33919 Re: Zeničani
Ne znam. Ja kako vidim sve je zbog primanja. Otimaju se i za sto veca primanja i oni koji imaju vec ogromna primanja.
U mojoj porodici glavni problem je to. Cak i u drugim porodicama u komsiluku, i uzrokuje svasta a dosta cesto svadze.
A narod radi toga pogubljen. Ne zna gdje udara, i kako kazem upao u neku kolotecinu. Prepustio se toku da ga nosi.
A to mi kum rece jednom da je najgore. Valjda me htjeo trznuti iz toga.
Znam i sam da sam se prepustio toku ali kazem ne znam ni sta, ni odakle itd., da pocnem.
Ni mnogi iz naroda isto tako. Ima i izuzetaka naravno, i ne zavidim im. Neka.
Ali postala je nekakva velika otimacina za primanja i ljubomora u vezi istoga. Glad za dunjalukom ogromna.
Samo daj, daj, daj. Sto vise i vise. A neobzirnost prema onima koji imaju manje.
U mojoj porodici glavni problem je to. Cak i u drugim porodicama u komsiluku, i uzrokuje svasta a dosta cesto svadze.
A narod radi toga pogubljen. Ne zna gdje udara, i kako kazem upao u neku kolotecinu. Prepustio se toku da ga nosi.
A to mi kum rece jednom da je najgore. Valjda me htjeo trznuti iz toga.
Znam i sam da sam se prepustio toku ali kazem ne znam ni sta, ni odakle itd., da pocnem.
Ni mnogi iz naroda isto tako. Ima i izuzetaka naravno, i ne zavidim im. Neka.
Ali postala je nekakva velika otimacina za primanja i ljubomora u vezi istoga. Glad za dunjalukom ogromna.
Samo daj, daj, daj. Sto vise i vise. A neobzirnost prema onima koji imaju manje.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33920 Re: Zeničani
Pa pokusavao sam raditi dok je moglo. Isao od vrata do vrata prodavati sve i svasta. Nisam bas ni fizicki a ni psihicki zdrav za mnoge poslove.studiorum_tuzlaensis wrote:trubi kako je psihički bolestan već tri godine ovdje po forumu, sam sebe baca u depru, a i okolinu. U njegovom prisustvu bi se svak razbolio. A pretpostavljam da je lopatu i motiku vidio samo u jugoslovenskim filmovima.
ako nije bio, sad je sigurno bolestan od foruma
Bolestan sam psihicki skoro deceniju. A i uvijek sam bio mozda. Odmalena.
Lako rec tako.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#33921 Re: Zeničani
problem je što si sam sebi dao dijagnozu, a moždane kapaciete trošiš na lapdranje po forumu.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#33922 Re: Zeničani
Nisu mala primanja nego veliki prohtjevi!
Gdje je granica želja? Nema je.Skromnost više ne postoji a lova se troši na gluposti, što zbog nerealnih želja, što zbog komšiluka. Normalno je da čovjek želi da stekne što više al nije normalno da pada u depresiju jer je komšija kupio Audija a on ne može il da ga kupi a frižider prazan
Gdje je granica želja? Nema je.Skromnost više ne postoji a lova se troši na gluposti, što zbog nerealnih želja, što zbog komšiluka. Normalno je da čovjek želi da stekne što više al nije normalno da pada u depresiju jer je komšija kupio Audija a on ne može il da ga kupi a frižider prazan
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#33923 Re: Zeničani
Moraš prestati da se baviš kontejnerima i problemima koje ne možeš riješiti.Vizionar 1985 wrote:Ne znam. Ja kako vidim sve je zbog primanja. Otimaju se i za sto veca primanja i oni koji imaju vec ogromna primanja.
U mojoj porodici glavni problem je to. Cak i u drugim porodicama u komsiluku, i uzrokuje svasta a dosta cesto svadze.
A narod radi toga pogubljen. Ne zna gdje udara, i kako kazem upao u neku kolotecinu. Prepustio se toku da ga nosi.
A to mi kum rece jednom da je najgore. Valjda me htjeo trznuti iz toga.
Znam i sam da sam se prepustio toku ali kazem ne znam ni sta, ni odakle itd., da pocnem.
Ni mnogi iz naroda isto tako. Ima i izuzetaka naravno, i ne zavidim im. Neka.
Ali postala je nekakva velika otimacina za primanja i ljubomora u vezi istoga. Glad za dunjalukom ogromna.
Samo daj, daj, daj. Sto vise i vise. A neobzirnost prema onima koji imaju manje.
I nemoj se baviti drugim ljudima i njihovim problemima.
Bavi se sobom i to ne na način da dobiješ neku penziju, pomoć i da preživljavaš do kraja života od neke socijale nego da zaradiš,..
Pogledaj koliko ima ljudi u invalidskim kolicima koji sa osmjehom žive i rade i izdržavaju sami sebe,..
Imaš li uopšte želje da osnuješ porodicu, da držiš svoje dijete u rukama, da vidiš njegove prve korake i čuješ prve riječi.
Prestani sebe sažaljevati i parazitirati,..bavi se nečim,..
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#33924 Re: Zeničani
Mali je možda depresivan ali ne i psihički bolestan. Psihologu da ti pomogne. I ovo kažem onako iskreno, kod nas je psiholog često tabu jer narod odmah kaže eno ga ide psihologu lud je. A u suštini mnogima treba psiholog kako bi se bolje nosili sa problemima. Ako imaš dovoljno za pojest i popiti, i krov nad glavom imaš riješenu i jednu osnovu. Sad polahko se hvataj ostalih problema jedan po jedan i pokušavaj ih riješiti.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33925 Re: Zeničani
I visak slobodnog vremena ocigledno.
