moze,mozeadda_sa wrote:neko je trazio nes na kasiku![]()
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33901 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33905 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
moonca wrote:sinoc
~~~``

- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33906 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
u mom selu kazu avanNisrin wrote:Lily1234 wrote:@zizi odličan pesto![]()
Jedno pitanje u vezi one spravice desno... Ne znam, kako se kaže, ali nebitno. Zar nije lakše koristiti onu veću (deblju) stranu?
MUŽAR? bas simbolican naziv
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33907 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
salvi(j)a se vikamO k3 wrote:stavi i salbei neznam kako se kod nas zove, kroz sahne ce ti postati kremasto probajstakasa wrote:Ima smisla. Sta ce ti i sahne i temeljac? Dodacu parmezan sigurno, mozda i safran
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33908 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
mezzelune sa arrabbiata sosom


- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33910 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
samsonsam wrote:LSD? sta ce ti to u jelumoonca wrote:Upravo: cudna kombinacija, Ali dobra![]()
Sushi riza& kuvana jaja .LD& salata, mrkvica
[img]ht.jpg[/img]![]()
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33911 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nema vise...taman za jedan obrok...samo ima jos salatainsomnia78 wrote:Dje jos
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33912 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
moonca wrote:samsonsam wrote:LSD? sta ce ti to u jelumoonca wrote:Upravo: cudna kombinacija, Ali dobra![]()
Sushi riza& kuvana jaja .LD& salata, mrkvica
[img]ht.jpg[/img]![]()
nema slova ..S.
znaci LSD bez S
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33913 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
samsonsam wrote:mezzelune sa arrabbiata sosom
Svidja mi SE..
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#33914 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
To se pojede u 2 zalogaja 
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33916 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Je li salbei kadulja, zeleni hrapavi listovi sto se za pluca daje? Mogu probat da malo zamirise. Ali taj sahne, je li to tecno vrhnje? Meni se cini da sahne pise na onim malim mljekicima za kafu.mO k3 wrote:stavi i salbei neznam kako se kod nas zove, kroz sahne ce ti postati kremasto probajstakasa wrote:Ima smisla. Sta ce ti i sahne i temeljac? Dodacu parmezan sigurno, mozda i safran
Ma probacu kako god, parmezan mi je asicare ovo ostalo cemo eksperimentisat. Nego de mi bolan taj recept za koljenice u rerni
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#33917 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sahne/(schlag)obers/ vrhnje za kuhanje/slatko vrhnje/vrhnje za kafustakasa wrote:Je li salbei kadulja, zeleni hrapavi listovi sto se za pluca daje? Mogu probat da malo zamirise. Ali taj sahne, je li to tecno vrhnje? Meni se cini da sahne pise na onim malim mljekicima za kafu.mO k3 wrote:stavi i salbei neznam kako se kod nas zove, kroz sahne ce ti postati kremasto probajstakasa wrote:Ima smisla. Sta ce ti i sahne i temeljac? Dodacu parmezan sigurno, mozda i safran
Ma probacu kako god, parmezan mi je asicare ovo ostalo cemo eksperimentisat. Nego de mi bolan taj recept za koljenice u rerni
Salbei/žalfija/kadulja/salvia officinalis
Puru pravim na sve nacine i sa vodom i onim za supu i vrhnjem i mlijeko-voda-maslac...i sa parmezanom...i po naski...i mrkva-grasak-zacini pa u rernu...i kad ostane pure ili nekad namjerno jos parmezana, pa na kocke (pravilno casom vaditi
A moze se visak u kesu, pa valjak formirati i u frizider...pa sjeci sebi kriske i preprziti u tavi..kroz brasno provuci da dobije koricu...al to ne radim.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33918 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma ja, eksperimentisacu. Vala je tesko i pogrijesit. Je li kukuruzno brasno imalo zdravije od psenicnog, je li zdravo jesti puru?
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#33919 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
U osnovi je isto: skrob je skrob.stakasa wrote:Ma ja, eksperimentisacu. Vala je tesko i pogrijesit. Je li kukuruzno brasno imalo zdravije od psenicnog, je li zdravo jesti puru?
Ali: kukuruz je bez glutena i ima vise vlakana (griz)..psenica bi trebala imati vise b vit, ali samo integralno..
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33920 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pustopoljina wrote:U osnovi je isto: skrob je skrob.stakasa wrote:Ma ja, eksperimentisacu. Vala je tesko i pogrijesit. Je li kukuruzno brasno imalo zdravije od psenicnog, je li zdravo jesti puru?
Ali: kukuruz je bez glutena i ima vise vlakana (griz)..psenica bi trebala imati vise b vit, ali samo integralno..
Promjenit nekad kako god
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33921 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvala
Kako ga ti/vi ostali pravis? Ovaj je ispo fin i ukusan ali ovo je dobro masno. Turski neki recept, evo ovaj dole ispod, i ostali turski sto sam pogledo identican je nacin, oni ovako jedu.Jelo se zove Fırında Karnabahar. Znaci skuha se karfiol u slanoj vodi, 6-7 minuta, ne vise. Dok korjen ne omeci. Ocjedi se i onda polije ovom smjesom. A smjesa je neki dobro gust turski jogurt, brasno, mlijeko, biber, cili, jaja, majdonos. To se pece 20 minuta, pospe sirom i dopece jos desetak minuta.
Alternativa je besamel sos. Ima li jos kakvih prijedloga?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FSDElYS ... ex=17&t=0s[/youtube]
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33922 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dobre vam ove koljenice
Ja bih pure mogla svaki dan .na sve nacine..
Zemicke
.jecmeno.razevo.zobeno.heljdino.speltino brasno+mljeveni lan

#furka#hranimosezdravo#

Ja bih pure mogla svaki dan .na sve nacine..
Zemicke
.jecmeno.razevo.zobeno.heljdino.speltino brasno+mljeveni lan

#furka#hranimosezdravo#

- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#33923 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
samsonsam wrote:
i jos domaci somun pa opleti![]()
Kakav somun, ovo se jede bez icega
@LOO, kako ti ispadnu ove zemicke ovako cvrste, ne raspadaju se? Jesu li mekane unutra? KOd mene nejestivo kad po hrono bilo sta pravim
Imam sva brasna, ali nikako da potrefim recept
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33924 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisrin .. Psilijum
u njemu je tajna
( zaboravila ga napisati
)
( zaboravila ga napisati
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#33925 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ko i krompir...stakasa wrote:Hvala
Kako ga ti/vi ostali pravis? Ovaj je ispo fin i ukusan ali ovo je dobro masno. Turski neki recept, evo ovaj dole ispod, i ostali turski sto sam pogledo identican je nacin, oni ovako jedu.Jelo se zove Fırında Karnabahar. Znaci skuha se karfiol u slanoj vodi, 6-7 minuta, ne vise. Dok korjen ne omeci. Ocjedi se i onda polije ovom smjesom. A smjesa je neki dobro gust turski jogurt, brasno, mlijeko, biber, cili, jaja, majdonos. To se pece 20 minuta, pospe sirom i dopece jos desetak minuta.
Alternativa je besamel sos. Ima li jos kakvih prijedloga?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FSDElYS ... ex=17&t=0s[/youtube]
Variras sosove:
Ja volim curry ..znaci sve to mljekasto (slatko i kiselo vrhnje, sir rendani, tj. Parmezan,) plus brdo curry-ja
Onda -sve isto plus brdo bijelog luka, aleva paprika..
Ili sve isto plus neka mjesavina zacina...talijanska, provansalska, grill...ma sta ti mirise
Sve je to nekakav fol besamela.
Mozes 0,1%masnoce kupovati...but...why
Najlajt verzija, a peceno, je prokuhati, pa u ulje, parmezan, biber pomijesati i ispeci u rerni na papiru za pecenje.
I volim pohovani karfiol i pakoras da je karfiol unutra. I musaku od karfiola.
I ima jedno vegansko jelo, skuhas karfiol, a napravis sam sos sa djumbirom, bijelim lukom, sos-paradajzom,rizinim sirupom...uh...mislim da je neka kopija chicken teriyaki...







