Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33876 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

sinoc

~~~``Image
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#33877 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by bunk »

Sirovo meso.
Za moje gorstacko nepce :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33878 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

stakasa wrote:Sad tako, sljedeci put cu u rernu. Daj recept. Dodao sam
paradajza pred kraj
@Nisrin
Izblendo. Izvadio medo, lovor i ruznarin pa izblendo. Zato je gusto onako
Sve si dobro odradio kapa do poda , kada sam vidio mislio sam profi :)

Kroz paradajz sos na početku i crno vino dobiješ tamnije sos ...


Kako spremaš poletnu ?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33879 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote:sinoc

~~~``Image
Povrće pak choy ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33880 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote:
moonca wrote:sinoc

~~~``[img]https://
Povrće pak choy ?

..Da..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33881 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Najs volim pak choy:)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33882 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

mO k3 wrote:
stakasa wrote:Sad tako, sljedeci put cu u rernu. Daj recept. Dodao sam
paradajza pred kraj
@Nisrin
Izblendo. Izvadio medo, lovor i ruznarin pa izblendo. Zato je gusto onako
Sve si dobro odradio kapa do poda , kada sam vidio mislio sam profi :)

Kroz paradajz sos na početku i crno vino dobiješ tamnije sos ...


Kako spremaš poletnu ?
2 dl polente 8 dl vode, casa pure cetri vode. Vodu posolis, prokuha, dodas malo maslinova ulja kad prokuha i onda pomalo dodajes puru i stalno mjesas. 3-4 minute max. Sva pamet. Kazu da bude ljepsa kad je u temeljcu pravis, ja sinoc debitovo samo s vodom i odlicna ispala. Ali stalno mjesaj
User avatar
Lily1234
Posts: 9496
Joined: 16/08/2019 16:21
Location: Tu i tamo...

#33883 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Lily1234 »

@zizi odličan pesto :thumbup:
Jedno pitanje u vezi one spravice desno... Ne znam, kako se kaže, ali nebitno. Zar nije lakše koristiti onu veću (deblju) stranu?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33884 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

što će monika fasovat trihinelozu :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#33885 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Lily1234 wrote:@zizi odličan pesto :thumbup:
Jedno pitanje u vezi one spravice desno... Ne znam, kako se kaže, ali nebitno. Zar nije lakše koristiti onu veću (deblju) stranu?

MUŽAR? bas simbolican naziv :D
User avatar
Lily1234
Posts: 9496
Joined: 16/08/2019 16:21
Location: Tu i tamo...

#33886 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Lily1234 »

Nisrin wrote:
Lily1234 wrote:@zizi odličan pesto :thumbup:
Jedno pitanje u vezi one spravice desno... Ne znam, kako se kaže, ali nebitno. Zar nije lakše koristiti onu veću (deblju) stranu?

MUŽAR? bas simbolican naziv :D
:shock: :lol: jel' baš? Nisam znala... Hvala ti!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33887 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote:što će monika fasovat trihinelozu :lol:
..jedva cekash................... ha... :-) :oops:

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33888 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

samo utvrđujem činjenice :lol: :lol:
a vidim evo i šnite krumpira :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33889 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

stakasa wrote:
mO k3 wrote:
stakasa wrote:Sad tako, sljedeci put cu u rernu. Daj recept. Dodao sam
paradajza pred kraj
@Nisrin
Izblendo. Izvadio medo, lovor i ruznarin pa izblendo. Zato je gusto onako
Sve si dobro odradio kapa do poda , kada sam vidio mislio sam profi :)

Kroz paradajz sos na početku i crno vino dobiješ tamnije sos ...


Kako spremaš poletnu ?
2 dl polente 8 dl vode, casa pure cetri vode. Vodu posolis, prokuha, dodas malo maslinova ulja kad prokuha i onda pomalo dodajes puru i stalno mjesas. 3-4 minute max. Sva pamet. Kazu da bude ljepsa kad je u temeljcu pravis, ja sinoc debitovo samo s vodom i odlicna ispala. Ali stalno mjesaj
ja to radim od oka i mislim da znam najbolju polentu napraviti sirom evrope :)))


1/2 litre vode prokuham sa juhom u kocki , dodam maslinovog ulja , stavim krema 250 ml u njemackoj se zove sahne , safran ako imas , mozes u polentu i salbei frisak da stavis i sve to lijepo malko kuhas . Onda saspes kukurozovo brasno , ne gledaj na cijenu jer nije svako brasno dovoljno dobro za tvoju polentu :)
I onda mjesas i mjesas :) i na kraju izribani parmensan dodas i pustis par minuta da odstoji :=)

*parmesan po ukusu

*kukurzovo brasno dodas kako tebi pase kako zelis da bude debelo :)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33890 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Ima smisla. Sta ce ti i sahne i temeljac? Dodacu parmezan sigurno, mozda i safran
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#33891 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zoya »

stakasa wrote:Sad tako, sljedeci put cu u rernu. Daj recept. Dodao sam
paradajza pred kraj
@Nisrin
Izblendo. Izvadio medo, lovor i ruznarin pa izblendo. Zato je gusto onako
Premazeš meso maslacem, malo soli, malo bibera.oštrim nožem napravi rupe po mesu i ubaci bijeli luk. Ruzmarin grubo nasjeckaj i dobro utrljaj u meso,

Staviš to meso u tepsiji i u najdeblji dio mesa ubaciš termometar za pečenje. Temperatura ne smije prelaziti više od 70-75°C. Za 2,5 kilograma mesa je potrebno peći oko 3-4 sata na 125°C. Kada je gotovo, uzmeš deku i fino zamotaš to meso u deki i ostaviš tako jedno pola sata, taman dok se dotjerate ti i supruga.
I danas se priča po gradu kako je to meni ispalo onda. :skoljka:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#33892 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by insomnia78 »

moonca wrote:
zlo zlo wrote:što će monika fasovat trihinelozu :lol:
..jedva cekash................... ha... :-) :oops:

Image
Jok. Meso se i jede ovako
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#33893 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by alibaba_i_30_godina »

moonca wrote:sinoc

~~~``Image
:o :shock:

Zamal' mobitel ne pojedoh.... Uuuh odlično ovo izgleda.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33894 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Hahaha :thumbup:
PS
Za Zoyu
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33895 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

insomnia78 wrote:
moonca wrote:
zlo zlo wrote:što će monika fasovat trihinelozu :lol:
..jedva cekash................... ha... :-) :oops:

Image
Jok. Meso se i jede ovako
da ovako ga lav pojede :lol: :lol:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#33896 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Lily1234 wrote:@zizi odličan pesto :thumbup:
Jedno pitanje u vezi one spravice desno... Ne znam, kako se kaže, ali nebitno. Zar nije lakše koristiti onu veću (deblju) stranu?
Nju sam i koristila :-D

@moonca, odlično, taman po mom ukusu
@stakasa, također
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33897 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

stakasa wrote:Ima smisla. Sta ce ti i sahne i temeljac? Dodacu parmezan sigurno, mozda i safran
stavi i salbei neznam kako se kod nas zove, kroz sahne ce ti postati kremasto probaj :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33898 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote:Upravo: cudna kombinacija, Ali dobra :-D

Sushi riza& kuvana jaja .LD& salata, mrkvica

Image
LSD? sta ce ti to u jelu :wink: :lol:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33899 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

stakasa wrote:Image

dobar karfiol :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33900 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

GandalfSivi wrote:Ubih se svega mi...

Image
Image
Post Reply