Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33827 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

adda_sa wrote:cula sam za piletinu sa suhim vocem i bademima, svinjetinu sa sosom od sljiva.. ima i onaj americki fazon puretine sa sosom od brusnica za thanksgiving... ali cokolada u grah? :shock:
Sve sto si nabrojala su -perfektne kombinacije... posebno sos od brusnica...ah... suve sljive -cream i biftek od gice -- :thumbup:
probaj narendati cokolade u pasulj -pri kraju kuvanja...

Meksikanci imaju sos -mole-- i tu je cokolada..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33829 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
..kako unisti onako lijepu , hrskavu salatu...

:lol: --jah... salim se -- super si ovo spremio-- kozice blage ,onda kobasica -presjece.. :-) drz nedaj -- ode sve .. :gladna:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#33830 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by MarlboroGold »

moonca wrote:
adda_sa wrote:cula sam za piletinu sa suhim vocem i bademima, svinjetinu sa sosom od sljiva.. ima i onaj americki fazon puretine sa sosom od brusnica za thanksgiving... ali cokolada u grah? :shock:
Sve sto si nabrojala su -perfektne kombinacije... posebno sos od brusnica...ah... suve sljive -cream i biftek od gice -- :thumbup:
probaj narendati cokolade u pasulj -pri kraju kuvanja...

Meksikanci imaju sos -mole-- i tu je cokolada..
fuj

isto kao ona pineapple pizza :-)

Image
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33831 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

moonca wrote:
adda_sa wrote:cula sam za piletinu sa suhim vocem i bademima, svinjetinu sa sosom od sljiva.. ima i onaj americki fazon puretine sa sosom od brusnica za thanksgiving... ali cokolada u grah? :shock:
Sve sto si nabrojala su -perfektne kombinacije... posebno sos od brusnica...ah... suve sljive -cream i biftek od gice -- :thumbup:
probaj narendati cokolade u pasulj -pri kraju kuvanja...

Meksikanci imaju sos -mole-- i tu je cokolada..
nisam probala nijednu od navedenih stvari,ali ova piletina mi zvuci ok, mozda jos kuskusa kao prilog... mmm
jeste da sam voljna sve probati,makar jednom, i jesti neke friki kombinacije, ali opet..hmm.. moram priznati da sam bas skepticna u vezi graha i cokolade :D mislis li hladni kuhani grah kao za salate,ili grah corba? :-?
@gandalf - kozice mmmm :srce:
@stakasa- ucini mi se musaka na prvi pogled,ali nije.. zapecena cvjetaca,jelde?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33832 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Da, zapeceni karfiol, turski neki recept. Fino ispalo ali pomasno
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33833 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Vala, s cim god pravite pile (ako nije preliv) pile ostaje pile. Ja ga u slow cookeru 12 sati kuhao sa suhim sljivama, apsolutno nikakve razlike. S druge strane, janje kada pogleda recimo kajsiju, cijelo odmah mirise na istu...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#33834 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

GandalfSivi wrote:Vala, s cim god pravite pile (ako nije preliv) pile ostaje pile. Ja ga u slow cookeru 12 sati kuhao sa suhim sljivama, apsolutno nikakve razlike. S druge strane, janje kada pogleda recimo kajsiju, cijelo odmah mirise na istu...
E ima neko perzijsko jelo...dok sam jos jela meso...
Ide puno luka, ali ne da bude staklast, nego jace preprzeno, ide piletina, sa kozom...i idu te neke maleske suhe kisele sljive...zaboravila sam i da li ide suhi limun..
I Zaboravila sam kako se zove :(
I uz to basmati riza, al' na dnu res, sa kojom kriskom krompira, isto res...jelo boli glava.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33835 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

GandalfSivi wrote:Vala, s cim god pravite pile (ako nije preliv) pile ostaje pile. Ja ga u slow cookeru 12 sati kuhao sa suhim sljivama, apsolutno nikakve razlike. S druge strane, janje kada pogleda recimo kajsiju, cijelo odmah mirise na istu...
cek cek pile/kokos mislis??
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33836 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

mO k3 wrote:
GandalfSivi wrote:Vala, s cim god pravite pile (ako nije preliv) pile ostaje pile. Ja ga u slow cookeru 12 sati kuhao sa suhim sljivama, apsolutno nikakve razlike. S druge strane, janje kada pogleda recimo kajsiju, cijelo odmah mirise na istu...
cek cek pile/kokos mislis??
Sta cu drugo, noja jos nisam pokusao skuhati :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33837 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

GandalfSivi wrote:
mO k3 wrote:
GandalfSivi wrote:Vala, s cim god pravite pile (ako nije preliv) pile ostaje pile. Ja ga u slow cookeru 12 sati kuhao sa suhim sljivama, apsolutno nikakve razlike. S druge strane, janje kada pogleda recimo kajsiju, cijelo odmah mirise na istu...
cek cek pile/kokos mislis??
Sta cu drugo, noja jos nisam pokusao skuhati :D
E oci moje onda nisi znao spremiti pilence :))


ja ga spremim ovako

1 litru vode ili vise stavim 70g soli u jednu posudu omjer je 7% soli uvijek ma koliko god da stavis vode . U to stavim pile jedan dan , uzmi organsko pilence :)
izvadi pile osusi ga sa vani , unutra stavis organski limun thymain i pile u rernu :) dva sata na 70°C onda izvadis pile 45 minuta da se meso opusti , sporet zagrijes na 180°C pile premazes sa butrom i onda gurnes pile u rernu :). 45 minuta i to je to

ah da limun prije nego sto ga stavis u pilence izbusi na vise mjesta cackalicom
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33838 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Probala sam --brine--- curetinu- nisam primjetila razliku.... sto se tice piletine--meni je kuvana najukusnija i to pripremljena u ''pretis' loncu -- uglavnom je takvu i jedem ... no, ako cu u rerni- onda kao i meso -- osusiti je u frizideru nekoliko dana -kada promjeni boju -- bude crvena - 10 minuta prije je pokvarena-- :lol: je pripremiti-- najukusnija..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33839 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote:Upravo: cudna kombinacija, Ali dobra :-D

Sushi riza& kuvana jaja .LD& salata, mrkvica

Image
Kapljica ulja :mrgreen:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33840 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

mO k3 wrote: ja ga spremim ovako

1 litru vode ili vise stavim 70g soli u jednu posudu omjer je 7% soli uvijek ma koliko god da stavis vode . U to stavim pile jedan dan , uzmi organsko pilence :)
izvadi pile osusi ga sa vani , unutra stavis organski limun thymain i pile u rernu :) dva sata na 70°C onda izvadis pile 45 minuta da se meso opusti , sporet zagrijes na 180°C pile premazes sa butrom i onda gurnes pile u rernu :). 45 minuta i to je to

ah da limun prije nego sto ga stavis u pilence izbusi na vise mjesta cackalicom
samo jedno brzinsko pitanje. cemu to natapanje pileta u slanoj vodi? u cemu je fazon?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33841 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

adda_sa wrote:
mO k3 wrote: ja ga spremim ovako

1 litru vode ili vise stavim 70g soli u jednu posudu omjer je 7% soli uvijek ma koliko god da stavis vode . U to stavim pile jedan dan , uzmi organsko pilence :)
izvadi pile osusi ga sa vani , unutra stavis organski limun thymain i pile u rernu :) dva sata na 70°C onda izvadis pile 45 minuta da se meso opusti , sporet zagrijes na 180°C pile premazes sa butrom i onda gurnes pile u rernu :). 45 minuta i to je to

ah da limun prije nego sto ga stavis u pilence izbusi na vise mjesta cackalicom
samo jedno brzinsko pitanje. cemu to natapanje pileta u slanoj vodi? u cemu je fazon?
Prevod google

meso prije kuhanja učinkovit je način za povećanje sočnosti i nježnosti mesa prije pečenja. Ovo je posebno važno kod piletine jer se ona često osuši u pećnici. Umetanje mesa u slanu vodu uzrokuje da piletina osmozom upije dio vode, što ga čini sočnijim kada se skuha



Recept je provjeren vise puta :)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#33842 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Mis mekinjas »

Buraz ne znam sta da mislim. Oko pileta 100 drama i jednako toliko losih teorija.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33843 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

neko je trazio nes na kasiku :)
Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33844 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Je li ono Gandalf rece da u janjetinu stavlja kajsiju? Imam dvije koljenice, evo sam ih mariniro sad ce u serpu i pod poklopac. S povrcem. Ako imate konkretnih prijedloga sta i kako pozurite
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#33845 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

samo ih pusti na laganoj vatri :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33846 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:Je li ono Gandalf rece da u janjetinu stavlja kajsiju? Imam dvije koljenice, evo sam ih mariniro sad ce u serpu i pod poklopac. S povrcem. Ako imate konkretnih prijedloga sta i kako pozurite
..samo ruzmarin i bijeli luk. :thumbup:

I peces u rerni??
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33848 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Prelio temeljcem, poklopio i izaso vani. Dignucu ga u ponoca
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33849 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

shandrprcSA wrote:samo ih pusti na laganoj vatri :D
Lagana ja, eno je tuhinja
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33850 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:Image
:thumbup: sve sto treba... bice.. :gladna:
Post Reply