Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33801 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

samsonsam wrote: probaj jednom,samo malo luka stavis da osjetis razliku sa i bez :izet:
moja zena je isto tako govorila za kozji ili ovcji sir,nema sanse...dok nije dobila na pladnju par razlicitih vrsta sira...probala,kaze dobri...onda joj pokazem sta je probala, izmedju ostalog mladi kozji sir i manchego...otad jede :lol:
za luk ne mogu nis da obecam, al siru mogu dati jos jednu sansu. mada nevoljko :D
jednom jogurt od ovcijeg mlijeka u gostima progutala nazor, da se ljudi ne uvrijede.. kozji sir slicna prica, mislila da je klasicna feta. ispljuvala u salvetu i otrcala da nadjem nes popijem i neutralisem okus :oops:
brie i camembert su moj fazon :bih:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33802 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote:
Jack Be Nimble wrote:Image

Dorucak

dobar frustuk :thumbup:
dorucak- meni rucak bi bio-odlican.. :thumbup: :thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33803 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

misliš ručak za tjedan dana? :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33804 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

biggrin wrote:
moonca wrote:
GandalfSivi wrote:Boje ljeta...

Image
ah-- lijepo izgleda :thumbup: -a tek miris.... jel' salata? :-D
zar jedes i sirovu buraniju :shock:
Ovo je sve skuhano na fazon satarasa, pa sam jos sa strane preprzio red snappera i sve pomijesao.

Odlicno ispalo...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33805 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Sto ja ne mogu kuhanih paprika - to je cudo. :-?
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33806 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

vise se odnosilo na komentar moonce, s obzirom da se nadala da je ovo sirova salata...bar je tako ja razumjeh
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33807 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Danas smo sjekli drva i mezili :)

Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#33808 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Nije kuhanje ali...50 l paradajz sosa i 18 l sjeckanog...to je moj danasnji uspjeh....dosta za ovu zimu :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33809 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

GandalfSivi wrote:Danas smo sjekli drva i mezili :)

Image
: --ah mislila sam da je Dorian -vec stigao.. dobra meza-- :thumbup:

Da li ste na putu uraganu?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33810 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Ma jok ba, mi redom za demokrate glasamo :)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33811 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

exliberal-ex wrote:Nije kuhanje ali...50 l paradajz sosa i 18 l sjeckanog...to je moj danasnji uspjeh....dosta za ovu zimu :)
Pika se ako je domaci paradajz :)
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#33812 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

moonca wrote::lol: .kod mene i kad je na kasiku- rijetko do- jedem viljuskom..
No, ovo jelo od -stakasa- nije na kasiku- to je -pirjan ili kako vec ko naziva... :)
Ja to jedem kasikom, ergo - na kasiku je :| :D
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#33813 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

Bloo wrote:
John Cleese wrote:
P.S.
Sest stranica prelistah trazeci nesto za na kasiku :| :D :lol:
Sve se može jest "na kašiku" ako si dovoljno hrabar :D il očajan :|
To bi prije vrijedilo za viljusku - ocajan covjek bi tako konzumirao bistru juhicu bez bilo kakvih plivajucih objekata, primjera radi :| :D
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#33814 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

samsonsam wrote:
John Cleese wrote:

:thumbup:

P.S.
Sest stranica prelistah trazeci nesto za na kasiku :| :D :lol:
eto ti pita i eto ti kasika :wink: :lol:
:lol: Daj jos i dzogurt i bice svadbe! :D :D
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#33815 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

GandalfSivi wrote:
John Cleese wrote: Sest stranica prelistah trazeci nesto za na kasiku :| :D :lol:
Pa cekaj barem oktobar. Vruce je jos za kasike...
Do oktobra - ko ziv, ko mrtav... Helem, carpe diem :|

P.S.
Ovaj ce avgust biti upamcen po ucestalim grahovima, sto sarenim, sto bijelim, sto sa za grah tradicionalno namijenjenom suhovinom, sto sa povrcem :D
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#33816 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

Nesto kontam, samokriticki - moracu vam jednom, fakat i kakvu sliKicu postavit :lol: :run:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#33817 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

GandalfSivi wrote:
exliberal-ex wrote:Nije kuhanje ali...50 l paradajz sosa i 18 l sjeckanog...to je moj danasnji uspjeh....dosta za ovu zimu :)
Pika se ako je domaci paradajz :)
Otisli na lokalnu farmu...jedno 20 km od punicine kuce...3 bushell...kako se to kod nas kaze..gajbe...dobar paradajz ove godine...ispao sos pravo gust ...al sam poginuo vala
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33818 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

SmokingMan wrote:Sve mogu shvatit ali luk u puri,isto kao kada bi preko pečene janjetine prelio topljenu čokoladu.... :D
you know nothing smokingman :wink: :mrgreen:

cuj janjetinu samo cokoladom prelit' :-) ...to se radi sa mentom i cokoladom :izet:

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33819 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

.................probajte cokoladu za kuvanje dodati pasulju--- :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22609
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#33820 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SmokingMan »

samsonsam wrote:
SmokingMan wrote:Sve mogu shvatit ali luk u puri,isto kao kada bi preko pečene janjetine prelio topljenu čokoladu.... :D
you know nothing smokingman :wink: :mrgreen:

cuj janjetinu samo cokoladom prelit' :-) ...to se radi sa mentom i cokoladom :izet:

Image
Haj šuti i idi jedi pura s' Luk. :D

Vi iste normalni sa tim kulinarskim vratolomijama. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33821 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Upravo: cudna kombinacija, Ali dobra :-D

Sushi riza& kuvana jaja .LD& salata, mrkvica

Image
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33822 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Čokoladu u pasulj? :shock:
Salatu ili varivo? Zezaš se?
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33823 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

cula sam za piletinu sa suhim vocem i bademima, svinjetinu sa sosom od sljiva.. ima i onaj americki fazon puretine sa sosom od brusnica za thanksgiving... ali cokolada u grah? :shock:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33824 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

moji papagaji bi navalili na monikinu zdjelicu :lol: :lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33825 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Image
Last edited by stakasa on 04/09/2019 09:54, edited 2 times in total.
Post Reply