Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33776 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

moonca wrote:
GandalfSivi wrote:Boje ljeta...

Image
ah-- lijepo izgleda :thumbup: -a tek miris.... jel' salata? :-D
zar jedes i sirovu buraniju :shock:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33777 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Ovo divno povrce je unistio kuvanjem.. :-)

:-D .Tak mi SE cini
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#33778 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Ma covjek pravio sataras..nece ovako jesti :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#33779 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Dori wrote:
:thumbup: Je li krompir kupovni ili si ga ti sjekla?
Ma kupljen, bio u zamrzivacu 6 mjeseci :lol:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#33780 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biscanka2 »

animals wrote:I taman kad se uspijes "zastiti", odapnes. :lol:

Nego ja navratila da na slikama naparim oci a vi ko da niko nista kuhao nije - sram vas bilo .:D
Ja nikad nista ne kuvam..
a i kad skuvam, nije za slike..
nedefinisana masa..[/quote]

Ako tako nastavis od tebe nikakva haira nece biti. :cry: :D
Uz malo vise truda i dozom kulinarske ljubavi,ka tome tri kapljice ulja i uspjeh je zagarantovan. :wink:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33781 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote: Jako lijepo izgleda- :thumbup: probala sam falafel- nekoliko puta- hm.. nisam izgradila ukus.. ali za promjenu --moze...uz 'lukmiru'.. :lol:
napravis si po vlastitom ukusu i nema da fulas :wink: :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33782 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pustopoljina wrote:Nisam ih nikad pravila, a jela x puta...kad su suhe i gusim se dok jedem i bezveze zacini kazem sebi- e sto si jela, jela si...
Onda opet naletim na dobre, pogladim stomak- joj jes' dobro.
moze biti suho ako ima brasna i njima...u "orginalni" falafel ne ide brasno ni jaje...znaci ne bi trebale biti suhe

ja sam od ove ture ocekiv'o da ce vise zelene biti jer sam bas dosta svjezeg lista persuna stavio ali nisu...ali je ukus bas dobar
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33783 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

SmokingMan wrote: :bih: :thumbup:

Kao veliki ljubitelj kolača/torti,sve hvalospjevke.
...
Sara03 wrote: Svaka čast! :thumbup:
hvala

a ova torta bas nije puno teska za napraviti a ide samo 100gr secera
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33784 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Jack Be Nimble wrote:Image

Dorucak

dobar frustuk :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33785 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

John Cleese wrote:

:thumbup:

P.S.
Sest stranica prelistah trazeci nesto za na kasiku :| :D :lol:
eto ti pita i eto ti kasika :wink: :lol:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33786 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

nije da sam se nes potrudila oko vecere,ali jeste kuhanje :mrgreen: kuhani su kukuruzi
Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33787 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

GandalfSivi wrote:Boje ljeta...
boje su prave :thumbup:

jos da vidimo krajnji rezultat :-D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33788 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

adda_sa wrote:nije da sam se nes potrudila oko vecere,ali jeste kuhanje :mrgreen: kuhani su kukuruzi
Image
super :thumbup: ...kod nas su makar 1X u 2 hefte na tanjiru al' iz pretisa
User avatar
SmokingMan
Posts: 22597
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#33789 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SmokingMan »

Uvaljati ih u jedno pola kile soli i ožeži.... :bih:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33790 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

ovo je isto obavezno makar 1X sedmicno :izet:

Image

Image
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33791 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Ima ih i u Hoferu, Lidlu...samo ih podgrijati po zelji. :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33792 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

samsonsam wrote:ovo je isto obavezno makar 1X sedmicno :izet:

Image
nisam sigurna sta vidim :D pura, sa lukom i neki rendani sir preko?
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33793 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Mislio sam da se buranija kaze samo u SRB.
Kod mene su mahune.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33794 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote:Ima ih i u Hoferu, Lidlu...samo ih podgrijati po zelji. :D
oni vakumirani? nisam nikad, nes mi suhveli bili..
kod mene se sve od nule pravi - prvo uzmem kukuruze,pa ih onda kuham :lol:
edit. zar se buranija ne kaze i u hrv i u srb?! dok su mahune, mahunarke grupni naziv za grah-grasak-leblebiju itd ili??
Last edited by adda_sa on 02/09/2019 17:17, edited 2 times in total.
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33795 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pirmin wrote:Ima ih i u Hoferu, Lidlu...samo ih podgrijati po zelji. :D
podgrijati :shock: ma nije to to :-?

i ja ih kupim ponekad u lidlu (svjeze) i koji je onda pos'o ubacit' na pola sata u pretis :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33796 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

adda_sa wrote: nisam sigurna sta vidim :D pura, sa lukom i neki rendani sir preko?
preku pure sir,kajmak,rendani kozji sir i naravno luk :izet: ...dobitna kombinacija :-D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33797 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Ne znam, meni su sasvim OK.
Ja uvijek gledam koliko zahmeta ide uz nesto. :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33798 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

samsonsam wrote:
adda_sa wrote: nisam sigurna sta vidim :D pura, sa lukom i neki rendani sir preko?
preku pure sir,kajmak,rendani kozji sir i naravno luk :izet: ...dobitna kombinacija :-D
:| ne znam bas, luk uz puru, hm... svjez luk volim samo uz one mix salate, meksicku itd..
a kozje i ovcje produkte - nikako :oops:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33799 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

adda_sa wrote:
samsonsam wrote:
adda_sa wrote: nisam sigurna sta vidim :D pura, sa lukom i neki rendani sir preko?
preku pure sir,kajmak,rendani kozji sir i naravno luk :izet: ...dobitna kombinacija :-D
:| ne znam bas, luk uz puru, hm... svjez luk volim samo uz one mix salate, meksicku itd..
a kozje i ovcje produkte - nikako :oops:
probaj jednom,samo malo luka stavis da osjetis razliku sa i bez :izet:

moja zena je isto tako govorila za kozji ili ovcji sir,nema sanse...dok nije dobila na pladnju par razlicitih vrsta sira...probala,kaze dobri...onda joj pokazem sta je probala, izmedju ostalog mladi kozji sir i manchego...otad jede :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22597
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#33800 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SmokingMan »

Sve mogu shvatit ali luk u puri,isto kao kada bi preko pečene janjetine prelio topljenu čokoladu.... :D
Post Reply