zar jedes i sirovu buranijumoonca wrote:ah-- lijepo izgledaGandalfSivi wrote:Boje ljeta...
-a tek miris.... jel' salata?
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#33776 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33777 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo divno povrce je unistio kuvanjem..
.Tak mi SE cini
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#33778 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma covjek pravio sataras..nece ovako jesti 
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#33779 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma kupljen, bio u zamrzivacu 6 mjeseciDori wrote:
Je li krompir kupovni ili si ga ti sjekla?
-
biscanka2
- Posts: 1722
- Joined: 07/04/2009 00:46
#33780 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja nikad nista ne kuvam..animals wrote:I taman kad se uspijes "zastiti", odapnes.
Nego ja navratila da na slikama naparim oci a vi ko da niko nista kuhao nije - sram vas bilo .
a i kad skuvam, nije za slike..
nedefinisana masa..[/quote]
Ako tako nastavis od tebe nikakva haira nece biti.
Uz malo vise truda i dozom kulinarske ljubavi,ka tome tri kapljice ulja i uspjeh je zagarantovan.
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33781 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
napravis si po vlastitom ukusu i nema da fulasmoonca wrote: Jako lijepo izgleda-probala sam falafel- nekoliko puta- hm.. nisam izgradila ukus.. ali za promjenu --moze...uz 'lukmiru'..
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33782 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
moze biti suho ako ima brasna i njima...u "orginalni" falafel ne ide brasno ni jaje...znaci ne bi trebale biti suhepustopoljina wrote:Nisam ih nikad pravila, a jela x puta...kad su suhe i gusim se dok jedem i bezveze zacini kazem sebi- e sto si jela, jela si...
Onda opet naletim na dobre, pogladim stomak- joj jes' dobro.
ja sam od ove ture ocekiv'o da ce vise zelene biti jer sam bas dosta svjezeg lista persuna stavio ali nisu...ali je ukus bas dobar
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33783 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
...SmokingMan wrote:![]()
![]()
Kao veliki ljubitelj kolača/torti,sve hvalospjevke.
hvalaSara03 wrote: Svaka čast!
a ova torta bas nije puno teska za napraviti a ide samo 100gr secera
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33784 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jack Be Nimble wrote:
Dorucak
dobar frustuk
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33785 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
eto ti pita i eto ti kasikaJohn Cleese wrote:
P.S.
Sest stranica prelistah trazeci nesto za na kasiku![]()
![]()
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33786 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nije da sam se nes potrudila oko vecere,ali jeste kuhanje
kuhani su kukuruzi


- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33787 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
boje su praveGandalfSivi wrote:Boje ljeta...
jos da vidimo krajnji rezultat
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33788 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
superadda_sa wrote:nije da sam se nes potrudila oko vecere,ali jeste kuhanjekuhani su kukuruzi
- SmokingMan
- Posts: 22597
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#33789 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Uvaljati ih u jedno pola kile soli i ožeži.... 
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33790 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ovo je isto obavezno makar 1X sedmicno




- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33791 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ima ih i u Hoferu, Lidlu...samo ih podgrijati po zelji. 
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33792 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nisam sigurna sta vidimsamsonsam wrote:ovo je isto obavezno makar 1X sedmicno![]()
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33793 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Mislio sam da se buranija kaze samo u SRB.
Kod mene su mahune.
Kod mene su mahune.
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33794 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
oni vakumirani? nisam nikad, nes mi suhveli bili..pirmin wrote:Ima ih i u Hoferu, Lidlu...samo ih podgrijati po zelji.
kod mene se sve od nule pravi - prvo uzmem kukuruze,pa ih onda kuham
edit. zar se buranija ne kaze i u hrv i u srb?! dok su mahune, mahunarke grupni naziv za grah-grasak-leblebiju itd ili??
Last edited by adda_sa on 02/09/2019 17:17, edited 2 times in total.
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33795 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
podgrijatipirmin wrote:Ima ih i u Hoferu, Lidlu...samo ih podgrijati po zelji.
i ja ih kupim ponekad u lidlu (svjeze) i koji je onda pos'o ubacit' na pola sata u pretis
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33796 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
preku pure sir,kajmak,rendani kozji sir i naravno lukadda_sa wrote: nisam sigurna sta vidimpura, sa lukom i neki rendani sir preko?
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33797 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ne znam, meni su sasvim OK.
Ja uvijek gledam koliko zahmeta ide uz nesto.
Ja uvijek gledam koliko zahmeta ide uz nesto.
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33798 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
samsonsam wrote:preku pure sir,kajmak,rendani kozji sir i naravno lukadda_sa wrote: nisam sigurna sta vidimpura, sa lukom i neki rendani sir preko?
...dobitna kombinacija
a kozje i ovcje produkte - nikako
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#33799 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
probaj jednom,samo malo luka stavis da osjetis razliku sa i bezadda_sa wrote:samsonsam wrote:preku pure sir,kajmak,rendani kozji sir i naravno lukadda_sa wrote: nisam sigurna sta vidimpura, sa lukom i neki rendani sir preko?
...dobitna kombinacija
ne znam bas, luk uz puru, hm... svjez luk volim samo uz one mix salate, meksicku itd..
a kozje i ovcje produkte - nikako
moja zena je isto tako govorila za kozji ili ovcji sir,nema sanse...dok nije dobila na pladnju par razlicitih vrsta sira...probala,kaze dobri...onda joj pokazem sta je probala, izmedju ostalog mladi kozji sir i manchego...otad jede
- SmokingMan
- Posts: 22597
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#33800 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sve mogu shvatit ali luk u puri,isto kao kada bi preko pečene janjetine prelio topljenu čokoladu.... 


