jesi li gledao vojnicko i mojmilo. sto se tice lokacije sve je u 5 deka a mislim da je kvalitet gradnje dosta bolji i velika je vjerovatnoca da su zgrade novijeekseks wrote:Dakle, sve u svemu lokacija i zgrada nisu loši?drndalo wrote:Odlicna lokacija, Venera pod nosom...![]()
Pusti price nas ostalih, ako se tebi sve ostalo svidja i odgovara, tj. imas vise + nego - stvari, ti odluci kako tebi pase... Uvijek i svuda imas neke + i - stvari... Sve je kompromis, jer odlicno, novo, na super lokaciji, sigurnog komsiluka, a za 200 KM/m2 nema nigdje...
Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#3376 Re: Cijene stanova All about
- Baby Jane
- Posts: 1261
- Joined: 01/09/2006 12:58
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#3378 Re: Cijene stanova All about
vidio sam i ja ovo... cijena je fakat smijesna za ovu nekretninu, samo ako nije nekakva ubleha
- Baby Jane
- Posts: 1261
- Joined: 01/09/2006 12:58
#3379 Re: Cijene stanova All about
Vala, puno i trazi, sa obzirom na "novonastalu situaciju"

-
ekseks
- Posts: 200
- Joined: 16/06/2011 08:50
#3380 Re: Cijene stanova All about
Koliko prosječno dana traje upis založnog prava (hipoteke) u ZK uredu, od momenta predaje papira i uplate takse, do dobijanja ZK izvadka?
-
Ado2014
- Posts: 14
- Joined: 25/03/2014 16:13
#3381 Re: Cijene stanova All about
Zdravo. Kratko jasno, dogovorio sam kupovinu stana, ovo naselje Miljacka iza RTV Doma, ne one male ruzne trospratnice uz ulicu Dzemala Bijedica vec odmah iza, tek su poceli praviti prva zgrada ce kao biti useljiva u januaru 2015. stan 54 kvadrata znaci dnevni boravak kuhinja trpezarija zajedno nekih 24 kvadrata hodnik kupatilo i dvije sobice ima li ko savjet da li da to uzmem cijena 1700 po kvadratu ali se moze dobiti i za 1600 jer je gradnja tek pocela. Znaci savjeti interesuje me samo novogradnja a blize gradu i jeftinije nisam mogao naci sta vi mislite??? Jest malo poruzan pogled na onaj dio gdje bi kao trebao biti Bauhaus i na sve one parkirane
autobuse i tramvaje ali kontam novo prilicno fina lokacija na Otoci sam za tren a cijena nije luda misljenja, savjeti???
autobuse i tramvaje ali kontam novo prilicno fina lokacija na Otoci sam za tren a cijena nije luda misljenja, savjeti???
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#3382 Re: Cijene stanova All about
Ne znam kakav je regulacioni plan za to podrucje, malo se raspitaj.
Koliko znam, od javnog saobracaja najbliza ti je stanica kod remize? Nikakav sadrzaj za rezidentno naselje... zato ti i kazem da se malo raspitas kako bi to sve trebalo izgledati za 10 god.
Ja bi za tu cijenu prije uzela KSF stan na dobrinji.
Koliko znam, od javnog saobracaja najbliza ti je stanica kod remize? Nikakav sadrzaj za rezidentno naselje... zato ti i kazem da se malo raspitas kako bi to sve trebalo izgledati za 10 god.
Ja bi za tu cijenu prije uzela KSF stan na dobrinji.
-
Ado2014
- Posts: 14
- Joined: 25/03/2014 16:13
#3383 Re: Cijene stanova All about
Ne znam kako ce biti u narednih 10 godina, ali investitor (MS Wood - Unipromet) reklamira cijeli kompleks koji ce biti izgradjen u narednih 5 godina, nekih 6 zgrada po 13-ak spratova, plus kao sada od aprila pocinje konacna gradnja onog Bauhaus-a. Interesuje me znaci samo novogradnja, kad ga otplatim za 20 godina da imam sta djetetu ostaviti
Da, kod remize je najbliza stanica... Na koje tacno stanove na Dobrinji si mislila, link? "Nalozio" sam se na ovo naselje Miljacka, ali me opet strah da to ne stane na pola, a opet ako budem predugo cekao kasnije ce samo biti skuplji kvadrat kako izgradnja bude odmicala...
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#3385 Re: Cijene stanova All about
Evo oveAdo2014 wrote:Ne znam kako ce biti u narednih 10 godina, ali investitor (MS Wood - Unipromet) reklamira cijeli kompleks koji ce biti izgradjen u narednih 5 godina, nekih 6 zgrada po 13-ak spratova, plus kao sada od aprila pocinje konacna gradnja onog Bauhaus-a. Interesuje me znaci samo novogradnja, kad ga otplatim za 20 godina da imam sta djetetu ostavitiDa, kod remize je najbliza stanica... Na koje tacno stanove na Dobrinji si mislila, link? "Nalozio" sam se na ovo naselje Miljacka, ali me opet strah da to ne stane na pola, a opet ako budem predugo cekao kasnije ce samo biti skuplji kvadrat kako izgradnja bude odmicala...
http://www.p i k.ba/artikal/10252146/stan-dobrinja-v-novogradnja-kant-stamb-fond/
-
Ado2014
- Posts: 14
- Joined: 25/03/2014 16:13
#3386 Re: Cijene stanova All about
A to, gledao sam to, fino jest ali meni bi nekako vise odgovaralo ovo naselje Miljacka, dam sada avans 15% i imam godinu dana da ustedim koju paru i ostatak od teta Banke pri useljenju
Znaci nema niko neko posebno misljenje/informaciju za ovaj dio iza RTV Doma? Ipak mi je malo blize gradu a blizu je i tramvaj, stan dvostrano okrenut, dnevni boravak gleda na RTV Dom/Alipasino a spavace na Bauhaus/Stup... Ako neko ima kakvih info za ovo naselje unaprijed se zahvaljujem 
-
baldasar
- Posts: 31
- Joined: 19/03/2014 14:01
#3387 Re: Cijene stanova All about
jel to ono što preuređuju zgrade nekadašnje Žice?Ado2014 wrote:A to, gledao sam to, fino jest ali meni bi nekako vise odgovaralo ovo naselje Miljacka, dam sada avans 15% i imam godinu dana da ustedim koju paru i ostatak od teta Banke pri useljenjuZnaci nema niko neko posebno misljenje/informaciju za ovaj dio iza RTV Doma? Ipak mi je malo blize gradu a blizu je i tramvaj, stan dvostrano okrenut, dnevni boravak gleda na RTV Dom/Alipasino a spavace na Bauhaus/Stup... Ako neko ima kakvih info za ovo naselje unaprijed se zahvaljujem
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3388 Re: Cijene stanova All about
ne iza se na fazon Tibre planiraju neboderi
-
prolazna
- Posts: 77
- Joined: 25/02/2014 12:46
#3389 Re: Cijene stanova All about
Da li neko zna kakvi su stanovi na Dobrinji, novogradnja, one zelene zgrade, mislim da je petica u pitanju i kako se kreću cijene????
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#3390 Re: Cijene stanova All about
Cijene ne znam a kakvi su - evo ovdje vrlo detaljnoprolazna wrote:Da li neko zna kakvi su stanovi na Dobrinji, novogradnja, one zelene zgrade, mislim da je petica u pitanju i kako se kreću cijene????
StupskaBitanga wrote:http://www.ksfs.ba/index.php?subaction= ... om=&ucat=1&
-
malena_EU
- Posts: 23
- Joined: 15/01/2014 13:55
#3391 Re: Cijene stanova All about
...
Last edited by malena_EU on 08/04/2024 09:33, edited 1 time in total.
-
prolazna
- Posts: 77
- Joined: 25/02/2014 12:46
#3392 Re: Cijene stanova All about
Na žalost, prodavci misle da je realna cijena stana u tim naseljima 2 hiljade i više po kvadratu. Jedini ako se radi o 10+ spratu, na Grbavici ti stan sa minimalnim ulaganjima 20.000,00 KM ide za 2 hiljade po m2.
@safran- hvala. tako sam i mislila, negdje sam već ranije čitala da su loši ti stanovi KSF-a.
@safran- hvala. tako sam i mislila, negdje sam već ranije čitala da su loši ti stanovi KSF-a.
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#3393 Re: Cijene stanova All about
Ne znam da li ti je možda bitno da je novogradnja ali ako već razmatraš Dobrinju u onom središnjem dijelu oko Merkatora ima vrlo lijepih stanova. Lijepih u smislu - dobar raspored, solidna drvenarija, dobro grijanje, dobre instalacije, lift na međuspratu i mogućnost zaključavanja sprata - eh, sad što se tiče kozmetike tu se prostreš koliko ti je jorgan dug. Tetka mi su živi - 52 m2 odlično iskorištena, raspored super, u kupatilu možeš čak i 2 koraka napraviti, topao, stvarno lijep.
Na MOjmilu su također fini stanovi sa solidnim rasporedom. Opet dobro grijanje ali obično je drvenarija pohabanija (ako nije naknadno mijenjana).
Na MOjmilu su također fini stanovi sa solidnim rasporedom. Opet dobro grijanje ali obično je drvenarija pohabanija (ako nije naknadno mijenjana).
- OldMayor
- Posts: 2999
- Joined: 30/10/2013 11:21
#3394 Re: Cijene stanova All about
Netacno. Jedno je sta prodavci misle. Raspitaj se sta i kupci misle? Pa valjda i kupci cine trziste.prolazna wrote:Na žalost, prodavci misle da je realna cijena stana u tim naseljima 2 hiljade i više po kvadratu. Jedini ako se radi o 10+ spratu, na Grbavici ti stan sa minimalnim ulaganjima 20.000,00 KM ide za 2 hiljade po m2.
@safran- hvala. tako sam i mislila, negdje sam već ranije čitala da su loši ti stanovi KSF-a.
Moze prodavac mislit da mu stan vrijedi 5000 KM po m2, ali to je samo njegovo misljenje.
2000 + moze kostati stan koji je renoviran, ako nije nema nikakve sanse da se proda na Grbavici za tu cijenu i ovo ti govorim iz licnog iskustva. Dakle relna cijena je 1800 KM - 1900 KM. U Hrasnom moze naci stan za 1700 KM.
Cuj dvije i nesto, pa evo bila je novogradnja na Malti kvadrat se mogao uzet za 2300. Nova zgrada? I da mi neko nekakvu skalameriju iz 60-ih prodaje za malo nize pare. A razlika u lokaciji nije toliko velika, mislim radi se o 1-2 tramvajske stanice.
Sto se tice stanova od fonda ne znam otkud ti da su losi? Stanovi su odlicni, imam nekoliko prijatelja dole zive i prezadovoljni su. Jedino ako mislis na raspored prostorija, to istina nije idealno ali opet o ukusima se ne raspravlja. Jednostavno danas se prave takvi otvoreni stanovi sa spojenim dnevnim boravkom i kuhinjama. Nas narod je navikao na ove stare gradnje, ali jbg ovdje je u pitanju nova novcata kvalitetna zgrada. To se nikako ne moze porediti sa zgradom od 30+ godina ma sta ko pricao.
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#3395 Re: Cijene stanova All about
http://www.market.ba/oglas/stanovi/stan ... aign=Desni
pogledajte ovog druga i cijene
pogledajte ovog druga i cijene
-
malena_EU
- Posts: 23
- Joined: 15/01/2014 13:55
#3396 Re: Cijene stanova All about
...
Last edited by malena_EU on 08/04/2024 09:38, edited 1 time in total.
-
Ambrozija
- Posts: 2845
- Joined: 20/01/2010 18:34
- Location: Sarajevo
#3397 Re: Cijene stanova All about
Napisao je u opisu: Naselje Marijin Dvor ,Centar u neposrednoj blizini Unitic poslovnog centra, hotela Holidey inn, Alta šoping centra. - vjerovatno misli da je to dovoljno opravdanje za ovakvu cijenu, kao sto i vecina ljudi misli.atorniji putnik wrote:http://www.market.ba/oglas/stanovi/stan ... aign=Desni
pogledajte ovog druga i cijene
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#3398 Re: Cijene stanova All about
ma haj', laminat moze valjat'
vjerovali ili ne. ima laminata od 20+ KM a to sto svi stavljaju onaj sa akcije od 7 maraka to je druga stvar. jos one kartonske lajsne ma ljepota.
samo ne znam je li mi gore od kartona na podu onaj silni rigips koji stave da ugrade ultra-moderne led sijalice i sl.
pa to za tri godine u velikoj vecini slucajeva ni na sta ne lici.
ja sam za faxa molerisanjem zaradivao pa se malo razumijem u te stvari... ljudi kupe "renoviran" stan i onda mi struzemo vise od pola stana jer sve otpada
vjerovali ili ne. ima laminata od 20+ KM a to sto svi stavljaju onaj sa akcije od 7 maraka to je druga stvar. jos one kartonske lajsne ma ljepota.
samo ne znam je li mi gore od kartona na podu onaj silni rigips koji stave da ugrade ultra-moderne led sijalice i sl.
pa to za tri godine u velikoj vecini slucajeva ni na sta ne lici.
ja sam za faxa molerisanjem zaradivao pa se malo razumijem u te stvari... ljudi kupe "renoviran" stan i onda mi struzemo vise od pola stana jer sve otpada
-
Ado2014
- Posts: 14
- Joined: 25/03/2014 16:13
#3399 Re: Cijene stanova All about
A ovo naselje Miljacka, iza RTV Doma, ima neko nekih info?
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#3400 Re: Cijene stanova All about
ovaj je dobar, ja sam nedavno naletila na oglas stana sa grbavice, ona zgrada od crvene cigle. U stan nije ulozeno marke od 80-tih, cijena kvadrata 3.500KMatorniji putnik wrote:http://www.market.ba/oglas/stanovi/stan ... aign=Desni
pogledajte ovog druga i cijene
