Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
ako bog da se prekopa , nema necu, nema nemoze, piramida se mora prekopat , kome je to krivo neg drmne glavom od zid nece li biti lakse i nek nastavi daljezivjeti ko da nista nije bilo
ako bog da se prekopa , nema necu, nema nemoze, piramida se mora prekopat , kome je to krivo neg drmne glavom od zid nece li biti lakse i nek nastavi daljezivjeti ko da nista nije bilo
kekec wrote:Prastanovnici Evrope nisu nista drugo radili, nego samo
gradili piramide.
Da ne "podgrijavam" diskusiju , ovo pokazuje da su ljudi u to doba gradili svetista na vrlo slican nacin. Zato nije nelogicno pretpostaviti da se takvo svetiste moze naci i u nasim krajevima.
Freelancer wrote:Da ne "podgrijavam" diskusiju , ovo pokazuje da su ljudi u to doba gradili svetista na vrlo slican nacin. Zato nije nelogicno pretpostaviti da se takvo svetiste moze naci i u nasim krajevima.
Da ne podgrijavam diskusiju, primjecujem samo, da u vrijeme gdje se smjestaju ove
piramide, prastanovnici Evrope su zivjeli u lijepo namjestenim pecinama.
Dalje ne bih.
Eh zene & ljudi ...nisam uspio procitati zadnjih nekolko desetaka komentara te stoga ogradjujem od moguceg skretanja s teme ili ponavljanja vec recenih stvari. Htjedoh se samo osvrnuti na sitnicu da se proljece i kalendarski i u pogledu racunanja vremena na casovnicima ....vratilo u sve krajeve svijeta. A to znaci da je vrijeme da podvucemo refu u ovoj partiji rauba...i vidimo ko je dobar ...a ko je manje dobar.
Novalicko sjecas li se obecanja ...mog i tvog...dakle,... sta cemo sad?
Ako ima iko mjerodavan ...ko ima mogucnost da prolazi pokraj lokaliteta na kojem je (jos jesenas u vrijeme pokretanja ove legendarne teme) receno da ce na proljece sve biti jasno....da barem baci pogled kroz prozor svog putnickog automobila ili nekakvog drugog transportnog sredstva...i vidi ....imal Osmanagica na vrhu ...i ako ga ima...jel govori nesto?
Doslo je vrijeme svodjenja racuna...hajmo polako...da vidimo ko je sta duzan.
Freelancer wrote:Da ne "podgrijavam" diskusiju , ovo pokazuje da su ljudi u to doba gradili svetista na vrlo slican nacin. Zato nije nelogicno pretpostaviti da se takvo svetiste moze naci i u nasim krajevima.
Da ne podgrijavam diskusiju, primjecujem samo, da u vrijeme gdje se smjestaju ove
piramide, prastanovnici Evrope su zivjeli u lijepo namjestenim pecinama.
Dalje ne bih.
mirz@ wrote:Piramidos ce se valjda iskopati, a ako to ne uradimo mi, onda ce fino doci stranac kupiti zemljiste i iskopati piramidu...
To me ni najmanje ne bi cudilo kada bi sve oko piramide prodali, "dali" strancima.
E vozdra ljudi, nisam citao ovaj forum u vezi piramide (ko ce procitat 140 strana ), ali vjerujem da piramida postoji. E sad, posto vidim da ovde postoji jaka opozicija, volio bih da mi neko od istih kaze dobar dokaz o NE postojanju piramide pod brdom Visocice. Hvala!
mickyK wrote:E vozdra ljudi, nisam citao ovaj forum u vezi piramide (ko ce procitat 140 strana ), ali vjerujem da piramida postoji. E sad, posto vidim da ovde postoji jaka opozicija, volio bih da mi neko od istih kaze dobar dokaz o NE postojanju piramide pod brdom Visocice. Hvala!
mickyK wrote:E vozdra ljudi, nisam citao ovaj forum u vezi piramide (ko ce procitat 140 strana ), ali vjerujem da piramida postoji. E sad, posto vidim da ovde postoji jaka opozicija, volio bih da mi neko od istih kaze dobar dokaz o NE postojanju piramide pod brdom Visocice. Hvala!
e dzabe je, mora se covjek vratit u ovu temu, predivna je da bi se propustala..
eh, da, samo jedna opaska moderatoru i cijenjenim ucesnicima, prije nego sto nekima opet cirevi ne prorade - nikog ne vrijedjam, nikog ne ismijavam, samo citiram stvari vec objavljene drugdje, te navodim izvor. legitimno, jel tako? ako je sega do bola - zaista nije do mene.
pa kaze:
ugostiteljski objekat na arheoloskom lokalitetu
al nejma alkohola
Bizarno: Nakon Alibegovićevog Hajnekena, Hodović bi ponovo zabranjivao alkohol u Visokom! @ 29 March 2006 10:19 AM
Na drugoj sjednici koordinacionog odbora za afirmaciju projekta Visočica; moglo se čuti dosta šuplje priče i raznoraznih nebitnih recidiva iz mladosti njenih članova, ali zasigurno nejinteresantniji momenat je prijedlog gospodina Senada J. Hodovića koji je zagovornik ideje da se u jedinom ugostiteljskom objektu koji će se nalaziti na platou piramide zabrani točenje alkohola. Nakon toga se desio još bizarniji prijedlog, a on glasi da konobar po osobnoj intuiciji kontroliše koliko će ko popiti. Interesantno je da se ovom smiješnom prijedlogu usprotivio i sam načelnik općine gospodin Alibegović koji će ostati poznat po tome što je u februaru prošle godine zabranio jedan muzički događaj čiji je sponzor petokraka na zelenoj površini poznata kao Hajneken. Ljudskoj gluposti nema kraja, ali sva sreća je da Uncle Sam zna dobro šta hoće i da ovakve gluposti ne nalaze utočište u njegovom habitusu.
Prenj wrote:Ovaj detalj o "dvadeset godina kopanja" je izvanredan.
Zar je iko ocekivao da ce ubleha da traje samo jedno ljeto?
prenj, a jesi li mozda vidio odnedavno koliko je pravih te stranih uglednih arheologa i strucnjaka potpisalo onu peticiju? onako odoka bi se reklo da ih je vise na toj peticiji nego u fondaciji