Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3376 Re: Migranti

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote: pa to
treba ih nahranit :lol: :lol:
zanima me bas gdje li pune mobitele? gdje pisaju i kenjaju?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3377 Re: Migranti

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote:
Maraschino wrote: pa to
treba ih nahranit :lol: :lol:
zanima me bas gdje li pune mobitele? gdje pisaju i kenjaju?
ja mislim da ti bolje pazis toga sa slike nego ovu bagru.
nije to problem. prezivit ce i oni ovu golgotu od zivota koju prozivljavaju.
ako mozes i zelis pomoci, pomozi nekom da mu olaksas muke ako ne, samo ga zaobidjes i ostavis u vlastitim mukama.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3378 Re: Migranti

Post by vješalica »

Maraschino wrote:
vješalica wrote:Spavaju i vucaraju se oko jednog nedovrsenog objekta na Dobrinji
To je onaj na cosku ulica Brace Mulic i A transferzale
Ani cesto se mogu vidjeti da idu i vucaraju se po A transferzali
ko kerovi hoces reci?
Ti kerove pominjes
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3379 Re: Migranti

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote:
ja mislim da ti bolje pazis toga sa slike nego ovu bagru.
tako je,radije pomognem ovima sa slike ,nego ljudima :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3380 Re: Migranti

Post by Maraschino »

Covjek, ljudska rasa, ne znas mu ni ime ni porijeklo, vjeru, naciju, malo je tamniji i nalazi se u problemu, treba ga sutati i sikanirati.

Neko uzme stene koje nadje pored kontejnera jer se sazali na njega. Ako nista drugo hrani ga dok ne ojaca pa ga pusti u prirodu da se snalazi.
Neko uzme psa iz azila da mu poboljsa uslove zivota jer se sazalio nad njim...a mi se prema ljudima odnosimo gore nego prema psima.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3381 Re: Migranti

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote:
Maraschino wrote:
ja mislim da ti bolje pazis toga sa slike nego ovu bagru.
tako je,radije pomognem ovima sa slike ,nego ljudima :thumbup:

postujem samo sto i jedni i drugi znaju biti dobri a i losi.

ja sam jednog odhranio na flasicu pa jedino mene poslije izujedao...ni to nije pravilo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3382 Re: Migranti

Post by Maraschino »

.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3383 Re: Migranti

Post by Truba »

kerovima i općenito životinjama se pomaže zato što nemaju svijesti

svima ostalima se kaže ko te jebe što nisi učio i bio ko bil gejts

ljudi u naponu snage koji krše sve zakone...sumnjivo je treba li im pomoć ( osim u hrani naravno... obrok je nešto što treba biti univerzalno ljudsko pravo i odjeća zimi)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3384 Re: Migranti

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote:
postujem samo sto i jedni i drugi znaju biti dobri a i losi.

ja sam jednog odhranio na flasicu pa jedino mene poslije izujedao...ni to nije pravilo.
samo sa ovim drugim imam takva iskustva,da me poseru kad im pomognem.ovi prvi su mi uvijek dozivotni prijatelji bez interesa...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3385 Re: Migranti

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote:
Maraschino wrote:
postujem samo sto i jedni i drugi znaju biti dobri a i losi.

ja sam jednog odhranio na flasicu pa jedino mene poslije izujedao...ni to nije pravilo.
samo sa ovim drugim imam takva iskustva,da me poseru kad im pomognem.ovi prvi su mi uvijek dozivotni prijatelji bez interesa...
generalizujemo stvari...
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3386 Re: Migranti

Post by Truba »

http://www.nedjelja.ba/hr/kriznim-putem ... aniju/5651

casnoj-sestri-iz-iraka-odbijen-ulazak-u-veliku-britaniju/5651

samo je bitno biti migrant i nakačit se na onaj kamion u francuskoj i eto te u britaniji
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3387 Re: Migranti

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote:
generalizujemo stvari...
izvini necu vise nikad
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3388 Re: Migranti

Post by Maraschino »

Black swan wrote:http://www.nedjelja.ba/hr/kriznim-putem ... aniju/5651

casnoj-sestri-iz-iraka-odbijen-ulazak-u-veliku-britaniju/5651

samo je bitno biti migrant i nakačit se na onaj kamion u francuskoj i eto te u britaniji
eto vratit ce je u irak
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3389 Re: Migranti

Post by vješalica »

Maraschino wrote:Covjek, ljudska rasa, ne znas mu ni ime ni porijeklo, vjeru, naciju, malo je tamniji i nalazi se u problemu, treba ga sutati i sikanirati.

Neko uzme stene koje nadje pored kontejnera jer se sazali na njega. Ako nista drugo hrani ga dok ne ojaca pa ga pusti u prirodu da se snalazi.
Neko uzme psa iz azila da mu poboljsa uslove zivota jer se sazalio nad njim...a mi se prema ljudima odnosimo gore nego prema psima.
Tvoj pausalni zakljucak
Cak si.svojevoljno odlucio da ih sam nazoves kerovima iako to niko nije pomenuo
Cak i da ih poredis sa zivotinjama,iako niko to nije poemnuo ovdje :D
Sve u svemu,postali su po tvojojteoriji poredjenja"kerovi" jer postoji razumna masa koja ne zeli da svaki dan dolaze likovi bez identiteta,koji ponekad iz svojih motiva ili mentaliteta sa drugim etnickim skupinama dolaze u sukob zbog minornih stvari koje nisu vrijedne nozikanja
Osim toga od kako su dosli na ove prostore,niko ih nije sikanirao,ali pravila se moraju znati i postivati
Jednostavno neces iz sebi poznatih razloga :D da obrnes situaciju i ti budes imigrant u neku Istocnu zemlju,da vidim kako bi bio tretiran.
I prestani nekome nametati zbog nemoci da diskutujes,agresiju,u vidu komentara da neko nekoga tretira "kerom" jer je to tvoja pogana izmisljotina
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3390 Re: Migranti

Post by vješalica »

Maraschino wrote:Covjek, ljudska rasa, ne znas mu ni ime ni porijeklo, vjeru, naciju, malo je tamniji i nalazi se u problemu, treba ga sutati i sikanirati.

Neko uzme stene koje nadje pored kontejnera jer se sazali na njega. Ako nista drugo hrani ga dok ne ojaca pa ga pusti u prirodu da se snalazi.
Neko uzme psa iz azila da mu poboljsa uslove zivota jer se sazalio nad njim...a mi se prema ljudima odnosimo gore nego prema psima.
Tvoj pausalni zakljucak
Cak si.svojevoljno odlucio da ih sam nazoves kerovima iako to niko nije pomenuo
Cak i da ih poredis sa zivotinjama,iako niko to nije poemnuo ovdje :D
Sve u svemu,postali su po tvojojteoriji poredjenja"kerovi" jer postoji razumna masa koja ne zeli da svaki dan dolaze likovi bez identiteta,koji ponekad iz svojih motiva ili mentaliteta sa drugim etnickim skupinama dolaze u sukob zbog minornih stvari koje nisu vrijedne nozikanja
Osim toga od kako su dosli na ove prostore,niko ih nije sikanirao,ali pravila se moraju znati i postivati
Jednostavno neces iz sebi poznatih razloga :D da obrnes situaciju i ti budes imigrant u neku Istocnu zemlju,da vidim kako bi bio tretiran.
I prestani nekome nametati zbog nemoci da diskutujes,agresiju,u vidu komentara da neko nekoga tretira "kerom" jer je to tvoja pogana izmisljotina
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#3392 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

Maraschino wrote:
Black swan wrote:http://www.nedjelja.ba/hr/kriznim-putem ... aniju/5651

casnoj-sestri-iz-iraka-odbijen-ulazak-u-veliku-britaniju/5651

samo je bitno biti migrant i nakačit se na onaj kamion u francuskoj i eto te u britaniji
eto vratit ce je u irak
Zena je u Erbilu i ne moze doci u Britaniju normalnim putem. Samostan joj je razrusen a njen zivot u opasnosti u dijelu Iraka odakle je izbjegla. Poenta price je da ima uslove za azil kao iz prirucnika ali joj odbijaju dati vizu za posjetu. I nije se odlucila da udje nelegalno h UK vec legalno.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3393 Re: Migranti

Post by Maraschino »

svjezi_ustipak wrote:
Maraschino wrote: eto vratit ce je u irak
Zena je u Erbilu i ne moze doci u Britaniju normalnim putem. Samostan joj je razrusen a njen zivot u opasnosti u dijelu Iraka odakle je izbjegla. Poenta price je da ima uslove za azil kao iz prirucnika ali joj odbijaju dati vizu za posjetu. I nije se odlucila da udje nelegalno h UK vec legalno.
zao mi je tog slucaja.
ako zapne moze to rijesiti tako lako. mozda bas insistira na britaniji a oni su smorovi sto se toga tice.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#3394 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

Maraschino wrote:
svjezi_ustipak wrote:
Maraschino wrote: eto vratit ce je u irak
Zena je u Erbilu i ne moze doci u Britaniju normalnim putem. Samostan joj je razrusen a njen zivot u opasnosti u dijelu Iraka odakle je izbjegla. Poenta price je da ima uslove za azil kao iz prirucnika ali joj odbijaju dati vizu za posjetu. I nije se odlucila da udje nelegalno h UK vec legalno.
zao mi je tog slucaja.
ako zapne moze to rijesiti tako lako. mozda bas insistira na britaniji a oni su smorovi sto se toga tice.

Procitaj clanak koji je postavljen. Jednostavnije ce ti biti da komentarises. Ovako te se mora educirati preko forumskih postova. To je jako neozbiljno od tebe.

Predzadnjim komentarom o tome da ce je vratiti u irak samo rusis vlastiti kredibilitet o temi na kojoj si jako aktivan i jako uporan.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3395 Re: Migranti

Post by Maraschino »

tu si ti da me prosvjetlis a ja ti smetam sto branim hiljade i slucajno se ogrijesih na jednu osobu jer sam mislio da je vec u francuskoj
samo je bitno biti migrant i nakačit se na onaj kamion u francuskoj i eto te u britaniji
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#3396 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

Maraschino wrote:tu si ti da me prosvjetlis a ja ti smetam sto branim hiljade i slucajno se ogrijesih na jednu osobu jer sam mislio da je vec u francuskoj
samo je bitno biti migrant i nakačit se na onaj kamion u francuskoj i eto te u britaniji
Nisam da te prosvijetlim vec da kazem da ti je slab kredibilitet za temu na kojoj si aktivan i uporan. Nisi procitao clanak koji govori o osobi koja ima sve osnove za azil u UK za razliku od ovih jebivjetara koji hodaju po BiH ilegalno.

I ne kontas sarkazam sa kamionom.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3397 Re: Migranti

Post by Maraschino »

svjezi_ustipak wrote: Nisam da te prosvijetlim vec da kazem da ti je slab kredibilitet za temu na kojoj si aktivan i uporan. Nisi procitao clanak koji govori o osobi koja ima sve osnove za azil u UK za razliku od ovih jebivjetara koji hodaju po BiH ilegalno.

I ne kontas sarkazam sa kamionom.
Evo tebi za ljubav sam otvorio clanak
Ured Ujedinjenog Kraljevstva za vize i imigracije u svom je pismu obrazložio kako nije zadovoljila imigracijska pravila – u biti, kako nije dokazala da ima dovoljno sredstava i da uistinu želi posjetiti svoju obitelj, a ne pokušati naći stalno boravište u Britaniji (citirana imigracijska pravila V4.2 i V4.3).
...i ovo vazi za sve pa i za nas ako zelimo dobiti vizu.

Ponavljam, zao mi je svakog ko zeli sebi obezbijediti miran i spokojan zivot...a odakle ti znas da su ovo jebivetri? Zato sto im vidis onaj isprepadani osmjeh?

Imaju li ta djeca roditelje? Brinu li se oni za njih, dokle su, gdje spavaju, imaju li da jedu...ili cekaju da im jave ''zao nam je, dodjite ako mozete u tu i tu zemlju da preuzmete posmrtne ostatke''.
Hiljade ih je izginulo da bi dosli ''u bolji zivot''.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#3398 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

Maraschino wrote:
Ponavljam, zao mi je svakog ko zeli sebi obezbijediti miran i spokojan zivot...a odakle ti znas da su ovo jebivetri? Zato sto im vidis onaj isprepadani osmjeh?

Imaju li ta djeca roditelje? Brinu li se oni za njih, dokle su, gdje spavaju, imaju li da jedu...ili cekaju da im jave ''zao nam je, dodjite ako mozete u tu i tu zemlju da preuzmete posmrtne ostatke''.
Hiljade ih je izginulo da bi dosli ''u bolji zivot''.

Zato sto sam za razliku od tebe u kontaktu sa tim ljudima i dao nesto od sebe, zato sto znam.sta pise u Zakonu o azilu BiH, zato sto poznajem medjunarodno pravo i konvencije koje tretiraju zastitu zrtava progona i azil.

Ta tvoja "djeca" su dovde platila nekoliko hiljada eura da nelegalno udju u EU i nakace se na socijalu ili rade na crno. Nijedna drzava na svijetu nema obavezu da ista pruzi ilegalnim imigrantima. Kad su krenuli od kuce pristali su na rizik tog putovanja.

Sa koliko migranata si bio u kontaktu i koliko cesto?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3399 Re: Migranti

Post by Maraschino »

svjezi_ustipak wrote:

Zato sto sam za razliku od tebe u kontaktu sa tim ljudima i dao nesto od sebe, zato sto znam.sta pise u Zakonu o azilu BiH, zato sto poznajem medjunarodno pravo i konvencije koje tretiraju zastitu zrtava progona i azil.

Ta tvoja "djeca" su dovde platila nekoliko hiljada eura da nelegalno udju u EU i nakace se na socijalu ili rade na crno. Nijedna drzava na svijetu nema obavezu da ista pruzi ilegalnim imigrantima. Kad su krenuli od kuce pristali su na rizik tog putovanja.

Sa koliko migranata si bio u kontaktu i koliko cesto?
Najjaci vam je taj argument, nakace se na socijalu ili rade na crno. Potrosili hiljade dolara da se nakace na socijalu.
Upoznao ih jako mnogo. Hiljade ljudi, hiljade sudbina i razloga za imigraciju. Dva nema ista.

Dobro, rekao si sto si imao i imas pravo jos da pises i iznosis svoje misljenje ali mene bar zaobidji.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#3400 Re: Migranti

Post by svjezi_ustipak »

Maraschino wrote:
svjezi_ustipak wrote:

Zato sto sam za razliku od tebe u kontaktu sa tim ljudima i dao nesto od sebe, zato sto znam.sta pise u Zakonu o azilu BiH, zato sto poznajem medjunarodno pravo i konvencije koje tretiraju zastitu zrtava progona i azil.

Ta tvoja "djeca" su dovde platila nekoliko hiljada eura da nelegalno udju u EU i nakace se na socijalu ili rade na crno. Nijedna drzava na svijetu nema obavezu da ista pruzi ilegalnim imigrantima. Kad su krenuli od kuce pristali su na rizik tog putovanja.

Sa koliko migranata si bio u kontaktu i koliko cesto?
Najjaci vam je taj argument, nakace se na socijalu ili rade na crno. Potrosili hiljade dolara da se nakace na socijalu.
Upoznao ih jako mnogo. Hiljade ljudi, hiljade sudbina i razloga za imigraciju. Dva nema ista.

Dobro, rekao si sto si imao i imas pravo jos da pises i iznosis svoje misljenje ali mene bar zaobidji.
I od tih hiljada koje si upoznao u BiH koja nacija prednjaci?
Locked