dječak sa šibicama wrote:JThomas wrote:ne može me niko ubijediti da zahson prije rata ne bi bio skojevac, i isto tako u prvim redovima, busajući se šakama u prsa. iskrenih ekstremista i poluekstremista je svaki dan sve više, ali on je samo ekstremni režimlija i prelivoda.
To je uvijek ista sorta. Moju mamu je kao srednjoskolku lokalni lider SSOJ angazovao kao i jos mnoge tada omladince, da hodaju po selima i drze mitinge u vrijeme nedeljne mise ili dzume petkom, namjerno su birali taj termin.
Pred rat se uclanio u jednu od nacionalnih stranaka, ako sam dobro obavijesten. Danas vise nije ziv vjerovatno, ali nasljednika ne nedostaje.
Obrazac ovakvih likova....k'o iz lektire.
Pade mi na pamet vic, pojavio se jos tokom rata ...:
Sreli se Suljo i Mujo nakon dugo vremena, i pita Suljo Muju sta ima, sta radi itd... Kaze Mujo, skoro isto k'o i prije rata, samo malo drugacije...
Kako bolan, Mujo, isto a drugacije? (pita Suljo).
Radim na istom mjestu, skoro isti pos'o, prije rata se zvalo SUP sad se zove MUP, i stojim petkom ispred dzamije, prije zapisiv'o ko ide u dzamiju, sad zapisujem kone ide. (kaze Mujo).
Eto, to je to....