Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#3376 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by GeeTnT »

cyprus wrote:
mO k3 wrote:Kmečanje volumen 2 :)
Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječ :-)
..slazem se potpuno da se ta rijec moze pripisati djeci, nevinim zrtvama progona, onima koji su izgubili u ratu svoje, majkama, ali nikako politici i djikanima....
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3377 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

Ja to ovdje govorim godinama, moj @Zgoljo...ali - ne pije vode. Ne kontaju, i dzaba...
Last edited by Dozer on 01/07/2016 16:14, edited 1 time in total.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#3378 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Trebam te »

[quoteIma], ali sa dijasporom.
Ono... nije tajna da se dijaspora dolazila popisivati...[/quote]

I sta je tu sporno!!?? :-)

:bih:
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#3379 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by titinho »

Dozer wrote:Fakat nevjerovanto...
Jezik je evoluirao, logicno, ali cini se da je nekima evoluirao samo do jedne tacke, a to je do onoga kada smo svi iz Bosnjana postali Bosnjaci.
Tu, izgleda, ta evolucija jezika naprasno prestaje.

Zasto je dalja evolucija tog istog jezika, gdje je Bosnjak preraslo u Bosanac, vama toliko mrska? A tvrdite da je svojevremeno upravo i to Bosnjanin i Bosnjak, zapravo znacilo - Bosanac.

Sta je sporno?
za 99% bosnjaka u svakodnevnoj komunikaciji, bosnjak jeste jednako bosanac. Po teoriji da su se svi bosnjaci popisali kao bosanci, prvo u ustavu ne postoji bosanac odrednica, dal bi to zakomplikovalo stvari u bosni sto se tice politike ?
drugo, dal bi to znacilo da na ogromnom prostoru (rs, istocna hercegovina i zapadna) bosanci ne zive ili su velika manjina. dal to znaci da to nije zemlja bosanaca, a samim tim ni Bosna ?
trece, dal bi to znacilo da je Bosna i Hercegovina zemlja bosanaca, a nije bosanskih hrvata, bosanskih srba i ostalih ma kako se izjasnjavali, pa cak i onih koji su se izjasnili kao muslimani ili bosnjaci.

svaki bosnjak (pa cak i oni u sandzaku) smatraju se bosancima i svoju maticnu zemlju smatraju Bosnom. Bosanac u trenutnom politickom kontekstu treba da bude nacionalni identitet svih gradjana Bosne i Hercegovine ma kojoj etnickoj grupi pripadali. To sto se ogromna vecina bosanskih srba nece poistovjetiti sa pojmom bosanac ne treba da uzima pravo Bosnjacima da se poistovjecuju sa pojmom Bosanac.

Ja sam se na popisu izjasnio kao Bosnjak, al sam svjestan da su moji identiteti i Bosanac (kao siri identitet koji se odnosi na pripadnost teritoriji Bosne i Hercegovine, narodima BiH, jeziku(cima) koji se govore u Bosni, pa cak i religijama koje se tu nalaze, obicajima i vjerovanjima. To sto se smatram i Bosnjakom za mene je oznaka da sam Bosanac koji potice iz backgrounda muslimanske bh porodice, da iako ne moramo biti religiozni moja uza kultura i obicaji se izvode i iz muslimanskih obicaja bh naroda, da je to simobilcka veza i sa teritorijem na kojem su historijski zivjeli bosnjaci. Bosnjak pojam ne oznacava samo sadasnjost vec i proslost, koja se moze istrazivati na vise polja. Uostalom mene nisu ubijali zato sto sam bosanac, vec zato sto sam bosnjak. genocid nije pravljen svim bosancima, ali jeste svim bosnjacima. (zasto, jer bosanac je momcilo krajisnik a bosnjak nije, jer bosanac je koljevic a bosnjak nije. jer mate boban je bosanac al nije bosnjak, jer ja sam bosanac al sam i bosnjak)

I za kraj, sefardi kojih je danas premali broj sebe smatraju bosancima ali i jevrejima (ne samo religijski vec i etnicki jevrejima)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3380 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3381 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by VjecitiStudent »

Svega 137207 je popisano kao dijaspora ... :-)
BiH ima veći procent popisanog nerezidentnog stanovništva, 6,9 posto, u odnosu na Srbiju gdje je takvog stanovništva pet posto i Hrvatsku gdje je 3,8 posto. Ovo je danas saopštila pomoćnica direktora Federalnog zavoda za statistiku Hidajeta Čolović.

Kako je istakala 125.207 popisnica je isključeno na početku procesa prije izvođenja rezidentnog statusa, dok je 137.207 popisnica dobilo status da nisu rezidenti Bosne i Hercegovine.
http://www.slobodnaevropa.org/a/27832756.html
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#3382 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dust in the wind »

General War wrote:
hAZNADAR wrote: hebote kao da sam na serbiancafeu ili poskoku. :lol: za nevjerovati. :shock:
Interesantno je da moderacija dopusta ovakve uvrede.

Dobro, momci pametni i lijepi,... posto smo toliko gadni i cudni,.. zar nije bolje da vas 1% koliko vas popis pokazuje - da se deklarirate kao Srbi ili Hrvati - oni ne pate od stokholmskog sindroma, nistu tako ljigavi kao mi - jedini narod na planeti koji se po turcima zove. :D Svakako isto zvucite.
Nije mi samo jasno sta vas 1% uope pokusavate ovdje dokazati, uraditi,...
Ne krij se iza moderacije...poceo si bal vampira sa negacijama, prozivkama, dzikanizacijom svakog ko ima drugacije misljenje uz odabranu ekipu...i ja sam isto pod impresijom da sam na nekom domoljubnom i vaseljenskom dijelu foruma, pa kad se castimo neka je obostrano.
samo Bošnjaci mogu sada da prozivaju na forumu jer su većina...zar to nisi shatio. heheh... sada mogu i oni u agresiju da uđu jer su većina...ili si s njima ili odjebati možemo... mogu sve jer su većina. tako su I Švabe mislile 40-ih godina... a ima tu I logike. puno miševa je zafrkana stvar... štetu nanijeti mogu
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3383 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

Dozer wrote:Ja to ovdje govorim godinama, moj @Zgoljo...ali - ne pije vode. Ne kontaju, i dzaba...
to je rezultat nepismenosti,ogranicenosti i politicke zatrovnosti stanovnistva
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#3384 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dust in the wind »

mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
ko će tebi išta. ti si sila :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3385 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

dust in the wind wrote:
mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
ko će tebi išta. ti si sila :lol:
51% :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3386 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Fudo387 »

mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
Sejdic i Finci. :lol:
Last edited by Fudo387 on 01/07/2016 16:17, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3387 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by VjecitiStudent »

shake69 wrote:Imam jedno jednostavno pitanje. Može li se negdje provjeriti jesi li popisan na izborima 2013 godine, nešto kao registracija za izbore? Postoji li takvo što? Hvala.
2013. nije bilo izbora.
Da li si registrovan za izbore ove godine, možeš ovdje provjeriti
http://izbori.ba/Default.aspx?CategoryI ... ng=3&Mod=0
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3388 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

Fudo387 wrote:
mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
Sejdic i Finci. :lol:
:lol:
User avatar
desni
Posts: 1626
Joined: 10/03/2012 01:21

#3389 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by desni »

seln wrote:
Ripicipi wrote:
seln wrote:I ja mislim da procentualna zastupljenost bilo koje etnicke grupe u normalnoj drzavi nije vazna.
Samo, BiH nije normalna drzava...
To je drzava u kojoj srbi svim silama pokusavaju da svedu procenat Bosnjaka ispod 50%, ne mareci ni najmanje to sto su oni pokusali promijeniti etnicku sliku genocidom i naseljavanjem srba iz Hrvatske.
Zasto se toliko trude da promijene tu ah tako efemernu cinjenicu?
Osim toga, ne vjerujem da ce nekoga zaboljeti glava zato sto je Bosnjaka preko 50%.
Sad, koliko vas je sigurno da nikoga ne bi zaboljela glava da u BiH zivi preko 50% srba?
Zato mi je ipak draga ta ah tako efemerna cinjenica.
Isto kao sto Bosnjaci svim silama pokusavaju procenat dici iznad 50%...
Mozda ne pokusavaju, vec ih jednostavno ima vise od 50%?
Ne mere to bit dok Beograd ne dozvoli Banja Luci da prihvati da žive u državi u kojoj je preko 50% Bošnjaka i 53 % stanovnika koji govore bosanski a za koji je opet SANU dala sebi za pravo da utvrdi da ne postoji.Mamu im fašističku nikad nas neće ostavit na miru :izet: .
    Na istoj liniji su i intelektualci koji ovdje ubjeđuju da si isti kao fašista koji ti negira pravo na postojanje jer se boriš protiv fašizma :?
      Ali na kraju krajeva to je najviše 10 ili 15 forumaša od kojih je trećina tu samo da provocira bolesnici koji su tu da liječe svoje komplekse,trećina po zadatku a trećina se zahebava jer im je dosadno :sax:
      User avatar
      dust in the wind
      Posts: 2114
      Joined: 26/08/2012 23:52
      Location: isključena

      #3390 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by dust in the wind »

      mO k3 wrote:
      dust in the wind wrote:
      mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
      ko će tebi išta. ti si sila :lol:
      51% :D
      bravo... još da svaki dan imaš 51 marku u džepu, gdje bi ti kraj bio... moćan :izet:
      Zgoljo
      Posts: 1208
      Joined: 26/12/2015 22:22

      #3391 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by Zgoljo »

      mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
      Niko jarane,meni je zao sto se nisu popisali svi ljudi koji imaju imovinu i drzavljanstvo BiH.
      User avatar
      dust in the wind
      Posts: 2114
      Joined: 26/08/2012 23:52
      Location: isključena

      #3392 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by dust in the wind »

      mO k3 wrote:
      dust in the wind wrote:
      mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
      ko će tebi išta. ti si sila :lol:
      51% :D
      samo puno pišeš po forumu...malo izađi pokaži tu komparativnu prednost i na ulici.nemoj samo tipkati :mrgreen:
      User avatar
      mO k3
      Posts: 34082
      Joined: 23/09/2009 14:16
      Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

      #3393 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by mO k3 »

      53% pričaju bosanski :D
      User avatar
      desni
      Posts: 1626
      Joined: 10/03/2012 01:21

      #3394 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by desni »

      dust in the wind wrote:
      cyprus wrote:
      mO k3 wrote:Kmečanje volumen 2 :)
      Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječ :-)
      dočekao svojih pet minuta. nije on vise žrtva narednih nekoliko dana. zakukumakat će on I slučni njemu opet. I tražiti sadaku :bleee:
      To se malo prijeti ne znam da li ste primijetili da nema više JNA a čak i kad je bila kukumakali su i na četničkoj strani tako da malo lakše sa prijetnjama o kukumakanju :brusli:
      User avatar
      titinho
      Posts: 624
      Joined: 10/03/2012 19:05

      #3395 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by titinho »

      Zna li neko kada ce biti objava detaljnih rezultata popisa (po opstinama, gradovima, starosnoj strukturi obrazovanja itd)

      i dal se iko bavi fenomenom popisa 1961,1971,1991 gdje su Muslimani od 1961 gotovo bili manjina, i svaki popis su svoj broj udvostrucavali, primjer je 1971 i 1991 gdje su bosnjaci sa 1.4 miliona otisli na 1.9 miliona dok su srbi sa 1.4 miliona pali na 1.2 miliona ! Pa cak i broj hrvata koji stagnira vec 40 godina na 700.000 a sada poslije 95-e je pao na 500.000.

      Zar je moguce da po popisima u proteklih 50%, Bosnjaci svoj broj povecavaju velikom brzinom dok srbi i hrvati svoje brojke iz 1961. ne mogu dostici ni nakon 50 godina. Frapantno je da ako su popisi iz sfrj tacni ( a ja malo sumnjam, upravo zbog ovih situacija) da bosnjaci za 50 godina udvostuce svoj broj dok srbi i hrvati ga smanje za 200.000. Uzzmimo i obzir da je najveci broj dijaspore sa bosnjacke strane, gdje bi po nikad provjerenim podacima broj bosnjaka sada bio iznac 2.5 miliona (sto bi znacilo 60-70% bosanskog stanovnistva).


      Ovo govorim iz razloga ove medijske propagande i hajke iz rs i srbije po kojoj im je broj popisanih bosnjaka pretjeran, a nikako da objasne zasto je pretjeran ako u protejklih 50 godina imamo stalni ogromni rast broja bosnjaka u Bosni ? Zar je logika da od 1961, broj bosnjaka poraste za 1.3 puta dok se od 1991 do 2013 taj broj nije mogao bar odrzati na ovih 1.8 miliona ljudi. (uzimam u obzir bar 700.000 dijaspore sto ratne sto poslijeratne)
      Fudo387
      Posts: 21793
      Joined: 24/01/2015 19:44

      #3396 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by Fudo387 »

      Vidis ti sad dreke, a kad im je Bojan Bajic objasnjavao sta ce se desiti oni se zajebavali sa momkom.
      Eto vam sad. :D
      VjecitiStudent
      Posts: 18920
      Joined: 14/08/2008 13:42
      Location: Životinjska farma

      #3397 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by VjecitiStudent »

      dust in the wind wrote:
      mO k3 wrote:
      dust in the wind wrote: ko će tebi išta. ti si sila :lol:
      51% :D
      bravo... još da svaki dan imaš 51 marku u džepu, gdje bi ti kraj bio... moćan :izet:
      Za svaki procenat iznad 50%, ide jedna marka dnevno. :D
      hAZNADAR
      Posts: 11029
      Joined: 09/01/2012 08:12

      #3398 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by hAZNADAR »

      Dozer wrote:Fakat nevjerovanto...
      Jezik je evoluirao, logicno, ali cini se da je nekima evoluirao samo do jedne tacke, a to je do onoga kada smo svi iz Bosnjana postali Bosnjaci.
      Tu, izgleda, ta evolucija jezika naprasno prestaje.

      Zasto je dalja evolucija tog istog jezika, gdje je Bosnjak preraslo u Bosanac, vama toliko mrska? A tvrdite da je svojevremeno upravo i to Bosnjanin i Bosnjak, zapravo znacilo - Bosanac.

      Sta je sporno?

      Ali, u svemu ovome je najporaznija jedna ocigledna stvar - svi se busate tim etnickim pripadnostima, nekakvim velicinama, brojevima, blabla, a niko ni sam sebi ne zna dati odgovor na pitanje - a zasto je to uopste bitno? :D
      Sporna je cinjenica koju zaobilazite a to je puno ime drzave. Bosanac ti pada u Hercegovini i evolucijski i na drugi nacin. A znas kolike su sanse za promjenu naziva drzave. Bosnjak je uvijek bio sveobuhvatan naziv za sve stanovnike zemlje. Zasto izmisljati nesto drugo?
      Zgoljo
      Posts: 1208
      Joined: 26/12/2015 22:22

      #3399 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by Zgoljo »

      mO k3 wrote:53% pričaju bosanski :D
      Je li to onaj sto ustvari ne postoji?
      User avatar
      titinho
      Posts: 624
      Joined: 10/03/2012 19:05

      #3400 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

      Post by titinho »

      Da li j6e iko vidio podatak da je u 4 gradske opstine Sarajeva popisano 10.450 srba a da srpskim jezikom govori 6.000 !
      I da je Bosnjaka popisano 222.000 a da Bosanskim govori 244.000 !
      Locked