..slazem se potpuno da se ta rijec moze pripisati djeci, nevinim zrtvama progona, onima koji su izgubili u ratu svoje, majkama, ali nikako politici i djikanima....cyprus wrote:Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječmO k3 wrote:Kmečanje volumen 2
Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
- GeeTnT
- Posts: 5738
- Joined: 06/01/2015 10:15
- Location: ...u krompiru
#3376 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#3377 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Ja to ovdje govorim godinama, moj @Zgoljo...ali - ne pije vode. Ne kontaju, i dzaba...
Last edited by Dozer on 01/07/2016 16:14, edited 1 time in total.
-
Trebam te
- Posts: 2006
- Joined: 26/10/2010 13:53
#3378 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
[quoteIma], ali sa dijasporom.
Ono... nije tajna da se dijaspora dolazila popisivati...[/quote]
I sta je tu sporno!!??

Ono... nije tajna da se dijaspora dolazila popisivati...[/quote]
I sta je tu sporno!!??
- titinho
- Posts: 624
- Joined: 10/03/2012 19:05
#3379 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
za 99% bosnjaka u svakodnevnoj komunikaciji, bosnjak jeste jednako bosanac. Po teoriji da su se svi bosnjaci popisali kao bosanci, prvo u ustavu ne postoji bosanac odrednica, dal bi to zakomplikovalo stvari u bosni sto se tice politike ?Dozer wrote:Fakat nevjerovanto...
Jezik je evoluirao, logicno, ali cini se da je nekima evoluirao samo do jedne tacke, a to je do onoga kada smo svi iz Bosnjana postali Bosnjaci.
Tu, izgleda, ta evolucija jezika naprasno prestaje.
Zasto je dalja evolucija tog istog jezika, gdje je Bosnjak preraslo u Bosanac, vama toliko mrska? A tvrdite da je svojevremeno upravo i to Bosnjanin i Bosnjak, zapravo znacilo - Bosanac.
Sta je sporno?
drugo, dal bi to znacilo da na ogromnom prostoru (rs, istocna hercegovina i zapadna) bosanci ne zive ili su velika manjina. dal to znaci da to nije zemlja bosanaca, a samim tim ni Bosna ?
trece, dal bi to znacilo da je Bosna i Hercegovina zemlja bosanaca, a nije bosanskih hrvata, bosanskih srba i ostalih ma kako se izjasnjavali, pa cak i onih koji su se izjasnili kao muslimani ili bosnjaci.
svaki bosnjak (pa cak i oni u sandzaku) smatraju se bosancima i svoju maticnu zemlju smatraju Bosnom. Bosanac u trenutnom politickom kontekstu treba da bude nacionalni identitet svih gradjana Bosne i Hercegovine ma kojoj etnickoj grupi pripadali. To sto se ogromna vecina bosanskih srba nece poistovjetiti sa pojmom bosanac ne treba da uzima pravo Bosnjacima da se poistovjecuju sa pojmom Bosanac.
Ja sam se na popisu izjasnio kao Bosnjak, al sam svjestan da su moji identiteti i Bosanac (kao siri identitet koji se odnosi na pripadnost teritoriji Bosne i Hercegovine, narodima BiH, jeziku(cima) koji se govore u Bosni, pa cak i religijama koje se tu nalaze, obicajima i vjerovanjima. To sto se smatram i Bosnjakom za mene je oznaka da sam Bosanac koji potice iz backgrounda muslimanske bh porodice, da iako ne moramo biti religiozni moja uza kultura i obicaji se izvode i iz muslimanskih obicaja bh naroda, da je to simobilcka veza i sa teritorijem na kojem su historijski zivjeli bosnjaci. Bosnjak pojam ne oznacava samo sadasnjost vec i proslost, koja se moze istrazivati na vise polja. Uostalom mene nisu ubijali zato sto sam bosanac, vec zato sto sam bosnjak. genocid nije pravljen svim bosancima, ali jeste svim bosnjacima. (zasto, jer bosanac je momcilo krajisnik a bosnjak nije, jer bosanac je koljevic a bosnjak nije. jer mate boban je bosanac al nije bosnjak, jer ja sam bosanac al sam i bosnjak)
I za kraj, sefardi kojih je danas premali broj sebe smatraju bosancima ali i jevrejima (ne samo religijski vec i etnicki jevrejima)
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#3380 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3381 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Svega 137207 je popisano kao dijaspora ...
BiH ima veći procent popisanog nerezidentnog stanovništva, 6,9 posto, u odnosu na Srbiju gdje je takvog stanovništva pet posto i Hrvatsku gdje je 3,8 posto. Ovo je danas saopštila pomoćnica direktora Federalnog zavoda za statistiku Hidajeta Čolović.
Kako je istakala 125.207 popisnica je isključeno na početku procesa prije izvođenja rezidentnog statusa, dok je 137.207 popisnica dobilo status da nisu rezidenti Bosne i Hercegovine.
http://www.slobodnaevropa.org/a/27832756.html
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#3382 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
samo Bošnjaci mogu sada da prozivaju na forumu jer su većina...zar to nisi shatio. heheh... sada mogu i oni u agresiju da uđu jer su većina...ili si s njima ili odjebati možemo... mogu sve jer su većina. tako su I Švabe mislile 40-ih godina... a ima tu I logike. puno miševa je zafrkana stvar... štetu nanijeti moguGeneral War wrote:Ne krij se iza moderacije...poceo si bal vampira sa negacijama, prozivkama, dzikanizacijom svakog ko ima drugacije misljenje uz odabranu ekipu...i ja sam isto pod impresijom da sam na nekom domoljubnom i vaseljenskom dijelu foruma, pa kad se castimo neka je obostrano.hAZNADAR wrote: hebote kao da sam na serbiancafeu ili poskoku.za nevjerovati.
![]()
Interesantno je da moderacija dopusta ovakve uvrede.
Dobro, momci pametni i lijepi,... posto smo toliko gadni i cudni,.. zar nije bolje da vas 1% koliko vas popis pokazuje - da se deklarirate kao Srbi ili Hrvati - oni ne pate od stokholmskog sindroma, nistu tako ljigavi kao mi - jedini narod na planeti koji se po turcima zove.Svakako isto zvucite.
Nije mi samo jasno sta vas 1% uope pokusavate ovdje dokazati, uraditi,...
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#3383 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
to je rezultat nepismenosti,ogranicenosti i politicke zatrovnosti stanovnistvaDozer wrote:Ja to ovdje govorim godinama, moj @Zgoljo...ali - ne pije vode. Ne kontaju, i dzaba...
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#3384 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
ko će tebi išta. ti si silamO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#3385 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
51%dust in the wind wrote:ko će tebi išta. ti si silamO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#3386 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Sejdic i Finci.mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
Last edited by Fudo387 on 01/07/2016 16:17, edited 1 time in total.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3387 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
2013. nije bilo izbora.shake69 wrote:Imam jedno jednostavno pitanje. Može li se negdje provjeriti jesi li popisan na izborima 2013 godine, nešto kao registracija za izbore? Postoji li takvo što? Hvala.
Da li si registrovan za izbore ove godine, možeš ovdje provjeriti
http://izbori.ba/Default.aspx?CategoryI ... ng=3&Mod=0
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#3388 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Fudo387 wrote:Sejdic i Finci.mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
- desni
- Posts: 1626
- Joined: 10/03/2012 01:21
#3389 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Ne mere to bit dok Beograd ne dozvoli Banja Luci da prihvati da žive u državi u kojoj je preko 50% Bošnjaka i 53 % stanovnika koji govore bosanski a za koji je opet SANU dala sebi za pravo da utvrdi da ne postoji.Mamu im fašističku nikad nas neće ostavit na miruseln wrote:Mozda ne pokusavaju, vec ih jednostavno ima vise od 50%?Ripicipi wrote:Isto kao sto Bosnjaci svim silama pokusavaju procenat dici iznad 50%...seln wrote:I ja mislim da procentualna zastupljenost bilo koje etnicke grupe u normalnoj drzavi nije vazna.
Samo, BiH nije normalna drzava...
To je drzava u kojoj srbi svim silama pokusavaju da svedu procenat Bosnjaka ispod 50%, ne mareci ni najmanje to sto su oni pokusali promijeniti etnicku sliku genocidom i naseljavanjem srba iz Hrvatske.
Zasto se toliko trude da promijene tu ah tako efemernu cinjenicu?
Osim toga, ne vjerujem da ce nekoga zaboljeti glava zato sto je Bosnjaka preko 50%.
Sad, koliko vas je sigurno da nikoga ne bi zaboljela glava da u BiH zivi preko 50% srba?
Zato mi je ipak draga ta ah tako efemerna cinjenica.
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#3390 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
bravo... još da svaki dan imaš 51 marku u džepu, gdje bi ti kraj bio... moćanmO k3 wrote:51%dust in the wind wrote:ko će tebi išta. ti si silamO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
-
Zgoljo
- Posts: 1208
- Joined: 26/12/2015 22:22
#3391 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Niko jarane,meni je zao sto se nisu popisali svi ljudi koji imaju imovinu i drzavljanstvo BiH.mO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#3392 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
samo puno pišeš po forumu...malo izađi pokaži tu komparativnu prednost i na ulici.nemoj samo tipkatimO k3 wrote:51%dust in the wind wrote:ko će tebi išta. ti si silamO k3 wrote:Evo priznajem dijaspora sam , došao i popisao , ko mi može uzeti to pravo ???
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#3393 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
53% pričaju bosanski 
- desni
- Posts: 1626
- Joined: 10/03/2012 01:21
#3394 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
To se malo prijeti ne znam da li ste primijetili da nema više JNA a čak i kad je bila kukumakali su i na četničkoj strani tako da malo lakše sa prijetnjama o kukumakanjudust in the wind wrote:dočekao svojih pet minuta. nije on vise žrtva narednih nekoliko dana. zakukumakat će on I slučni njemu opet. I tražiti sadakucyprus wrote:Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječmO k3 wrote:Kmečanje volumen 2
- titinho
- Posts: 624
- Joined: 10/03/2012 19:05
#3395 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Zna li neko kada ce biti objava detaljnih rezultata popisa (po opstinama, gradovima, starosnoj strukturi obrazovanja itd)
i dal se iko bavi fenomenom popisa 1961,1971,1991 gdje su Muslimani od 1961 gotovo bili manjina, i svaki popis su svoj broj udvostrucavali, primjer je 1971 i 1991 gdje su bosnjaci sa 1.4 miliona otisli na 1.9 miliona dok su srbi sa 1.4 miliona pali na 1.2 miliona ! Pa cak i broj hrvata koji stagnira vec 40 godina na 700.000 a sada poslije 95-e je pao na 500.000.
Zar je moguce da po popisima u proteklih 50%, Bosnjaci svoj broj povecavaju velikom brzinom dok srbi i hrvati svoje brojke iz 1961. ne mogu dostici ni nakon 50 godina. Frapantno je da ako su popisi iz sfrj tacni ( a ja malo sumnjam, upravo zbog ovih situacija) da bosnjaci za 50 godina udvostuce svoj broj dok srbi i hrvati ga smanje za 200.000. Uzzmimo i obzir da je najveci broj dijaspore sa bosnjacke strane, gdje bi po nikad provjerenim podacima broj bosnjaka sada bio iznac 2.5 miliona (sto bi znacilo 60-70% bosanskog stanovnistva).
Ovo govorim iz razloga ove medijske propagande i hajke iz rs i srbije po kojoj im je broj popisanih bosnjaka pretjeran, a nikako da objasne zasto je pretjeran ako u protejklih 50 godina imamo stalni ogromni rast broja bosnjaka u Bosni ? Zar je logika da od 1961, broj bosnjaka poraste za 1.3 puta dok se od 1991 do 2013 taj broj nije mogao bar odrzati na ovih 1.8 miliona ljudi. (uzimam u obzir bar 700.000 dijaspore sto ratne sto poslijeratne)
i dal se iko bavi fenomenom popisa 1961,1971,1991 gdje su Muslimani od 1961 gotovo bili manjina, i svaki popis su svoj broj udvostrucavali, primjer je 1971 i 1991 gdje su bosnjaci sa 1.4 miliona otisli na 1.9 miliona dok su srbi sa 1.4 miliona pali na 1.2 miliona ! Pa cak i broj hrvata koji stagnira vec 40 godina na 700.000 a sada poslije 95-e je pao na 500.000.
Zar je moguce da po popisima u proteklih 50%, Bosnjaci svoj broj povecavaju velikom brzinom dok srbi i hrvati svoje brojke iz 1961. ne mogu dostici ni nakon 50 godina. Frapantno je da ako su popisi iz sfrj tacni ( a ja malo sumnjam, upravo zbog ovih situacija) da bosnjaci za 50 godina udvostuce svoj broj dok srbi i hrvati ga smanje za 200.000. Uzzmimo i obzir da je najveci broj dijaspore sa bosnjacke strane, gdje bi po nikad provjerenim podacima broj bosnjaka sada bio iznac 2.5 miliona (sto bi znacilo 60-70% bosanskog stanovnistva).
Ovo govorim iz razloga ove medijske propagande i hajke iz rs i srbije po kojoj im je broj popisanih bosnjaka pretjeran, a nikako da objasne zasto je pretjeran ako u protejklih 50 godina imamo stalni ogromni rast broja bosnjaka u Bosni ? Zar je logika da od 1961, broj bosnjaka poraste za 1.3 puta dok se od 1991 do 2013 taj broj nije mogao bar odrzati na ovih 1.8 miliona ljudi. (uzimam u obzir bar 700.000 dijaspore sto ratne sto poslijeratne)
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#3396 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Vidis ti sad dreke, a kad im je Bojan Bajic objasnjavao sta ce se desiti oni se zajebavali sa momkom.
Eto vam sad.
Eto vam sad.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3397 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Za svaki procenat iznad 50%, ide jedna marka dnevno.dust in the wind wrote:bravo... još da svaki dan imaš 51 marku u džepu, gdje bi ti kraj bio... moćanmO k3 wrote:51%dust in the wind wrote: ko će tebi išta. ti si sila
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#3398 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Sporna je cinjenica koju zaobilazite a to je puno ime drzave. Bosanac ti pada u Hercegovini i evolucijski i na drugi nacin. A znas kolike su sanse za promjenu naziva drzave. Bosnjak je uvijek bio sveobuhvatan naziv za sve stanovnike zemlje. Zasto izmisljati nesto drugo?Dozer wrote:Fakat nevjerovanto...
Jezik je evoluirao, logicno, ali cini se da je nekima evoluirao samo do jedne tacke, a to je do onoga kada smo svi iz Bosnjana postali Bosnjaci.
Tu, izgleda, ta evolucija jezika naprasno prestaje.
Zasto je dalja evolucija tog istog jezika, gdje je Bosnjak preraslo u Bosanac, vama toliko mrska? A tvrdite da je svojevremeno upravo i to Bosnjanin i Bosnjak, zapravo znacilo - Bosanac.
Sta je sporno?
Ali, u svemu ovome je najporaznija jedna ocigledna stvar - svi se busate tim etnickim pripadnostima, nekakvim velicinama, brojevima, blabla, a niko ni sam sebi ne zna dati odgovor na pitanje - a zasto je to uopste bitno?
-
Zgoljo
- Posts: 1208
- Joined: 26/12/2015 22:22
#3399 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Je li to onaj sto ustvari ne postoji?mO k3 wrote:53% pričaju bosanski
- titinho
- Posts: 624
- Joined: 10/03/2012 19:05
#3400 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Da li j6e iko vidio podatak da je u 4 gradske opstine Sarajeva popisano 10.450 srba a da srpskim jezikom govori 6.000 !
I da je Bosnjaka popisano 222.000 a da Bosanskim govori 244.000 !
I da je Bosnjaka popisano 222.000 a da Bosanskim govori 244.000 !
