Premijer liga BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3376 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Nije tacno
Mozda se nece zvati sportski direktor al ce pozicija slicna biti
U biti trener ce biti taj koji ce zahtjevati igrace taj "sd" ce biti tu da zadovolji trenerove zahtjeve ili u konstataciji sa istim naci zamjenu ako ovaj prvi ne bude doveden
On ce biti nesto kao spona izmedju trenera i vanjskog svijeta a i mladjih kategorija
To je bar info sto sam ja dobio
Mozda se nece zvati sportski direktor al ce pozicija slicna biti
U biti trener ce biti taj koji ce zahtjevati igrace taj "sd" ce biti tu da zadovolji trenerove zahtjeve ili u konstataciji sa istim naci zamjenu ako ovaj prvi ne bude doveden
On ce biti nesto kao spona izmedju trenera i vanjskog svijeta a i mladjih kategorija
To je bar info sto sam ja dobio
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#3377 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
A sta je onda SD, ako ne to sto si upravo napis'o?supercali wrote:Nije tacno
Mozda se nece zvati sportski direktor al ce pozicija slicna biti
U biti trener ce biti taj koji ce zahtjevati igrace taj "sd" ce biti tu da zadovolji trenerove zahtjeve ili u konstataciji sa istim naci zamjenu ako ovaj prvi ne bude doveden
On ce biti nesto kao spona izmedju trenera i vanjskog svijeta a i mladjih kategorija
To je bar info sto sam ja dobio
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3378 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Pa jbg ovdje ga moze neko nazvati i koordinatorom svejedno je kakav naziv ima bitno je da je sposoban za svoj posao
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3379 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Problem do sada u bih je bio taj da nije trener odlucivao koga ce dovesti nego direktori presjednici i sl i najvis3 se islo na ime i sto manje platiti
Ovdje ce trener bar u teoriji traziti golmana ofanzinog veznog astronauta a ovi ce traziti i nuditi ako trener nije izricito trazio nekog
Sad vidjet cemo hoce li to kod nas biti profesionalno i kako ce se raditi
Ovdje ce trener bar u teoriji traziti golmana ofanzinog veznog astronauta a ovi ce traziti i nuditi ako trener nije izricito trazio nekog
Sad vidjet cemo hoce li to kod nas biti profesionalno i kako ce se raditi
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3380 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Nemati funkciju SD-a ili neku slicnu funkciju koja ispunjava zadatke na razini sportskog direktora je apsolutno ludilo za jedan fudbalski klub.
Vidjeti cemo sta je Uprava FK Sarajeva smislila za ovaj segment
Vidjeti cemo sta je Uprava FK Sarajeva smislila za ovaj segment
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3381 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Pa rekoh vec bit ce covjek koji zna svoj posao profesionalactodd_smith wrote:Nemati funkciju SD-a ili neku slicnu funkciju koja ispunjava zadatke na razini sportskog direktora je apsolutno ludilo za jedan fudbalski klub.
Vidjeti cemo sta je Uprava FK Sarajeva smislila za ovaj segment
Sad kako ce raditi hoce li imati uspjeha ili ne pokazat ce vrijeme al ce biti prvi profesionalac u bih na tom mjestu
I ovo je potez veceg od uprave
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3382 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
jah, ti rekao "vidjeti cemo
"
mojne suplje
mojne suplje
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3383 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Dobro suplja samo lagano
- Logovan
- Posts: 102831
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3384 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Eborg wrote: Da se mene pita, kazna je trebala biti 66 milja. Nisu to civilizacijske vrijednosti kojima stremim.
-
F&N
- Posts: 5279
- Joined: 17/10/2010 23:24
- Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...
#3385 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Funkcija SDa u smislu igrackog kadra prvog tima je davno prevazidjena. Vise treneri nisu treneri nego menadzeri ekipa i oni sebi kroje tim i dovode igrace spram potreba i budzeta. I samim tim i snose najvecu odgovornost. SD kao neko ko ce organizovati pripreme, gostovanja, politiku spram akademije isl tj nam treba SD ili neko drugo koordinacijsko tijelo.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3386 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
To ima smisla ako je trener dobro upoznat sa trzistem, u vasem slucaju trener nikad nije radio u BiH, a poodavno u regionu.
Plus izgleda da nije sklon dugorocnom radu.
Plus izgleda da nije sklon dugorocnom radu.
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3387 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Ne zna se ko je smijesniji sa tekstovima o ibrakovicevoj "eri" u sarajevu
Rekao bi insan da nas je abdulah preporodio sam od sebe, iz svog dzepa, cisto iz ljubavi prema bordo boji
Rekao bi insan da nas je abdulah preporodio sam od sebe, iz svog dzepa, cisto iz ljubavi prema bordo boji
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3388 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
il bi reko covjek da su ga pljuvaci pljuvali zbog glave i porijekla, a ne zbog ucinka
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3389 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Kako ko
Da je radio ok posao, jeste
Ali Sarajevo nije klub sa ambicijama gdje se radi samo ok, jbga
Da je radio ok posao, jeste
Ali Sarajevo nije klub sa ambicijama gdje se radi samo ok, jbga
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#3390 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Jarane nama je Dzenan Uscuplic do jucer bio trener -_-todd_smith wrote:Kako ko
Da je radio ok posao, jeste
Ali Sarajevo nije klub sa ambicijama gdje se radi samo ok, jbga
Klub Sarajevo, Dzenan Usciplic i ambicije... tesko trenutno u istu recenicu
Kad prevazidjemo te neke djecije bolesti, onda mozemo traziti nesto vise
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3391 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
I ko je stavio tog Dzenana...Capajebo wrote:Jarane nama je Dzenan Uscuplic do jucer bio trener -_-todd_smith wrote:Kako ko
Da je radio ok posao, jeste
Ali Sarajevo nije klub sa ambicijama gdje se radi samo ok, jbga
Klub Sarajevo, Dzenan Usciplic i ambicije... tesko trenutno u istu recenicu
Kad prevazidjemo te neke djecije bolesti, onda mozemo traziti nesto vise
Kako smijesna prica za "arhitekta" Akademije i skauting kada nam je glavni skaut onaj lik a trenere u Akademiji jedan Dzakmic pa i Dzenan
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
#3392 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Sloboda od narednog kola prva 
-
Ras Al Ghul
- Posts: 2296
- Joined: 25/09/2012 22:14
- Location: Sarajevo
#3393 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Bajrambarećola i jufkicama
Nego ovaj Široki je povlašten, imaju dan odmora više od nasših timova, u utorak su igrali sad opet u nedjelju
Nego ovaj Široki je povlašten, imaju dan odmora više od nasših timova, u utorak su igrali sad opet u nedjelju
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
#3394 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
E ništa onda od Slobode i prvog mjesta .
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3395 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Sloboda ionako ne bi preuzela mjesto, nisu jos zreli za toga pa makar i jedno kolo da drze prvo mjesto
vidjelo se proslo kolo kad je Zrinjski izgubio, Sloboda nije uspjela Mladost DK da uzme iako su imali dominaciju u utakmici
vidjelo se proslo kolo kad je Zrinjski izgubio, Sloboda nije uspjela Mladost DK da uzme iako su imali dominaciju u utakmici
- jeza u ledja
- Posts: 50716
- Joined: 29/12/2005 01:20
#3396 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Lijepo je vidjeti neke nove ekipe da se bore za vrh, ali sumnjam da Sloboda moze do same titule. To bi bila prava senzacija.
Vidjecemo hoce li ovo biti prvi put da se jedna ekipa od trojca Sloboda/Celik/Velez plasira u Evropu nakon rata, ne racunjaci Intertoto.
Vidjecemo hoce li ovo biti prvi put da se jedna ekipa od trojca Sloboda/Celik/Velez plasira u Evropu nakon rata, ne racunjaci Intertoto.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#3397 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Banned user for reason “uvrede, poziv na fizicki obracun.” -7 dana-
» cvrčak_na_hedonizmu
» cvrčak_na_hedonizmu
- jeza u ledja
- Posts: 50716
- Joined: 29/12/2005 01:20
#3398 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
jao jel ovo vama ova nova lokomotiva pisti kad date gol?
haha sega.
ma u stvari. mozda i nije los fazon, za pacurliju.
svaki put kad gledam vas izvjestaj djelmic u prvom planu. dobro ste uboli s njim sto jest.
a onog debelog beganovica hvalili ovo ono, sad ga nigdje nema. vidjelo se da je polufudbaler i prosle godine al eto.
haha sega.
ma u stvari. mozda i nije los fazon, za pacurliju.
svaki put kad gledam vas izvjestaj djelmic u prvom planu. dobro ste uboli s njim sto jest.
a onog debelog beganovica hvalili ovo ono, sad ga nigdje nema. vidjelo se da je polufudbaler i prosle godine al eto.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#3399 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Moze jedno pitanje.moze?moze..
Kako ovu sezonu stoje mjesta iz nase lige za evropu?
Kako ovu sezonu stoje mjesta iz nase lige za evropu?
- ZonFon
- Posts: 2276
- Joined: 17/11/2013 01:58
#3400 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Sampion u 2. pretkolo LP, drugi i treci na tabeli u 1. pretkolo EL kao i osvajac kupa. Ukoliko je sampion osvajac kupa onda se to prebacuje na 4. ekipu na tabeli. Ukoliko 4. ekipa na tabeli nema licencu za nastupe u evropi onda ide prvi sljedeci koji ima ispunjene uslove.sumirprimus wrote:Moze jedno pitanje.moze?moze..![]()
Kako ovu sezonu stoje mjesta iz nase lige za evropu?
