Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3376 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by supercali »

Nije tacno
Mozda se nece zvati sportski direktor al ce pozicija slicna biti
U biti trener ce biti taj koji ce zahtjevati igrace taj "sd" ce biti tu da zadovolji trenerove zahtjeve ili u konstataciji sa istim naci zamjenu ako ovaj prvi ne bude doveden
On ce biti nesto kao spona izmedju trenera i vanjskog svijeta a i mladjih kategorija

To je bar info sto sam ja dobio
User avatar
Capajebo
Posts: 22033
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#3377 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Capajebo »

supercali wrote:Nije tacno
Mozda se nece zvati sportski direktor al ce pozicija slicna biti
U biti trener ce biti taj koji ce zahtjevati igrace taj "sd" ce biti tu da zadovolji trenerove zahtjeve ili u konstataciji sa istim naci zamjenu ako ovaj prvi ne bude doveden
On ce biti nesto kao spona izmedju trenera i vanjskog svijeta a i mladjih kategorija

To je bar info sto sam ja dobio
A sta je onda SD, ako ne to sto si upravo napis'o? :zoka:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3378 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by supercali »

Pa jbg ovdje ga moze neko nazvati i koordinatorom svejedno je kakav naziv ima bitno je da je sposoban za svoj posao
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3379 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by supercali »

Problem do sada u bih je bio taj da nije trener odlucivao koga ce dovesti nego direktori presjednici i sl i najvis3 se islo na ime i sto manje platiti
Ovdje ce trener bar u teoriji traziti golmana ofanzinog veznog astronauta a ovi ce traziti i nuditi ako trener nije izricito trazio nekog
Sad vidjet cemo hoce li to kod nas biti profesionalno i kako ce se raditi
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3380 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Nemati funkciju SD-a ili neku slicnu funkciju koja ispunjava zadatke na razini sportskog direktora je apsolutno ludilo za jedan fudbalski klub.

Vidjeti cemo sta je Uprava FK Sarajeva smislila za ovaj segment
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3381 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by supercali »

todd_smith wrote:Nemati funkciju SD-a ili neku slicnu funkciju koja ispunjava zadatke na razini sportskog direktora je apsolutno ludilo za jedan fudbalski klub.

Vidjeti cemo sta je Uprava FK Sarajeva smislila za ovaj segment
Pa rekoh vec bit ce covjek koji zna svoj posao profesionalac
Sad kako ce raditi hoce li imati uspjeha ili ne pokazat ce vrijeme al ce biti prvi profesionalac u bih na tom mjestu
I ovo je potez veceg od uprave
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3382 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

jah, ti rekao "vidjeti cemo :wink: "

mojne suplje
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3383 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by supercali »

Dobro suplja samo lagano
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3384 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Logovan »

Eborg wrote: Da se mene pita, kazna je trebala biti 66 milja. Nisu to civilizacijske vrijednosti kojima stremim.
:thumbup: :thumbup:
F&N
Posts: 5279
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#3385 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by F&N »

Funkcija SDa u smislu igrackog kadra prvog tima je davno prevazidjena. Vise treneri nisu treneri nego menadzeri ekipa i oni sebi kroje tim i dovode igrace spram potreba i budzeta. I samim tim i snose najvecu odgovornost. SD kao neko ko ce organizovati pripreme, gostovanja, politiku spram akademije isl tj nam treba SD ili neko drugo koordinacijsko tijelo.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#3386 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by ultima_palabra »

To ima smisla ako je trener dobro upoznat sa trzistem, u vasem slucaju trener nikad nije radio u BiH, a poodavno u regionu.

Plus izgleda da nije sklon dugorocnom radu.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3387 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Ne zna se ko je smijesniji sa tekstovima o ibrakovicevoj "eri" u sarajevu

Rekao bi insan da nas je abdulah preporodio sam od sebe, iz svog dzepa, cisto iz ljubavi prema bordo boji
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3388 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Raigor Stonehoof »

il bi reko covjek da su ga pljuvaci pljuvali zbog glave i porijekla, a ne zbog ucinka
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3389 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Kako ko

Da je radio ok posao, jeste

Ali Sarajevo nije klub sa ambicijama gdje se radi samo ok, jbga
User avatar
Capajebo
Posts: 22033
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#3390 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Capajebo »

todd_smith wrote:Kako ko

Da je radio ok posao, jeste

Ali Sarajevo nije klub sa ambicijama gdje se radi samo ok, jbga
Jarane nama je Dzenan Uscuplic do jucer bio trener -_-
Klub Sarajevo, Dzenan Usciplic i ambicije... tesko trenutno u istu recenicu :mrgreen:
Kad prevazidjemo te neke djecije bolesti, onda mozemo traziti nesto vise :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3391 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Capajebo wrote:
todd_smith wrote:Kako ko

Da je radio ok posao, jeste

Ali Sarajevo nije klub sa ambicijama gdje se radi samo ok, jbga
Jarane nama je Dzenan Uscuplic do jucer bio trener -_-
Klub Sarajevo, Dzenan Usciplic i ambicije... tesko trenutno u istu recenicu :mrgreen:
Kad prevazidjemo te neke djecije bolesti, onda mozemo traziti nesto vise :D
I ko je stavio tog Dzenana...

Kako smijesna prica za "arhitekta" Akademije i skauting kada nam je glavni skaut onaj lik a trenere u Akademiji jedan Dzakmic pa i Dzenan
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#3392 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by nKrkan »

Sloboda od narednog kola prva :skoljka:
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#3393 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Ras Al Ghul »

Bajrambarećola i jufkicama :D

Nego ovaj Široki je povlašten, imaju dan odmora više od nasših timova, u utorak su igrali sad opet u nedjelju :evil:
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#3394 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by nKrkan »

E ništa onda od Slobode i prvog mjesta .
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3395 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Sloboda ionako ne bi preuzela mjesto, nisu jos zreli za toga pa makar i jedno kolo da drze prvo mjesto

vidjelo se proslo kolo kad je Zrinjski izgubio, Sloboda nije uspjela Mladost DK da uzme iako su imali dominaciju u utakmici
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50716
Joined: 29/12/2005 01:20

#3396 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by jeza u ledja »

Lijepo je vidjeti neke nove ekipe da se bore za vrh, ali sumnjam da Sloboda moze do same titule. To bi bila prava senzacija.

Vidjecemo hoce li ovo biti prvi put da se jedna ekipa od trojca Sloboda/Celik/Velez plasira u Evropu nakon rata, ne racunjaci Intertoto.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3397 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by -LIBERO- »

Banned user for reason “uvrede, poziv na fizicki obracun.” -7 dana-
» cvrčak_na_hedonizmu
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50716
Joined: 29/12/2005 01:20

#3398 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by jeza u ledja »

jao jel ovo vama ova nova lokomotiva pisti kad date gol? :-)

haha sega. :D

ma u stvari. mozda i nije los fazon, za pacurliju.


svaki put kad gledam vas izvjestaj djelmic u prvom planu. dobro ste uboli s njim sto jest.

a onog debelog beganovica hvalili ovo ono, sad ga nigdje nema. vidjelo se da je polufudbaler i prosle godine al eto.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3399 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by sumirprimus »

Moze jedno pitanje.moze?moze.. :mrgreen:
Kako ovu sezonu stoje mjesta iz nase lige za evropu?
User avatar
ZonFon
Posts: 2276
Joined: 17/11/2013 01:58

#3400 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by ZonFon »

sumirprimus wrote:Moze jedno pitanje.moze?moze.. :mrgreen:
Kako ovu sezonu stoje mjesta iz nase lige za evropu?
Sampion u 2. pretkolo LP, drugi i treci na tabeli u 1. pretkolo EL kao i osvajac kupa. Ukoliko je sampion osvajac kupa onda se to prebacuje na 4. ekipu na tabeli. Ukoliko 4. ekipa na tabeli nema licencu za nastupe u evropi onda ide prvi sljedeci koji ima ispunjene uslove.
Locked