
Ukrajina
-
tnnt
- Posts: 962
- Joined: 28/10/2012 14:25
#3377 Re: Ukrajina
isto su tvrdili i za jugoslaviju a i danas tvrdeChaush wrote: tnnt, dogadjaji u Ukrajini su dio istoga plana kao i Irak, Libija i Sirija.
a svi znamo da smo si sami krivi ali eto lakše je neke amere optužiti
nego se suočiti sa vlastitim greškama
Irak,libija, sirija nisu bile normalne zemlje, međutim alternativa tim režimima se čini da je gora od samih režima
Ukrajina je demokratska zemlja i nemože se sa te 3 zemlje nikako uspoređivati
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3378 Re: Ukrajina
Sezam wrote:To sto rade ovdje neokomunisti i salonska pravoslavna braca na ovom forumu se na svim ozbiljnijim svjetskim forumima naziva jednostavno "whataboutery"tnnt wrote:ti isto švrljaš naveliko, da su intervenirali i podržali protestesalik79 wrote:
A gdje nam je tema "Bahrein"?! Zasto se saudijska intervencija u Bahreinu nije potencirala ni u medijima, ni u VS, ni u UN? Da li je iko od vrlih "demokrata", njihovih medija, ikada "pustio suzu" za bahreinskim narodom, njihovim pravima, suverenitetom...?!
sada bi cvilio kako kao u Siriji i Libiji ruše legalnu vlast u svrhu svoje dominacije i slično
pokazuješ istu licemjernost kao američka bliskoistočna politika, zato bolje zašuti
ovdje je tema Ukrajina a ne globalna nepravda i slično
http://dictionary.reference.com/browse/whataboutery
Kad im nestane argumenata (kao recimo sada dok prisustvujemo klasicnoj okupaciji Ukrajine od strane Rusije) onda se krene sa "argumentima" tipa: a sta ovi, a kako oni...whatabotery. Sad ce se potrositi stranica i stranica pokusavajuci ignorisati fakt da je "predsjednik slobodnog svijeta" okupirao teritoriju nezavisne zemlje.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3380 Re: Ukrajina
dok su se ovi zvjerski lešinari hokupili ovdje če biti krvi do koljena 
- Teletubbies
- Posts: 574
- Joined: 23/01/2014 10:55
#3381 Re: Ukrajina
Čim smo se mi plasirali na Svjetsko neko se sranje mora desiti...MashAllah...
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#3382 Re: Ukrajina
Ne samo to nego i osvajanje SP-a.Teletubbies wrote:Čim smo se mi plasirali na Svjetsko neko se sranje mora desiti...MashAllah...
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#3383 Re: Ukrajina
channel10 wrote: To te nesto pogodilo? Prepoznao se u svemu tome? Ha? Nista se ne sekiraj i samo vici yes..
-
Yug
- Posts: 1887
- Joined: 02/06/2013 15:52
#3384 Re: Ukrajina
madner wrote:Ovi Ukrainicu su pizde. Halo, tudja vojna sila na tvom teritoriju. Dizi avijaciju, dizi vojsku i klofaj se. Mozda ti neko i pomogne, ali ti moras prvi krenut i pokazat da ti je stalo do tvoje nacije.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51278
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3385 Re: Ukrajina
Eno ga Sakashvili i njegovi Gruzijci
Idiot koji je u 5 dana izgubio rat koji je sam pokrenuo.
- k3ngur
- Posts: 1952
- Joined: 21/05/2008 13:58
- Location: Land Down Under
#3386 Re: Ukrajina
Ne brini se, sve dok ne zapuca u Sarajevo, nema treceg. Pa ja, gdje ce svatovi bez bajraktara...Teletubbies wrote:Čim smo se mi plasirali na Svjetsko neko se sranje mora desiti...MashAllah...
-
Chaush
- Posts: 584
- Joined: 19/02/2014 08:17
#3387 Re: Ukrajina
Pa nacisti koje podrzava zapad. Ti kao da si prespavao zadnjih par mjeseci ??channel10 wrote:Moze braniti, nista sporno, ali ima nesto neobicno u svemu ovome: Ko ih napada ?Herr Flick wrote:Kad Amerika moze branit svoje granice hiljadama km daleko moze i Rusija u svom dvoristu![]()
-
tnnt
- Posts: 962
- Joined: 28/10/2012 14:25
#3388 Re: Ukrajina
baš je idiot jer je pokušao vratiti gruzijsko Kosovo u gruzijudječak sa šibicama wrote:Eno ga Sakashvili i njegovi Gruzijci![]()
Idiot koji je u 5 dana izgubio rat koji je sam pokrenuo.
neznam šta se vi Srbi onda toliko pjenite oko Kosova?
-
prometheus
- Posts: 263
- Joined: 21/04/2013 20:26
#3389 Re: Ukrajina
Gospodo mekusci sto potpaljujete po religiji, prokleti bili jer ste ostali u srednjem vijeku i jos uvijek niste shvatili koja je igra u pitanju, danas u svijetu i geopolitickim spletkama.
Toliko ste podli jer upravo koristite tu vasu "odanost" prema vjeri i skrecete s puta istine, pokusavate i razumnom zamagliti svijest. Kod pametnog necete, vasa plitkost ce biti vjecito ismijavana. Ako ste toliki bogoljubci, vec kasnite u dzamije i crkve pa tamo prosipajte zuc i smrad koji sirite, smradovi.
Toliko ste podli jer upravo koristite tu vasu "odanost" prema vjeri i skrecete s puta istine, pokusavate i razumnom zamagliti svijest. Kod pametnog necete, vasa plitkost ce biti vjecito ismijavana. Ako ste toliki bogoljubci, vec kasnite u dzamije i crkve pa tamo prosipajte zuc i smrad koji sirite, smradovi.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3390 Re: Ukrajina
Svi koji su protiv majčice Rusije su idioti, nacisti, strani plaćenici, teroristi, mudžahedini... Ups, prenijelo me.. 
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#3391 Re: Ukrajina
Ni oni ne znaju na čiju su stranu, ako izuzmemo one sa krajnjeg zapada iz Galicije.madner wrote:Ovi Ukrainicu su pizde. Halo, tudja vojna sila na tvom teritoriju. Dizi avijaciju, dizi vojsku i klofaj se. Mozda ti neko i pomogne, ali ti moras prvi krenut i pokazat da ti je stalo do tvoje nacije.
A kao drugo, sa obzirom na ekonomsku situaciju pitanje je u kakvom stanju se uopšte nalaze ukr. oružane snage, ova naša jadna OSBiH potroši godišnje ako se ne varam preko 200 miliona KM na troškove "personala", ako Ukrajinci imaju oko 150 000 vojnika onda njihovih 4 milijarde dolara ode takorekuć u čitavom iznosu samo na plate, slabo šta tu ostane za održavanje ili modernizaciju. A i puno para "procuri".
-
Chaush
- Posts: 584
- Joined: 19/02/2014 08:17
#3392 Re: Ukrajina
Sta su to "mosti" ?? Ja uvijek mislio da su to, da izvinete, mudasluga_okupatora wrote:baxul wrote:pravoslavni sveštenik i ruska vojska. šta može krenut po zlu?
Samo im jos mosti cara Lazara fale
-
Bodkin
- Posts: 22543
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#3393 Re: Ukrajina
evo ga opet. svi su mu srbi. prvo su rusi srbi, pa su sad i gruzijcitnnt wrote:baš je idiot jer je pokušao vratiti gruzijsko Kosovo u gruzijudječak sa šibicama wrote:Eno ga Sakashvili i njegovi Gruzijci![]()
Idiot koji je u 5 dana izgubio rat koji je sam pokrenuo.
neznam šta se vi Srbi onda toliko pjenite oko Kosova?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3394 Re: Ukrajina
Ne vidim da je pripucalo po Rusiji niti su se strane trupe iskrcale na teritoriji Rusije.Chaush wrote:Pa nacisti koje podrzava zapad. Ti kao da si prespavao zadnjih par mjeseci ??channel10 wrote:Moze braniti, nista sporno, ali ima nesto neobicno u svemu ovome: Ko ih napada ?Herr Flick wrote:Kad Amerika moze branit svoje granice hiljadama km daleko moze i Rusija u svom dvoristu![]()
- dječak sa šibicama
- Posts: 51278
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3395 Re: Ukrajina
Sakashvili drzi ratnohuskacki govor, naziva Ruse varvarima, divljacima, i veli "Putin nastupa samo tamo gdje se drugi povlace".
Pa ti si njega napao, i izgubio rat, za 5 dana
Pa ti si njega napao, i izgubio rat, za 5 dana
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3396 Re: Ukrajina
Potpuno nebitno, nisu vojnici da se primaju plate i gleda u nebo. Primarna misija im je braniti drzavu i granice iste. Dakle, treba plate zaraditi.
-
Chaush
- Posts: 584
- Joined: 19/02/2014 08:17
#3397 Re: Ukrajina
Pa red bi bio da odes. Necije "dobro" nije ljudski zaboraviti. I ukrainci su dolazili kao dobrovoljci u BiH, zasto im ne vratiti istom mjeromTeletubbies wrote:Majke mi opasno sam popizdio,primaju li Ukrajinci dobrovoljce iz ostatka svijeta? Tačno mi dođe da uzmem pušku i pravac Ukrajina...odma mi neki flešovi od prije 20 godina počeše letiti pred očima kad vidjeh ovu sliku sa svećeniikom...FUJ !
-
tnnt
- Posts: 962
- Joined: 28/10/2012 14:25
#3398 Re: Ukrajina
pa nisu Rusi dovukli milion vojnika da ih nemogu protjeratimuzicar_iz_parka wrote: Ni oni ne znaju na čiju su stranu, ako izuzmemo one sa krajnjeg zapada iz Galicije.
A kao drugo, sa obzirom na ekonomsku situaciju pitanje je u kakvom stanju se uopšte nalaze ukr. oružane snage, ova naša jadna OSBiH potroši godišnje ako se ne varam preko 200 miliona KM na troškove "personala", ako Ukrajinci imaju oko 150 000 vojnika onda njihovih 4 milijarde dolara ode takorekuć u čitavom iznosu samo na plate, slabo šta tu ostane za održavanje ili modernizaciju. A i puno para "procuri".
samo je pitanje koliko proruski a i ruski elementi imaju utjecaja u vojsci, malo znamo da bi mogli
tu neku analizu napraviti, ako je čvrsto vojska u rukama Ukrajine, morati će Putin isto mobilizirati po Rusiji
jer mu neće biti ni blizu dovoljno sve ovo što trenutno ima na raspolaganju
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3399 Re: Ukrajina
Raspad SSSR-a je izgleda samo prividno bio miran 
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3400 Re: Ukrajina
Juče je "Janukovičeva" policija doslovno spasila od linča Majdance u Harkovu:
Dosta prebijenih "Banderovaca", ali na sreću bez ljudskih žrtava.
Dosta prebijenih "Banderovaca", ali na sreću bez ljudskih žrtava.

