Ukrajina

Post Reply
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#3376 Re: Ukrajina

Post by muzicar_iz_parka »

Image
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3377 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Chaush wrote: tnnt, dogadjaji u Ukrajini su dio istoga plana kao i Irak, Libija i Sirija.
isto su tvrdili i za jugoslaviju a i danas tvrde
a svi znamo da smo si sami krivi ali eto lakše je neke amere optužiti
nego se suočiti sa vlastitim greškama
Irak,libija, sirija nisu bile normalne zemlje, međutim alternativa tim režimima se čini da je gora od samih režima
Ukrajina je demokratska zemlja i nemože se sa te 3 zemlje nikako uspoređivati
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3378 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Sezam wrote:
tnnt wrote:
salik79 wrote:
A gdje nam je tema "Bahrein"?! Zasto se saudijska intervencija u Bahreinu nije potencirala ni u medijima, ni u VS, ni u UN? Da li je iko od vrlih "demokrata", njihovih medija, ikada "pustio suzu" za bahreinskim narodom, njihovim pravima, suverenitetom...?!
ti isto švrljaš naveliko, da su intervenirali i podržali proteste
sada bi cvilio kako kao u Siriji i Libiji ruše legalnu vlast u svrhu svoje dominacije i slično
pokazuješ istu licemjernost kao američka bliskoistočna politika, zato bolje zašuti
ovdje je tema Ukrajina a ne globalna nepravda i slično
To sto rade ovdje neokomunisti i salonska pravoslavna braca na ovom forumu se na svim ozbiljnijim svjetskim forumima naziva jednostavno "whataboutery"

http://dictionary.reference.com/browse/whataboutery


Kad im nestane argumenata (kao recimo sada dok prisustvujemo klasicnoj okupaciji Ukrajine od strane Rusije) onda se krene sa "argumentima" tipa: a sta ovi, a kako oni...whatabotery. Sad ce se potrositi stranica i stranica pokusavajuci ignorisati fakt da je "predsjednik slobodnog svijeta" okupirao teritoriju nezavisne zemlje.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3379 Re: Ukrajina

Post by Dr. Kuca »

3 svjetski.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3380 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

dok su se ovi zvjerski lešinari hokupili ovdje če biti krvi do koljena :roll:
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#3381 Re: Ukrajina

Post by Teletubbies »

Čim smo se mi plasirali na Svjetsko neko se sranje mora desiti...MashAllah...
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#3382 Re: Ukrajina

Post by muzicar_iz_parka »

Teletubbies wrote:Čim smo se mi plasirali na Svjetsko neko se sranje mora desiti...MashAllah...
Ne samo to nego i osvajanje SP-a.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3383 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

channel10 wrote: To te nesto pogodilo? Prepoznao se u svemu tome? Ha? Nista se ne sekiraj i samo vici yes.. :skoljka:

:?:
:lol: :lol:
:sax:
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#3384 Re: Ukrajina

Post by Yug »

madner wrote:Ovi Ukrainicu su pizde. Halo, tudja vojna sila na tvom teritoriju. Dizi avijaciju, dizi vojsku i klofaj se. Mozda ti neko i pomogne, ali ti moras prvi krenut i pokazat da ti je stalo do tvoje nacije.
:lol: ,Nije tudja ,vec vise ono zayebana :-D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3385 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Eno ga Sakashvili i njegovi Gruzijci :lol:

Idiot koji je u 5 dana izgubio rat koji je sam pokrenuo.
User avatar
k3ngur
Posts: 1952
Joined: 21/05/2008 13:58
Location: Land Down Under

#3386 Re: Ukrajina

Post by k3ngur »

Teletubbies wrote:Čim smo se mi plasirali na Svjetsko neko se sranje mora desiti...MashAllah...
Ne brini se, sve dok ne zapuca u Sarajevo, nema treceg. Pa ja, gdje ce svatovi bez bajraktara...
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3387 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

channel10 wrote:
Herr Flick wrote:Kad Amerika moze branit svoje granice hiljadama km daleko moze i Rusija u svom dvoristu :D :D
Moze braniti, nista sporno, ali ima nesto neobicno u svemu ovome: Ko ih napada ?
Pa nacisti koje podrzava zapad. Ti kao da si prespavao zadnjih par mjeseci ??

tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3388 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

dječak sa šibicama wrote:
Eno ga Sakashvili i njegovi Gruzijci :lol:

Idiot koji je u 5 dana izgubio rat koji je sam pokrenuo.
baš je idiot jer je pokušao vratiti gruzijsko Kosovo u gruziju
neznam šta se vi Srbi onda toliko pjenite oko Kosova? 8)
prometheus
Posts: 263
Joined: 21/04/2013 20:26

#3389 Re: Ukrajina

Post by prometheus »

Gospodo mekusci sto potpaljujete po religiji, prokleti bili jer ste ostali u srednjem vijeku i jos uvijek niste shvatili koja je igra u pitanju, danas u svijetu i geopolitickim spletkama.

Toliko ste podli jer upravo koristite tu vasu "odanost" prema vjeri i skrecete s puta istine, pokusavate i razumnom zamagliti svijest. Kod pametnog necete, vasa plitkost ce biti vjecito ismijavana. Ako ste toliki bogoljubci, vec kasnite u dzamije i crkve pa tamo prosipajte zuc i smrad koji sirite, smradovi.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3390 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Svi koji su protiv majčice Rusije su idioti, nacisti, strani plaćenici, teroristi, mudžahedini... Ups, prenijelo me.. :D
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#3391 Re: Ukrajina

Post by muzicar_iz_parka »

madner wrote:Ovi Ukrainicu su pizde. Halo, tudja vojna sila na tvom teritoriju. Dizi avijaciju, dizi vojsku i klofaj se. Mozda ti neko i pomogne, ali ti moras prvi krenut i pokazat da ti je stalo do tvoje nacije.
Ni oni ne znaju na čiju su stranu, ako izuzmemo one sa krajnjeg zapada iz Galicije.
A kao drugo, sa obzirom na ekonomsku situaciju pitanje je u kakvom stanju se uopšte nalaze ukr. oružane snage, ova naša jadna OSBiH potroši godišnje ako se ne varam preko 200 miliona KM na troškove "personala", ako Ukrajinci imaju oko 150 000 vojnika onda njihovih 4 milijarde dolara ode takorekuć u čitavom iznosu samo na plate, slabo šta tu ostane za održavanje ili modernizaciju. A i puno para "procuri".
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3392 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

sluga_okupatora wrote:
baxul wrote:pravoslavni sveštenik i ruska vojska. šta može krenut po zlu?

Image


Samo im jos mosti cara Lazara fale :lol:
Sta su to "mosti" ?? Ja uvijek mislio da su to, da izvinete, muda :)
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3393 Re: Ukrajina

Post by Bodkin »

tnnt wrote:
dječak sa šibicama wrote:
Eno ga Sakashvili i njegovi Gruzijci :lol:

Idiot koji je u 5 dana izgubio rat koji je sam pokrenuo.
baš je idiot jer je pokušao vratiti gruzijsko Kosovo u gruziju
neznam šta se vi Srbi onda toliko pjenite oko Kosova? 8)
evo ga opet. svi su mu srbi. prvo su rusi srbi, pa su sad i gruzijci :lol: :lol: i to rece covjeku koji je po pisanju vjerovatno hrvat :lol: :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3394 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

Chaush wrote:
channel10 wrote:
Herr Flick wrote:Kad Amerika moze branit svoje granice hiljadama km daleko moze i Rusija u svom dvoristu :D :D
Moze braniti, nista sporno, ali ima nesto neobicno u svemu ovome: Ko ih napada ?
Pa nacisti koje podrzava zapad. Ti kao da si prespavao zadnjih par mjeseci ??

Ne vidim da je pripucalo po Rusiji niti su se strane trupe iskrcale na teritoriji Rusije.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#3395 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Sakashvili drzi ratnohuskacki govor, naziva Ruse varvarima, divljacima, i veli "Putin nastupa samo tamo gdje se drugi povlace".

Pa ti si njega napao, i izgubio rat, za 5 dana :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3396 Re: Ukrajina

Post by madner »

Potpuno nebitno, nisu vojnici da se primaju plate i gleda u nebo. Primarna misija im je braniti drzavu i granice iste. Dakle, treba plate zaraditi.
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3397 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

Teletubbies wrote:Majke mi opasno sam popizdio,primaju li Ukrajinci dobrovoljce iz ostatka svijeta? Tačno mi dođe da uzmem pušku i pravac Ukrajina...odma mi neki flešovi od prije 20 godina počeše letiti pred očima kad vidjeh ovu sliku sa svećeniikom...FUJ !
Pa red bi bio da odes. Necije "dobro" nije ljudski zaboraviti. I ukrainci su dolazili kao dobrovoljci u BiH, zasto im ne vratiti istom mjerom :)
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3398 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

muzicar_iz_parka wrote: Ni oni ne znaju na čiju su stranu, ako izuzmemo one sa krajnjeg zapada iz Galicije.
A kao drugo, sa obzirom na ekonomsku situaciju pitanje je u kakvom stanju se uopšte nalaze ukr. oružane snage, ova naša jadna OSBiH potroši godišnje ako se ne varam preko 200 miliona KM na troškove "personala", ako Ukrajinci imaju oko 150 000 vojnika onda njihovih 4 milijarde dolara ode takorekuć u čitavom iznosu samo na plate, slabo šta tu ostane za održavanje ili modernizaciju. A i puno para "procuri".
pa nisu Rusi dovukli milion vojnika da ih nemogu protjerati
samo je pitanje koliko proruski a i ruski elementi imaju utjecaja u vojsci, malo znamo da bi mogli
tu neku analizu napraviti, ako je čvrsto vojska u rukama Ukrajine, morati će Putin isto mobilizirati po Rusiji
jer mu neće biti ni blizu dovoljno sve ovo što trenutno ima na raspolaganju
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3399 Re: Ukrajina

Post by cyprus »

Raspad SSSR-a je izgleda samo prividno bio miran :oops:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3400 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Juče je "Janukovičeva" policija doslovno spasila od linča Majdance u Harkovu:



Dosta prebijenih "Banderovaca", ali na sreću bez ljudskih žrtava.
Post Reply