Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#33726 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by King Theoden »

Image

Mali, jedva 1200 gr, taman za jednu osobu. Spucan je u slast :oops:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33727 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

ne zamajavaj nas tim slikama.. ti si na ovoj temi ostao duzan ustipke :wink:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33728 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

~`` kuvana piletina& karfiol& prokule sa curry _ em~~ zapecene u rerni

Image
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#33730 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by King Theoden »

adda_sa wrote:ne zamajavaj nas tim slikama.. ti si na ovoj temi ostao duzan ustipke :wink:
To je bilo u bosni. A, ono što se desi u bosni, ostaje u bosni :oops:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#33731 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Danas pilece "pljeskavice" i neki krompir

Image

Jucer neke kineske noodles sa mljevenom piletinom i povrcem

Image

Opet sam gladna :cry:
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#33732 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

puste se piletine :D kakve stelje domace narezi :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#33733 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Sano piletina, i sutra je na jelovniku :mrgreen:
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#33734 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by shandrprcSA »

snicle :thumbup: a ovo drugo ne bih ni mrtav :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#33735 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by insomnia78 »

Ne mogu shvatiti opsjednutos bosnje piletinom. Najgore meso. Jos vidim tamo milion jela sa piletinom i svrsavanje na ista. Jbt pored teletine i ostalih mesnih delicija ono uzdize neku pilecu glupost. Osim ako nije cijena u pitanju
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#33736 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Ja jednostavno nisam ljubitelj crvenog mesa, znaci mozda 2× godisnje da imam zelju da pojedem steak, i eto hamburger ponekad u gradu u 3 ujutro. Piletinu volim i jedem bas cesto. I cuj opsjednutost :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#33737 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Maraschino »

insomnia78 wrote:Ne mogu shvatiti opsjednutos bosnje piletinom. Najgore meso. Jos vidim tamo milion jela sa piletinom i svrsavanje na ista. Jbt pored teletine i ostalih mesnih delicija ono uzdize neku pilecu glupost. Osim ako nije cijena u pitanju
Ovaj put te ne shvatam.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33738 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Al sto Bosnje?
Temu prate i ostali narodi i narodnosti Jugoslavije.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33739 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

a fakat... sto bosnje??
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33740 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

insomnia78 wrote:Ne mogu shvatiti opsjednutos bosnje piletinom. Najgore meso. Jos vidim tamo milion jela sa piletinom i svrsavanje na ista. Jbt pored teletine i ostalih mesnih delicija ono uzdize neku pilecu glupost. Osim ako nije cijena u pitanju
cijena + mala šansa da će se nešto drastično fuliti prilikom pravljenja
smjesko071
Posts: 696
Joined: 07/04/2014 22:48

#33741 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by smjesko071 »

Molba za preko okeanske forumase da napisu par recepata ya hranu iz slow cookera!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33742 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

insomnia78 wrote:Ne mogu shvatiti opsjednutos bosnje piletinom. Najgore meso. Jos vidim tamo milion jela sa piletinom i svrsavanje na ista. Jbt pored teletine i ostalih mesnih delicija ono uzdize neku pilecu glupost. Osim ako nije cijena u pitanju
ah... koliko kosta teletina.. :? pa..i vecina ne moze priustiti--- :-?


..no. ja , obozavam kuvanu piletinu... ili kuvaniu na fr nacin..
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33743 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

insomnia78 wrote:Ne mogu shvatiti opsjednutos bosnje piletinom. Najgore meso. Jos vidim tamo milion jela sa piletinom i svrsavanje na ista. Jbt pored teletine i ostalih mesnih delicija ono uzdize neku pilecu glupost. Osim ako nije cijena u pitanju
Zašto najgore meso? Sa nutricionističkog aspekta bijelo meso (piletina, puretina, riba) je najzdravije. Crveno meso se ne preporučuje više od 2x mjesečno. Organizmu treba 7-10 dana da probavi crveno meso.

Jedina mana je što je kod nas piletina u marketima puna hormona. Svakako se vrijedi potraziti domacu piletinu.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33744 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Piletina na nasim prostorima je puna antibiotika .... ja iskljucivo kupujem bio pilence ':)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33745 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Kod mene ...jedino gici NE smiju kljukat hormone.. :-)
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#33746 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

moonca wrote:Kod mene ...jedino gici NE smiju kljukat hormone.. :-)
Ma industrijska proizvodnja, tj. sve sto danas jedemo je
pomocu pesticida ili zivotinje nekim antibioticima ili sta znam vec cime..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33747 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

animals wrote:
moonca wrote:Kod mene ...jedino gici NE smiju kljukat hormone.. :-)
Ma industrijska proizvodnja, tj. sve sto danas jedemo je
pomocu pesticida ili zivotinje nekim antibioticima ili sta znam vec cime..
Jesti sto manje hrane..jedina zastita..
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#33748 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

moonca wrote:
animals wrote:
moonca wrote:Kod mene ...jedino gici NE smiju kljukat hormone.. :-)
Ma industrijska proizvodnja, tj. sve sto danas jedemo je
pomocu pesticida ili zivotinje nekim antibioticima ili sta znam vec cime..
Jesti sto manje hrane..jedina zastita..
Nema zastite..
nije to toliko ni lose..
evo zivimo prosjek 70..
znaci moze se ..
samo jedi, deri i svasta nesto..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33749 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

animals wrote:
Nema zastite..
nije to toliko ni lose..
evo zivimo prosjek 70..
znaci moze se ..
samo jedi, deri i svasta nesto..
To je malo..za danasnje vrijeme..
90 je Meni granica..ko je sretan.dobro funkcionise...nakon je vec patnja
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#33750 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biscanka2 »

moonca wrote:
animals wrote:
moonca wrote:
Ma industrijska proizvodnja, tj. sve sto danas jedemo je
pomocu pesticida ili zivotinje nekim antibioticima ili sta znam vec cime..
Jesti sto manje hrane..jedina zastita..
I taman kad se uspijes "zastiti", odapnes. :lol:

Nego ja navratila da na slikama naparim oci a vi ko da niko nista kuhao nije - sram vas bilo .:D
Post Reply