Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33701 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote: Ali opet Causals ni tvojima nije mahane, gledam onaj portir i vijećnik iz Gradisca predvodi delegaciju u posjeti skoli u Tetovu. Jbt, direktor skole sav sretan sto se moze portiru uvuci u shu*ak. Ebo stranku koja portira progura u vijeće....
Jbg, portir dobije više glasova nego dva magistra u gv
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33702 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa to samo govori o profilu vasih glasaca... i o stranci koja portira stavi na listu.
Da ste htjeli dati iskrenu sansu mladim i obrazovanim, ne bi izmjenama Izbornog zakona 2016. godine povecali unutarstranacki prag osvojenih glasova za dodjelu mandata sa 5 na 10% (tada na lokalnim), te na opstim sa 5 na 20%. Tu se sva prica o mladima zavrsila, a sansu su dobili portiri i dugogodisnji stranacki uhljebi...
Ovako omladinu samo koristite za kampanju, da kroz svoju kampanju rade i kampanju za stranacke guzonje. Znaci, mladi=potrosna roba!
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#33703 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Treba nas vratii u vrijeme Sultana Sulejmana...
Ili Kralja Tvrtka...još bolje...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83469
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33704 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Vec jesmo. U njihovo doba svi osim feudalaca i klera i jesu bili obicna marva za jahanje bez ikakvih prava. Ne vidim neku znacajnu razliku.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33705 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

To vi već zaboravili naziv topa. :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33706 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote:Pa to samo govori o profilu vasih glasaca... i o stranci koja portira stavi na listu.
Da ste htjeli dati iskrenu sansu mladim i obrazovanim, ne bi izmjenama Izbornog zakona 2016. godine povecali unutarstranacki prag osvojenih glasova za dodjelu mandata sa 5 na 10% (tada na lokalnim), te na opstim sa 5 na 20%. Tu se sva prica o mladima zavrsila, a sansu su dobili portiri i dugogodisnji stranacki uhljebi...
Ovako omladinu samo koristite za kampanju, da kroz svoju kampanju rade i kampanju za stranacke guzonje. Znaci, mladi=potrosna roba!
Nea veze, čovjek dobio više glasova nego pola vijecnika. Demokratija?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33707 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa nije demokratija kada vidis koliko su podigli unutarstranacki prag...
Na kraju i stranka treba preuzeti odgovornost u vidu izbora kandidata koji idu na liste.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33708 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote:Pa nije demokratija kada vidis koliko su podigli unutarstranacki prag...
Na kraju i stranka treba preuzeti odgovornost u vidu izbora kandidata koji idu na liste.
Opet, 2000 nije isto što i 300.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33709 Re: Zeničani

Post by smartXL »

clio_dci120 wrote:Pa nije demokratija kada vidis koliko su podigli unutarstranacki prag...
Na kraju i stranka treba preuzeti odgovornost u vidu izbora kandidata koji idu na liste.
Koga god da stave na listu, svejedno Kakanj odlučuje :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33710 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

A eno opet kad uzmes sto god ja mislio o Dofiju, pogurao je onog Imamovica, kao mlad i perspektivan, jos znam neke ljude koji nikada nisu izasli na izbore, pa izadjose zbog njega, i mladi ga na kraju zabi...
Ko je npr. alternativa mladih SDA u Sarajevu ili Zenici...mladi ekstremisti, kada im vidim statuse, gori od seniora iz 90-ih godina...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33711 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ali ovo je istina za unutarstranacki prag, dovoljno je pogledati ko je inicirao i podrzao izmjene Izbornog zakona, pa da se vidi ko samo nacelno daje podrsku mladim na listama...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33712 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nije mi stvarno jasno zapocinje se izgradnjom dzamije u Nemili, skupljaju se novci, evo Zenica dala 50 000KM za dzamiju a u strogom centru grada stoji nezavrseno ruglo oko dzamije..pa daj jedan projekat zavrsi pa kreni u drugi, isto tako su uzeli i najljepsu lokaciju u Radakovu, iskopali temelje kao da Bjur Khalifu prave, izlili temelje i napustili gradiliste.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33713 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Važno je zapišati zemljište, a kasnije ćemo razmišljati ko će to platiti. Rokovi su fleksibilni jer smo iznad zakona i pravila.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28437
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33714 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Ma bezveze negdje ih prave. A u Nemili ne znam. Nisam upucen. Moguce da ima potrebe i vise naroda pa zato. Ali na mnogim mjestima nije bilo toliko potrebe za dzamijama.

Da znate u toku su radovi na elektromrezama od strane elektrodistribucije pa pojedina naselja satima ostaju bez struje.

Ima te na EP Zenica ili EP BiH informacije gdje i kada nema struje zbog radova.

Dobro su uredili stranicu sto se tice UF. Nije losa, pregledna je. Pohvala za EP BiH.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33715 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

ExNihilo wrote:To vi već zaboravili naziv topa. :D
joj ja sam zaboravio reci da jedva cekam da rokne top
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33716 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

kamen spoticanja wrote:
ExNihilo wrote:To vi već zaboravili naziv topa. :D
joj ja sam zaboravio reci da jedva cekam da rokne top
Zar se ti nisi pozdravio do bajrama?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33717 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Otjerao si @NMI sa foruma sad tjeras i njega :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33718 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

ExNihilo wrote:
kamen spoticanja wrote:
ExNihilo wrote:To vi već zaboravili naziv topa. :D
joj ja sam zaboravio reci da jedva cekam da rokne top
Zar se ti nisi pozdravio do bajrama?
ma jok
al do bajrama samo kamilica teme...topovi i to
ne merem dizelovih politicko-elitistickih vratolomija,globusovih klupa i natezanja
dakle samo neka roka bilal,ruke mu se pozlatile :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33719 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

kamen spoticanja wrote:
ExNihilo wrote:
kamen spoticanja wrote: joj ja sam zaboravio reci da jedva cekam da rokne top
Zar se ti nisi pozdravio do bajrama?
ma jok
al do bajrama samo kamilica teme...topovi i to
ne merem dizelovih politicko-elitistickih vratolomija,globusovih klupa i natezanja
dakle samo neka roka bilal,ruke mu se pozlatile :D
Počinje ti zadnja trećina Ramazana. Bezveze gubiš vrijeme na bošnjačenje.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33720 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

kakvo crno bosnjacenje
proslo me :oops:
btw procit'o sam ti onaj post o onoj tvojoj N firmi
ubio si lopatom :thumbup:
al mi nije jasno kako ti se dalo onoliko tipkati
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33721 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

kamen spoticanja wrote:kakvo crno bosnjacenje
proslo me :oops:
btw procit'o sam ti onaj post o onoj tvojoj N firmi
ubio si lopatom :thumbup:
al mi nije jasno kako ti se dalo onoliko tipkati
Hajmo reći da su me kvalitetno motivisali. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83469
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33722 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nihilo kad je rasplozen i u elementu kara u pakaš ko Nacho Vidal. Samo da je manje osjetljiv i razdrazljiv bio bi novi NIN. :mrgreen:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33723 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Odakle ti to da je otjerao?
Mozda sam ja dobio od stranke Range Rover pa je vozam "povazdan" :brmbrm:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33724 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Po prvi put u ZDK: Ministar Isak izdvaja sredstva za čišćenje obala rijeke Bosne

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je Plan utroška sredstva ministarstva za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline, kojim je previđen iznos od 1.550.000 KM za očuvanje okolišta.

Sredstva će se realizirati putem Javnog poziva, a od ukupnog iznosa 900.000 KM opredijeljeno je za pomoć općinama Zeničko-dobojskog kantona u postupku zbrinjavanja komunalnog otpada, 500.000 KM za pomoć općinama Zeničko-dobojskog kantona u postupku čišćenja obala rijeke Bosne, te 150.000 KM za podšku podizanja svijesti o okolišu.

Osim toga, sredstva u iznosu od 850.000 KM će se realizovati javnom nabavkom opreme za tretman infektivnog otpada u zdravstvenim ustanovama na području Kantona, dok je 100.000 KM izdvojeno za sufinansiranje projekta izgradnje "Eko kuće" na Smetovima.

Valja istaći da je Arnel Isak, resorni ministar, po prvi put izdvojio sredstva za čišćenje obala rijeke Bosne, a koje nakon svakih većih padavina bivaju zatrpane smećem i ogledaju pravu sliku ljudskog nemara.

- Na ovaj način, osim što će sredstvima biti osigurano čišćenje obala rijeka, podići će se i svijest građana da ubuduće ne budu nemarni prema okolišu, ne bacaju otpad u rijeke i pokažu da su ekološki odgovorni - kaže Isak.

Ministar napominje da je nedovoljan obuhvat organiziranim sakupljanjem otpada u općinama, dok štete nastale od posljedica elementarnih nepogoda posredno utječu na moguće opterećenje obala različitim vrstama otpada.

- Pored finansijskog, ekološkog i tehničkog, ovo predstavlja i krupan društveni sociološki problem. Provođenje aktivnosti čišćenja, također će, uvjeren sam, doprinijeti nestajanju prakse ponovnog bacanja smeća na sanirane površine - poručio je Isak, ističući da navedene aktivnosti moraju biti praćene i organizovanim sistematskim, tehničkim i finansijskim mjerama, programima i projektima.

Pomenuti projekt planira pružiti pomoć općinama u realizaciji projekata koji se odnose na aktivnosti uklanjanja divljih deponija sa obala i korita rijeke Bosne, čišćenje priobalnog pojasa od krutog otpada, PET i PVC otpada, te svih drugih vrsta ambalažnog otpada.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#33725 Re: Zeničani

Post by notsure »

Throttle wrote:
Po prvi put u ZDK: Ministar Isak izdvaja sredstva za čišćenje obala rijeke Bosne

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je Plan utroška sredstva ministarstva za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline, kojim je previđen iznos od 1.550.000 KM za očuvanje okolišta.

Sredstva će se realizirati putem Javnog poziva, a od ukupnog iznosa 900.000 KM opredijeljeno je za pomoć općinama Zeničko-dobojskog kantona u postupku zbrinjavanja komunalnog otpada, 500.000 KM za pomoć općinama Zeničko-dobojskog kantona u postupku čišćenja obala rijeke Bosne, te 150.000 KM za podšku podizanja svijesti o okolišu.

Osim toga, sredstva u iznosu od 850.000 KM će se realizovati javnom nabavkom opreme za tretman infektivnog otpada u zdravstvenim ustanovama na području Kantona, dok je 100.000 KM izdvojeno za sufinansiranje projekta izgradnje "Eko kuće" na Smetovima.

Valja istaći da je Arnel Isak, resorni ministar, po prvi put izdvojio sredstva za čišćenje obala rijeke Bosne, a koje nakon svakih većih padavina bivaju zatrpane smećem i ogledaju pravu sliku ljudskog nemara.

- Na ovaj način, osim što će sredstvima biti osigurano čišćenje obala rijeka, podići će se i svijest građana da ubuduće ne budu nemarni prema okolišu, ne bacaju otpad u rijeke i pokažu da su ekološki odgovorni - kaže Isak.

Ministar napominje da je nedovoljan obuhvat organiziranim sakupljanjem otpada u općinama, dok štete nastale od posljedica elementarnih nepogoda posredno utječu na moguće opterećenje obala različitim vrstama otpada.

- Pored finansijskog, ekološkog i tehničkog, ovo predstavlja i krupan društveni sociološki problem. Provođenje aktivnosti čišćenja, također će, uvjeren sam, doprinijeti nestajanju prakse ponovnog bacanja smeća na sanirane površine - poručio je Isak, ističući da navedene aktivnosti moraju biti praćene i organizovanim sistematskim, tehničkim i finansijskim mjerama, programima i projektima.

Pomenuti projekt planira pružiti pomoć općinama u realizaciji projekata koji se odnose na aktivnosti uklanjanja divljih deponija sa obala i korita rijeke Bosne, čišćenje priobalnog pojasa od krutog otpada, PET i PVC otpada, te svih drugih vrsta ambalažnog otpada.
Provođenje aktivnosti čišćenja NEĆE doprinijeti nestajanju prakse ponovnog bacanja smeća
sve dok se kazne za bacanje smeća ne počnu naplaćivati
Post Reply