Jbg, portir dobije više glasova nego dva magistra u gvclio_dci120 wrote: Ali opet Causals ni tvojima nije mahane, gledam onaj portir i vijećnik iz Gradisca predvodi delegaciju u posjeti skoli u Tetovu. Jbt, direktor skole sav sretan sto se moze portiru uvuci u shu*ak. Ebo stranku koja portira progura u vijeće....
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33701 Re: Zeničani
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33702 Re: Zeničani
Pa to samo govori o profilu vasih glasaca... i o stranci koja portira stavi na listu.
Da ste htjeli dati iskrenu sansu mladim i obrazovanim, ne bi izmjenama Izbornog zakona 2016. godine povecali unutarstranacki prag osvojenih glasova za dodjelu mandata sa 5 na 10% (tada na lokalnim), te na opstim sa 5 na 20%. Tu se sva prica o mladima zavrsila, a sansu su dobili portiri i dugogodisnji stranacki uhljebi...
Ovako omladinu samo koristite za kampanju, da kroz svoju kampanju rade i kampanju za stranacke guzonje. Znaci, mladi=potrosna roba!
Da ste htjeli dati iskrenu sansu mladim i obrazovanim, ne bi izmjenama Izbornog zakona 2016. godine povecali unutarstranacki prag osvojenih glasova za dodjelu mandata sa 5 na 10% (tada na lokalnim), te na opstim sa 5 na 20%. Tu se sva prica o mladima zavrsila, a sansu su dobili portiri i dugogodisnji stranacki uhljebi...
Ovako omladinu samo koristite za kampanju, da kroz svoju kampanju rade i kampanju za stranacke guzonje. Znaci, mladi=potrosna roba!
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#33703 Re: Zeničani
Treba nas vratii u vrijeme Sultana Sulejmana...
Ili Kralja Tvrtka...još bolje...
Ili Kralja Tvrtka...još bolje...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83469
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33704 Re: Zeničani
Vec jesmo. U njihovo doba svi osim feudalaca i klera i jesu bili obicna marva za jahanje bez ikakvih prava. Ne vidim neku znacajnu razliku.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#33705 Re: Zeničani
To vi već zaboravili naziv topa. 
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33706 Re: Zeničani
Nea veze, čovjek dobio više glasova nego pola vijecnika. Demokratija?clio_dci120 wrote:Pa to samo govori o profilu vasih glasaca... i o stranci koja portira stavi na listu.
Da ste htjeli dati iskrenu sansu mladim i obrazovanim, ne bi izmjenama Izbornog zakona 2016. godine povecali unutarstranacki prag osvojenih glasova za dodjelu mandata sa 5 na 10% (tada na lokalnim), te na opstim sa 5 na 20%. Tu se sva prica o mladima zavrsila, a sansu su dobili portiri i dugogodisnji stranacki uhljebi...
Ovako omladinu samo koristite za kampanju, da kroz svoju kampanju rade i kampanju za stranacke guzonje. Znaci, mladi=potrosna roba!
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33707 Re: Zeničani
Pa nije demokratija kada vidis koliko su podigli unutarstranacki prag...
Na kraju i stranka treba preuzeti odgovornost u vidu izbora kandidata koji idu na liste.
Na kraju i stranka treba preuzeti odgovornost u vidu izbora kandidata koji idu na liste.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33708 Re: Zeničani
Opet, 2000 nije isto što i 300.clio_dci120 wrote:Pa nije demokratija kada vidis koliko su podigli unutarstranacki prag...
Na kraju i stranka treba preuzeti odgovornost u vidu izbora kandidata koji idu na liste.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#33709 Re: Zeničani
Koga god da stave na listu, svejedno Kakanj odlučujeclio_dci120 wrote:Pa nije demokratija kada vidis koliko su podigli unutarstranacki prag...
Na kraju i stranka treba preuzeti odgovornost u vidu izbora kandidata koji idu na liste.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33710 Re: Zeničani
A eno opet kad uzmes sto god ja mislio o Dofiju, pogurao je onog Imamovica, kao mlad i perspektivan, jos znam neke ljude koji nikada nisu izasli na izbore, pa izadjose zbog njega, i mladi ga na kraju zabi...
Ko je npr. alternativa mladih SDA u Sarajevu ili Zenici...mladi ekstremisti, kada im vidim statuse, gori od seniora iz 90-ih godina...
Ko je npr. alternativa mladih SDA u Sarajevu ili Zenici...mladi ekstremisti, kada im vidim statuse, gori od seniora iz 90-ih godina...
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33711 Re: Zeničani
Ali ovo je istina za unutarstranacki prag, dovoljno je pogledati ko je inicirao i podrzao izmjene Izbornog zakona, pa da se vidi ko samo nacelno daje podrsku mladim na listama...
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#33712 Re: Zeničani
Nije mi stvarno jasno zapocinje se izgradnjom dzamije u Nemili, skupljaju se novci, evo Zenica dala 50 000KM za dzamiju a u strogom centru grada stoji nezavrseno ruglo oko dzamije..pa daj jedan projekat zavrsi pa kreni u drugi, isto tako su uzeli i najljepsu lokaciju u Radakovu, iskopali temelje kao da Bjur Khalifu prave, izlili temelje i napustili gradiliste.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#33713 Re: Zeničani
Važno je zapišati zemljište, a kasnije ćemo razmišljati ko će to platiti. Rokovi su fleksibilni jer smo iznad zakona i pravila.
- Sanjarko
- Posts: 28437
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#33714 Re: Zeničani
Ma bezveze negdje ih prave. A u Nemili ne znam. Nisam upucen. Moguce da ima potrebe i vise naroda pa zato. Ali na mnogim mjestima nije bilo toliko potrebe za dzamijama.
Da znate u toku su radovi na elektromrezama od strane elektrodistribucije pa pojedina naselja satima ostaju bez struje.
Ima te na EP Zenica ili EP BiH informacije gdje i kada nema struje zbog radova.
Dobro su uredili stranicu sto se tice UF. Nije losa, pregledna je. Pohvala za EP BiH.
Da znate u toku su radovi na elektromrezama od strane elektrodistribucije pa pojedina naselja satima ostaju bez struje.
Ima te na EP Zenica ili EP BiH informacije gdje i kada nema struje zbog radova.
Dobro su uredili stranicu sto se tice UF. Nije losa, pregledna je. Pohvala za EP BiH.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#33715 Re: Zeničani
joj ja sam zaboravio reci da jedva cekam da rokne topExNihilo wrote:To vi već zaboravili naziv topa.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#33716 Re: Zeničani
Zar se ti nisi pozdravio do bajrama?kamen spoticanja wrote:joj ja sam zaboravio reci da jedva cekam da rokne topExNihilo wrote:To vi već zaboravili naziv topa.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#33717 Re: Zeničani
Otjerao si @NMI sa foruma sad tjeras i njega 
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#33718 Re: Zeničani
ma jokExNihilo wrote:Zar se ti nisi pozdravio do bajrama?kamen spoticanja wrote:joj ja sam zaboravio reci da jedva cekam da rokne topExNihilo wrote:To vi već zaboravili naziv topa.
al do bajrama samo kamilica teme...topovi i to
ne merem dizelovih politicko-elitistickih vratolomija,globusovih klupa i natezanja
dakle samo neka roka bilal,ruke mu se pozlatile
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#33719 Re: Zeničani
Počinje ti zadnja trećina Ramazana. Bezveze gubiš vrijeme na bošnjačenje.kamen spoticanja wrote:ma jokExNihilo wrote:Zar se ti nisi pozdravio do bajrama?kamen spoticanja wrote: joj ja sam zaboravio reci da jedva cekam da rokne top
al do bajrama samo kamilica teme...topovi i to
ne merem dizelovih politicko-elitistickih vratolomija,globusovih klupa i natezanja
dakle samo neka roka bilal,ruke mu se pozlatile
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#33720 Re: Zeničani
kakvo crno bosnjacenje
proslo me
btw procit'o sam ti onaj post o onoj tvojoj N firmi
ubio si lopatom
al mi nije jasno kako ti se dalo onoliko tipkati
proslo me
btw procit'o sam ti onaj post o onoj tvojoj N firmi
ubio si lopatom
al mi nije jasno kako ti se dalo onoliko tipkati
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#33721 Re: Zeničani
Hajmo reći da su me kvalitetno motivisali.kamen spoticanja wrote:kakvo crno bosnjacenje
proslo me![]()
btw procit'o sam ti onaj post o onoj tvojoj N firmi
ubio si lopatom![]()
al mi nije jasno kako ti se dalo onoliko tipkati
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83469
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33722 Re: Zeničani
Nihilo kad je rasplozen i u elementu kara u pakaš ko Nacho Vidal. Samo da je manje osjetljiv i razdrazljiv bio bi novi NIN. 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33723 Re: Zeničani
Odakle ti to da je otjerao?
Mozda sam ja dobio od stranke Range Rover pa je vozam "povazdan"
Mozda sam ja dobio od stranke Range Rover pa je vozam "povazdan"

-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#33724 Re: Zeničani
Po prvi put u ZDK: Ministar Isak izdvaja sredstva za čišćenje obala rijeke Bosne
Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je Plan utroška sredstva ministarstva za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline, kojim je previđen iznos od 1.550.000 KM za očuvanje okolišta.
Sredstva će se realizirati putem Javnog poziva, a od ukupnog iznosa 900.000 KM opredijeljeno je za pomoć općinama Zeničko-dobojskog kantona u postupku zbrinjavanja komunalnog otpada, 500.000 KM za pomoć općinama Zeničko-dobojskog kantona u postupku čišćenja obala rijeke Bosne, te 150.000 KM za podšku podizanja svijesti o okolišu.
Osim toga, sredstva u iznosu od 850.000 KM će se realizovati javnom nabavkom opreme za tretman infektivnog otpada u zdravstvenim ustanovama na području Kantona, dok je 100.000 KM izdvojeno za sufinansiranje projekta izgradnje "Eko kuće" na Smetovima.
Valja istaći da je Arnel Isak, resorni ministar, po prvi put izdvojio sredstva za čišćenje obala rijeke Bosne, a koje nakon svakih većih padavina bivaju zatrpane smećem i ogledaju pravu sliku ljudskog nemara.
- Na ovaj način, osim što će sredstvima biti osigurano čišćenje obala rijeka, podići će se i svijest građana da ubuduće ne budu nemarni prema okolišu, ne bacaju otpad u rijeke i pokažu da su ekološki odgovorni - kaže Isak.
Ministar napominje da je nedovoljan obuhvat organiziranim sakupljanjem otpada u općinama, dok štete nastale od posljedica elementarnih nepogoda posredno utječu na moguće opterećenje obala različitim vrstama otpada.
- Pored finansijskog, ekološkog i tehničkog, ovo predstavlja i krupan društveni sociološki problem. Provođenje aktivnosti čišćenja, također će, uvjeren sam, doprinijeti nestajanju prakse ponovnog bacanja smeća na sanirane površine - poručio je Isak, ističući da navedene aktivnosti moraju biti praćene i organizovanim sistematskim, tehničkim i finansijskim mjerama, programima i projektima.
Pomenuti projekt planira pružiti pomoć općinama u realizaciji projekata koji se odnose na aktivnosti uklanjanja divljih deponija sa obala i korita rijeke Bosne, čišćenje priobalnog pojasa od krutog otpada, PET i PVC otpada, te svih drugih vrsta ambalažnog otpada.
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#33725 Re: Zeničani
Provođenje aktivnosti čišćenja NEĆE doprinijeti nestajanju prakse ponovnog bacanja smećaThrottle wrote:Po prvi put u ZDK: Ministar Isak izdvaja sredstva za čišćenje obala rijeke Bosne
Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je Plan utroška sredstva ministarstva za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline, kojim je previđen iznos od 1.550.000 KM za očuvanje okolišta.
Sredstva će se realizirati putem Javnog poziva, a od ukupnog iznosa 900.000 KM opredijeljeno je za pomoć općinama Zeničko-dobojskog kantona u postupku zbrinjavanja komunalnog otpada, 500.000 KM za pomoć općinama Zeničko-dobojskog kantona u postupku čišćenja obala rijeke Bosne, te 150.000 KM za podšku podizanja svijesti o okolišu.
Osim toga, sredstva u iznosu od 850.000 KM će se realizovati javnom nabavkom opreme za tretman infektivnog otpada u zdravstvenim ustanovama na području Kantona, dok je 100.000 KM izdvojeno za sufinansiranje projekta izgradnje "Eko kuće" na Smetovima.
Valja istaći da je Arnel Isak, resorni ministar, po prvi put izdvojio sredstva za čišćenje obala rijeke Bosne, a koje nakon svakih većih padavina bivaju zatrpane smećem i ogledaju pravu sliku ljudskog nemara.
- Na ovaj način, osim što će sredstvima biti osigurano čišćenje obala rijeka, podići će se i svijest građana da ubuduće ne budu nemarni prema okolišu, ne bacaju otpad u rijeke i pokažu da su ekološki odgovorni - kaže Isak.
Ministar napominje da je nedovoljan obuhvat organiziranim sakupljanjem otpada u općinama, dok štete nastale od posljedica elementarnih nepogoda posredno utječu na moguće opterećenje obala različitim vrstama otpada.
- Pored finansijskog, ekološkog i tehničkog, ovo predstavlja i krupan društveni sociološki problem. Provođenje aktivnosti čišćenja, također će, uvjeren sam, doprinijeti nestajanju prakse ponovnog bacanja smeća na sanirane površine - poručio je Isak, ističući da navedene aktivnosti moraju biti praćene i organizovanim sistematskim, tehničkim i finansijskim mjerama, programima i projektima.
Pomenuti projekt planira pružiti pomoć općinama u realizaciji projekata koji se odnose na aktivnosti uklanjanja divljih deponija sa obala i korita rijeke Bosne, čišćenje priobalnog pojasa od krutog otpada, PET i PVC otpada, te svih drugih vrsta ambalažnog otpada.
sve dok se kazne za bacanje smeća ne počnu naplaćivati
