F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33676 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Pandakonda wrote: 27/08/2024 20:33 Mislim da je to to sto se tice Micka u F1. Doohan je uletio umjesto njega u Alpinu, i sad Colapinto u Williams iako su ga svi gurali, od Totta do Vettela. Jedino ako ga Audi nekim čudom bude htio da imaju full Njemacki lineup uz Hulkenberga.
šteta, nadao sam se da ce dobiti drugu šansu al u boljem timu ovako ništa.
Trebali su mu umjesto Hamiltona dati godinu dana Mercedes kad ga Totto toliko hvali.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33677 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Sto je steta? Sta je frajer pokazao?
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33678 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2024 21:20 Sto je steta? Sta je frajer pokazao?
ma šta možeš u Hassu pokazati :D
El_comadante
Posts: 9045
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33679 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Znaci ako Mick nedobije šansu u f1 za slijedeću sezonu, bolje mu je da ide indy car možda ili neka druga serija. Ide vrijeme idu godine.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6119
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33680 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

PlusSA wrote: 27/08/2024 21:15
Pandakonda wrote: 27/08/2024 20:33 Mislim da je to to sto se tice Micka u F1. Doohan je uletio umjesto njega u Alpinu, i sad Colapinto u Williams iako su ga svi gurali, od Totta do Vettela. Jedino ako ga Audi nekim čudom bude htio da imaju full Njemacki lineup uz Hulkenberga.
šteta, nadao sam se da ce dobiti drugu šansu al u boljem timu ovako ništa.
Trebali su mu umjesto Hamiltona dati godinu dana Mercedes kad ga Totto toliko hvali.
Problem je sto niko nije htio da riskira sa njim obzirom da je bio destruktivan sa bolidom. Mislim da je to upravo presudilo za Colapinta, jer ako odaberu Micka a on nastavi lupati auta, onda nisu nista postigli u odnosu na Sargenta nego su samo ispali debili i Mercedesova filijala. Ovako su barem dali šansu vlastitom junioru do kraja sezone pa šta bude bude. Mick bi im sigurno donio više publiciteta i sponzora ali dzabe ako slupa te pare :D

Mick je uzeo F3 i F2 i sigurno nije u F1 samo radi prezimena, ali Haas ga je unistio losim menadzmentom i ja ga u ovom momentu samo vidim da u Audi moze uletiti osim ako se neko drugo cudo u nekoj drugoj ekipi
El_comadante
Posts: 9045
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33681 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Ovaj potez Vilijamsa je razumljiv, u pola sezone mi je logično da daš šansu svom junioru nego da guraš konkurentima vozača.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33682 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2024 21:20 Sto je steta? Sta je frajer pokazao?
A jesmo kriticni?! :-) :-)

Sampion F3 i F2 je u prvoj godini imao najvise preticanja u sezoni, sto je i vise nego zadovoljavajuce obzirom na kantu od bolida i nulu od tima u kojem je vozio. Sa druge strane, Mazepin bi i dan danas vozio da nije bilo rata u ukrajini jer ga babo gura lovom, tako da ke "pokazivanje" ocito danas najmanji faktor

Malo vise respekta prema sampionu :wink:

Jer za to vrijeme "velika buduca nada" Kimi Antoneli je npr. 7. u poretku F2.... znaci, neko ga gura, pa na silu, na silu.
Vjerovatno neki lovator

Jos malo i imacemo 3 dobra vozaca na gridu i 17 sponzorusa
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33683 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ima jos tih sampiona nizih serija pa ih niko ne spominje. Jednostavno imao je svoju priliku i nije je iskoristio. Meni je jasno da se emotivno reaguje na njegovo prezime ali valja nesto pokazati i na stazi u F1. Ali opet nije ni da on nema ledja. Nisu Toto Wolf, Sebastian Vettel i amidza Ralf bas anonimusi.
El_comadante
Posts: 9045
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33684 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Da li je realno da u onom Hasu bilo šta pokaže? Nije. Isto kao što je recimo Cunoda imao "sreće" da ode u malo bolju ekipu i daleko više pokazao i osvojo koji bod. Da je i on vozio Has teško bi i on uspio doći do bodova. Dakle potrebno je i malo sreće. Što se tiče pojedinih šampiona nisu imali sreće jer u par sezona f1 nije se otvorilo niti jedni mjesto pa nisu mogli šta ni pokazati.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4288
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#33685 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Moze se tako reci i za Williams, pa je Albon pokazao da fakat zna. A sargeant radi sta radi. Da ne pominjem russela, u najgoroj fazi williamsa je zaradio prelazak u Mercedes.

Tako da se i meni cini da Mick nije pokazao nista specijalno.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21061
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33686 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Ono što sam ja pročitao je da razlog što Mick nema dobar rejting najviše leži u tome što ima slabo tehničko znanje i ne daje nikakav feedback timu za razvoj bolida.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33687 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Doduše bio je članak gdje su Njemci i navijali da ne dobije mjesto sad u Williamsu jer bi više izgubio.
Loše ih ide, 4x boda ove sezone Albona samo bi nabijao statistiku svoju bez uspjeha.
Ocekivao sam 100% da ce voziti za Alpinu ali....

Definitivno ako ne dobije mjesto iduce sezone a male su šanse to i bi od njega.

Mercedes ce dati šansu onom Andrea Kimi Antonelli, ostali su još Visa Cash App RB i Sauber po jedno slobodno cini mi se.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33688 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Mick zasluzuje mjesto u F1,....ima mnogo losijih vozaca na gridu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33689 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ko ti je losiji osim Strola
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33690 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 29/08/2024 11:18 Ko ti je losiji osim Strola
Bottas, Gasly, Tsunoda,......Ricciardo, Zhou
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33691 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 29/08/2024 11:19
_BataZiv_0809 wrote: 29/08/2024 11:18 Ko ti je losiji osim Strola
Bottas, Gasly, Tsunoda,......Ricciardo, Zhou
Mozda Zhou da je tu nedje sa njim.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#33692 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by kravamuzara »

Kisne kvale u kanadi 6. mjesto, u utrci crkao motor, vise se niko ne sjeca.
Monza friske gume da preskoci 4-5 bolida na starima ispred sebe nakon safety car-a, osam krugova safety car i kraj utrke pod njim, vise se niko ne sjeca.
Holandija kvale deset mjesta ispred magnussena, dva puta mehanicari sjebu pitstop iz pozicije u bodovima, vise se niko ne sjeca.
Singapur Russel ga udara iz pozicije za bodove, vise se niko ne sjeca.
Japan ostavljaju ga na slikovima na monsunu (Leclerc specijal), vise se niko ne sjeca.
USA opet sranje u boksu i ocajna strategija iz pozicije za bodove.

I jos ocajnih strategija i pitstopova kojih se ni ja vise ne sjecam, Haas i Steiner je obicni cirkus bio, a i sad je pod japancem, eventualno mrvicu manji.
Bilo je tu i do licnih odnosa, ne zna se tacno zasto su se odjednom medjusobno zamrzili.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33693 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 29/08/2024 11:32
konektovan wrote: 29/08/2024 11:19
_BataZiv_0809 wrote: 29/08/2024 11:18 Ko ti je losiji osim Strola
Bottas, Gasly, Tsunoda,......Ricciardo, Zhou
Mozda Zhou da je tu nedje sa njim.
Mick je profesor za sve navedene...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33694 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 29/08/2024 13:24
_BataZiv_0809 wrote: 29/08/2024 11:32
konektovan wrote: 29/08/2024 11:19

Bottas, Gasly, Tsunoda,......Ricciardo, Zhou
Mozda Zhou da je tu nedje sa njim.
Mick je profesor za sve navedene...
Yebiga lave
Profesor za Bottasa i Ricciarda :shock:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33695 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 29/08/2024 13:56
konektovan wrote: 29/08/2024 13:24
_BataZiv_0809 wrote: 29/08/2024 11:32

Mozda Zhou da je tu nedje sa njim.
Mick je profesor za sve navedene...
Yebiga lave
Profesor za Bottasa i Ricciarda :shock:
Pa hajmo lave kad tako ocjenjujes Micka, sta su ovi pokazali u trenutnim bolidima? Skini naocale za varioce..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33696 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 29/08/2024 14:01
_BataZiv_0809 wrote: 29/08/2024 13:56
konektovan wrote: 29/08/2024 13:24

Mick je profesor za sve navedene...
Yebiga lave
Profesor za Bottasa i Ricciarda :shock:
Pa hajmo lave kad tako ocjenjujes Micka, sta su ovi pokazali u trenutnim bolidima? Skini naocale za varioce..
Bottas i dalje nije izgubio od timskog kolege koji nije Hamilton, a Ricci je u svoje vrijeme (kad je bio blizu Mickovih godina) uzeo mjeru 4x svjetskom sampionu.
El_comadante
Posts: 9045
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33697 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Ja bih prije dao šansu Micku nego Zhou ali ja se ne pitam.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21061
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33698 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Da je Schumi zdrav i da se kreće po paddocku, Mick bi vozio za Ferrari.
Pošto nije, momak očigledno nema leđa koja su potrebna za sjedište u bolidu,
a sigurno postoje i neke objektivne okolnosti kao što je feedback u garažu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33699 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ako Toto, Vettel i Ralf nisu ledja onda ne znam ko jeste.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33700 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Joj bato jesi tvrdoglav hebote...
Pa ako su oni ledja,..zasto onda ne vozi nista?
Post Reply