Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#33676 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
suosjećam se onda 
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#33677 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
al u pravu si, kukaju kako je vruće, al čim padne temperatura na 30stupnjeva oblače duge rukave
na 28 po grada jakne nosi

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33678 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..herke sve iste...
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33679 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
2x sedmicno? jel to u menzi na poslu, srijedom i petkom?pirmin wrote:adda_sa wrote:pastrmka,ali malecka..zato su dvije na tanjirupirmin wrote:Koja je to riba?![]()
Jedno od jela koje bih mogao svaki dan jesti.
Ovako samo 2x sedmicno.
kod jaranice u firmi petkom bude riba uvijek na meniju, jer je petak dan posta za katolike..
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#33680 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
šta se ti tu sekiraš, ti si sandžaklijka...doduše totalno atipičnamoonca wrote:![]()
..herke sve iste...
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33681 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nemamo menzu vec kuhinju sa rernom gdje si razne gotove splacine spremim. Danas npr. Spätzle i salata sa krastavcima. Ne pitaj me kako dodjoh na tu kombi.adda_sa wrote: 2x sedmicno? jel to u menzi na poslu, srijedom i petkom?
kod jaranice u firmi petkom bude riba uvijek na meniju, jer je petak dan posta za katolike..
Prije sam rucak uzimao u Radatzu al' mi dosadilo.
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33682 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nije valjda spätzle iz kesice, onaj prasak ? nemoj ba time da se trujespirmin wrote:Nemamo menzu vec kuhinju sa rernom gdje si razne gotove splacine spremim. Danas npr. Spätzle i salata sa krastavcima. Ne pitaj me kako dodjoh na tu kombi.adda_sa wrote: 2x sedmicno? jel to u menzi na poslu, srijedom i petkom?
kod jaranice u firmi petkom bude riba uvijek na meniju, jer je petak dan posta za katolike..![]()
Prije sam rucak uzimao u Radatzu al' mi dosadilo.
ja sam uvijek kuhala vise za veceru, i onda taj visak u tupperware i sutra na posao.. inace jedem neka peciva i gluposti iz samoposluga :S
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33683 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dieseadda_sa wrote: nije valjda spätzle iz kesice, onaj prasak ? nemoj ba time da se trujes
ja sam uvijek kuhala vise za veceru, i onda taj visak u tupperware i sutra na posao.. inace jedem neka peciva i gluposti iz samoposluga :S
https://cdn1.interspar.at/cachableservl ... dt_sub.jpg
Nisu toliko lose, mogu se jesti.
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33684 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ah, znam te... jela sam par puta
.. neke chicken curry fazone, sa rizom. nije lose bilo uopste, ili sa ja bila mnogo gladna 
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33685 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Neki dan udjem kod Turaka da uzmem Tahin-pastu, izadjem sa pastom i Tahin-pekmezom.adda_sa wrote:ah, znam te... jela sam par puta.. neke chicken curry fazone, sa rizom. nije lose bilo uopste, ili sa ja bila mnogo gladna
Bruka kako je dobra stvar
Steta sto ne smijem pretjerivati.
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33686 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
tahin pekmez? sta je sad topirmin wrote:Neki dan udjem kod Turaka da uzmem Tahin-pastu, izadjem sa pastom i Tahin-pekmezom.adda_sa wrote:ah, znam te... jela sam par puta.. neke chicken curry fazone, sa rizom. nije lose bilo uopste, ili sa ja bila mnogo gladna
Bruka kako je dobra stvar![]()
![]()
Steta sto ne smijem pretjerivati.
ovo je tahin za hummus,ne znam za sta tebi treba.. ove boje teglica, na vrhu se uhvati ulja..

- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33687 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
U ovom pekmezu sto sam uzeo je oko 50% sirupa od grozdja, 35% sezam pasta i 15% mljevenih ljesnjaka.adda_sa wrote: tahin pekmez? sta je sad tojel slatko??
ovo je tahin za hummus,ne znam za sta tebi treba.. ove boje teglica, na vrhu se uhvati ulja..
https://www.saraymarket.de/media/image/ ... 00x600.jpg
Prava kalorijska bomba, ukusom baca na Nutellu i Eurokrem samo je malo ljepljivije.
Imam i tu pastu sa slike samo drugi proizvodjac.
Sa njom cu kreirati svoju halvu.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33689 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
sta je manjerka? nikad cula tu rijec
mada, ovo na slici djeluje dobro...
mada, ovo na slici djeluje dobro...
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33690 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja mislim da se je tako govorilo za porcije sto radnici nose sa sobom na posao... Moze biti da sam pogrijesioadda_sa wrote:sta je manjerka? nikad cula tu rijec
mada, ovo na slici djeluje dobro...
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#33691 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
metalna posuda za hranu, u vojsci i u rudnicima vecinom...
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33692 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
A ova pasta sto sam postavio je bomba. Izracuno sam da ima 800 - 1000 kalorija po porciji. Mrsam pa vodim racuna sta jedem. Kad kuha bas kontrolu imam
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33693 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
google kaze 'manjerka je lični set od metala za obroke koji su vojnici nosili prilikom boravka na terenu'
pod manjerka recept nema nista
pasta zapecena sa necim..yes please
pod manjerka recept nema nista
pasta zapecena sa necim..yes please
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33694 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja mislim da je manjerka kolokvijalni naziv za ove porcije sto se nose sa sobom, nebitno.adda_sa wrote:google kaze 'manjerka je lični set od metala za obroke koji su vojnici nosili prilikom boravka na terenu'
pod manjerka recept nema nista
pasta zapecena sa necim..yes please
Nije pasta zapecena, nego je sos gust. Izrendani parmezan ide na kraju i onda sam ga pustio da savre. Brokoli je ovde viska, probo ovaj put i prevario se. Nije katastrofa, nije da cu ga vadit i ne pojest ali ne pristaje. Spanak, pogotovo onaj blazi baby spanak ide dobro.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#33695 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
manjerka je posuda za hranu, metalna zbog odrzavanja...
back to the food..
back to the food..
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33696 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nosi li iko od vas hranu sa sobom na posao?
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#33697 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nekad da, nekad ne ..
kad sam na terenu ne...
kad sam na terenu ne...
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#33698 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ne, jer nemam na cemu ugrijati a nikako ne volim jesti hladne ostatke...stakasa wrote:Nosi li iko od vas hranu sa sobom na posao?
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#33699 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kadgod stignem kuhati i imam ostataka kuhane hrane ili salata ponesem sebi za doručak i ručak na posao. Imam gdje grijati hranu ali to rijetko koristim jer osim supe i nekih čorbica većinu te hrane mogu ionako jesti hladnu. Sve što ja skuham sebi mi je draže od svega što mogu kupiti u trgovinama i restoranima.
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#33700 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja nosim 95%, jer nemam gdje kupiti nesto da je zdravo i niskokaloricno..lijena sam za neke bolje obroke da spremam, ali svejedno nosim...

