Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33676 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

suosjećam se onda :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33677 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

al u pravu si, kukaju kako je vruće, al čim padne temperatura na 30stupnjeva oblače duge rukave :lol: :lol: na 28 po grada jakne nosi :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33678 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:

..herke sve iste... :run:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33679 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote:
adda_sa wrote:
pirmin wrote:Koja je to riba?
pastrmka,ali malecka..zato su dvije na tanjiru :D
:thumbup:
Jedno od jela koje bih mogao svaki dan jesti.
Ovako samo 2x sedmicno. :D
2x sedmicno? jel to u menzi na poslu, srijedom i petkom?
kod jaranice u firmi petkom bude riba uvijek na meniju, jer je petak dan posta za katolike..
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33680 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

moonca wrote::roll:

..herke sve iste... :run:
šta se ti tu sekiraš, ti si sandžaklijka...doduše totalno atipična
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33681 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote: 2x sedmicno? jel to u menzi na poslu, srijedom i petkom?
kod jaranice u firmi petkom bude riba uvijek na meniju, jer je petak dan posta za katolike..
Nemamo menzu vec kuhinju sa rernom gdje si razne gotove splacine spremim. Danas npr. Spätzle i salata sa krastavcima. Ne pitaj me kako dodjoh na tu kombi. :D

Prije sam rucak uzimao u Radatzu al' mi dosadilo.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33682 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote:
adda_sa wrote: 2x sedmicno? jel to u menzi na poslu, srijedom i petkom?
kod jaranice u firmi petkom bude riba uvijek na meniju, jer je petak dan posta za katolike..
Nemamo menzu vec kuhinju sa rernom gdje si razne gotove splacine spremim. Danas npr. Spätzle i salata sa krastavcima. Ne pitaj me kako dodjoh na tu kombi. :D

Prije sam rucak uzimao u Radatzu al' mi dosadilo.
nije valjda spätzle iz kesice, onaj prasak ? nemoj ba time da se trujes :D
ja sam uvijek kuhala vise za veceru, i onda taj visak u tupperware i sutra na posao.. inace jedem neka peciva i gluposti iz samoposluga :S
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33683 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote: nije valjda spätzle iz kesice, onaj prasak ? nemoj ba time da se trujes :D
ja sam uvijek kuhala vise za veceru, i onda taj visak u tupperware i sutra na posao.. inace jedem neka peciva i gluposti iz samoposluga :S
Diese :D

https://cdn1.interspar.at/cachableservl ... dt_sub.jpg

Nisu toliko lose, mogu se jesti.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33684 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

ah, znam te... jela sam par puta :D .. neke chicken curry fazone, sa rizom. nije lose bilo uopste, ili sa ja bila mnogo gladna :lol:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33685 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote:ah, znam te... jela sam par puta :D .. neke chicken curry fazone, sa rizom. nije lose bilo uopste, ili sa ja bila mnogo gladna :lol:
Neki dan udjem kod Turaka da uzmem Tahin-pastu, izadjem sa pastom i Tahin-pekmezom.
Bruka kako je dobra stvar :!: :-)
Steta sto ne smijem pretjerivati. :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33686 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote:
adda_sa wrote:ah, znam te... jela sam par puta :D .. neke chicken curry fazone, sa rizom. nije lose bilo uopste, ili sa ja bila mnogo gladna :lol:
Neki dan udjem kod Turaka da uzmem Tahin-pastu, izadjem sa pastom i Tahin-pekmezom.
Bruka kako je dobra stvar :!: :-)
Steta sto ne smijem pretjerivati. :D
tahin pekmez? sta je sad to :D jel slatko??
ovo je tahin za hummus,ne znam za sta tebi treba.. ove boje teglica, na vrhu se uhvati ulja..
Image
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33687 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote: tahin pekmez? sta je sad to :D jel slatko??
ovo je tahin za hummus,ne znam za sta tebi treba.. ove boje teglica, na vrhu se uhvati ulja..
https://www.saraymarket.de/media/image/ ... 00x600.jpg
U ovom pekmezu sto sam uzeo je oko 50% sirupa od grozdja, 35% sezam pasta i 15% mljevenih ljesnjaka.
Prava kalorijska bomba, ukusom baca na Nutellu i Eurokrem samo je malo ljepljivije. :D

Imam i tu pastu sa slike samo drugi proizvodjac.
Sa njom cu kreirati svoju halvu. :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33688 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Manjerka

Image

Nisam siguran da je dole rudari vise nose, i za jamu ima dostava
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33689 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

sta je manjerka? nikad cula tu rijec
mada, ovo na slici djeluje dobro... :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33690 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

adda_sa wrote:sta je manjerka? nikad cula tu rijec
mada, ovo na slici djeluje dobro... :mrgreen:
Ja mislim da se je tako govorilo za porcije sto radnici nose sa sobom na posao... Moze biti da sam pogrijesio
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#33691 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

metalna posuda za hranu, u vojsci i u rudnicima vecinom...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33692 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

A ova pasta sto sam postavio je bomba. Izracuno sam da ima 800 - 1000 kalorija po porciji. Mrsam pa vodim racuna sta jedem. Kad kuha bas kontrolu imam
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33693 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

google kaze 'manjerka je lični set od metala za obroke koji su vojnici nosili prilikom boravka na terenu'
pod manjerka recept nema nista
pasta zapecena sa necim..yes please :gladna:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33694 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

adda_sa wrote:google kaze 'manjerka je lični set od metala za obroke koji su vojnici nosili prilikom boravka na terenu'
pod manjerka recept nema nista
pasta zapecena sa necim..yes please :gladna:
Ja mislim da je manjerka kolokvijalni naziv za ove porcije sto se nose sa sobom, nebitno.
Nije pasta zapecena, nego je sos gust. Izrendani parmezan ide na kraju i onda sam ga pustio da savre. Brokoli je ovde viska, probo ovaj put i prevario se. Nije katastrofa, nije da cu ga vadit i ne pojest ali ne pristaje. Spanak, pogotovo onaj blazi baby spanak ide dobro.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#33695 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

manjerka je posuda za hranu, metalna zbog odrzavanja...
back to the food.. :)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33696 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Nosi li iko od vas hranu sa sobom na posao?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#33697 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

nekad da, nekad ne ..
kad sam na terenu ne...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33698 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

stakasa wrote:Nosi li iko od vas hranu sa sobom na posao?
ne, jer nemam na cemu ugrijati a nikako ne volim jesti hladne ostatke...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33699 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

Kadgod stignem kuhati i imam ostataka kuhane hrane ili salata ponesem sebi za doručak i ručak na posao. Imam gdje grijati hranu ali to rijetko koristim jer osim supe i nekih čorbica većinu te hrane mogu ionako jesti hladnu. Sve što ja skuham sebi mi je draže od svega što mogu kupiti u trgovinama i restoranima.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#33700 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Ja nosim 95%, jer nemam gdje kupiti nesto da je zdravo i niskokaloricno..lijena sam za neke bolje obroke da spremam, ali svejedno nosim...
Post Reply