Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33651 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Bivsa mi zena (doduse Vijetnamka, ne Kineskinja) zvala mog cuku njam njam. Brak nije potrajao :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33652 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:lol:


Jao... njam...
Poznavala sam jednu Vijetnamku -zbilja divna osoba..ko'... nasha.. :lol: Kineskinje su 'divlje'

Na obliznoj farmi. prodaju povrce i ima zivotinja ...djeca dolaze gledaju- i horoz.. dere se on.. kazem prodavacici--zove te "supa''. nije skontala - objasnila malo ... :lol: jao..kako promjeni izraz lica -ljuta.--kaze - that's my pet---
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#33653 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

moonca wrote:
Jack Be Nimble wrote:
moonca wrote:I kod mene veceras _klepe__ Ali .kineski nacin , smrznute kupljene__ pot stickers__. Tak... :zoka:
Ako je kineski nacin, znaci da su originalne klepe :wink:
:-)
..Ukusne su,i svasta oni smuckaju-

..ne vjerujem im previshe.. ali opet... ih kupim...
Moras se sprijateljiti sa kinezima pa da te zovu kuci na domaci dim sum i hot pot. Onda vidis sta sve muckaju :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33654 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jack Be Nimble wrote:
Moras se sprijateljiti sa kinezima pa da te zovu kuci na domaci dim sum i hot pot. Onda vidis sta sve muckaju :mrgreen:
hm.. nema ih u mojoj okolini za takvo upoznavanje... ti se druzis s njima??
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#33655 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

Lily1234 wrote:
moonca wrote:Lily --lijepo izgleda---- :thumbup:

..moze i bez sosa.. sve to, je ukusno..
Hvala, Moonca...
Ali suho, udavi :wink:
Zalijes pivom. :D
User avatar
Lily1234
Posts: 9496
Joined: 16/08/2019 16:21
Location: Tu i tamo...

#33656 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Lily1234 »

Ramzess Veliki wrote:
Lily1234 wrote:
moonca wrote:Lily --lijepo izgleda---- :thumbup:

..moze i bez sosa.. sve to, je ukusno..
Hvala, Moonca...
Ali suho, udavi :wink:
Zalijes pivom. :D
Ne pijem :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#33657 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

Lily1234 wrote:
Ramzess Veliki wrote:Zalijes pivom. :D
Ne pijem :)
Zalijes limunadom sa listom metvice I mrvom cimeta. :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33658 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33659 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

.dobro izgleda --adda ... :thumbup:

...interesantno, kako limun sijecesh.. :-D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#33660 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

moonca wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Moras se sprijateljiti sa kinezima pa da te zovu kuci na domaci dim sum i hot pot. Onda vidis sta sve muckaju :mrgreen:
hm.. nema ih u mojoj okolini za takvo upoznavanje... ti se druzis s njima??
Kroz posao i skolovanje usao u njihov krug. Od njih sam naucio koji su najbolji restorani u kineskoj cetvrti. Prava kineska hrana a ne americka verzija kineske hrane.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33661 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Koja je to riba?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33663 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jack Be Nimble wrote:
moonca wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Moras se sprijateljiti sa kinezima pa da te zovu kuci na domaci dim sum i hot pot. Onda vidis sta sve muckaju :mrgreen:
hm.. nema ih u mojoj okolini za takvo upoznavanje... ti se druzis s njima??
Kroz posao i skolovanje usao u njihov krug. Od njih sam naucio koji su najbolji restorani u kineskoj cetvrti. Prava kineska hrana a ne americka verzija kineske hrane.
..ah . nisam original probala- u mom gradu izgleda ima jedna koja je -- dosta autenticna.. al '' jos ne odoh :)

volim njihove-- udon noodle--
...
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33664 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote:Koja je to riba?
pastrmka,ali malecka..zato su dvije na tanjiru :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33665 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote:
pirmin wrote:Koja je to riba?
pastrmka,ali malecka..zato su dvije na tanjiru :D
:thumbup:
Jedno od jela koje bih mogao svaki dan jesti.
Ovako samo 2x sedmicno. :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33666 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

pirmin wrote:
adda_sa wrote:
pirmin wrote:Koja je to riba?
pastrmka,ali malecka..zato su dvije na tanjiru :D
:thumbup:
Jedno od jela koje bih mogao svaki dan jesti.
Ovako samo 2x sedmicno. :D
jedno od jela pored kojeg bih hladno mogao umrijeti od gladi...kao u principu i sa svakom ribom
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33667 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Da, vidio sam na atributima. :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#33669 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

mmm meso luks delisz...
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33670 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

pirmin wrote:Da, vidio sam na atributima. :D
:lol:
moonca wrote:...meso.. :sad:

Image
sve ok, al...frtalj krompira ?!
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33671 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

Rekoh ja...... više ona potroši struje da ispeče jedan krumpir, nego se ja grijem na inverter mj dana :lol: :lol:
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33672 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

zlo zlo wrote:Rekoh ja...... više ona potroši struje da ispeče jedan krumpir, nego se ja grijem na inverter mj dana :lol: :lol:
pa to je sigurno tako uzevši u obzir da živiš u krajevima gdje nema potrebe za grijanjem :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33673 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

dobro i to stoji..onda više od hlađenja :lol: :lol: ako ništa hladit se moram stalno :lol:
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#33674 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biggrin »

imam jednu herku kući i meni se čini da vama godi ta vrućina do te mjere da se uopste ne hladite :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#33675 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

ja nisam herka, meni ne godi 9krug pakla :lol: :lol: hladim dan-noć :lol:
Post Reply