Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- GandalfSivi
- Posts: 22788
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#33651 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Bivsa mi zena (doduse Vijetnamka, ne Kineskinja) zvala mog cuku njam njam. Brak nije potrajao 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33652 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jao... njam...
Poznavala sam jednu Vijetnamku -zbilja divna osoba..ko'... nasha..
Na obliznoj farmi. prodaju povrce i ima zivotinja ...djeca dolaze gledaju- i horoz.. dere se on.. kazem prodavacici--zove te "supa''. nije skontala - objasnila malo ...
- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#33653 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Moras se sprijateljiti sa kinezima pa da te zovu kuci na domaci dim sum i hot pot. Onda vidis sta sve muckajumoonca wrote:Jack Be Nimble wrote:Ako je kineski nacin, znaci da su originalne klepemoonca wrote:I kod mene veceras _klepe__ Ali .kineski nacin , smrznute kupljene__ pot stickers__. Tak...![]()
![]()
..Ukusne su,i svasta oni smuckaju-
..ne vjerujem im previshe.. ali opet... ih kupim...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33654 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hm.. nema ih u mojoj okolini za takvo upoznavanje... ti se druzis s njima??Jack Be Nimble wrote:
Moras se sprijateljiti sa kinezima pa da te zovu kuci na domaci dim sum i hot pot. Onda vidis sta sve muckaju
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#33655 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zalijes pivom.Lily1234 wrote:Hvala, Moonca...moonca wrote:Lily --lijepo izgleda----![]()
..moze i bez sosa.. sve to, je ukusno..
Ali suho, udavi
- Lily1234
- Posts: 9496
- Joined: 16/08/2019 16:21
- Location: Tu i tamo...
#33656 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ne pijemRamzess Veliki wrote:Zalijes pivom.Lily1234 wrote:Hvala, Moonca...moonca wrote:Lily --lijepo izgleda----![]()
..moze i bez sosa.. sve to, je ukusno..
Ali suho, udavi
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#33657 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Zalijes limunadom sa listom metvice I mrvom cimeta.Lily1234 wrote:Ne pijemRamzess Veliki wrote:Zalijes pivom.
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33659 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.dobro izgleda --adda ...
...interesantno, kako limun sijecesh..
...interesantno, kako limun sijecesh..
- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#33660 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kroz posao i skolovanje usao u njihov krug. Od njih sam naucio koji su najbolji restorani u kineskoj cetvrti. Prava kineska hrana a ne americka verzija kineske hrane.moonca wrote:hm.. nema ih u mojoj okolini za takvo upoznavanje... ti se druzis s njima??Jack Be Nimble wrote:
Moras se sprijateljiti sa kinezima pa da te zovu kuci na domaci dim sum i hot pot. Onda vidis sta sve muckaju
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33663 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..ah . nisam original probala- u mom gradu izgleda ima jedna koja je -- dosta autenticna.. al '' jos ne odohJack Be Nimble wrote:Kroz posao i skolovanje usao u njihov krug. Od njih sam naucio koji su najbolji restorani u kineskoj cetvrti. Prava kineska hrana a ne americka verzija kineske hrane.moonca wrote:hm.. nema ih u mojoj okolini za takvo upoznavanje... ti se druzis s njima??Jack Be Nimble wrote:
Moras se sprijateljiti sa kinezima pa da te zovu kuci na domaci dim sum i hot pot. Onda vidis sta sve muckaju
volim njihove-- udon noodle--
...
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33664 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pastrmka,ali malecka..zato su dvije na tanjirupirmin wrote:Koja je to riba?
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33665 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
adda_sa wrote:pastrmka,ali malecka..zato su dvije na tanjirupirmin wrote:Koja je to riba?
Jedno od jela koje bih mogao svaki dan jesti.
Ovako samo 2x sedmicno.
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#33666 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jedno od jela pored kojeg bih hladno mogao umrijeti od gladi...kao u principu i sa svakom ribompirmin wrote:adda_sa wrote:pastrmka,ali malecka..zato su dvije na tanjirupirmin wrote:Koja je to riba?![]()
Jedno od jela koje bih mogao svaki dan jesti.
Ovako samo 2x sedmicno.
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33667 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Da, vidio sam na atributima. 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#33669 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
mmm meso luks delisz...
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#33670 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pirmin wrote:Da, vidio sam na atributima.
sve ok, al...frtalj krompira ?!moonca wrote:...meso..![]()
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#33671 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Rekoh ja...... više ona potroši struje da ispeče jedan krumpir, nego se ja grijem na inverter mj dana

- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#33672 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
pa to je sigurno tako uzevši u obzir da živiš u krajevima gdje nema potrebe za grijanjemzlo zlo wrote:Rekoh ja...... više ona potroši struje da ispeče jedan krumpir, nego se ja grijem na inverter mj dana![]()
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#33673 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
dobro i to stoji..onda više od hlađenja
ako ništa hladit se moram stalno 
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#33674 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
imam jednu herku kući i meni se čini da vama godi ta vrućina do te mjere da se uopste ne hladite 
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#33675 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja nisam herka, meni ne godi 9krug pakla
hladim dan-noć 


