Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33626 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....

Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33627 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....

Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
mani me se bolan makar za ramazan
samo cekam da top rokne
nisam bio na "grande" iftaru ...nije mi se dalo mubarek noc provesti onako
cujemo se za bajram :kiss:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33628 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Aha, e onda da aBd sa lakocom ispostis do kraja :thumbup:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33629 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/eko ... ice-458554

Dok je u fokusu javnosti borba za razvoj privrede u cijeloj Bosni i Hercegovini, kao i za zapošljavanje mladih ljudi, kako od privrednika, tako i od međunarodne zajednice, u Zenici se provode razne opstrukcije koje su privrednicima potpuno neshvatljive, navode iz Udruženja poslodavaca ZDK-a u pismu upućenom vodećim ljudima ZDK-a i Grada Zenice, te političkim subjektima.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33630 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kakav bolan razvoj privrede od strane Grada?
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?

Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33631 Re: Zeničani

Post by Tempo »

clio_dci120 wrote:Kakav bolan razvoj privrede od strane Grada?
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?

Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
u nekom intervjuju zvanicno potvrdjeno?!
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33632 Re: Zeničani

Post by Tempo »

clio_dci120 wrote:Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....

Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.

beru simpatije gradjana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33633 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

clio_dci120 wrote:Kakav bolan razvoj privrede od strane Grada?
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?

Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
Ne razumijes se a ne zelim da ti objasnjavam.
Politika me ne zanima osim kada kritikujem bilo koji nivo od gradskog do kantonalnog bez obzira ko je na vlasti.To sto ti gledas sve ko je ciji mene iskreno ne zanima.
Tebi ako je ok da grad nema prostorni plan onda ok, jedini u kantonu a mozda i u drzavi.
Covjek bez licne i pasosa ne postoji, grad bez urbanistickog plana ne postoji.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33634 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Neka se ti razumijes sinko dragi...Ti se ekspert.
Samo se opredijeli je li mislis na urbanistički ili na prostorni plan, jer to nije jedno te isto, a ti malo koristis jedan termin, malo drugi...
To ste vi, Dofuovi Google eksperti za mudologiju...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33635 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Tempo wrote:
clio_dci120 wrote:Kakav bolan razvoj privrede od strane Grada?
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?

Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
u nekom intervjuju zvanicno potvrdjeno?!

Da, ima na Zenicablogu, sa direktorom Almija.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33636 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Tempo wrote:
clio_dci120 wrote:Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....

Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.

beru simpatije gradjana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Eto me ko' Dino Pasalic, hahahaha...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33637 Re: Zeničani

Post by Tempo »

clio_dci120 wrote:
Tempo wrote:
clio_dci120 wrote:Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....

Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.

beru simpatije gradjana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Eto me ko' Dino Pasalic, hahahaha...

ali stvarno. skuliraj se malo.

a ovaj intervju, to nije zvanicno. to neko nesto prica ili laprda. zvanicno je kad objave dokumenat o necemu ili izadje predsjednik za govornicu u zvanicno nam saopsti.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33638 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Tempo wrote:
Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.

beru simpatije gradjana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]


Eto me ko' Dino Pasalic, hahahaha...[/quote]


ali stvarno. skuliraj se malo.

a ovaj intervju, to nije zvanicno. to neko nesto prica ili laprda. zvanicno je kad objave dokumenat o necemu ili izadje predsjednik za govornicu u zvanicno nam saopsti.[/quote]

Pa sta ja znam, ali ne vjerujem da i u jednom Almiju predstavnik firme u službenom plaćenom interviju moze pricati i laprdati sta hoce...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83482
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33639 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

U Baumy fabrici imamo internu labaratoriju gdje svaki svoj prozvod testiramo i pratimo njegov kvalitet koji je uvijek bio na nivou i usklađen sa EU zakonima.

https://www.zenicablog.com/baumy-ima-je ... jni-kupci/

:lol: :lol:

P.S. "kolega" navedite mi jedan, ne treba vise, samo jedan "EU Zakon", odmah cu pociniti suicid skokom u Dnjepar.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33640 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Haha, dobar si Bato... :thumbup:
Sad se Meskic lupa glavom u zid :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83482
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33641 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Moze se iscitati da je zgradi IK banke odzvonilo. Na njeno mjesto ide "spektakularni SPO".

Doslo vrijeme da Kuzatka ruse tranzicijski tajkuni, jbga...

Meni je iskreno zao, jedan od simbola grada definitivno.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33642 Re: Zeničani

Post by smartXL »

_BataZiv_0809 wrote:U Baumy fabrici imamo internu labaratoriju gdje svaki svoj prozvod testiramo i pratimo njegov kvalitet koji je uvijek bio na nivou i usklađen sa EU zakonima.

https://www.zenicablog.com/baumy-ima-je ... jni-kupci/

:lol: :lol:

P.S. "kolega" navedite mi jedan, ne treba vise, samo jedan "EU Zakon", odmah cu pociniti suicid skokom u Dnjepar.
Ako si kad imao priliku da čitaš dopise, rješenja...od nekih institucija, ministarstava...Tek se onda sjebeš i shvatiš gdje živiš.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83482
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33643 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

smartXL wrote: Ako si kad imao priliku da čitaš dopise, rješenja...od nekih institucija, ministarstava...Tek se onda sjebeš i shvatiš gdje živiš.
Ma citam svakodnevno, bude svega. :mrgreen: ali ovo mi je gore radi pseudonovinarstva koje njeguje zenicablog...ali ko ce ba to lektorisat sve i da zna, samo c/p i salji fakturu Almiju.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33644 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa ja bi prije svega postavio pitanje kako neko moze proci kroz bilo koji pravni fakultet, a da ne zna osnove prava EU.
Cak ne vjerujem da bi se ovakva greska potkrala bilo kojem sluzbenom organu, pa makar on bio i BH.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33645 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Druze, kralj nargile ministar - sta se dalje imas pitati? :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83482
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33646 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Portiri ti odlucuju o prostornom planu...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33647 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Fuad kroji prostorni plan...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33648 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Osnovni pojmovi
Prostorni plan je nadleznost kantona, rade ga kantonalne instutucije, usvaja ga skupstina ZDK.
Regulacioni planovi su nadleznost grada, rade ga gradske sluzbe, usvaja ga vijece grada Zenice.
Prostorni plan se odnosi na teritoriju cijelog grada a regulacioni plan na odredjen kvart, naselje.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33649 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Image

Spomenik postaje ruševina 22.05.2019.
https://www.zenicablog.com/spomenik-pos ... Hyjxaq6RNw

-------

Vijest iz 8.8.2017 i laz pomocnice gradonacelnika.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/unisten ... /170801009

Uništene fontane, šetnica i spomen-obilježja u Zenici još uvijek čekaju bolje dane

"Nakon završene izgradnje centralnog spomen-obilježja 'Kameni spavač', ova služba nikada nije preuzela održavanje istog. S obzirom na to da su evidentirana velika oštećenja na pojedinim dijelovima navedenog centralnog spomen obilježja, ova služba će planirati sredstva za narednu budžetsku godinu za poslove održavanja spomenika. Poslovi koji se redovno izvode na Kamenom spavaču su poslovi održavanja komunalne higijene i održavanja zelenih površina, koje izvodi komunalno preduzeće Alba Zenica s kojim imamo sklopljen Ugovor", dodala je Helvida.
Last edited by Nivelacija on 22/05/2019 18:29, edited 1 time in total.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33650 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

dupli
Post Reply