Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33626 Re: Zeničani
Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....
Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#33627 Re: Zeničani
mani me se bolan makar za ramazanclio_dci120 wrote:Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....
Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
samo cekam da top rokne
nisam bio na "grande" iftaru ...nije mi se dalo mubarek noc provesti onako
cujemo se za bajram
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33628 Re: Zeničani
Aha, e onda da aBd sa lakocom ispostis do kraja 
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#33629 Re: Zeničani
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/eko ... ice-458554
Dok je u fokusu javnosti borba za razvoj privrede u cijeloj Bosni i Hercegovini, kao i za zapošljavanje mladih ljudi, kako od privrednika, tako i od međunarodne zajednice, u Zenici se provode razne opstrukcije koje su privrednicima potpuno neshvatljive, navode iz Udruženja poslodavaca ZDK-a u pismu upućenom vodećim ljudima ZDK-a i Grada Zenice, te političkim subjektima.
Dok je u fokusu javnosti borba za razvoj privrede u cijeloj Bosni i Hercegovini, kao i za zapošljavanje mladih ljudi, kako od privrednika, tako i od međunarodne zajednice, u Zenici se provode razne opstrukcije koje su privrednicima potpuno neshvatljive, navode iz Udruženja poslodavaca ZDK-a u pismu upućenom vodećim ljudima ZDK-a i Grada Zenice, te političkim subjektima.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33630 Re: Zeničani
Kakav bolan razvoj privrede od strane Grada?
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?
Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?
Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#33631 Re: Zeničani
u nekom intervjuju zvanicno potvrdjeno?!clio_dci120 wrote:Kakav bolan razvoj privrede od strane Grada?
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?
Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#33632 Re: Zeničani
clio_dci120 wrote:Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....
Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
beru simpatije gradjana
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#33633 Re: Zeničani
Ne razumijes se a ne zelim da ti objasnjavam.clio_dci120 wrote:Kakav bolan razvoj privrede od strane Grada?
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?
Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
Politika me ne zanima osim kada kritikujem bilo koji nivo od gradskog do kantonalnog bez obzira ko je na vlasti.To sto ti gledas sve ko je ciji mene iskreno ne zanima.
Tebi ako je ok da grad nema prostorni plan onda ok, jedini u kantonu a mozda i u drzavi.
Covjek bez licne i pasosa ne postoji, grad bez urbanistickog plana ne postoji.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33634 Re: Zeničani
Neka se ti razumijes sinko dragi...Ti se ekspert.
Samo se opredijeli je li mislis na urbanistički ili na prostorni plan, jer to nije jedno te isto, a ti malo koristis jedan termin, malo drugi...
To ste vi, Dofuovi Google eksperti za mudologiju...
Samo se opredijeli je li mislis na urbanistički ili na prostorni plan, jer to nije jedno te isto, a ti malo koristis jedan termin, malo drugi...
To ste vi, Dofuovi Google eksperti za mudologiju...
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33635 Re: Zeničani
Tempo wrote:u nekom intervjuju zvanicno potvrdjeno?!clio_dci120 wrote:Kakav bolan razvoj privrede od strane Grada?
Ne dijeli te jeftine pamflete udruženja kojim rukovode Dofiju bliski ljudi.
Eto, nije izglasan regulacioni plan za izgradnju stambenih zgrada i odmah neko sprijecava zaposljavanje...Kakav je to razvoj privrede izgradnja poslovnog stambenog objekta?
Btw, citam neki intervju na Zenicablogu gdje je i zvanican potvrdjeno rusenje zgrade IKB i izgradnja stambene zgrade.
Da, ima na Zenicablogu, sa direktorom Almija.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33636 Re: Zeničani
Tempo wrote:clio_dci120 wrote:Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....
Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
beru simpatije gradjana![]()
![]()
Eto me ko' Dino Pasalic, hahahaha...
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#33637 Re: Zeničani
clio_dci120 wrote:Tempo wrote:clio_dci120 wrote:Pa evo vidite da se Kamen ne javlja, fakat mu neko telefon mazno....
Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
beru simpatije gradjana![]()
![]()
Eto me ko' Dino Pasalic, hahahaha...
ali stvarno. skuliraj se malo.
a ovaj intervju, to nije zvanicno. to neko nesto prica ili laprda. zvanicno je kad objave dokumenat o necemu ili izadje predsjednik za govornicu u zvanicno nam saopsti.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33638 Re: Zeničani
Tempo wrote:
Bogami kantonalna vlada iz Sarajeva djeluje mnogo aktivnija i ekspeditivnija u odnosu na ovu iz ZDK, a uz to naslijedili puno vecih problema, a jos u velikoj mjeri beru simpatije gradjana.
beru simpatije gradjana
Eto me ko' Dino Pasalic, hahahaha...[/quote]
ali stvarno. skuliraj se malo.
a ovaj intervju, to nije zvanicno. to neko nesto prica ili laprda. zvanicno je kad objave dokumenat o necemu ili izadje predsjednik za govornicu u zvanicno nam saopsti.[/quote]
Pa sta ja znam, ali ne vjerujem da i u jednom Almiju predstavnik firme u službenom plaćenom interviju moze pricati i laprdati sta hoce...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83482
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33639 Re: Zeničani
U Baumy fabrici imamo internu labaratoriju gdje svaki svoj prozvod testiramo i pratimo njegov kvalitet koji je uvijek bio na nivou i usklađen sa EU zakonima.
https://www.zenicablog.com/baumy-ima-je ... jni-kupci/

P.S. "kolega" navedite mi jedan, ne treba vise, samo jedan "EU Zakon", odmah cu pociniti suicid skokom u Dnjepar.
https://www.zenicablog.com/baumy-ima-je ... jni-kupci/
P.S. "kolega" navedite mi jedan, ne treba vise, samo jedan "EU Zakon", odmah cu pociniti suicid skokom u Dnjepar.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33640 Re: Zeničani
Haha, dobar si Bato... 
Sad se Meskic lupa glavom u zid
Sad se Meskic lupa glavom u zid
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83482
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33641 Re: Zeničani
Moze se iscitati da je zgradi IK banke odzvonilo. Na njeno mjesto ide "spektakularni SPO".
Doslo vrijeme da Kuzatka ruse tranzicijski tajkuni, jbga...
Meni je iskreno zao, jedan od simbola grada definitivno.
Doslo vrijeme da Kuzatka ruse tranzicijski tajkuni, jbga...
Meni je iskreno zao, jedan od simbola grada definitivno.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#33642 Re: Zeničani
Ako si kad imao priliku da čitaš dopise, rješenja...od nekih institucija, ministarstava...Tek se onda sjebeš i shvatiš gdje živiš._BataZiv_0809 wrote:U Baumy fabrici imamo internu labaratoriju gdje svaki svoj prozvod testiramo i pratimo njegov kvalitet koji je uvijek bio na nivou i usklađen sa EU zakonima.
https://www.zenicablog.com/baumy-ima-je ... jni-kupci/
![]()
P.S. "kolega" navedite mi jedan, ne treba vise, samo jedan "EU Zakon", odmah cu pociniti suicid skokom u Dnjepar.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83482
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33643 Re: Zeničani
Ma citam svakodnevno, bude svega.smartXL wrote: Ako si kad imao priliku da čitaš dopise, rješenja...od nekih institucija, ministarstava...Tek se onda sjebeš i shvatiš gdje živiš.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33644 Re: Zeničani
Pa ja bi prije svega postavio pitanje kako neko moze proci kroz bilo koji pravni fakultet, a da ne zna osnove prava EU.
Cak ne vjerujem da bi se ovakva greska potkrala bilo kojem sluzbenom organu, pa makar on bio i BH.
Cak ne vjerujem da bi se ovakva greska potkrala bilo kojem sluzbenom organu, pa makar on bio i BH.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33645 Re: Zeničani
Druze, kralj nargile ministar - sta se dalje imas pitati? 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83482
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33646 Re: Zeničani
Portiri ti odlucuju o prostornom planu...
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33647 Re: Zeničani
Fuad kroji prostorni plan...
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#33648 Re: Zeničani
Osnovni pojmovi
Prostorni plan je nadleznost kantona, rade ga kantonalne instutucije, usvaja ga skupstina ZDK.
Regulacioni planovi su nadleznost grada, rade ga gradske sluzbe, usvaja ga vijece grada Zenice.
Prostorni plan se odnosi na teritoriju cijelog grada a regulacioni plan na odredjen kvart, naselje.
Prostorni plan je nadleznost kantona, rade ga kantonalne instutucije, usvaja ga skupstina ZDK.
Regulacioni planovi su nadleznost grada, rade ga gradske sluzbe, usvaja ga vijece grada Zenice.
Prostorni plan se odnosi na teritoriju cijelog grada a regulacioni plan na odredjen kvart, naselje.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#33649 Re: Zeničani


Spomenik postaje ruševina 22.05.2019.
https://www.zenicablog.com/spomenik-pos ... Hyjxaq6RNw
-------
Vijest iz 8.8.2017 i laz pomocnice gradonacelnika.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/unisten ... /170801009
Uništene fontane, šetnica i spomen-obilježja u Zenici još uvijek čekaju bolje dane
"Nakon završene izgradnje centralnog spomen-obilježja 'Kameni spavač', ova služba nikada nije preuzela održavanje istog. S obzirom na to da su evidentirana velika oštećenja na pojedinim dijelovima navedenog centralnog spomen obilježja, ova služba će planirati sredstva za narednu budžetsku godinu za poslove održavanja spomenika. Poslovi koji se redovno izvode na Kamenom spavaču su poslovi održavanja komunalne higijene i održavanja zelenih površina, koje izvodi komunalno preduzeće Alba Zenica s kojim imamo sklopljen Ugovor", dodala je Helvida.
Last edited by Nivelacija on 22/05/2019 18:29, edited 1 time in total.
