Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#33551 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bakir1 wrote:Zato sto ti pocesto potenciras na nekim bezveznim stvarima, koje nikome ne bi trebale biti bitne, do onima koji smatraju da su imenom i prezimenom i vjerskom slobodom nesto ostećeni...
Ja svojim.imenom i prezimenom,porijeklom nisam ugrožen, ali ako smeta što repliciram nekome ko srbe zove vlasima,jbg,sta ja tu mogu,naopak sistem vrjednosti
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33552 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Ja svojim.imenom i prezimenom,porijeklom nisam ugrožen, ali ako smeta što repliciram nekome ko srbe zove vlasima,jbg,sta ja tu mogu,naopak sistem vrjednosti

Dobro ti je repliciranje kada upotrijebis jos pogrdniji naziv - vlasina. :lol: :lol: :lol: I umjesto da budes primjer, prosiris sa balijama.

To kao ono iz viceva kada klijent kaze advokatu pa ti mene jos gore ukopa, bolje da sam se sam branio.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#33553 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

clio_dci120 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Ja svojim.imenom i prezimenom,porijeklom nisam ugrožen, ali ako smeta što repliciram nekome ko srbe zove vlasima,jbg,sta ja tu mogu,naopak sistem vrjednosti

Dobro ti je repliciranje kada upotrijebis jos pogrdniji naziv - vlasina. :lol: :lol: :lol: I umjesto da budes primjer, prosiris sa balijama.

To kao ono iz viceva kada klijent kaze advokatu pa ti mene jos gore ukopa, bolje da sam se sam branio.

Pa da,ako cemo srbina zvati vlahom,ajmo to pojednostaviti

Ponovo,očito nije problem što si ti počeo sa izrazom vlah,nego što ja karikiram i pojednostavljujem,ponavljam,zenica puna pripadnika naroda poznatog pod imenom vlasi pa si kao na njih mislio
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33554 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

pukni tope ziv bio
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#33555 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamen spoticanja wrote:pukni tope ziv bio

:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33556 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Distortion wrote:
Ako si u Sarajevu, pogledaj kakve cijene daje Ramaglas Sarajevo. Nemam iskustva sa Ramaglasom ali te varijante nisu jeftine. Meni je staklo npr za tus kabinu radio Kristal.
Ma jesam, ovo roditeljima stan radim pa reko da ne komplikujemo sa transportom, a i da se malo pdv-a uplati u zenici :mrgreen:

Racunam da ce biti skupo ali dugorocno rjesenje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33557 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Sta ste napali na covjeka, a sve i jedan gori od njega :oops:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33558 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa valjda su u 21. vijeku dostave gratis. Doduše, kod FIS-a ima ograničenje kilometraze.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#33559 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

@KDN

Znaš li možda kakav je zakon za nabavku vazdušnog pištolja?
Treba li neka dozvola i to?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#33560 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kralj Tvrtko I. wrote:@KDN

Znaš li možda kakav je zakon za nabavku vazdušnog pištolja?
Treba li neka dozvola i to?

treba,koliko znam
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#33561 Re: Zeničani

Post by Atego »

Kralj Tvrtko I. wrote:@KDN

Znaš li možda kakav je zakon za nabavku vazdušnog pištolja?
Treba li neka dozvola i to?
ne treba ti nikakva dozvola. samo, ako uzimaš zračni pištolj ili pušku pogledaj u specifikaciji da li brzina projektila prelazi 200 m/s. ako da,samo prijaviš u mup da posjeduješ istu ( isto kao sa plinskim pištoljem),a ako ne prelazi tu brzinu onda ništa i ne prijavljuješ.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#33562 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Aha. Hvala obojici.
Mislim da ne prelazi 150 m/s.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33563 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Malo rezervnog sastava ZDK policije, Malo Bilala i topa, malo nacionalizma i kao rezultat imamo preventivno naoružavanje forumaša. :lol: :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33564 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

_BataZiv_0809 wrote:
Distortion wrote:
Ako si u Sarajevu, pogledaj kakve cijene daje Ramaglas Sarajevo. Nemam iskustva sa Ramaglasom ali te varijante nisu jeftine. Meni je staklo npr za tus kabinu radio Kristal.
Ma jesam, ovo roditeljima stan radim pa reko da ne komplikujemo sa transportom, a i da se malo pdv-a uplati u zenici :mrgreen:

Racunam da ce biti skupo ali dugorocno rjesenje.
Selecta, sigurna 100 %.

Za ovo PDV :thumbup:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#33565 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Malo rekreativno "pucanje" :razz:
Ništa posebno.... :zoka:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33566 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#33567 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Kralj Tvrtko I. wrote:Malo rekreativno "pucanje" :razz:
Ništa posebno.... :zoka:
Idi bacaj kuglu ili atletsko koplje, disk...sta ima ono josh...ona kugla na sajlom...kako se ono zove :mrgreen: ?
Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33568 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Kugla na kanafi :mrgreen:
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#33569 Re: Zeničani

Post by Atego »

Casual's wrote:http://www.kmtrade.ba/oruzje/elektrosok ... max-detail

jel za ovo treba dozvola?
Uopste se ne spominje u zakonu,pogotovo u stavkama "zabranjeno" .uzmi sebi
Bobi wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Malo rekreativno "pucanje" :razz:
Ništa posebno.... :zoka:
Idi bacaj kuglu ili atletsko koplje, disk...sta ima ono josh...ona kugla na sajlom...kako se ono zove :mrgreen: ?


Kladivo :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#33570 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Bolje ovo..je skuplje ali je zajebanije :mrgreen:
Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#33571 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:http://www.kmtrade.ba/oruzje/elektrosok ... max-detail

jel za ovo treba dozvola?

mislim da treba
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#33572 Re: Zeničani

Post by phillie »

Odes na Carinu u onu prodavnicu oruzja (bivsi Minex) i raspitas se. Mislim da bi oni trebali znati.
User avatar
N.N.
Posts: 3550
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#33573 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Moras prijaviti elektrosoker, jer da ti ga nadju, bio bi priveden na obradu :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#33574 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

da,mislim da se cak moraju prijaviti i oni sprejevi
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#33575 Re: Zeničani

Post by Atego »

N.N. wrote:Moras prijaviti elektrosoker, jer da ti ga nadju, bio bi priveden na obradu :mrgreen:
i šta mu mogu ? znači ,u zakonu o nabavljanju,držanju i nošenju oružja i municije(ze-do kanton) se ta stavka uopšte ne spominje ,al' eto "mora prijavit" . ko kaže ?
Post Reply