Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33551 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

*Jack-- :thumbup: moja piletina... :srce:


Nedeljni lunch :-D

Pileca, domaca pasteta..na tostu sa kokos namazom..uh. Puno kalorija :zoka:

Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#33552 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

moonca wrote:*Jack-- :thumbup: moja piletina... :srce:


Nedeljni lunch :-D

Pileca, domaca pasteta..na tostu sa kokos namazom..uh. Puno kalorija :zoka:

Image
Opet ti ko vrabac


@Gandalf :thumbup: super izgleda
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33553 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Gandalf :shock: :thumbup:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33554 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Vala sam se nameracio da ovu paellu napravim. Nemam serpu kako treba pa me to odbija
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33556 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:Tepsija..
Nemam dovoljno veliko kolo...
Nekako ne bi u rerni mada kad bolje razmislim i moglo bi. Nit se mjesa nit ista. Nisam nikad pravio, koje meso ti stavljas?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33557 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:
moonca wrote:Tepsija..
Nemam dovoljno veliko kolo...
Nekako ne bi u rerni mada kad bolje razmislim i moglo bi. Nit se mjesa nit ista. Nisam nikad pravio, koje meso ti stavljas?
Hm..ide postepeno..sa sastojcima..I NE ide u rernu..

Ali mozes improvizovati za .
Ja to zovem pilav..riza da dodacima, volim piletinu..ili kuvano meso.


zalijes supom I kad ispari..gotovo..licno..u ukusu me vidim razliku
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33558 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:
stakasa wrote:
moonca wrote:Tepsija..
Nemam dovoljno veliko kolo...
Nekako ne bi u rerni mada kad bolje razmislim i moglo bi. Nit se mjesa nit ista. Nisam nikad pravio, koje meso ti stavljas?
Hm..ide postepeno..sa sastojcima..I NE ide u rernu..

Ali mozes improvizovati za .
Ja to zovem pilav..riza da dodacima, volim piletinu..ili kuvano meso.


zalijes supom I kad ispari..gotovo..licno..u ukusu me vidim razliku
Ima razlike, uprzi se paprika, pilav je malo socniji itd. Probacu na kolu ali malu porciju, za dvoje
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33559 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Pa da..za dvoje je sasvim ok tava....
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33560 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:Pa da..za dvoje je sasvim ok tava....
Velika sofra u mene moonca, puno nas, imam prakticne probleme
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33561 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:
moonca wrote:Pa da..za dvoje je sasvim ok tava....
Velika sofra u mene moonca, puno nas, imam prakticne probleme
:-D

..onda rerna,, ili rostilj...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33562 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:
stakasa wrote:
moonca wrote:Pa da..za dvoje je sasvim ok tava....
Velika sofra u mene moonca, puno nas, imam prakticne probleme
:-D

..onda rerna,, ili rostilj...
Pravicu malo pomalo. Ne moze rerna. Pilav i paella je jaka vatra odozdo i ne diraj. Mada je i iz rerne vrh. Volim pirinac
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33563 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote: Pravicu malo pomalo. Ne moze rerna. Pilav i paella je jaka vatra odozdo i ne diraj. Mada je i iz rerne vrh. Volim pirinac
A, ti kazes pirnac... i to mi je poznato... :-D
..iskreno. probala sam oba nacina... davno je bilo... ali u ukusu, ne sjecam se razlike...mada u paellu idu i morski sastojci... tak...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33564 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:
stakasa wrote: Pravicu malo pomalo. Ne moze rerna. Pilav i paella je jaka vatra odozdo i ne diraj. Mada je i iz rerne vrh. Volim pirinac
A, ti kazes pirnac... i to mi je poznato... :-D
..iskreno. probala sam oba nacina... davno je bilo... ali u ukusu, ne sjecam se razlike...mada u paellu idu i morski sastojci... tak...
Orginal vallenciana je je zec i koka. Mada oni stavljaju svinjetinu u sve, Istraga Poturica :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33565 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:
moonca wrote:
stakasa wrote: Pravicu malo pomalo. Ne moze rerna. Pilav i paella je jaka vatra odozdo i ne diraj. Mada je i iz rerne vrh. Volim pirinac
A, ti kazes pirnac... i to mi je poznato... :-D
..iskreno. probala sam oba nacina... davno je bilo... ali u ukusu, ne sjecam se razlike...mada u paellu idu i morski sastojci... tak...
Orginal vallenciana je je zec i koka. Mada oni stavljaju svinjetinu u sve, Istraga Poturica :D
..Ma da, ali, stavjas sta volis u tome je i char...ali jagnjetinu ne bih .hahahah-- meni je piletina -skoljke- kozice ..ok
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33566 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

ljudi ovo sve je vrh :thumbup: :thumbup:
@gandalf, ovo je pulled beef? kako si je jeo? ja sam samo jednom, pulled beef sandwich
@moonca, moze recept te pastete? :)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33567 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

adda_sa wrote:ljudi ovo sve je vrh :thumbup: :thumbup:
@gandalf, ovo je pulled beef? kako si je jeo? ja sam samo jednom, pulled beef sandwich
@moonca, moze recept te pastete? :)
Beef brisked i pulled klempo :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33568 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

GandalfSivi wrote:
adda_sa wrote:ljudi ovo sve je vrh :thumbup: :thumbup:
@gandalf, ovo je pulled beef? kako si je jeo? ja sam samo jednom, pulled beef sandwich
@moonca, moze recept te pastete? :)
Beef brisked i pulled klempo :D
pulled ovo,pulled ono..nije bitno :mrgreen: kako si jeo? sendvic,tacos, uz neki prilog??
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33569 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

adda_sa wrote:
GandalfSivi wrote:
adda_sa wrote:ljudi ovo sve je vrh :thumbup: :thumbup:
@gandalf, ovo je pulled beef? kako si je jeo? ja sam samo jednom, pulled beef sandwich
@moonca, moze recept te pastete? :)
Beef brisked i pulled klempo :D
pulled ovo,pulled ono..nije bitno :mrgreen: kako si jeo? sendvic,tacos, uz neki prilog??
Sve je bilo na stolu, pa su ljudi uzimali kako su htjeli. Evo puni menu:

Meso: janjetina sa raznja, dimljeni govedji brisket, dimljeni pulled klempo, dimljena rebarca od klempe.

Prilozi: hljeb, krompir, kukuruz, grah, paella, coleslaw, sos od zelenih paprika iz Novog Meksika (dosle maksuz za ovu priliku), salsa, salata.

Bilo je i nakvih kolaca, ali se nisam bavio istima...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33570 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Na ovo sam posebno ponosan, domaci :)

Image
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33571 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote: jest..i na to sam zaboravila... rahat lokum :| :run: ja u turskim radnjama bjezim od simita, đevreka...kako ga ko vec zove... ako zamirise ja sam gotova :dajba:
Kontao sam si napraviti tahan halvu.
Imam med, cimet, limunov sok...gdje da uzmem mljeveni sezam?
Jednostavno za napraviti, sto mi je najvaznije nema nekog zahmeta a nije nezdravo.
Nema palminog ulja.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33572 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

pirmin wrote:
adda_sa wrote: jest..i na to sam zaboravila... rahat lokum :| :run: ja u turskim radnjama bjezim od simita, đevreka...kako ga ko vec zove... ako zamirise ja sam gotova :dajba:
Kontao sam si napraviti tahan halvu.
Imam med, cimet, limunov sok...gdje da uzmem mljeveni sezam?
Jednostavno za napraviti, sto mi je najvaznije nema nekog zahmeta a nije nezdravo.
Nema palminog ulja.
Probaj kod turaka, oni vole tahin tj pastu od susama
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33573 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

wewa wrote: Probaj kod turaka, oni vole tahin tj pastu od susama
Da, jedna od opcija.
Mada oni secer stavljaju u sve zivo.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#33574 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Image

Dorucak- americke palacinke jagode, banana, cokolada sa kanadskim jarovnim sirupom i bosanskom kafom. Multikulturna sofra.
Post Reply