Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#33526 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

da,a u tvom mozgu nece prestati postojati vlasi,drotovi ,ujke

da,ti si sigurno mislio kad si spomenuo bilala na vlahe kao narod,koji su inace izuzetno zastupljeni u zenici
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33527 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa eto koristis i ti naziv balija, sigurno si mislio na zapustene ljude kada si koristio taj pojam.
Cesto tebe uspale ove teme vezane za Bajram...sjecam se još uvijek one neke rasprave ne znam sa kim, oko radnog vremena ....
Subota je , dan je fin,skokni do Viteza, bit ce ti lakse.... :wink:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33528 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Haj malo ohladite, boktejebo al mozete kenjat :-)

Ima li kakva firma kod nas da radi unutrasnje staklene pregrade?

Znaci treba mi da jednu sobu ogradim od druge ali providnom pregradom radi svjetlosti.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33529 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ne znam na šta konkretno misliš, ali vidi može li ti prima commerce šta ponudit. Ako ne, imaš kristal iz Viteza
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#33530 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

clio_dci120 wrote:Pa eto koristis i ti naziv balija, sigurno si mislio na zapustene ljude kada si koristio taj pojam.
Cesto tebe uspale ove teme vezane za Bajram...sjecam se još uvijek one neke rasprave ne znam sa kim, oko radnog vremena ....
Subota je , dan je fin,skokni do Viteza, bit ce ti lakse.... :wink:

ti bas ne kontas,shodno tvom koristenju termina vlah,i ja podjoh tvojim stopama pa spomenuh vlasinu i baliju,a ti od to dvoje samo primijeti ovo drugo,ovo prvo,vlasina ti ne para oči,što li

nidje veze,vitez selendra,sta cu tamo,mozda se to tebi svidja ,meni ne
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33531 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

smartXL wrote:Ne znam na šta konkretno misliš, ali vidi može li ti prima commerce šta ponudit. Ako ne, imaš kristal iz Viteza
Staklena pregrada sa vratima kao u kancelarijama. Znaci hocu da hodnik pregradim od dnevne sobe ali da mi ostane svjetlost. Zato sam mislio ici sa pregradom od mutnog stakla.

Image

Ovako nesto.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33532 Re: Zeničani

Post by smartXL »

_BataZiv_0809 wrote:
smartXL wrote:Ne znam na šta konkretno misliš, ali vidi može li ti prima commerce šta ponudit. Ako ne, imaš kristal iz Viteza
Staklena pregrada sa vratima kao u kancelarijama. Znaci hocu da hodnik pregradim od dnevne sobe ali da mi ostane svjetlost. Zato sam mislio ici sa pregradom od mutnog stakla.

Image

Ovako nesto.
Onda kristal Vitez, samo se nemoj iznenaditi sa cijenom
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33533 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Vidi ti ipak i Primu, mozda to i oni rade ... Kristal je haos skup.

A iskreno ja ne bi nikada tako mutno staklo, kao sa smartove slike, nego ono da je staklo hrapavo ..ne znam sad objasniti....
Uglavnom , i u Ze i u Sa uzimao Priminu stolariju i prezadovoljan sam, a ipak je malo povoljnija nego konkurencija .
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33534 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Prima nikad vise ;-)
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33535 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Meni su pred sami istek garantnog roka od dvije godine uvazili ne tako malu reklamacije. Opet to je moje iskustvo.
Mada da budem iskren cuo sam i nekih nezadovoljnih. Sta je kod tebe bio problem?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33536 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kristal ti je skup, ali nije bezveze skup. :D
Najbolja opcija ti je uzeti neko staklo i kupiti pjeskarenu foliju. To ce ti dosta jeftinije izaci, a izgled isti.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33537 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Kupio kod njih prozore, trazio iskljucivo njemacke prozore i iskljucivo najkvalitetnije. Prvo mi pogrijesili sto nisu na jedan stavili mraz staklo, to isprave, onda skuzim da su stavili turske okove umjesto njemackih, pa odem galamit, izmijenjali sve okove, kasnije skuzim da ima neka baja :mrgreen: u prozoru izmedju stakala u prostoru koji je navodno punjen argonom-a ocito nije, jedna steka skljoca kad se zatvara itd. Uglavnom, odron, nikad vise. Dali su mi 10g garancije pa za baju i skljocanje trebam zvat da dodju popravit al uglavnom nikom ne bih preporucio vise
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33538 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:Kristal ti je skup, ali nije bezveze skup. :D
Najbolja opcija ti je uzeti neko staklo i kupiti pjeskarenu foliju. To ce ti dosta jeftinije izaci, a izgled isti.
Kod ovih stvari nije cijena velika zbog folije, nego zbog stakla. Za ovakve stvari ide kaljeno ili lamistal staklo, a ono je skupo. Može on uzet obično staklo i kod kristala, a to što će ciknut kad ga neko malo zakači, to je druga stvar.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#33539 Re: Zeničani

Post by Bakir1 »

kakavdanakneiskustvu wrote:

ti bas ne kontas,shodno tvom koristenju termina vlah,i ja podjoh tvojim stopama pa spomenuh vlasinu i baliju,a ti od to dvoje samo primijeti ovo drugo,ovo prvo,vlasina ti ne para oči,što li

nidje veze,vitez selendra,sta cu tamo,mozda se to tebi svidja ,meni ne
Ti onda u rodne zavidoviće :D
Ti si prototip majoriziranog s namerom dodjoh u veliki grad lika.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#33540 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bakir1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

ti bas ne kontas,shodno tvom koristenju termina vlah,i ja podjoh tvojim stopama pa spomenuh vlasinu i baliju,a ti od to dvoje samo primijeti ovo drugo,ovo prvo,vlasina ti ne para oči,što li

nidje veze,vitez selendra,sta cu tamo,mozda se to tebi svidja ,meni ne
Ti onda u rodne zavidoviće :D
Ti si prototip majoriziranog s namerom dodjoh u veliki grad lika.

Jest da ne bi,koji cu klinac tamo,samo sam rodjen u zdicima,ovdje sam citav zivot


ko spomenu majorizaciju?ja ne,problem nekima izgleda nije kad se za nekog napise da je vlah ili vlasina ali je izgleda problem kad se napise riječ balija
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 18/05/2019 17:12, edited 1 time in total.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#33541 Re: Zeničani

Post by Bakir1 »

I sve ti smeta u Zenici?
Sad je top najnovije?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#33542 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bakir1 wrote:I sve ti smeta u Zenici?
Sad je top najnovije?

A ja spomenuo da mi nešto smeta?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#33543 Re: Zeničani

Post by Bakir1 »

U vise navrata, od toga sto nema svinjetine, sto se ne radi za bajram, i tako.
Mislim malo si pogrešno nastrojen, suzivot ne znaci da ti i tvoje ide u prvi plan nego kada dodje na red.
Ukoliko si ostecen promjenis adresu gdje sve sto ti odgovara bude "normalno" a sve sto ti ne odgovara "nenormalno". Ukratko okruzis se istomisljenicima i ozezi roki.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#33544 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ne znam da sam spomenuo za svinjetinu,moguće,to se ne smije spomenuti????


Ne smeta ti to što neko na temi za srbe koristi termin vlah,za hvate koristi termin ujke,to je ok?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#33545 Re: Zeničani

Post by Bakir1 »

Nije zabranjeno ali nije bitno.
A te terminologije vise govore o onome ko ih koristi nego o onima o kojima se koristi.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33546 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Samo je razlika danak moj sto ja ne umotavam da nisam u odredjenoj mjeri nacionalista, dok kod tebe uvijek nekako izleti, iako pokusavas to prikriti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#33547 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bakir1 wrote:Nije zabranjeno ali nije bitno.
A te terminologije vise govore o onome ko ih koristi nego o onima o kojima se koristi.

Pa što ne reagujes kad neko nešto takvo napise na temi,ako već stigneš meni kako ne stigneš i takvima nešto prigovoriti?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65983
Joined: 03/08/2010 19:04

#33548 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

clio_dci120 wrote:Samo je razlika danak moj sto ja ne umotavam da nisam u odredjenoj mjeri nacionalista, dok kod tebe uvijek nekako izleti, iako pokusavas to prikriti.

Ti znači si neprikriveni nacionalista?

Uvijek izleti?,osim one priče za bajram,na šta još konkretno misliš?
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 18/05/2019 17:35, edited 1 time in total.
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#33549 Re: Zeničani

Post by Distortion »

_BataZiv_0809 wrote:
smartXL wrote:Ne znam na šta konkretno misliš, ali vidi može li ti prima commerce šta ponudit. Ako ne, imaš kristal iz Viteza
Staklena pregrada sa vratima kao u kancelarijama. Znaci hocu da hodnik pregradim od dnevne sobe ali da mi ostane svjetlost. Zato sam mislio ici sa pregradom od mutnog stakla.

Image

Ovako nesto.
Ako si u Sarajevu, pogledaj kakve cijene daje Ramaglas Sarajevo. Nemam iskustva sa Ramaglasom ali te varijante nisu jeftine. Meni je staklo npr za tus kabinu radio Kristal.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#33550 Re: Zeničani

Post by Bakir1 »

Zato sto ti pocesto potenciras na nekim bezveznim stvarima, koje nikome ne bi trebale biti bitne, do onima koji smatraju da su imenom i prezimenom i vjerskom slobodom nesto ostećeni...
Post Reply