Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33501 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

a da prvo tostiras kokos sam?
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33502 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

moonca wrote:
Loo wrote:
moonca wrote:Loo..
Pravila Sam ovdje kokos kolacice..Ali nisu hrskavi kao nasi.
I kokos mi je bio zilav..gdje grijesim u pripremi?
Gmo kokos?/ :?
:mrgreen:

Veze nemam.o.kojim.kolacicima pises
Daj recept
Kao vanilice...puter, brasno Jaje I ribani kokos_ suvi..
Sta ti tu ima.biti zilavo?
Jedino da prvo umutis mokre sastojke. Pa brasno.
Na kraju kokos ( da ne bi imao kontakt sa "mokrim" sastojcima )
A mozes ga malo naknadno prosusiti u rerni. Prije dodavanja
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#33503 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Boemica »

Loo wrote:
stakasa wrote: Tzv balansiranje
Apropos s noga, sto juce rece jedan za oblande (fali ih ko najbolje kolace), kaze:
- Vazda ih mozes stavit saku u dep od jakne kad podes vani :D
:lol:
Ih oblande su posebna prica. I nista slagao nije

Moji razradili taktiku"izrezi red da nas ne skonta"
Odmaknu, ako ima pola reda..okrajak..prebroje one 3 kockice na gornjem listu vafla. i izrezu tanku stanglicu.
Onda vrate onaj komad gdje bio :lol:
Eto ko necu skontat. A valjda ih prenese pa ponove to par puta

I da se razumije, ja jedino pika oblande one obicne, sto se mlijeko ukuhava sa secerom dok se boje ne rastope
Moraš cjeniti tu snalažljivost :D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33504 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

Loo, probaj ove:

https://www.coolinarika.com/recept/kikiriki-oblatne/

samo oprez, izazivaju ovisnost :-)
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33505 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

wewa wrote:Loo, probaj ove:

https://www.coolinarika.com/recept/kikiriki-oblatne/

samo oprez, izazivaju ovisnost :-)
Ma.bjez ba. Odo ovog se kile dobiju. Samo dok ga pravis
E jesam pravila.jednom sa tahim pastom . zanimljivo. Al nisam pala u nesvijest. Prejako mi sve to u filu
Mislim..oblande/oblatne su sve super ko ih voli.meni ipak drazi cupavci :mrgreen:
Dobra je i ona vocna salama. Sto se urola u list oblatne

#nemojmislitinatorticu#nwmojmislitinatorticu# :| :mrgreen:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33506 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

ja ove kolace pravim samo za BiNG, inace jok
jednom godisnje ispecem krofne, pojedu se isti dan da ne velim sat

torte i slicne slatkise samo za rodjendane, baklavu samo za Bajrame

ostalo vrijeme djeca peku palacinke, mafine i sl, inace bismo se kolektivno kotrljali...
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33507 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

wewa wrote:
ostalo vrijeme djeca peku palacinke, mafine i sl, inace bismo se kolektivno kotrljali...
:thumbup:
Istu stvar ucinila. Za dobrobit mojih zivaca. I kila :mrgreen:

Faza.4?/
Image

Ide sladoled dobro i uz sljivopitu :mrgreen:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33508 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

dodaj malo ruma, makar arome :evil:

ima onaj rum secer, gdje nema alkohola :D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33509 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

I ja izbjegavam praviti kolače iz sličnih razloga a opet mi nekad bude draže da se jedu neki domaći kolači u kojima makar znam šta stavim od sastojaka u odnosu na industrijske slatkiše u kojima nemam pojma šta je sve ubačeno.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33510 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

kod nas se ni ne jedu kupovni kolaci - djeca dobiju kojesta od rodbine, jedino sladoled kupujemo...

fora je sto ja nisam neki ljubitelj slatka, pa onda oni jadni cekaju mjesecima da se zaslade :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33511 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

wewa wrote:dodaj malo ruma, makar arome :evil:

ima onaj rum secer, gdje nema alkohola :D
To dodam preko ovih patispanj kolaca
Gdje cu bona preko sljivopite..ruma? :lol:
Zao mi pokvariti smek sljiva
Ali zato u bestilj .sebi jednu teglu vazda dodam 2 reda crne cokolade. I cimeta :D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33512 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

Loo wrote:
wewa wrote:dodaj malo ruma, makar arome :evil:

ima onaj rum secer, gdje nema alkohola :D
To dodam preko ovih patispanj kolaca
Gdje cu bona preko sljivopite..ruma? :lol:
Zao mi pokvariti smek sljiva
Ali zato u bestilj .sebi jednu teglu vazda dodam 2 reda crne cokolade. I cimeta :D
eto probaj pa vidi - moja mama doda rum u slatko od sljiva, ono oguljeno i fakat je dobro :)

ja obavezno stavim ruma u sljivopitu (a pravim je jednom u 3-4 godine :-D ), umjesto ostrog brasna griz jer bude jos hrskavija
ali jedino je ja volim u kuci, pa mi se ne isplati ni pocinjati...

bolje jesti svjeze voce, ode kila u neznani :oops: :D
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33513 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

dobar osjecaj wrote:I ja izbjegavam praviti kolače iz sličnih razloga a opet mi nekad bude draže da se jedu neki domaći kolači u kojima makar znam šta stavim od sastojaka u odnosu na industrijske slatkiše u kojima nemam pojma šta je sve ubačeno.
Bas tako
Zato cuoavci. Oblatne. Keksici., razni sa suhim vocem. Orasastim.Krofne(odkad nisam pojela dom krofnu).
Palacinci zakon. Kupila 2 tave. Jedan na jednoj strani. Drugi na drugoj. I rijesila problem stajanja i do besvijesti pecenja palacinaka. Pametna je wewa :mrgreen:
I zakon onaj..cudo od cokolade.
Pokupim sve repove i cokolade koje se vuku( nekad je tu najvise bilo kinder jaja cok :mrgreen: ) i za po sata kolac koji vole.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33514 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

nama su mafini kvisko-kolac

zavisno od sezone i stanja zaliha, u njih ide svaka vrsta voca i orasastog voca znana covjeku - ako nema cokolade, a obicno ima jer kupujem one velike od 300 gr za kuhanje, onda ima nekog kakaa ili cokolade u prahu

baza su zobene pahuljice, pa se tjesim da im je zdravo
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33515 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Loo wrote: :thumbup:
Istu stvar ucinila. Za dobrobit mojih zivaca. I kila :mrgreen:

Faza.4?/
Image

Ide sladoled dobro i uz sljivopitu :mrgreen:
Ovo kad ti zena na pocetku braka kaze ostavila sam ga u rerni, odo lec, hoces li ga ti izvadit... Hocu :D
Gledam da prestanem jesti slatko skroz jer se ne znam kontrolisat
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33516 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

:lol: sto tooo..pa. Nije puno ufatio :mrgreen:
Nikom.ja ne ostavljam da mi ista vadi
Djaba mobiteli. Alarmi. Tajmer na rerni..to mozga nema
Samo znaju " ima li sta slatko ?" :twisted:

I ja gledam da ukinem slatko
Evo sad ce 10/god kako sam pocela o tome razmisljati

Faza 6

Image
Poslije koje ide faza 7 . :sleep: :mrgreen:

A apropo buranije. Uslikala bih vam kako izgleda meni najukusnija buranija na svijetu. Ali ni na sta je nalik
Buranija na mlijeku :srce:
.
..
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33517 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Loo wrote::lol: sto tooo..pa. Nije puno ufatio :mrgreen:
Nikom.ja ne ostavljam da mi ista vadi
Djaba mobiteli. Alarmi. Tajmer na rerni..to mozga nema
Samo znaju " ima li sta slatko ?" :twisted:

I ja gledam da ukinem slatko
Evo sad ce 10/god kako sam pocela o tome razmisljati

Faza 6

Image
Poslije koje ide faza 7 . :sleep: :mrgreen:

A apropo buranije. Uslikala bih vam kako izgleda meni najukusnija buranija na svijetu. Ali ni na sta je nalik
Buranija na mlijeku :srce:
.
..
Ma izvadim ga ja na vrijeme. I onda sve sam pojedem
A na fazu sest hladan vanilija sos, da pliva. I filter/nes kafa taman da je ponoca
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33518 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

Loo wrote:Poslije koje ide faza 7 . :sleep: :mrgreen: ..
O bože :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33519 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Ovo je nesto kao -cobbler- nisam pratila recept... .. lijepo izgleda.. dobar tanjir . :thumbup:

Image
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#33520 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Odlicni kolaci od sljiva! Ja sam uvijek za sljivopitu 8)

Kaze se ne moze nista nadmasiti cevape, ali mislim da pravi tacos sa domacom salsom i "gvakamolom" bi bili velika konkurencija cevapima u sred carsije.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33521 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Poslije sest godina divnog druzenja, doslo je vrijeme za smjenu generacija...

Image

Image

Inace, sutra organizujem godisnji Poker Smoker, bit ce slika :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33522 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Dok cekamo... :)
Rebarca u korean bbq sos

Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33523 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Evo prase fine

Image

Sta cemo kako cemo
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33524 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Image

E sta sad, s mesom ili pod ulje/na puteru?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33525 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Nakon mjesec dana odmora i restorana tacno mi fali kuhanje
Post Reply