Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#33501 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
a da prvo tostiras kokos sam?
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33502 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sta ti tu ima.biti zilavo?moonca wrote:Kao vanilice...puter, brasno Jaje I ribani kokos_ suvi..Loo wrote:Gmo kokos?/moonca wrote:Loo..
Pravila Sam ovdje kokos kolacice..Ali nisu hrskavi kao nasi.
I kokos mi je bio zilav..gdje grijesim u pripremi?![]()
![]()
Veze nemam.o.kojim.kolacicima pises
Daj recept
Jedino da prvo umutis mokre sastojke. Pa brasno.
Na kraju kokos ( da ne bi imao kontakt sa "mokrim" sastojcima )
A mozes ga malo naknadno prosusiti u rerni. Prije dodavanja
- Boemica
- Posts: 8617
- Joined: 03/09/2018 21:55
- Location: Žena bez koje se može.
#33503 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Moraš cjeniti tu snalažljivostLoo wrote:stakasa wrote: Tzv balansiranje
Apropos s noga, sto juce rece jedan za oblande (fali ih ko najbolje kolace), kaze:
- Vazda ih mozes stavit saku u dep od jakne kad podes vani![]()
Ih oblande su posebna prica. I nista slagao nije
Moji razradili taktiku"izrezi red da nas ne skonta"
Odmaknu, ako ima pola reda..okrajak..prebroje one 3 kockice na gornjem listu vafla. i izrezu tanku stanglicu.
Onda vrate onaj komad gdje bio![]()
Eto ko necu skontat. A valjda ih prenese pa ponove to par puta
I da se razumije, ja jedino pika oblande one obicne, sto se mlijeko ukuhava sa secerom dok se boje ne rastope
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#33504 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Loo, probaj ove:
https://www.coolinarika.com/recept/kikiriki-oblatne/
samo oprez, izazivaju ovisnost
https://www.coolinarika.com/recept/kikiriki-oblatne/
samo oprez, izazivaju ovisnost
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33505 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma.bjez ba. Odo ovog se kile dobiju. Samo dok ga praviswewa wrote:Loo, probaj ove:
https://www.coolinarika.com/recept/kikiriki-oblatne/
samo oprez, izazivaju ovisnost
E jesam pravila.jednom sa tahim pastom . zanimljivo. Al nisam pala u nesvijest. Prejako mi sve to u filu
Mislim..oblande/oblatne su sve super ko ih voli.meni ipak drazi cupavci
Dobra je i ona vocna salama. Sto se urola u list oblatne
#nemojmislitinatorticu#nwmojmislitinatorticu#
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#33506 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja ove kolace pravim samo za BiNG, inace jok
jednom godisnje ispecem krofne, pojedu se isti dan da ne velim sat
torte i slicne slatkise samo za rodjendane, baklavu samo za Bajrame
ostalo vrijeme djeca peku palacinke, mafine i sl, inace bismo se kolektivno kotrljali...
jednom godisnje ispecem krofne, pojedu se isti dan da ne velim sat
torte i slicne slatkise samo za rodjendane, baklavu samo za Bajrame
ostalo vrijeme djeca peku palacinke, mafine i sl, inace bismo se kolektivno kotrljali...
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33507 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
wewa wrote:
ostalo vrijeme djeca peku palacinke, mafine i sl, inace bismo se kolektivno kotrljali...
Istu stvar ucinila. Za dobrobit mojih zivaca. I kila
Faza.4?/

Ide sladoled dobro i uz sljivopitu
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#33508 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
dodaj malo ruma, makar arome
ima onaj rum secer, gdje nema alkohola
ima onaj rum secer, gdje nema alkohola
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#33509 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
I ja izbjegavam praviti kolače iz sličnih razloga a opet mi nekad bude draže da se jedu neki domaći kolači u kojima makar znam šta stavim od sastojaka u odnosu na industrijske slatkiše u kojima nemam pojma šta je sve ubačeno.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#33510 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
kod nas se ni ne jedu kupovni kolaci - djeca dobiju kojesta od rodbine, jedino sladoled kupujemo...
fora je sto ja nisam neki ljubitelj slatka, pa onda oni jadni cekaju mjesecima da se zaslade
fora je sto ja nisam neki ljubitelj slatka, pa onda oni jadni cekaju mjesecima da se zaslade
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33511 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
To dodam preko ovih patispanj kolacawewa wrote:dodaj malo ruma, makar arome![]()
ima onaj rum secer, gdje nema alkohola
Gdje cu bona preko sljivopite..ruma?
Zao mi pokvariti smek sljiva
Ali zato u bestilj .sebi jednu teglu vazda dodam 2 reda crne cokolade. I cimeta
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#33512 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
eto probaj pa vidi - moja mama doda rum u slatko od sljiva, ono oguljeno i fakat je dobroLoo wrote:To dodam preko ovih patispanj kolacawewa wrote:dodaj malo ruma, makar arome![]()
ima onaj rum secer, gdje nema alkohola
Gdje cu bona preko sljivopite..ruma?![]()
Zao mi pokvariti smek sljiva
Ali zato u bestilj .sebi jednu teglu vazda dodam 2 reda crne cokolade. I cimeta
ja obavezno stavim ruma u sljivopitu (a pravim je jednom u 3-4 godine
ali jedino je ja volim u kuci, pa mi se ne isplati ni pocinjati...
bolje jesti svjeze voce, ode kila u neznani
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33513 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Bas takodobar osjecaj wrote:I ja izbjegavam praviti kolače iz sličnih razloga a opet mi nekad bude draže da se jedu neki domaći kolači u kojima makar znam šta stavim od sastojaka u odnosu na industrijske slatkiše u kojima nemam pojma šta je sve ubačeno.
Zato cuoavci. Oblatne. Keksici., razni sa suhim vocem. Orasastim.Krofne(odkad nisam pojela dom krofnu).
Palacinci zakon. Kupila 2 tave. Jedan na jednoj strani. Drugi na drugoj. I rijesila problem stajanja i do besvijesti pecenja palacinaka. Pametna je wewa
I zakon onaj..cudo od cokolade.
Pokupim sve repove i cokolade koje se vuku( nekad je tu najvise bilo kinder jaja cok
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#33514 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nama su mafini kvisko-kolac
zavisno od sezone i stanja zaliha, u njih ide svaka vrsta voca i orasastog voca znana covjeku - ako nema cokolade, a obicno ima jer kupujem one velike od 300 gr za kuhanje, onda ima nekog kakaa ili cokolade u prahu
baza su zobene pahuljice, pa se tjesim da im je zdravo
zavisno od sezone i stanja zaliha, u njih ide svaka vrsta voca i orasastog voca znana covjeku - ako nema cokolade, a obicno ima jer kupujem one velike od 300 gr za kuhanje, onda ima nekog kakaa ili cokolade u prahu
baza su zobene pahuljice, pa se tjesim da im je zdravo
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33515 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo kad ti zena na pocetku braka kaze ostavila sam ga u rerni, odo lec, hoces li ga ti izvadit... HocuLoo wrote:![]()
Istu stvar ucinila. Za dobrobit mojih zivaca. I kila![]()
Faza.4?/
Ide sladoled dobro i uz sljivopitu
Gledam da prestanem jesti slatko skroz jer se ne znam kontrolisat
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33516 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nikom.ja ne ostavljam da mi ista vadi
Djaba mobiteli. Alarmi. Tajmer na rerni..to mozga nema
Samo znaju " ima li sta slatko ?"
I ja gledam da ukinem slatko
Evo sad ce 10/god kako sam pocela o tome razmisljati
Faza 6

Poslije koje ide faza 7 .
A apropo buranije. Uslikala bih vam kako izgleda meni najukusnija buranija na svijetu. Ali ni na sta je nalik
Buranija na mlijeku
.
..
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33517 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma izvadim ga ja na vrijeme. I onda sve sam pojedemLoo wrote:sto tooo..pa. Nije puno ufatio
![]()
Nikom.ja ne ostavljam da mi ista vadi
Djaba mobiteli. Alarmi. Tajmer na rerni..to mozga nema
Samo znaju " ima li sta slatko ?"
I ja gledam da ukinem slatko
Evo sad ce 10/god kako sam pocela o tome razmisljati
Faza 6
Poslije koje ide faza 7 .![]()
![]()
A apropo buranije. Uslikala bih vam kako izgleda meni najukusnija buranija na svijetu. Ali ni na sta je nalik
Buranija na mlijeku![]()
.
..
A na fazu sest hladan vanilija sos, da pliva. I filter/nes kafa taman da je ponoca
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#33518 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
O božeLoo wrote:Poslije koje ide faza 7 .![]()
..
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33519 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ovo je nesto kao -cobbler- nisam pratila recept... .. lijepo izgleda.. dobar tanjir .


- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#33520 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Odlicni kolaci od sljiva! Ja sam uvijek za sljivopitu
Kaze se ne moze nista nadmasiti cevape, ali mislim da pravi tacos sa domacom salsom i "gvakamolom" bi bili velika konkurencija cevapima u sred carsije.
Kaze se ne moze nista nadmasiti cevape, ali mislim da pravi tacos sa domacom salsom i "gvakamolom" bi bili velika konkurencija cevapima u sred carsije.
- GandalfSivi
- Posts: 22788
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#33521 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Poslije sest godina divnog druzenja, doslo je vrijeme za smjenu generacija...


Inace, sutra organizujem godisnji Poker Smoker, bit ce slika


Inace, sutra organizujem godisnji Poker Smoker, bit ce slika
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33522 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dok cekamo...
Rebarca u korean bbq sos

Rebarca u korean bbq sos

- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#33525 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nakon mjesec dana odmora i restorana tacno mi fali kuhanje


