GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
-
palamuda
- Posts: 950
- Joined: 04/09/2009 23:33
#3351 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Lulić kupio pred Izbore ipak valja na megdan u Starom Gradu u borbi za načelnika
-
dresdener78
- Posts: 918
- Joined: 04/08/2011 09:23
- Location: CZ/D/BiH
#3352 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Da te nasmejem, u Češkoj možeš u nekim gradovima dobiti od revizora čak i kaznu zbog toga što imaš u tramvaju/ trolejbusu/autobusu torbu ili ruksak na leđima... mora se nositi u ruci unutar vozila...Black swan wrote:guzve su u tramvajima ujutro jer djeca idu u školu a ljudi na poso...tramvaji su prazni poslije pofalića i građevinske škole
zašto djeca ne idu u školu recimo od 10ko im namjesti nastavu od 8
![]()
![]()
gospoda uprava iz škole oće do 12 da kidnu kući
zašto ih niko u školi ne nauči da se torba nosi u ruci a ne na leđima???
profa fizike nam je ovo objašnjavao 1995.![]()
tako se pravi još veća gužva... noge su tanje tu može stati 3x veća torba kad je držiš u ruci
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3353 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
mene je u češkoj safato Ticket inspector
ja bježo od njega misleći da je neki sektaš koji prodaje privjeske
i onda smo se sporazumjeli na engleskom
te sam mu pokazao kartu kad me satjerao u kut
kolege se smijale sceni
ticket inspector

ja bježo od njega misleći da je neki sektaš koji prodaje privjeske
i onda smo se sporazumjeli na engleskom
te sam mu pokazao kartu kad me satjerao u kut
kolege se smijale sceni
ticket inspector
-
dresdener78
- Posts: 918
- Joined: 04/08/2011 09:23
- Location: CZ/D/BiH
#3354 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Black swan wrote:mene je u češkoj safato Ticket inspector![]()
ja bježo od njega misleći da je neki sektaš koji prodaje privjeske
i onda smo se sporazumjeli na engleskom
te sam mu pokazao kartu kad me satjerao u kut![]()
![]()
![]()
kolege se smijale sceni![]()
![]()
![]()
ticket inspector![]()
![]()
![]()
- trambusek88
- Posts: 5141
- Joined: 03/10/2009 23:51
#3355 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Navedi mi ga da je sa 2-3 godine neki izrezan.drndalo wrote: Niko se nije bunio sto se poklonjeni autobusi rezu na otpad vec nakon 2-3 godine od ceremonije poklanjanja, kao da su Japanci, ili EU te pare nasli na cesti...
Prvi MAN "Japanci" izrezani su ove godine dakle sa 14 godina starosti
Karose iz EU donacije 1996 su dosta lošiji autobusi od Japanaca, i neke od njih su izrezane možda sa 8-9 godina starosti, a zadnje su izrezane ove godine.
Za minibuse neznam, ali mislim da nisu sjekli autobuse ispod 9-10 godina starosti.
Naravno ta su vozila ranije izbačena iz saobraćaja, neka od njih sa 6-7 godina starosti, i neko bi za ta vozila trebao odgovarati, ali govorim konkretno za REZANJE I PRODAJU U OTPAD.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#3356 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Mozda sam ja malo pretjerao sa ovim 2-3 godine, ali da su ih urnisali velikim dijelom, pa da su trunuli, pa tek nakon 3 godine lezanje izrezani, i nije neki veliki plus... Cinjenica je da je nekada Ikarus autobus mogao raditi i 20 godina, a sada MANovi mogu "samo" 6-7-8-9... Nek' su ih izrezali, bice da misle da ce nam Japanci-Kubanci-Vanzemaljci opet pokloniti 60-ak novih komada...
Hoce al'
... Koliko imadnemo para za platiti Sejariju, toliko cemo ih imati... Koliko ih imamo, toliko ce nam vozaca i revizora trebati, pa nek' rezu jos... 
Hoce al'
- muha_sa
- Posts: 140422
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#3357 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
kakvim ulicama voze i kako ih mi "savjesni" putnici cuvamo dobro voze i godinu dana
minibusi nece ni prvi krug odvozit a vec ce bit išarani i da ne kažem, na druge nacine, sjebaTi

hajd vozdra

minibusi nece ni prvi krug odvozit a vec ce bit išarani i da ne kažem, na druge nacine, sjebaTi
hajd vozdra
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#3358 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ili to ili su Sarajlije značajno smanjili broj automobila - Nema trećeSuperhik_ wrote:izgleda da je i tramvajski saobraćaj otišao u penis. ujutro su gužve nesnosne, imam utisak da je značajno smanjen broj tramvaja.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#3359 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Isaranost i tehnicka ispravnost nije ista stvar... Ali, i ovo tvoje ima mjesta, zasto svi oni zajebani revizori, u grupama po 4, u sve koznim jaknama, ne treniraju strogocu po tim kombijima, neka se brinu za ocuvanje imovine firme, pa da mozemo reci halal im plata iako ih ima ko kusih pasa...?muha_sa wrote:kakvim ulicama voze i kako ih mi "savjesni" putnici cuvamo dobro voze i godinu dana![]()
minibusi nece ni prvi krug odvozit a vec ce bit išarani i da ne kažem, na druge nacine, sjebaTi![]()
hajd vozdra![]()
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3360 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
šapijon
joj kad vidim šta djeca šaraju po tramvaju
elem jutros kolaps zbog kiše
joj kad vidim šta djeca šaraju po tramvaju
elem jutros kolaps zbog kiše
- Reglan
- Posts: 5011
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3361 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Moze li mi neko objasniti sta mi treba od dokumenata za izvadim studentsku iskaznicu?
Uzeo sam na faxu potvrdu da sam redovan student,sta mi je dalje ciniti?
I koliko su ti studentski kuponi?
Hvala
Uzeo sam na faxu potvrdu da sam redovan student,sta mi je dalje ciniti?
I koliko su ti studentski kuponi?
Hvala
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3362 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sad moraš kupiti onu plavu potvrdu u GRAS-u, slikat' se i predati to sa potvrdom, uz to ide i ta potvrda sa studentske. Kupon je 16 KM.
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3363 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Da, da, prije je bilo drugačije, jeftinije. Al' eto, moraju mamlazi dići cijenu.
- Reglan
- Posts: 5011
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3364 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Treba li index?
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3365 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Da, da. Na uvid.
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3366 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
koliko je para radnički kupon A+B zona kod švercera
i daju li zamjenu
kupon A + nadoplata 
i daju li zamjenu
-
MADMalice
- Posts: 235
- Joined: 29/01/2011 11:50
#3367 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sada skoro kao i kod grasovaca. Prolopovili se! Mozes jeftinije proci samo ako mu je zadnji i nece vise da stoji.Black swan wrote:koliko je para radnički kupon A+B zona kod švercera
i daju li zamjenukupon A + nadoplata
Tada ga mozes dobiti i za 45.
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3368 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A + B je 83 marke
ja dobijem A
a treba mi A + B
ja dobijem A
a treba mi A + B
-
MADMalice
- Posts: 235
- Joined: 29/01/2011 11:50
#3369 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nisam dobro procitala! Sorry! Ja znam samo za ovu A zonu!Black swan wrote:A + B je 83 marke
ja dobijem A
a treba mi A + B
A nista, sada oko prvog ih zaskoci pa pitaj!
- Truba
- Posts: 93815
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3370 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
minibus dejčići ilidža
otpo točak kod kule
zapravo smrvljena jedna od dvije gume na lijevoj strani zadnjeg dijela vozila
vidim ja nakrivilo se i blinkaju nam ostala vozila

otpo točak kod kule
zapravo smrvljena jedna od dvije gume na lijevoj strani zadnjeg dijela vozila
vidim ja nakrivilo se i blinkaju nam ostala vozila
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#3371 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
JADOVI jadni iz GRASa!!! Stavili nove minibuse prije izbora i vec su vratili stare koji se kvare svaki dan u prosjeku po nekoliko puta!!! fuj! 
- trambusek88
- Posts: 5141
- Joined: 03/10/2009 23:51
#3372 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Novi su ti na linijama 51, 55, 56, 58, 72, 73, 74... Nemogu na sve linije novi. Niđe veze raspored minibusa i izbori.
Koje gluposti majko moja. 10 je novih nije 50
Koje gluposti majko moja. 10 je novih nije 50
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#3373 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Na linijama u SGu su BILI NOVI danima prije izbora i 3-4 dana poslije izbora i onda su VRATILI STARE! Citaj sta pise, ne donosi sam neke dubokoumne zakljucke :Strambusek88 wrote:Novi su ti na linijama 51, 55, 56, 58, 72, 73, 74... Nemogu na sve linije novi. Niđe veze raspored minibusa i izbori.
Koje gluposti majko moja. 10 je novih nije 50
- trambusek88
- Posts: 5141
- Joined: 03/10/2009 23:51
#3374 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pa šta, ako ne rade na linijama na kojim su ranije radili rade na nekim drugim. Neznam na koju konkretno liniju misliš.
Novi su većinom na desnoj obali miljacke, i poneki bude lijevoj strani na Latinskoj ćupriji.
U starom gradu i centru ih ima sigurno, ali nemogu biti na svim linijama. Jedni imaju stalne linije, drugi se raspoređuju sedmično, treći isto rasporede se na neku liniju, ali rade gdje stignu.
Novi su sigurno na Vratniku, Hrastovima 2, Sedreniku, Mihrivodama, a neznam jesu li ove sedmice raspoređeni na Hladivodama, Faletićima, i Jarčedolima.
Novi su većinom na desnoj obali miljacke, i poneki bude lijevoj strani na Latinskoj ćupriji.
U starom gradu i centru ih ima sigurno, ali nemogu biti na svim linijama. Jedni imaju stalne linije, drugi se raspoređuju sedmično, treći isto rasporede se na neku liniju, ali rade gdje stignu.
Novi su sigurno na Vratniku, Hrastovima 2, Sedreniku, Mihrivodama, a neznam jesu li ove sedmice raspoređeni na Hladivodama, Faletićima, i Jarčedolima.
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#3375 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ali ih voze poput Schumachera, na pojedinim linijama ne može ih se stići malim automtrambusek88 wrote:...Novi su sigurno na Vratniku, Hrastovima 2, Sedreniku, Mihrivodama, a neznam jesu li ove sedmice raspoređeni na Hladivodama, Faletićima, i Jarčedolima.
