GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#3351 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by palamuda »

Lulić kupio pred Izbore ipak valja na megdan u Starom Gradu u borbi za načelnika
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3352 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Black swan wrote:guzve su u tramvajima ujutro jer djeca idu u školu a ljudi na poso...tramvaji su prazni poslije pofalića i građevinske škole

zašto djeca ne idu u školu recimo od 10 :? ko im namjesti nastavu od 8 :roll: :roll: :roll: gospoda uprava iz škole oće do 12 da kidnu kući

zašto ih niko u školi ne nauči da se torba nosi u ruci a ne na leđima???

profa fizike nam je ovo objašnjavao 1995. :roll:

tako se pravi još veća gužva... noge su tanje tu može stati 3x veća torba kad je držiš u ruci
Da te nasmejem, u Češkoj možeš u nekim gradovima dobiti od revizora čak i kaznu zbog toga što imaš u tramvaju/ trolejbusu/autobusu torbu ili ruksak na leđima... mora se nositi u ruci unutar vozila... :|
User avatar
Truba
Posts: 93815
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3353 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

mene je u češkoj safato Ticket inspector :D
ja bježo od njega misleći da je neki sektaš koji prodaje privjeske
i onda smo se sporazumjeli na engleskom :D
te sam mu pokazao kartu kad me satjerao u kut :lol: :lol: :lol:
kolege se smijale sceni :lol: :lol: :lol:

ticket inspector :lol: :lol: :lol: :lol:
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3354 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Black swan wrote:mene je u češkoj safato Ticket inspector :D
ja bježo od njega misleći da je neki sektaš koji prodaje privjeske
i onda smo se sporazumjeli na engleskom :D
te sam mu pokazao kartu kad me satjerao u kut :lol: :lol: :lol:
kolege se smijale sceni :lol: :lol: :lol:

ticket inspector :lol: :lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sjajno :-D svakako revizor je i na češkom revizor... oni uvijek pokazuju te službene privjeske, a inaće ima između njih i "braće" od sarajevskih revizora... kao gladni vukovi čekaju npr. kod praškog aerodroma nesretne turiste koji ulaze u autobuse - imaju turisti karte za sebe, ali ne za kofere! U zapadnoj Evropi se obično ne plaća ništa za kofer, a ovdje se plaća. Ali, nigdje nemaš nikakvo vidljivo upozorenje za posjetioce Praga na stajalištu. A odmah bum, bum, svaki nesretnik dobije kaznu od 80 KM na licu mjesta zbog "švercanja" kofera...
User avatar
trambusek88
Posts: 5141
Joined: 03/10/2009 23:51

#3355 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

drndalo wrote: Niko se nije bunio sto se poklonjeni autobusi rezu na otpad vec nakon 2-3 godine od ceremonije poklanjanja, kao da su Japanci, ili EU te pare nasli na cesti...
Navedi mi ga da je sa 2-3 godine neki izrezan.

Prvi MAN "Japanci" izrezani su ove godine dakle sa 14 godina starosti
Karose iz EU donacije 1996 su dosta lošiji autobusi od Japanaca, i neke od njih su izrezane možda sa 8-9 godina starosti, a zadnje su izrezane ove godine.
Za minibuse neznam, ali mislim da nisu sjekli autobuse ispod 9-10 godina starosti.

Naravno ta su vozila ranije izbačena iz saobraćaja, neka od njih sa 6-7 godina starosti, i neko bi za ta vozila trebao odgovarati, ali govorim konkretno za REZANJE I PRODAJU U OTPAD.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3356 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drndalo »

Mozda sam ja malo pretjerao sa ovim 2-3 godine, ali da su ih urnisali velikim dijelom, pa da su trunuli, pa tek nakon 3 godine lezanje izrezani, i nije neki veliki plus... Cinjenica je da je nekada Ikarus autobus mogao raditi i 20 godina, a sada MANovi mogu "samo" 6-7-8-9... Nek' su ih izrezali, bice da misle da ce nam Japanci-Kubanci-Vanzemaljci opet pokloniti 60-ak novih komada... :thumbup:

Hoce al' :dance: ... Koliko imadnemo para za platiti Sejariju, toliko cemo ih imati... Koliko ih imamo, toliko ce nam vozaca i revizora trebati, pa nek' rezu jos... :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 140422
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3357 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by muha_sa »

kakvim ulicama voze i kako ih mi "savjesni" putnici cuvamo dobro voze i godinu dana :-)
minibusi nece ni prvi krug odvozit a vec ce bit išarani i da ne kažem, na druge nacine, sjebaTi :-) :D

hajd vozdra :D :run:
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#3358 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by TDK-90 »

Superhik_ wrote:izgleda da je i tramvajski saobraćaj otišao u penis. ujutro su gužve nesnosne, imam utisak da je značajno smanjen broj tramvaja.
Ili to ili su Sarajlije značajno smanjili broj automobila - Nema treće :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3359 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drndalo »

muha_sa wrote:kakvim ulicama voze i kako ih mi "savjesni" putnici cuvamo dobro voze i godinu dana :-)
minibusi nece ni prvi krug odvozit a vec ce bit išarani i da ne kažem, na druge nacine, sjebaTi :-) :D

hajd vozdra :D :run:
Isaranost i tehnicka ispravnost nije ista stvar... Ali, i ovo tvoje ima mjesta, zasto svi oni zajebani revizori, u grupama po 4, u sve koznim jaknama, ne treniraju strogocu po tim kombijima, neka se brinu za ocuvanje imovine firme, pa da mozemo reci halal im plata iako ih ima ko kusih pasa...?
User avatar
Truba
Posts: 93815
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3360 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

šapijon

joj kad vidim šta djeca šaraju po tramvaju :lol: :lol: :lol:

elem jutros kolaps zbog kiše :cry:
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3361 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Reglan »

Moze li mi neko objasniti sta mi treba od dokumenata za izvadim studentsku iskaznicu?
Uzeo sam na faxu potvrdu da sam redovan student,sta mi je dalje ciniti?
I koliko su ti studentski kuponi?
Hvala :)
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3362 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mračajski proto »

Sad moraš kupiti onu plavu potvrdu u GRAS-u, slikat' se i predati to sa potvrdom, uz to ide i ta potvrda sa studentske. Kupon je 16 KM.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3363 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mračajski proto »

Da, da, prije je bilo drugačije, jeftinije. Al' eto, moraju mamlazi dići cijenu.
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3364 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Reglan »

Treba li index?
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3365 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mračajski proto »

Da, da. Na uvid.
User avatar
Truba
Posts: 93815
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3366 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

koliko je para radnički kupon A+B zona kod švercera
i daju li zamjenu :D kupon A + nadoplata :)
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#3367 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MADMalice »

Black swan wrote:koliko je para radnički kupon A+B zona kod švercera
i daju li zamjenu :D kupon A + nadoplata :)
Sada skoro kao i kod grasovaca. Prolopovili se! Mozes jeftinije proci samo ako mu je zadnji i nece vise da stoji.
Tada ga mozes dobiti i za 45.
User avatar
Truba
Posts: 93815
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3368 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

A + B je 83 marke
ja dobijem A
a treba mi A + B :D
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#3369 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MADMalice »

Black swan wrote:A + B je 83 marke
ja dobijem A
a treba mi A + B :D
Nisam dobro procitala! Sorry! Ja znam samo za ovu A zonu! :D
A nista, sada oko prvog ih zaskoci pa pitaj!
User avatar
Truba
Posts: 93815
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3370 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

minibus dejčići ilidža
otpo točak kod kule :roll:

zapravo smrvljena jedna od dvije gume na lijevoj strani zadnjeg dijela vozila :roll:
vidim ja nakrivilo se i blinkaju nam ostala vozila
:mrgreen:
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3371 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

JADOVI jadni iz GRASa!!! Stavili nove minibuse prije izbora i vec su vratili stare koji se kvare svaki dan u prosjeku po nekoliko puta!!! fuj! :x
User avatar
trambusek88
Posts: 5141
Joined: 03/10/2009 23:51

#3372 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Novi su ti na linijama 51, 55, 56, 58, 72, 73, 74... Nemogu na sve linije novi. Niđe veze raspored minibusa i izbori.
Koje gluposti majko moja. 10 je novih nije 50
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3373 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

trambusek88 wrote:Novi su ti na linijama 51, 55, 56, 58, 72, 73, 74... Nemogu na sve linije novi. Niđe veze raspored minibusa i izbori.
Koje gluposti majko moja. 10 je novih nije 50
Na linijama u SGu su BILI NOVI danima prije izbora i 3-4 dana poslije izbora i onda su VRATILI STARE! Citaj sta pise, ne donosi sam neke dubokoumne zakljucke :S
User avatar
trambusek88
Posts: 5141
Joined: 03/10/2009 23:51

#3374 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Pa šta, ako ne rade na linijama na kojim su ranije radili rade na nekim drugim. Neznam na koju konkretno liniju misliš.
Novi su većinom na desnoj obali miljacke, i poneki bude lijevoj strani na Latinskoj ćupriji.

U starom gradu i centru ih ima sigurno, ali nemogu biti na svim linijama. Jedni imaju stalne linije, drugi se raspoređuju sedmično, treći isto rasporede se na neku liniju, ali rade gdje stignu.

Novi su sigurno na Vratniku, Hrastovima 2, Sedreniku, Mihrivodama, a neznam jesu li ove sedmice raspoređeni na Hladivodama, Faletićima, i Jarčedolima.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3375 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by poznanik »

trambusek88 wrote:...Novi su sigurno na Vratniku, Hrastovima 2, Sedreniku, Mihrivodama, a neznam jesu li ove sedmice raspoređeni na Hladivodama, Faletićima, i Jarčedolima.
Ali ih voze poput Schumachera, na pojedinim linijama ne može ih se stići malim autom :-)
Post Reply