Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3351 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nasao sam mu damar. Pritisnes malo gasa kad ga palis i upali iz prve.
Probacu ovih dana sa kineskom dijagnostikom ujutro vidjeti ima li neki senzor da pokazuje nenormalne vrijednosti temperature.
Probacu ovih dana sa kineskom dijagnostikom ujutro vidjeti ima li neki senzor da pokazuje nenormalne vrijednosti temperature.
- ned424
- Posts: 448
- Joined: 07/08/2009 09:07
#3352 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sinoc upalim auto Astra H 1.7 cdti i krenem poslije 10 min upali mi se alternator ne puni, ugasim auto ponovo upalim sve ok.
Krenem dalje isto se desi i poslije treceg puta sve se popali od ABS , ESP motor kvar i izgubim servo. E sad nadjem na netu alternator sve uhebao i kao neke diode treba da mjenjam.
E zna li neko gdje cu to da zamjenim u gradu?
Bitango mozes li ti ovo napraviti ili da trazim nekoga drugoga ako znas?
Krenem dalje isto se desi i poslije treceg puta sve se popali od ABS , ESP motor kvar i izgubim servo. E sad nadjem na netu alternator sve uhebao i kao neke diode treba da mjenjam.
E zna li neko gdje cu to da zamjenim u gradu?
Bitango mozes li ti ovo napraviti ili da trazim nekoga drugoga ako znas?
- corsa
- Posts: 2594
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#3353 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi li ti otvarao haubu, da ti nije puk'o remen?ned424 wrote:Sinoc upalim auto Astra H 1.7 cdti i krenem poslije 10 min upali mi se alternator ne puni, ugasim auto ponovo upalim sve ok.
Krenem dalje isto se desi i poslije treceg puta sve se popali od ABS , ESP motor kvar i izgubim servo. E sad nadjem na netu alternator sve uhebao i kao neke diode treba da mjenjam.
E zna li neko gdje cu to da zamjenim u gradu?
Bitango mozes li ti ovo napraviti ili da trazim nekoga drugoga ako znas?
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3354 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako nista, na stup nek ti urade dijagnostiku...ned424 wrote:Sinoc upalim auto Astra H 1.7 cdti i krenem poslije 10 min upali mi se alternator ne puni, ugasim auto ponovo upalim sve ok.
Krenem dalje isto se desi i poslije treceg puta sve se popali od ABS , ESP motor kvar i izgubim servo. E sad nadjem na netu alternator sve uhebao i kao neke diode treba da mjenjam.
E zna li neko gdje cu to da zamjenim u gradu?
Bitango mozes li ti ovo napraviti ili da trazim nekoga drugoga ako znas?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3355 Re: Pitamo Mehanicare ?
naravno da mogu,ako je do alternatora...jesi li mjerio punjenje?ned424 wrote: Bitango mozes li ti ovo napraviti ili da trazim nekoga drugoga ako znas?
- alan ford 26
- Posts: 106
- Joined: 11/02/2009 19:44
#3356 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
Moze pitanje? Megane II 1.9 dci, upalila mi se lampica koja pokazuje akumulator/bateriju, nov akumulator, zamijenjen prije 4 dana. Jel u pitanju alternator/regler? Lampica radila 10-tak min i ugasila se
Hvala
Moze pitanje? Megane II 1.9 dci, upalila mi se lampica koja pokazuje akumulator/bateriju, nov akumulator, zamijenjen prije 4 dana. Jel u pitanju alternator/regler? Lampica radila 10-tak min i ugasila se
Hvala
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#3357 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanja:
Sta ukazuje na istroseni kugel-lager na tocku?
Ima li neki specifican zvuk, moze li se skontati u toku voznje? Ima li neka kilometraza na kojoj se moze ocekivati da ovaj dio zakaze? Ako mijenjam jednu stranu, moram li i drugu?
Zamjena mi se cini nimalo jednostavnom te stoga kosta finih para kao i sam set lagera.
Sta ukazuje na istroseni kugel-lager na tocku?
Ima li neki specifican zvuk, moze li se skontati u toku voznje? Ima li neka kilometraza na kojoj se moze ocekivati da ovaj dio zakaze? Ako mijenjam jednu stranu, moram li i drugu?
Zamjena mi se cini nimalo jednostavnom te stoga kosta finih para kao i sam set lagera.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3358 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa ako je potrosen lezaj javlja se hucanje,na pocetku bude slabije i zavisi od opterecenja tocka,moze prestati na momente kad se prenosi tezina s tocka na tocak(u okukama).pozeljno je zamijeniti u paru..na vecini auta izbijaju se i nabijaju presom...pirmin wrote:Pitanja:
Sta ukazuje na istroseni kugel-lager na tocku?
Ima li neki specifican zvuk, moze li se skontati u toku voznje? Ima li neka kilometraza na kojoj se moze ocekivati da ovaj dio zakaze? Ako mijenjam jednu stranu, moram li i drugu?
Zamjena mi se cini nimalo jednostavnom te stoga kosta finih para kao i sam set lagera.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3359 Re: Pitamo Mehanicare ?
Osim ako nisu oni jeftini koji dolaze skupa s glavcinom...bitanga_sa_otesa wrote: pa ako je potrosen lezaj javlja se hucanje,na pocetku bude slabije i zavisi od opterecenja tocka,moze prestati na momente kad se prenosi tezina s tocka na tocak(u okukama).pozeljno je zamijeniti u paru..na vecini auta izbijaju se i nabijaju presom...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3360 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa ne znam o kom je autu rijec ,a nisam napisao svi 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3361 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3362 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma taj na sarafe je lako zamijeniti 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3363 Re: Pitamo Mehanicare ?
al ono sto je lakse zamijeniti je puo skuplje. jos ako ima senzor abs-a 
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#3364 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je moguce da se auto trese pri kocenju ako su otisli amrotizeri ?
Ako neko zna,hvala
Ako neko zna,hvala
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3365 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel ti trese auto ili pedala?Sodom1 wrote:Da li je moguce da se auto trese pri kocenju ako su otisli amrotizeri ?
Ako neko zna,hvala
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#3366 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovako ,jako je tresao pri kocenju , onda sam stavio nove diskove ,sad manje trese skoro nikako ,ali opet ima ga i to pri srednjim brzinama.bitanga_sa_otesa wrote:jel ti trese auto ili pedala?Sodom1 wrote:Da li je moguce da se auto trese pri kocenju ako su otisli amrotizeri ?
Ako neko zna,hvala
A sto se tice pedale ona mi je kao ´´parala´´ i to pri brzini od 4-5 km/h kad hocu stati, kazali mi na tehnickom da mi blokira zadnji cilindar/kljesta
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3367 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako ti ne podrhtava pedala kad kocis vec se samo trese auto ili volan ,onda imas negdje lufta u trapu,neka krajnica,spona,kugla...
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#3368 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve novo kugla 2x,krajnica 2x,spona 2x, nosac amortizera jedan,cak je i nesto na gornjem lafetu jednom promenitobitanga_sa_otesa wrote:ako ti ne podrhtava pedala kad kocis vec se samo trese auto ili volan ,onda imas negdje lufta u trapu,neka krajnica,spona,kugla...
(raja nemojte opela merive
- Haris.ba
- Posts: 35297
- Joined: 08/09/2005 20:08
#3369 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vulkanizer prosviro jedan šaraf na zadnjem točku. Skontao tek poslije pola godine.
Šta mi je bolje?
1. Nastaviti vozati (znam, neće točak otpasti, ali hoću da to napravim)?
2. Otići kod tokara da napravi veću rupu i stavi deblji šaraf?
3. Otići kod tokara da popuni rupu i napravi novi navoj za stari šaraf?
P.S.
Na temi se prije nekoliko godina spominjao neki tokar na Grbavici? Ima li ko prijedlog za tokara?
Glavčina nova za točak sama košta 200 KM. Ima nekakav ležaj. Tako rekli u salonu. Bez ruku. Koliko bi izašao tokar?
Šta mi je bolje?
1. Nastaviti vozati (znam, neće točak otpasti, ali hoću da to napravim)?
2. Otići kod tokara da napravi veću rupu i stavi deblji šaraf?
3. Otići kod tokara da popuni rupu i napravi novi navoj za stari šaraf?
P.S.
Na temi se prije nekoliko godina spominjao neki tokar na Grbavici? Ima li ko prijedlog za tokara?
Glavčina nova za točak sama košta 200 KM. Ima nekakav ležaj. Tako rekli u salonu. Bez ruku. Koliko bi izašao tokar?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3370 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je manje oštećenje probaj navoj ureznicom popraviti i onda pažljivo ubuduće sa njim, tako sam ja uradio.
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#3371 Re: Pitamo Mehanicare ?
2. je najsigurnija varijanta, ne mora to biti tokar, X mehanicara ima urezniceHaris.ba wrote:Vulkanizer prosviro jedan šaraf na zadnjem točku. Skontao tek poslije pola godine.![]()
Šta mi je bolje?
1. Nastaviti vozati (znam, neće točak otpasti, ali hoću da to napravim)?
2. Otići kod tokara da napravi veću rupu i stavi deblji šaraf?
3. Otići kod tokara da popuni rupu i napravi novi navoj za stari šaraf?
P.S.
Na temi se prije nekoliko godina spominjao neki tokar na Grbavici? Ima li ko prijedlog za tokara?
Glavčina nova za točak sama košta 200 KM. Ima nekakav ležaj. Tako rekli u salonu. Bez ruku. Koliko bi izašao tokar?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3372 Re: Pitamo Mehanicare ?
popuniti rupu bas ne mozes sem varenja,a posto je lezaj vjerovatno u sklopu glavcine to nije opcija.opcija 2 je najbolja ,ako se ne moze popraviti vec postojeci navoj.Haris.ba wrote:Vulkanizer prosviro jedan šaraf na zadnjem točku. Skontao tek poslije pola godine.![]()
Šta mi je bolje?
1. Nastaviti vozati (znam, neće točak otpasti, ali hoću da to napravim)?
2. Otići kod tokara da napravi veću rupu i stavi deblji šaraf?
3. Otići kod tokara da popuni rupu i napravi novi navoj za stari šaraf?
P.S.
Na temi se prije nekoliko godina spominjao neki tokar na Grbavici? Ima li ko prijedlog za tokara?
Glavčina nova za točak sama košta 200 KM. Ima nekakav ležaj. Tako rekli u salonu. Bez ruku. Koliko bi izašao tokar?
- Haris.ba
- Posts: 35297
- Joined: 08/09/2005 20:08
#3373 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta ste se prepali? Dajte tokara. Ne znam nikoga.
Poslušaću vas, i ići na veći šaraf (pošto mislim da je navoj rikavela).
Skupo je nabavljati novu glavčinu, a nema polovnih.
Stručnjak u Savi na Stupu. Kako je uspio navoj popraviti - svaka mu čast.
Poslušaću vas, i ići na veći šaraf (pošto mislim da je navoj rikavela).
Skupo je nabavljati novu glavčinu, a nema polovnih.
Stručnjak u Savi na Stupu. Kako je uspio navoj popraviti - svaka mu čast.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3374 Re: Pitamo Mehanicare ?
imas dobre tokare na kosevskom ,firma veplast,imas u azicima -metalac,ulica bare kod stupa,provjereni su jer radim s njima cesto.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3375 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve si napisao osim epiloga 
