BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3351 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Hvala.
Inace danas je sve prikljuceno, moji su zadovoljni, a ja cu tek da isprobam kada odem kuci sljedeci vikend. Koliko su mi oni znali objasniti TP router je dosao i ALBIS(?) STB. Neka misljenja/iskustva o ovom STB-u ? Bolji,losij od motorle ?
oči pune ljubavi
Posts: 20
Joined: 07/12/2010 19:51

#3352 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by oči pune ljubavi »

ladyblue18 wrote:Imal iko pametan da mi kaze. :-)

Isla do grada, dodjoh kuci maloprije, nije bilo nikoga kuci, kaze kona dolazio neki momak iz telecoma oko 1 mozda, zvonio zvonio cekao i otisao. :D Vidjela mahalusa da je telecom po kolima :-)

E sad koji vrag je neko dolazio ako ih ja nisam zvala. :? :-?
I meni se to desilo nekoliko dana nakon intervencije, zvonili mi, ja nisam otvarala (bilo mi mrsko otići do interfona), kad - zovu da pitaju je li sve OK. To ti je prava briga o korisnicima. :mrgreen:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3353 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Da, dugo sam korisnik ako se racuna da sam zahtjev podneo prije 2 mjeseca i tek sada dosli :P Hvala dobrim ljudima (prepoznati ce se) koji su pomogli :D

Inace, paket je, tv,internet i tv tj full :)

EDIT: jos jedno pitanje. Posto mi je na starom netu, na kartici bila dodjeljena manuelno IP adresa, 10.0.0.50 i subnetmask 255.255.255.0, ta je i ostala te kada sada pokusam prebaciti na automatsku pojavi se dole onaj trougao i ne moze se uspostaviti konekcija?!

EDIT2: ne dodje tastatura za ovaj stb ?
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#3354 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by kone »

Izvinjavam se ljudi,morao sam :D .Nisam radio speedtest par dana,kad vidim da su danas valjda bili neki problemi u odvijanju internet saobracaja.I odem maloprije na speedtest.net da vidim kakva je brzina i dobijem ovo:

Image

:D

Ooo emirbey,gdje si da vidis brzinu :dance: .Kazes nema teoretske sanse niti u jednom trenutku imati 15mbs,a sta je ovo??JOpet lazem...
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3355 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Bobi »

De ba kone, pingas server koji je par stotina metara od tebe :lol: .
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3356 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by JoseMujica »

ladyblue18 wrote:Imal iko pametan da mi kaze. :-)

Isla do grada, dodjoh kuci maloprije, nije bilo nikoga kuci, kaze kona dolazio neki momak iz telecoma oko 1 mozda, zvonio zvonio cekao i otisao. :D Vidjela mahalusa da je telecom po kolima :-)

E sad koji vrag je neko dolazio ako ih ja nisam zvala. :? :-?
možda si ga banovala đe :lol:
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3357 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

kone wrote:Izvinjavam se ljudi,morao sam :D .Nisam radio speedtest par dana,kad vidim da su danas valjda bili neki problemi u odvijanju internet saobracaja.I odem maloprije na speedtest.net da vidim kakva je brzina i dobijem ovo:

Image

:D

Ooo emirbey,gdje si da vidis brzinu :dance: .Kazes nema teoretske sanse niti u jednom trenutku imati 15mbs,a sta je ovo??JOpet lazem...
Ako ti je brzina prema svim serverima tolika onda je realno mjerenje.. Pokusaj napraviti novu temu ( npr Telekabel all about ) jer je ovo iskljucivo tema o bhtelecom internetu ili ti ga bihnet a tvoj post je off topic.. pozdrav
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3358 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neo7 »

kone wrote:Izvinjavam se ljudi,morao sam :D .Nisam radio speedtest par dana,kad vidim da su danas valjda bili neki problemi u odvijanju internet saobracaja.I odem maloprije na speedtest.net da vidim kakva je brzina i dobijem ovo:

Image

:D

Ooo emirbey,gdje si da vidis brzinu :dance: .Kazes nema teoretske sanse niti u jednom trenutku imati 15mbs,a sta je ovo??JOpet lazem...
To ti je veza prema lokalnom serveru il ti ga vasoj free zoni.

frankfurt.speedtest.net pa baci rezultat :)
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#3359 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by kone »

Bobi wrote:De ba kone, pingas server koji je par stotina metara od tebe :lol: .
Vrlo vjerovatno par puta manje od te cifre,ali hajde :D .To ja zbog ovog covjeka sto me optuzio da lazem,da je nemoguce imati i 15mbs,makar i na trenutak(tu temu si zatvorio) :)
A evo prema frankfurtu..

Image

A evo sta je napisao i to covjek prvo meni odgovrio,pa tek onda nastavio "trubiti" dalje...On fol nesto testirao....

Prvo za @kone,

Ne petljaj, iz Ze sam, imam free paket koji ti ne znas ni sta znaci, i nema apsolutne sanse da i u jednom momentu imas 15-20 Mbit/s, ni prema Free zoni. Bio sam jos testni korisnik od 2006, dok se komercijalno TK Net nije ni poceo nuditi. Malo sam bolje upucen.

edit:znam da je prema free zoni,ali ovo je zbog emirbay-a i obecavam da necu vise ostavljati speedtest :wink:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3360 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Bobi »

Ma u redu je, sta se palis toliko, ipak je tema Bihnet :).
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3361 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Bobi »

Image
Image
Evo, ja sam par stotina metara od tog TK servera i gotova prica :mrgreen:
c0d14c
Posts: 223
Joined: 08/12/2009 01:00

#3362 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by c0d14c »

BarbaDue wrote:poceo da mi šteka billion i postaviše mi pirelli :shock: kaže momak postavicemo ti pirelli...kontam gume su mi jos dobre :D
Image

ima li ko da su mu postavili ovakav? kako se pokazao?
a gdje si ti sarajevo ?? i kako se tebi zasad ponasa taj ???
voodoo child
Posts: 25
Joined: 12/04/2011 23:05

#3363 Re: MojaTv BH telecom

Post by voodoo child »

neo odakle si ba...ja ih jos uvijek cekam za to cudo od mojatv..al nikad da dodju
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3364 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ladyblue18 »

oči pune ljubavi wrote:
I meni se to desilo nekoliko dana nakon intervencije, zvonili mi, ja nisam otvarala (bilo mi mrsko otići do interfona), kad - zovu da pitaju je li sve OK. To ti je prava briga o korisnicima. :mrgreen:
Kod mene su imali intervenciju prije mjesec i po, bezze mi je da sad dolaze a nisam ih zvala, iako bih mogla vala puna mi je kapa ovog stalnog pucanja konekcije :oops:
JoseMujica wrote: možda si ga banovala đe :lol:
Hajd valdja mi nece bar otkriti identitet :cry: :lol:
link wrote:mozda mu se svidjas pa dosao lafo da provjeri ping?
Mislis :? :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 65064
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3365 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by BarbaDue »

c0d14c wrote:
BarbaDue wrote:poceo da mi šteka billion i postaviše mi pirelli :shock: kaže momak postavicemo ti pirelli...kontam gume su mi jos dobre :D
Image

ima li ko da su mu postavili ovakav? kako se pokazao?
a gdje si ti sarajevo ?? i kako se tebi zasad ponasa taj ???
U Gorazdu sam, za sad izgleda solidno, da ga ne ureknem :D
Wazap
Posts: 33
Joined: 03/03/2011 14:19
Location: Nije Sandžak

#3366 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Wazap »

ej moze mi ko pomoci oko prikljucka adsl bh telecom interneta
zelio bih da prikljucim zanima me da li mogu a placam ovaj svoj mobitel na rate moja tv nemoze
pa da znam moze li ovaj net ako

HELP PLS :sad:
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#3367 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by BadBoy »

Evo sad novi problemi... Kad se konektujem sa routerom u router načinu rada, konekcija se povremeno izgubi. Jednostavno uspori vuče se i onda opet dođe za minutu. Kad je u bridge modu sve radi kako treba. Ima li ko kakvih ideja?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3368 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by skafiskafsnjak »

Hoce mi prijatelj 2 racunara da prikaci i da bude online ... nije mu htjelo nesto, rekli mu u posti da treba neki resiver kupiti ili sta vec... da ne moze samo s modemom...? o cemu on ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3369 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by skafiskafsnjak »

link wrote:
L00d wrote:Hoce mi prijatelj 2 racunara da prikaci i da bude online ... nije mu htjelo nesto, rekli mu u posti da treba neki resiver kupiti ili sta vec... da ne moze samo s modemom...? o cemu on ?
Procitaj prijasnje postove, obrati paznju na router mode
ma citao sam ja to, ali rekoh da nema neka kvaka ...
Znaci u oba racunara namjesti da mu je automatski konektovano i to je to ...?

A mozda je on njemu spominjao taj neki resiver jer ima Moja tv...?
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3370 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

Image
Evo arenasport prenosi italijansku,francusku i spansku ligu uzivo. Tv prava prenosa navedenih liga su zadrzali. :)
SIMPICENTO
Posts: 5
Joined: 08/06/2009 18:41

#3371 Re: MojaTv BH telecom

Post by SIMPICENTO »

Samo jedno pitanje, dali ima Nova Tv u programskoj shemi na MOJA TV???
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3372 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

SIMPICENTO wrote:Samo jedno pitanje, dali ima Nova Tv u programskoj shemi na MOJA TV???
nova tv je odavno u programskoj šemi usluge MojaTV samo sto nije uvršten na portalu www.mojatv.ba .. pozdrav
SIMPICENTO
Posts: 5
Joined: 08/06/2009 18:41

#3373 Re: MojaTv BH telecom

Post by SIMPICENTO »

Hvala ti puno, koji jos regionalni kanali imaju a da nisu uvrsteni na programsku shemu osim Nove TV???
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3374 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

NI jedan, samo NovaTV nije uvrstena.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3375 Re: MojaTv BH telecom

Post by Entropio »

E da hoće još ubaciti SportKlub, bilo bi savršeno.
Locked