Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
fakat jesu, sigurno su jednom covjeku digli auto, ruku na srce to je zahvaljuci mupu sarajevskog kantona koji je uzurpirao sav prostor ispred juzne tribine plus pratecim kombijima i busevima, a moglo se jos 30 auta parkirati tu. uglavnom kao njih je bolio cunas za putnicka vozila i po tome se ravnao mup zdk.
Ma digli su par auta paukom,nije jedan.
opravdanje je da su parkirana bila na mjestu koje je moralo biti prohodno na onom parkingu iza tribina,u sustini dosli da uzmu lovu. Al' meni je jaca prica bila sto su raju koja je zadnja dosla u koloni privatnih auta policija usmijerila rijecima ,parafraziram,parkirajte se gdje znate i gdje mozete po Zenici ,tako da je bilo bas interesantno se parkiravati gdje stignes i to 30tak auta,bilo je i komicnih situacija i svasta nesto.
Sto li ja nakon jucerasnjeg dana razmisljam i nadam se tituli u ovoj sezoni
Tri boda za slucaj "Gavaric" i sve domace pobjede, sto je ukupno sa "Gavaricem" 15 bodova i jos uzeti cetiri boda na gostovanju ( Gradacac i/ili Lukavica ) i onda ukupno imamo 57 bodova.
Tu nam treba i malo srece, te da Zeljeznicar dobije sve kuci i eto uzme jos bod ( Velez ili Leotar ) i onda imaju 57 bodova.
Borac takodje sve domace pobjede i na kraju ce imati 56 bodova.
Ovo je moja racunica
Mada realno, kako je sezona krenula u jednom trenutku, malo ce me umiriti i izlazak u Europa Ligu ( mada ne i zadovoljiti ). Ova moja racunica zavisi od nas ali i od Veleza, Slobode i Leotara koji igraju sa Zeljeznicarem. Od ovoga, realnija je druga pozicija, koju mozemo izboriti.
Udruženje Bordo Prijatelji 1946 održat će javnu tribinu na kojoj će prezentirati nedavno završeni plan FK Sarajevo 2010-2014. Javna tribina će se održati u ponedeljak 19.4.2010. u svečanoj sali Općine Stari Grad sa početkom u 18:00 sati.
Razlog za javno predstavljanje pomenutog plana jeste zainteresovanost navijača Sarajeva, ali i činjenica da je ovaj dokument uvršten u dnevni red Skupštine FK Sarajevo, koja će biti održana u četvrtak, 22. aprila. Ukoliko članovi Skupštine usvoje ovaj dokument, on će predstavljati osnovu razvoja FK Sarajevo u naredne četiri godine. Udruženje Bordo Prijatelji 1946 pozivaju sve zainteresovane da prisustvuju tribini i da se na taj način upute u planove razvoja FK Sarajevo. Članovi udruženja će biti na raspolaganju za sva pitanja vezana za plan i njihovu viziju FK Sarajeva kao najuspješnijeg fudbalskog kolektiva u Bosni i Hercegovini.
Projekat 2010-2014. je urađen u skladu sa zahtjevima UEFA pravilnika o licenciranju kako bi se implementacijom ovog plana osiguralo rješavanja svih problema koji se tiču osiguranja licence za evropska takmičenja u narednom preiodu. Naime, kako nijedan bosanskohercegovački klub trenutno ne ispunjava prave kriterije evropske kuće fudbala, UEFA je dopustila Fudbalskom savezu BiH da primjenjuje blaže kriterije za klubove sa područja naše države. Kriteriji se postepeno pooštravaju do 2012. godine kada će biti potpuno usklađeni sa UEFA-inim standardima i kada postoji realna opasnost da Sarajevo, u ovakvom stanju, neće moći dobiti licencu i tako pasti na poziciju na kojoj nikad nije bio u svojoj dugogodišnjoj historiji. Gubitak mogućnosti igranja evropskih utakmica znači gubitak interesa javnosti, sponzora, a samim tim i prihoda koji mogu omogućiti kvalitetan rad kao preduslov napretku i daljnjem razvoju u željenom smjeru te nastavljanje dosadašnje tradicije.
Prisustvovanje ovoj tribini je najbolji način za sve one koji žele da se nešto više upoznaju sa ovim planom razvoja FK Sarajevo, ali i da saznaju sve što ih interesuje u vezi sa radom Udruženja Bordo Prijatelji 1946.
Fordas wrote:Jako zanimljivo je vidjeti cime se komsije bave u poosljednja dva dana na svojoj temi, samo se prica o Sarajevu
Bave se nama dok su prvi na tabeli, hahaha..
i pokusavaju nam umanjiti titule, kao mi imamo samo jednu a oni 3 a ova ce bti 4.
E zato bih ja volio gledati Borca da je slave nego oni!
Davno sam ja rekao da nije njima drago sto su prvi na tabeli, vec sto su ispred nas. O broju titula je smijesno raspravljati i vidim da je tamo neki levat napisao da kao sezona u kojoj ekipa ne izadje na medjunarodnu scenu, UEFA ne prizna tu titulu Sta reci, sem kompleks je cudo, jer covjeka moze dovesti do najnizeg moralnog, etickog i intelektualnog stepena.
UEFA JE PRIZNALA TU TITULU (pa sve i da imamo samo jednu titulu, bar je titula Bosne i Hercegovine a ne bosnjackog dijela F BiH ili samo F BiH ).
Drugo, vidim da se onaj neki dici tabelom PL BiH a ne vidi da na ovoj tabeli smo mi ispred njih ( mada bodovno stanje na ovoj tabeli nije korigovano, tj. nema bodova iz ove sezone ) http://www.bihsoccer.com/index.php?s=vj ... ercegovine.
Elem, u srijedu protiv Listice i mislim da cemo ih RAZVALITI !!!
Hehehe, ovo mi nikako nije bilo jasno, kad je počelo drugo poluvrijeme i koreo sa balonima, sa juga iz sredine kopa, tj sredine one polovine juga koja je bliža istoku (dio koji je jedini i navijao na jugu) blicevi rade sve u šesnaest...
Jbt koji lik moraš bit da slikaš suprotnu tribinu u sred utakmice dok i kod tebe na tribini traje navijanje...
Usput, mupu zdk, odnosno gamadi u njihovim redovima da se sjetim familije zbog prijema pri dolasku kolone auta na stadion, kao i zbog svog istresanja malograđanskih frustracija nad navijačima...
Zanima me kakva je situacija u omladinskom pogonu kod nas, kakva je generacija?
Hoce li biti sta od njih?
mogao bi neko ko zna vise, da napise koju ovdje...
Dan “D” za sve one kojima je bordo boja u srcu je u četvrtak, 22. aprila 2010. godine, kada će nakon mjeseci odugovlačenja biti održana skupština FK Sarajevo na kojoj će se u dobroj mjeri odrediti put ovog kluba u narednim godinama.
Iako će to samo rijetki javno priznati, ali svi upućeni pomisilti, što se više bliži dan održavanja skupštine, dvije struje se sve više diferenciraju: trenutna uprava FK Sarajevo i udruženje “Bordo prijatelji” frakcije su između kojih će se podijeliti mjesta u upravnom i nadzornom odboru, a broj zastupnika koji svaka od njih dobije odrediće sudbinu kluba u narednom periodu.
Uduženje “Bordo prijatelji 1946” u najkraćim crtama i uz logične razlike u području i obimu djelovanja, najbolje bi se moglo opisati kao kombinacija Crvenih vitezova i Shinn Feina. Osnovano krajem prošle ili početkom ove godine, udruženje za cilj ima korjenite promjene u FK Sarajevo i djeluje kao “političko” krilo navijača ovog kluba, ali i kao zastupnik interesa bogatih bosanaca nastanjenih u inostranstvu koji vide budućnost u ulasku u jedan od najvećih sportskih brendova u našoj zemlji.
Za SportSport.ba, Benjamin Benja Isović, diplomirani pravnik, slobodni umjetnik, inače jedan od koautora usvojenog prijedloga za tekst himne Bosne i Hercegovine i predsjednik udruženja “Bordo prijatelji 1946” po prvi put javno predstavlja interesne grupe koje bi u slučaju da “Bordo prijatelji” realizuju svoj plan, mogle ući u upravljačke strukture tima sa Koševa i govori o razlozima nastanka, ciljevima i planovima udruženja.
ISOVIĆ: Udruženje “Bordo prijatelji 1946” je formirano sa intencijom i vizijom dovođenja FK Sarajevo na nivo evropskog i jakog fudbalskog kluba. Od 2012. godine na snagu stupa FIFA-in pravilnik o licenciranju, kada se to desi, moraćemo trezveno razlučiti i shvatiti gdje smo mi zapravo i priznati sebi jednu vrlo bolnu istinu. Dok ne shvatimo gdje se sada nalazimo, ne možemo očekivati bolje i ne možemo krenuti ka boljitku.
Udruženje “Bordo prijatelji 1946” nastalo je iz potrebe da se “oko jedne vatre” okupe sve snage kojima je FK Sarajevo u srcu i da se čitavom tom, nazovimo ga pokretu, da jedan legitimitet. Naše udruženje djeluje u bratskoj sinergiji sa Udruženjem navijača, pri čemu smo mi prema svojim godinama, životnim i profesionalnim profilima, jedna ekspertska grupa. Brojimo oko 150 članova koji su, bez iznimke, sve potpuno realizirani ljudi u privatnom i društvenom životi i ljudi koji ne žele ništa od FK Sarajeva osim moralnih satisfakcija.
U prvim koracima formirali smo nekoliko ekspertnih grupa koje su radeći zajedno kreirale biznis plan pod nazivom “FK Sarajevo 2010-2014”. Radi se o projektu koji je u konstantom razvoju i koji planiramo pokloniti FK Sarajevo. Dokument će biti prezentiran na javnoj tribini u ponedjeljak u Opštini Stari Grad gdje ćemo mi po prvi put u potpunosti objelodaniit o čemu se radi. Tri dana kasnije, 22. aprila, imamo skupštinu FK Sarajevo. Za pripremu skupštine, formirano je jedno zajedničko radno tijelo koje čine predstavnici našeg udurženja i uprave FK Sarajevo.
Kakav je odnos udruženja sa upravom FKS? Ukoliko su pristali da skupa pripremate skupštinu, da li to znači da su prepoznali kvalitet ili je nešto drugo u pitanju?
ISOVIĆ: Odličan termin je “pristali”. Uprava kluba je zaista pristala da radi sa nama i naša snaga je prepoznata. U ovom momentu sa Upravom kluba imamo odnos koji je odnos dvije strane koje pokušavaju, ne partnerski, da se dogovore oko jednog zajedničkog cilja. U Upravi su nas prepoznali kao respektabilan faktor i kao nekoga sa kim se može razgovarati ili još preciznije, nekoga koga se ne može odbiti.
Sada već pregovaramo o tome kako ta skupština zaista treba i izgledati. Cijenim da bi skupština sa uspješnim rezultatim mogla poslužiti ne samo u gradnji budućnosti FK Sarajevo, već i kao jedan model za ostale premijerligaše.
Koji je rezultat skupštine za vas uspješan?
ISOVIĆ: Jedini uspješan rezultat za nas je ustrojstvo fudbalskoj kluba Sarajevo na jednoj mnogo višoj razini nego što je to trenutno, sa stremljenjem ka jednom evropskom modelu. To podrazumjeva izbor kvalitetnih ljudi, a još prije toga uspostavljanje kriterija po kojima će se birati kvalitetni ljudi. Ovo se odnosi na sve kadrove u FK Sarajevo, jer je svim ljudima u ovom klubu istekao mandat.
Ima li Udruženje “Bordo prijatelji” već sada ljude koji bi trebali ući u upravljačke strukture kluba?
ISOVIĆ: Naravno. Mi imamo u prijedlogu kompletne strukture, od predsjednika skupštine, članova nadzornog odbora, listu od 14 ljudi za upravni odbor, podpredsjednika, predsjednika… Svakako, i u trenutna Uprava ima svoje kandidate.
Za skupštinu, mi smo od radne grupe koja je priprema dobili listu od 86 imena, članova skupštine, a obzirom da će jedan dio sigunro biti spriječen da dođe, i u skraćenoj listi imamo više od 70 imena. Činjenica je da neki ljudi do ovog trenutka nisu dobili pozive za prisustvo skuštini, što nama daje određene razloge za nespokojstvo, ali mislim da već u razgovorima u ponedjeljak do 17 sati, možemo većinu najvažnijih stvari precizirati. Vrlo bitno je da znamo ko će biti na skupštini, kao i da imamo poslovnik skupštine, a još uvijek ga nemamo.
Sarajevo je u upravljačkim strukutrama već izgubilo Hajrudina Šumana, vrlo je moguće da će ukoliko dođe do kadrovskih promjena za koje se zalažete, klub napustiti i Mensud Bašić. Imajući u vidu snagu koju su ove osobe unijele u FK Sarajevo, može li Udruženje Brodo prijatelji predložiti ljude koji u finansijskom smislu mogu nadoknaditi odlazak BH Telecoma ili BH Pošte?
ISOVIĆ: Naravno. Bilo bi amaterski da smo i pomislili da možemo bez toga. Novac je taj koji sve pokreće i to je jasno. Mi već sada imamo kompletnu konstrukciju i vrlo ozbiljne partnere u tom smislu. Ljude koji su respektabilni u evropskim razmjerama i koji bi podržali naš bussines plan u materijalnom smislu. Čak za tu veliku grupaciju koja želi uću u FK Sarajevo imamo i alternativu.
Znači da bi skupština mogla značiti veliki ulaz ASA Prevent grupacije u FK Sarajevo u finansijskom, ali i upravljačkom smislu?
ISOVIĆ: ASA Prevent grupacija ući će u saradnju samo sa ozbiljnim ljudima i ozbiljnim partnerima. To su vrlo ozbiljni ljudi koji imaju svoje uslove. Mi smo sasvim svjesni da je taj aspekt suština rada i spremni smo da ujedinimo naš biznis plan i naše ljude koji su garant implementacije tog plana, i da ih ponudimo kao podršku osobama iz te grupacije.
Kažete da postoji i još jedna zainteresirana strana. Pretpostavljam da se ona veže uz ime Sanele Jenkins, obzirom da su odavno krenule špekulacije da bi kapital s te strane mogao stići u klub. Međutim, u jednoj varijanti bilo govora da se pregovori vrše preko vašeg udruženja, a u drugoj preko trenutne uprave. Šta je u stvari istina?
ISOVIĆ: Ako dolazi preko sadašnje uprave, zašto onda već nije došao? Sadašnja uprava ima ovlasti da već sada realizuje ulazak kapitala. Reći ću vam da postoje kontakti i postoje interesi i te strane i idu preko Bordo prijatelja. Ne bih čak rekao ni da je to alternativa ulasku ASA Prevent grupacije, niko ne kaže da ti ljudi neće zajedno ući u FK Sarajevo. Napominjem da moramo ići korak po korak. Moramo prvo stvoriti uslove i mogućnosti da tim ljudima nešto obećamo. Ako im ne možemo obećati da ćemo sprovesti ono što dogovorimo u tu priču nećemo ni ulaziti.
Koji bi mogli biti razlozi zbog kojih se ulazak kapitala sa ove dvije strane već nije desio?
ISOVIĆ: Odgovoriću metaforički, ali molim vas da to napišete. Zamislite da ste vlasnik trafike u kojoj zarađujete 3000km, neko vam predlaže da od trafike napravi giganta, uloži velike novce, ali vi više nećete zarađivati tu svotu. Onda vi svoj lični interes postavljate iznad interesa te trafike.
Imajući u vidu da je ASA Prevent grupacija već vrlo aktivna u bh. sportu i glavna je pokretačka snaga iza KK Bosne, bojite li se da bi se i FK Sarajevo moglo naći u vrlo teškoj situaciji u kojoj je danas KK Bosna?
ISOVIĆ: Ta bojazan uvijek postoji. Ne samo ta, postoji bojazan da bilo ko ko bi preuzeo dirigentsku palicu ne bi napravio neki propust, bez obzira o kome se radi, ali mi ovdje imamo jedan drugi pristup. Naše udruženje ostaje kao ozbiljan korektiv svemu onome što radi FK Sarajevo, čak i u idealnom slučaju da klub vodi 11 naših ljudi. Nek znaju svi oni koji vode ili će voditi klub: Kad budu radili dobro imaće našu podršku, ako ne budu biće napadani svim dozvoljenim sredstvima.
Ulaskom ASA Prevent grupacije u Sarajevo kao neka teza za ne tako blisku budućnost nameće se ujedinjenje dva kluba koja bi bila pod vodstvom jedne kompanije, dva bordo kluba, FK Sarajevo i KK Bosna. Kakav bi bio stav udruženja kada bi došlo do neke vrste fuzije ta dva kluba?
ISOVIĆ: Ukoliko bi to donijelo rezutlate kakve ima jedna Barcelona u oba sporta to bi bio ideal. S druge strane, ako bi ujedinjenje dovelo do situacije u kojoj je jedna Olimpija gdje je košarkaški klub faktor na međunarodnoj sceni, a fudbalski pod stečajem i u 3. ligi onda bi to bilo potpuno neprihvatljivo. Ukoliko bismo pravili neku krovnu konstrukciju nije nikakav problem, ali sam ubjeđen da ljudi koji investiraju shvataju da se mora krenuti od temelja, a ne od krova. Ja bih jako volio da mi dođemo u poziciji da meritorno raspravljamo o tome. To bi bilo lijepo.
Finansijska konstrukcija možda jeste najvažniji segment za dobre potpostavke za rad jednog kluba, ali nije i jedini. Klubovi u našoj zemlji već dugo izbjegavaju da se suoče sa rastućim problemom huliganizma na tribinama naših stadiona. Kakav je stav udruženja po ovom pitanju i ukoliko budete u prilici da djelujete kroz klubske strukture da li ćete se obračunati s huliganima?
ISOVIĆ: To je jedna od naših uporišnih tačaka. I samom činjenicom da smo svi mi navijači, svi smo mi i članovi udruženja navijača. Za kreiranje lošeg imidža navijača FK Sarajevo nisu krivi sam navijači, stvar je i nekih drugih struktura, odnosno izostanka koordinacije sa svima koji su tu morali uraditi mnogo više – počevši od strukutra u FK Sarajevu u kojem se nikada nije koordinirao rad sa navijačima, što mi smatramo obaveznim segmentom, do MUP-a i generalno nerašćišćenie situacije u društvu. Mi pokušavamo da s jedne strane unutar udruženja navijača postavimo jedne nove standarde ponašanja, nove standarne odlučivanja, da imamo punu koordinaciji i punu saradnju, ali pokušavamo da svim sredstvima skrenemo pažnju nadležnim na sve propuste zbog koje su navijači Sarajeva na lošem glasu.
Imidž se ruši u sekundi, a popravlja se godinama i mi smo spremni na to, samo tražimo prostor i objektivno izvještavanje, kao i hrabrost da se kaže da, bez obzira na to kakvi su navijači, nisu samo oni krivi. Tačno će se znati ko šta radi, imenom i prezimenom i svako će odgovarati za svoje postupke.
Većina klubova su “taoci” svojih navijača. U praksi, klubovi se ne ograđuju od huliganskih ispada svojih navijača. Da li će, u slučaju da vaše udruženje može ostvariti određeni uticaj, Sarajevo biti prvi klub koji će to raditi?
ISOVIĆ: Vjerujte da mi sada u ovom trenutku imamo ljude koji su na jedan način suspendovani. Naravno da možemo očekivati tako nešto ukoliko mi budemo u mogućnosti da donosimo odluke. Ipak, zar vi ne vidite kontradikciju u ovome što ste rekli? Potpuno je tačno da su klubovi taoci svojih navijače, zamislite sad kakvi su ti klubovi? Ne radi se o jakim navijačima, nego o slabim klubovima i slabim upravama. Neke uprave su potpuno inferiorne, jer se boje samo za uske interese, a postoje klubovi gdje su navijači produžene ruke određenih moćnika koji kroz klubove profiliraju vlastite interese.
U 2012. na snagu će stupiti pravilnik o licenciranju klubova i tada će sve biti mnogo jasnije. To je nešto na čemu će svi klubovi, bez izuzetka, morati raditi ukoliko žele igrati u evropskim takmičenjima. Nije bitno da li ja kao navijač Sarajeva volim ili ne volim navijače Željezničara, Čelika, Slobode, Širokog… bitno je da ću se zbog interesa kluba, morati ponašati pristojno u svakoj situaciji, ili barem ponašati u skladu sa Zakonom.
Kakav je stav udruženja prema stvaranju udruženja premijerligaša?
ISOVIĆ: Opet se radi o uskim interesima zbog kojih jedno takvo udruženje ne postoji. Udruženje premijerligaša je neminovnost, ali temelj je da sredimo stvari u klubovima. Mene zanima samo FK Sarajevo, ali kad sredimo stanje u kluboivima, interesi klubova će iziskivati osnivanje udruženja premijerligaša.
Fudbalski klub Sarajevo mora biti predvodnik u kreiranju jednog takvog udruženja i predvodnik u svakom aspektu bh. fudbala. Trebamo biti prvi među jednakim, pa da stvorimo zajednički front. Mi ćemo sigurno biti prvi koji će pružiti ruku svakome, a na njima će biti da prepoznaju ono što predlažemo ili da nas odbiju.
U projektu koji predlažete bitna stavka je omladinski pogon FK Sarajevo. Vjerujem da ste analizirali trenutno stanje u omladinskom pogonu?
ISOVIĆ: Omladinski pogon, srećom, kao jedan od najvažnijih segmenata kluba smatramo i najboljim segmentom u FK Sarajevo. Rekao bih, opet metaforički, da je to najbolji dio u Yugi 45, ali mi želimo da to bude najbolji dio u Mercedesu. U ovom omladinskom pogonu postoje kvalitetni ljudi, postoje ljudi koji su puno uradili, ali postoji i mnogo ljudi koji bi se također mogli i vjerovatno željeli uključiti. Ima puno posla oko reorganizacije i da se tome da jedan drugačiji karakter.
U vašoj prezentaciji stoji da želite da do 2014. godine prvi tim FK Sarajevo čini sedam momaka iz vlastite škole, ali da to ne utiče na rezultate. Obzirom da se radi kratkom periodu, da li to znači da ste već zapazili te momke u omladinskom pogonu?
ISOVIĆ: Jesmo. Naravno, broj je aproksimacija, jedan gore, jedan dole. Mi bismo i sada tim mogli na tome bazirati da je organizacija cjelokupnog omladinskog pogona postavljena drugačije, pa da su naši mladi igrači bili valorizirani po svojoj pravoj vrijednosti. Moramo znati koliko je uloženo u jednog igrača i ne puštati ga da ode bez povrata uloženog.
Par momaka koje je stvorio Dženan Ušćuplić, vjerujte mi da ih se Ajax ne bi postidio. Neki čak imaju i put prema Ajaxu, oni su za nas izgubljeni zauvjek.
Mi imamo ideju kampusa, kompletne infrastrukture, jedne fabrije. To se povezuje sa investitorima koji neće investirati samo u prvi tim, već i u ono što će u budućnosti činiti prvi tim.
Mislite li da je cilj koji je postavljen u vašem planu 2010-2014, plasman u grupnu fazu evropskog takmičenja realnost ili utopija? Pitanje postavljam imajući u vidi mnogo bogatije i organizovanije kolektive iz regiona koji su postavili jednak cilj i godinama ne mogu da ga ostvare.
ISOVIĆ: Odlično pitanje. U loše zemljište možete ubaciti jako mnogo betona, ali ono opet propadne. Stvar je sistema, ako je dobar sistem, svaka marka je dobro iskorištena, bez obzira koliko ih ubacimo. Ne moramo graditi kule u oblacima, dajte da što bolje iskoristimo ono što imamo. Odgovoriću kratko: Do četvrtka je utopija, poslije četvrtka bi mogla biti realnost.
Sarajevo je veliki klub. Mi moramo sebi postavljati velike ciljeve i moramo razmišljati o najvećim. Ali moramo biti i realni i ne tražiti da sve bude sad i odmah.
Ipak, to je rečenica koju će reći svaki član uprave jednog kluba. Bar pet klubova u Bosni i Hercegovini će reći da im je cilj grupna faza evropskog takmičenja, to će sigurno reći i svaki član uprave FK Sarajeva. Pitanje je kako?
ISOVIĆ: Okupljajući sve zdrave, kreativne snage. Stvaranjem preduslova kroz institucije, revidiranjem svih akata, definiranjem kriterija i odabiranjem pravih ljudi za sva mjesta i stvaranjem kredibiliteta za ulaganja sa strane.
leo karan wrote:Zanima me kakva je situacija u omladinskom pogonu kod nas, kakva je generacija?
Hoce li biti sta od njih?
mogao bi neko ko zna vise, da napise koju ovdje...
Juniori haraju omladinskom premijer ligom (juniori Zrinjskog su iza par bodova, ostali pratioci su daleko slabiji). Ima par talenata za koje će se tek vidjeti hoće li postati igračine. Trener im je Dženo Uščuplić. Kod kadeta je dosta lošija situacija, zato što im vlada mahalaština, što igraju babina djeca, što imaju trenere koji se puno i ne sekiraju oko njih već im je važnija kafana.
Kadetski pogon je katastrofa i to treba biti jedan od prioriteta nove uprave ako Bog da. Ali, time cemo se baviti nakon srijede i vracanja listici milo za drago. Ko ne zna tekma je u 17:00 h. Orilo gorilo svi na Kosevo!
Fordas wrote:Kadetski pogon je katastrofa i to treba biti jedan od prioriteta nove uprave ako Bog da. Ali, time cemo se baviti nakon srijede i vracanja listici milo za drago. Ko ne zna tekma je u 17:00 h. Orilo gorilo svi na Kosevo!
nije se mogla pomjeriti za 1 h...mnogi nece moci doci zbog posla, skole itd...
A znači sva frka oko tog Udruženja je bila da Imamović preuzme kontrolu nad klubom, pa što niste odmah rekli Daleko je Bosnu doveo svaka mu čast...Plus ovaj Isović je ublehaš samo takav, kako se samo slikovito izražava, nema dalje
Mislim, teško da mogu biti gori od ovih koje sad imate, ali sumnjam da Tenderbeg može nekog povesti u dugoročni boljitak