Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3351 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

Ima li neko iskustva sa jiayu S3?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3352 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Tek izasao mobitel tako da ih nema ovdje. Po specifikacijama obecava puno
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3353 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

konektovan wrote:Ima li neko iskustva sa jiayu S3?
kako ce imati kad je tek izasao? sacekaj koji mjesec :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3354 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:Tek izasao mobitel tako da ih nema ovdje. Po specifikacijama obecava puno
ima li kakvih od 5" u najavi? :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3355 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

ima, izgleda morat cemo 5,5" kupovati i sami ovih 0,5" rezati :D
A nadam se da ce doci i 5" sa ovim novim CPU 64bit
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3356 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:ima, izgleda morat cemo 5,5" kupovati i sami ovih 0,5" rezati :D
A nadam se da ce doci i 5" sa ovim novim CPU 64bit
:lol: :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3357 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

kloniran wrote:
konektovan wrote:Ima li neko iskustva sa jiayu S3?
kako ce imati kad je tek izasao? sacekaj koji mjesec :D
Kako tek,ima vec dva mjeseca ?! :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3358 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

konektovan wrote:
kloniran wrote:
konektovan wrote:Ima li neko iskustva sa jiayu S3?
kako ce imati kad je tek izasao? sacekaj koji mjesec :D
Kako tek,ima vec dva mjeseca ?! :mrgreen:
pa tek :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3359 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

sigurica52
Posts: 2
Joined: 31/01/2015 22:50

#3360 Re: Kineski mobiteli

Post by sigurica52 »

Sta kazete na Doogee DG850 hitman u mobilmania za 380KM. Jaran mi je isti uzeo nedavno i slusa ga fino. Nisam neki zahtjevan korisnik, surfanje i ponekad malo muzike na telefonu i to je to.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3361 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

sigurica52 wrote:Sta kazete na Doogee DG850 hitman u mobilmania za 380KM. Jaran mi je isti uzeo nedavno i slusa ga fino. Nisam neki zahtjevan korisnik, surfanje i ponekad malo muzike na telefonu i to je to.
Preskup mobitel za 6582 procesor, i 1GB RAM , kamera stvarna 8MP , čista kopija XIOAMI Mi4 sa DOOGEE natpisom. Ima puno boljih opcija u tom cjenovnom razredu. Coolpad F1, Lenovo A806, XIOAMI NOTE,
ako kupuješ mobitel zbog šminke onda uzmi iNew V3 plus, em što je šminkerski i ima puno bolje performanse od HITMANA, 8 jezgreni procesor, 2GB RAM, SONY kamera.
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3362 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

bordo gandalf wrote:
muxa wrote:Ovo fakat nema smisla. Mobitel iz kine dosao na carinu za 6 dana, a tamo vec lezi od 29.01. :roll:
U ponedjeljak profaksao sve sto treba, zvao ih, kazu u redu je, a mob ne mrda :twisted:
Imas broj carine?
U ponedjeljak dopunio predmet i kazu uredu je bit ce danas zavrseno. U srijedu vidim mob ne mrda, opet zovem, kazu evo danas ce biti zavrseno, nema nista sporno. U cetvrtak zovem, kazu sporna im faktura :roll: Pa zasto to nisu rekli odmah u ponedjeljak :? Radi se o tome da su oni nasli na netu da taj mob kosta oko 200 dolara, medjutim radi se o modelu sa 2gb rama (mada je i on oko 180) a ja sam kupio mob sa 1gb rama. Uglavnom jucer su ga vratili u postu, danas nije stigao, valjda će u ponedjeljak.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3363 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

Ja ocekujem tv box vec 25 dana, zvao carinu kazu ako nemam tracking number ne mogu mi pomoci samo mogu cekati, svracao do poste ni tamo nista. Koliko cekati do pokretanja case-a?
Edit: tv box kostao 34 i nesto $ sa kodom me izasao 29.90$ dakle ne carini se ali oni ce vjervatno cariniti po ovoj prvoj cijeni ima li fajde vracati ga na ponovno carinjenje i koja je procedura?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3364 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

sigurica52 wrote:Sta kazete na Doogee DG850 hitman u mobilmania za 380KM. Jaran mi je isti uzeo nedavno i slusa ga fino. Nisam neki zahtjevan korisnik, surfanje i ponekad malo muzike na telefonu i to je to.
Pa, što se tiče hardvera složio bih se sa @geekmanijak da je 380 KM ipak previše za taj hardver. Ali, kada je kvalitet izrade u pitanju moram reći da je isti na zavidnom nivou :wink: . Ali, ako ti telefon služi samo za surfanje i ako nećeš imati previše instaliranih aplikacija onda ti je i taj hardver sasvim dovoljan. Ali, ako si u mogućnosti naručiti sebi telefon direktno iz Kine možeš kupiti uređaj sa dosta boljim hardverom kao što je već spomenuti Coolpad F1 koji će te u konačnici sa dažbinama koštati oko 340 KM
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3365 Re: Kineski mobiteli

Post by Domaci izdajnik »

bordo gandalf wrote:Ja ocekujem tv box vec 25 dana, zvao carinu kazu ako nemam tracking number ne mogu mi pomoci samo mogu cekati, svracao do poste ni tamo nista. Koliko cekati do pokretanja case-a?
Edit: tv box kostao 34 i nesto $ sa kodom me izasao 29.90$ dakle ne carini se ali oni ce vjervatno cariniti po ovoj prvoj cijeni ima li fajde vracati ga na ponovno carinjenje i koja je procedura?
Ček bolan kako nemaš tracking number :? Ja to dobio odmah drugi dan po uplati da je krenula pošiljka...svašta :-?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3366 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

Lajavikrelac wrote:
bordo gandalf wrote:Ja ocekujem tv box vec 25 dana, zvao carinu kazu ako nemam tracking number ne mogu mi pomoci samo mogu cekati, svracao do poste ni tamo nista. Koliko cekati do pokretanja case-a?
Edit: tv box kostao 34 i nesto $ sa kodom me izasao 29.90$ dakle ne carini se ali oni ce vjervatno cariniti po ovoj prvoj cijeni ima li fajde vracati ga na ponovno carinjenje i koja je procedura?
Ček bolan kako nemaš tracking number :? Ja to dobio odmah drugi dan po uplati da je krenula pošiljka...svašta :-?
Trazili dodatno da platim
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3367 Re: Kineski mobiteli

Post by Domaci izdajnik »

Koji sajt? Svašta....ja sa Pandawilla naručio, uredno platio Pay Palom i dobio tracking number kad je pošiljka krenula preko Singpost :-?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3368 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

Gearbeast, i ja kad sam preko to2c.com narucivao mob uredno dobio TN
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3369 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Svaki shop ima granicu za koju šalje free TN obično je to 15-20$, gearbest je novi shop skupo će ih to koštati kad domaća ekipa počne prijavljivati da nisu dobili paket :D
Nije isto tv box od 30$ i mobitel od preko 100$.
Nemoj paničariti nemaš šta ići na poštu ako ne dođe za 40 dana otvaraj case, ali pitaj ih kojom su poštom poslali ako su kineskom načekat ćeš se.

Šta će ti cariniti pa imaš račun od paypala, shopa i banke, nedajte se da vas :izet: vjerovatno će proći samo uz pregled jer izgleda kao usb, ja sam išao na carinu kad su me pitali šta je ovo fino rekao usb wi fi prijemnik i babe odmah pustile, nosi brate ne zanima nas :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3370 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

daramo wrote:
Šta će ti cariniti pa imaš račun od paypala, shopa i banke, nedajte se da vas :izet: vjerovatno će proći samo uz pregled jer izgleda kao usb, ja sam išao na carinu kad su me pitali šta je ovo fino rekao usb wi fi prijemnik i babe odmah pustile, nosi brate ne zanima nas :D
Desavalo se da postar donese paket i kaze da se treba platiti toliko i toliko bez da su prethodno trazili izvod iz banke, u tom slucaju ja paket vracam i trazim ponovno carinjenje i dodatno peglanje

A ovo bas i nije velicine usb-a malo veci paket je :D
http://image.dhgate.com/600x600/f2/albu ... oS0229.jpg
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3371 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Takav je meni prošao samo uz pregled nisu tražili račun, pošto je providno pakiranje i vidi se šta je unutra, valjda babe mislile usb :-D
Drugu je bio Imoto spakiran u ambalažu kao mobitel za taj sam morao nositi račun ali ga nisu ni gledali kad sam rekao da je usb wi fi prijemnik nije ih ni zanimalo, šta će se sa tim sekati kad vole mobitele :lol:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3372 Re: Kineski mobiteli

Post by seoBIH »

bordo gandalf wrote:
daramo wrote:
Šta će ti cariniti pa imaš račun od paypala, shopa i banke, nedajte se da vas :izet: vjerovatno će proći samo uz pregled jer izgleda kao usb, ja sam išao na carinu kad su me pitali šta je ovo fino rekao usb wi fi prijemnik i babe odmah pustile, nosi brate ne zanima nas :D
Desavalo se da postar donese paket i kaze da se treba platiti toliko i toliko bez da su prethodno trazili izvod iz banke, u tom slucaju ja paket vracam i trazim ponovno carinjenje i dodatno peglanje

A ovo bas i nije velicine usb-a malo veci paket je :D
http://image.dhgate.com/600x600/f2/albu ... oS0229.jpg
Zbog čega "vracas" paket i po kojem osnovu?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3373 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

seoBIH wrote:
bordo gandalf wrote: Desavalo se da postar donese paket i kaze da se treba platiti toliko i toliko bez da su prethodno trazili izvod iz banke, u tom slucaju ja paket vracam i trazim ponovno carinjenje i dodatno peglanje

A ovo bas i nije velicine usb-a malo veci paket je :D
http://image.dhgate.com/600x600/f2/albu ... oS0229.jpg
Zbog čega "vracas" paket i po kojem osnovu?
Vec sam pitao koja je procedura ako vec dodje do ovoga gore
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3374 Re: Kineski mobiteli

Post by seoBIH »

Pa imas pravo vratiti paket i traziti carinjenje ako su ti napravili dazbine vece od reicmo 10-20KM. Ipak, ukoliko ti platis recim tablet 50KM na nekom snizenju, a isti vrijedi 250KM, oni imaju diskreciono pravo da ne prihvate taj tvoj račun, već da carine prema katalogu.

Isto tako, oni ne moraju tražiti uvijek račun, jer imaju kataloške cijene. Nije da ih branim, stoka su neviđena, ali za to smo mi krvi, jer se ne borimo za nešto bolje.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3375 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

Nisu neke pare u pitanju vise iz principa jer su kako kazes stoka
Post Reply