Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#3351

Post by helo »

zena wrote:vidi ovog...koga briga...crko cetnik :x
:?
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#3352

Post by kekec »

bosmen wrote:GRADONAČELNICA SARAJEVA UPUTILA PODRŠKU SEMIRU OSMANAGIĆU
Jos jedna na listi nasukanih. :D
User avatar
Sretno Biće
Posts: 92
Joined: 22/01/2006 13:53

#3353

Post by Sretno Biće »

niš novo uzemlji Bosni :D
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#3354

Post by helo »

Ja nevidim ništa loše u tome, što je gradonačelnica Sarajeva podržala projekte, istraživanja Semira.
Maja17
Posts: 70
Joined: 16/05/2005 15:14
Location: Rajvosa

#3355

Post by Maja17 »

helo wrote:Ja nevidim ništa loše u tome, što je gradonačelnica Sarajeva podržala projekte, istraživanja Semira.
Ni Ja :roll:
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#3356

Post by daduli_sa »

kekec wrote:
bosmen wrote:GRADONAČELNICA SARAJEVA UPUTILA PODRŠKU SEMIRU OSMANAGIĆU
Jos jedna na listi nasukanih. :D
A najbitnije da ti nisi... :D Ne znam sto se uopste brines za nasukane?!
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#3357

Post by kriticarka_nikova »

Ih...kad sam ja znala za tu piramidu :D
User avatar
Sretno Biće
Posts: 92
Joined: 22/01/2006 13:53

#3358

Post by Sretno Biće »

helo wrote:Ja nevidim ništa loše u tome, što je gradonačelnica Sarajeva podržala projekte, istraživanja Semira.
ja ne bi rekla istraživanja prije uništavanja...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3359

Post by Fair Life »

helo wrote:Ja nevidim ništa loše u tome, što je gradonačelnica Sarajeva podržala projekte, istraživanja Semira.
Kakvog Svemira ?
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#3360

Post by kekec »

daduli_sa wrote:
kekec wrote:
bosmen wrote:GRADONAČELNICA SARAJEVA UPUTILA PODRŠKU SEMIRU OSMANAGIĆU
Jos jedna na listi nasukanih. :D
A najbitnije da ti nisi... :D Ne znam sto se uopste brines za nasukane?!
Najbitnije je da mnogi, srecom, nisu. :)
A sto se nje tice, poletila zaba i podigla noge kada je vidjela da se konji potkivaju.
Prepala se, da, ako se pronadje piramida, ne ostane u grupi koja se nije mijesala (podrzala).
A jadna ne razmislja svojom glavom, karijerizam joj zaslijepio pamet. :D
Da malo mucne glavom skontala bi da NEMA PIRAMIDE/a. ;-)
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#3361

Post by helo »

EGIPATSKI EKSPERTI POSJETIT ĆE ARHEOLOŠKO NALAZIŠTE U VISOKOM

Na poziv Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca", vodeći egipatski stručnjaci za piramide će posjetiti arheološko nalazište u Visokom u maju i avgustu ove godine, saopćeno je iz Fondacije.

U saradnji sa Egipatskom ambasadom u Sarajevu, obezbijeđena su dva vodeća eksperta prof. dr. Šafija Bedir, šef Odsjeka egipatske arheologije na Filozofskom fakultetu Univerziteta Ajn Šems i dr. Ali Abdallah Berekat, geolog u Javnoj egipatskoj ustanovi za rudna bogatstva.

U saopćenju se navodi da će oni, uporedo sa svojim kolegama iz BiH, raditi na lokaciji Bosanske piramide Sunca četiri sedmice kako bi mogli da verifikuju naučne rezultate.

"Jako smo zadovoljni sa rezultatima naših razgovora sa Egipatskim kolegama. Egipat je poznat kao zemlja piramida. Oni su se ponijeli vrlo džentlmenski kada su odlučili da učestvuju u međunarodnoj verifikaciji naših istraživanja", izjavio je član Upravnog odbora Fondacije prof. Senad Hodović.
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#3362

Post by Piramidos »

Kada ce portal Sarajevo-X prestati sa podupiranjem i guranjem ove budalastine oko piramide. Ili ste dobili naredjenje od izvrsni vlasti kao i ostali medi( Fena, Avaz, Oslobodjenje itd itd ..) u BiH da podrzite svim silama ovu piramidu ili ste dobili dovoljno love od od samih piramidasa. Mene samo toliko interesuje.
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#3363

Post by Drumer »

Piramidos wrote:Kada ce portal Sarajevo-X prestati sa podupiranjem i guranjem ove budalastine oko piramide. Ili ste dobili naredjenje od izvrsni vlasti kao i ostali medi( Fena, Avaz, Oslobodjenje itd itd ..) u BiH da podrzite svim silama ovu piramidu ili ste dobili dovoljno love od od samih piramidasa. Mene samo toliko interesuje.
A sto tebi i mnogima smeta *ebena piramida? Ne vidim razloga da se toliko prepucavate oko toga. Nek covjek kopa, barem ce ljudima u Visokom biti interesantniji zivot jedno odredjeno vrijeme. Umjesto sto trosite uzalud vrijeme, idite radite nesto konkretno...
koop
Posts: 301
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#3364

Post by koop »

Piramidos wrote:Kada ce portal Sarajevo-X prestati sa podupiranjem i guranjem ove budalastine oko piramide. Ili ste dobili naredjenje od izvrsni vlasti kao i ostali medi( Fena, Avaz, Oslobodjenje itd itd ..) u BiH da podrzite svim silama ovu piramidu ili ste dobili dovoljno love od od samih piramidasa. Mene samo toliko interesuje.
Dobro ti Drumer rece, sjasite ljudi molim vas, dosta vas je al' stvarno. Kad' vidis link poput ovoga, samo ga zaobidjes. A ne dolaziti s tolikim nabojem neobrazlozive negativne energije. Covjece poslje postova takvih k'o ti moram grijanje na max. podesit', isisaste zivot iz kamena vise.

Jesil' dao cent do sada za piramidu (direktno il' indirektno?), jel' ti k'o trazio pare? Ili mozda pokusavao uvaliti kramp i lopatu da radis na iskopavanju? Onda ponovo sjasi, bilo te piramide (ili ne, ja sam licno ubjedjen da je nema), cemu se kenjat' ljudima u cejf...
Reina
Posts: 1235
Joined: 08/04/2005 11:58

#3365

Post by Reina »

koop wrote:
Piramidos wrote:Kada ce portal Sarajevo-X prestati sa podupiranjem i guranjem ove budalastine oko piramide. Ili ste dobili naredjenje od izvrsni vlasti kao i ostali medi( Fena, Avaz, Oslobodjenje itd itd ..) u BiH da podrzite svim silama ovu piramidu ili ste dobili dovoljno love od od samih piramidasa. Mene samo toliko interesuje.
Dobro ti Drumer rece, sjasite ljudi molim vas, dosta vas je al' stvarno. Kad' vidis link poput ovoga, samo ga zaobidjes. A ne dolaziti s tolikim nabojem neobrazlozive negativne energije. Covjece poslje postova takvih k'o ti moram grijanje na max. podesit', isisaste zivot iz kamena vise.

Jesil' dao cent do sada za piramidu (direktno il' indirektno?), jel' ti k'o trazio pare? Ili mozda pokusavao uvaliti kramp i lopatu da radis na iskopavanju? Onda ponovo sjasi, bilo te piramide (ili ne, ja sam licno ubjedjen da je nema), cemu se kenjat' ljudima u cejf...

jes vala ;-)
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#3366

Post by Piramidos »

Drumer wrote:
Piramidos wrote:Kada ce portal Sarajevo-X prestati sa podupiranjem i guranjem ove budalastine oko piramide. Ili ste dobili naredjenje od izvrsni vlasti kao i ostali medi( Fena, Avaz, Oslobodjenje itd itd ..) u BiH da podrzite svim silama ovu piramidu ili ste dobili dovoljno love od od samih piramidasa. Mene samo toliko interesuje.
A sto tebi i mnogima smeta *ebena piramida? Ne vidim razloga da se toliko prepucavate oko toga. Nek covjek kopa, barem ce ljudima u Visokom biti interesantniji zivot jedno odredjeno vrijeme. Umjesto sto trosite uzalud vrijeme, idite radite nesto konkretno...
Pa meni smeta sto rovari tamo kuda nesmije da to radi, ali sto se ti palis nije pitanje tebi upuceno nego Sarajevo-X.
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#3367

Post by Drumer »

Piramidos wrote:
Drumer wrote:
Piramidos wrote:Kada ce portal Sarajevo-X prestati sa podupiranjem i guranjem ove budalastine oko piramide. Ili ste dobili naredjenje od izvrsni vlasti kao i ostali medi( Fena, Avaz, Oslobodjenje itd itd ..) u BiH da podrzite svim silama ovu piramidu ili ste dobili dovoljno love od od samih piramidasa. Mene samo toliko interesuje.
A sto tebi i mnogima smeta *ebena piramida? Ne vidim razloga da se toliko prepucavate oko toga. Nek covjek kopa, barem ce ljudima u Visokom biti interesantniji zivot jedno odredjeno vrijeme. Umjesto sto trosite uzalud vrijeme, idite radite nesto konkretno...
Pa meni smeta sto rovari tamo kuda nesmije da to radi, ali sto se ti palis nije pitanje tebi upuceno nego Sarajevo-X.
A otkud ti znas da ne smije? Covjek dobio sve moguce dozvole i radi svoj posao. A ne bi ti bilo lose da se i ti malo orijentises na svoj..I hajde molim te reci mi na osnovu cega ti kazes da kopa tamo gdje ne smije.... :?
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#3368

Post by Drumer »

I btw, u ovoj zemlji se radi puno gorih stvari a koje se stvarno ne smiju raditi pa jel iko ista poduzima u vesi s tim? Naravno da ne poduzima. Svi nesto grakcu kao ne valja ovo, ne valja ono, vidi sta nam rade i sl. komentari. A vi se natakarili na covjeka koji stoji iza svega onoga sto govori, dok vi sjedite u stolicama i guzeljate i pametujete i nista ne radite. Dosadno vam u zivotu pa hajmo srat po forumu i ljudima koji nesto rade....
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#3369

Post by Piramidos »

Drumer wrote:
Piramidos wrote:
Drumer wrote: A sto tebi i mnogima smeta *ebena piramida? Ne vidim razloga da se toliko prepucavate oko toga. Nek covjek kopa, barem ce ljudima u Visokom biti interesantniji zivot jedno odredjeno vrijeme. Umjesto sto trosite uzalud vrijeme, idite radite nesto konkretno...
Pa meni smeta sto rovari tamo kuda nesmije da to radi, ali sto se ti palis nije pitanje tebi upuceno nego Sarajevo-X.
A otkud ti znas da ne smije? Covjek dobio sve moguce dozvole i radi svoj posao. A ne bi ti bilo lose da se i ti malo orijentises na svoj..I hajde molim te reci mi na osnovu cega ti kazes da kopa tamo gdje ne smije.... :?
Evo duso moja pa prouci nemam vremena da ti prepisujem, evo ti link imas tamo i slikice pa prouci i to.
[/url]http://www.aneks8komisija.com.ba/main.p ... ew&id=2409
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#3370

Post by winetou »

April će :oops: :D
Kakvo je stanje na terenu? :D
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#3371

Post by El-bosniaco »

Image

izvadjene ploce



Bosanska piramida Sunca?

Bosanska piramida Sunca privlači ogromnu pažnju ne samo naučnika, znatiželjnika i turista, nego i mladih okupljenih u klubovima koji se bave ekstremnim sportovima. Tako je nedavno u akciji ispitivanja podzemlja Piramide učestvovala ekipa bh. speleologa, a na poziv kluba „Eko viking“ iz Visokog. Speleolozima zavidovićkog SNIK „Atom“-a pridružili su se i članovi novoosnovanog Sportskog planinarskog društva „No limit“ iz Sarajeva, koji se osim speleologijom bave i planinarstvom i alpinizmom, mountain-bikeom, spasavanjem i ronilaštvom.

Speleolozi su ušli u podzemne hodnike i kretali se oko 200 metara, dok nisu naišli na urušeni dio. Zanimljivo je to da je hodnik širok oko 1 metar, a visok tek nešto više od 1,5 metra i da se taj hodnik na jednom mjestu širi u jednu dvoranu. Iz glavnog hodnika odvaja nekoliko sporednih. Nedvojbeno su se uvjerili da je riječ o tunelu izgrađenom ljudskom rukom, a ispitivanja će se nastaviti na proljeće.


Image

Image

Image

Image

Image
Den
Posts: 460
Joined: 14/01/2006 20:19
Location: XXXXX
Contact:

#3372

Post by Den »

Prvi put se javljam na ovu temu.Sve do sad sam mislio da je to jedna velika budalestinja dok nisam cuo da su nasli neke hodinike? Dali mi moze neko ukratko reci sta je najveca/najnovija vijest,ali malo konkretno?

Hvala. :)
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#3373

Post by Harrys »

Den,ovo ti je najnovija vjest,uzivaj. :D :D

Nastavlja se "piramidalna" groznica u Visokom

Ubrzane pripreme za arheolosˇke radove

Manje od mjesec ostalo je do pocˇetka velikih historijsko-arheolosˇkih susreta u bosanskoj dolini piramida. Projekat iskopavanja, obnavljanja i trajne zasˇtite yisocˇkog piramidalnog kompleksa privlacˇi sve vec´i broj yolontera koji c´e od polovine aprila do kraja oktobra biti angazˇovani na iskopavanju i cˇisˇc´enju zidova piramide, pristupnog platoa i kompleksa podzemnih tunela.
Volonterske pozicije na arheolosˇkoj lokaciji platoa Bosanske piramide Sunca podrazumijevaju i yodicˇe za posjetioce, prodaju postera, knjiga i razglednica Fondacije, te cˇitav niz poslova kojim c´e se pristupiti nakon prolaska kroz mini arheolosˇki kurs.
U opc´inskom budzˇetu za ovu godinu planirana su sredstva za ure?enje puta Ravne-Visocˇica, platoa Visocˇica, te parkinga. Nacˇelnik Opc´ine je insistirao da se jasno kazˇe sˇta je odgovornost Opc´ine, a sˇta Fondacije da se u Visokom ne bi desili propusti kao sa Trojom u Gabeli ili neki novi "visocˇki aerodrom".
U projekat su se ukljucˇili i visocˇki privrednici. Hotel Hollywood u Visokom uskoro bi trebao 'promijeniti ime u Piramida sunca. Hotel Visoko, nakon dvogodisˇnje pauze, u ocˇekivanju velikog broja turista tako?er bi trebao pocˇeti sa radom. Planinarski domovi Gorani i Zbilje vec´ su spremni da ugoste turiste.
Ovih dana bi Sluzˇba civilne zasˇtite trebala pregledati plato i prostor oko Visocˇice, te utvrditi da Ii postoje neksplodirana ubojna sredstva. Nekadasˇnji visocˇki borci spremni su i danas potvrditi da je brdo na sebi svojstven nacˇin iz josˇ nerazjasˇnjenih razloga prigusˇivalo zvuk detonacije.
Visocˇani, ali i svi Bosanci i Hercegovci postaju svjesniji cˇinjeniceda bi potvr?ivanje teze nezavisnog istrazˇivac´a Semira Osmanagic´a predstavljalo fantasticˇan doprinos razvoju turizma i procvatu privrede BiH. Imidzˇ posrnule trgovacˇke cˇarsˇije kakva je Visoko danas, vrlo brzo bi trebao biti zamijenjen "turisticˇkom Mekom".
Den
Posts: 460
Joined: 14/01/2006 20:19
Location: XXXXX
Contact:

#3374

Post by Den »

Hvala..

Daj boze da se nadje to sve.Kako bi nam to valjalo za ekonomiju.to je nevjerovatno.. :-)
leek
Posts: 53
Joined: 21/01/2005 14:14

#3375

Post by leek »

kako moze biti da nisi informisan ;) evo ti par linkova
http://www.piramidasunca.ba
http://piramida.blogger.ba
http://www.bosnian-pyramid.com

ima jos samo rovi po guglu!
Locked