Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3351 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by cyprus »

mO k3 wrote:
cyprus wrote:
mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje


Sabur drugari , Sabur
U ime svih Jugoslavena, primi moje čestitke :mrgreen:
Hvala Jugoslaven :) sellam


Svako dobro :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3352 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

hAZNADAR wrote: Pozivas se na argumente i kada dobijes tus - opalis tu glupu pricu koju slusam uglavnom od srpskih mitomana.

Neznam otkud uopce Turska na ovoj temi i ta spocitavanja da se Bosnjaci poistovjecuju sa Turcima. Niti imam volje dokazivati da nije tako.
Vjernici slave 500 god islama i to je njihovo pravo. Zvanicna historija Bosnjaka se datira od Kulina bana, i samo neupucen moze tvrditi nesto drugo. Dramaticne prozivke okupatora i izdaje vjere pradedovske nisu za ove teme.

Imate istu istovjetnu sansu dokazati historijski kontinuitet bosanstva kao sto srpski mitomani imaju za srpstvo Bosne.
Svi ti vasi izdvojeni konkteksti padaju u vodu kada se sudare samo sa djelom cinjenica o Bosni i Bosnjacima. I ostaje drama, stokholmski sindromi i slicna ofucana prica.
Tus? Cime si me to tusirao, svega ti...?

Turci, tj. Osmanlije ovdje nisu bili okupatori?
Nisu oni donijeli islam ovdje?
Nisu ga Bosnjaci preuzeli od njih?
Nisu nekadasnji Bosnjaci, ciji je dio preuzeo islam, u jednom momentu postali Muslimani (nametnuto, jasno), da bi '93 napravili rename i postali Bosnjaci?

U vrijeme Kulina bana nisu bili Bosnjaci, nego Bosnjani.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#3353 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Ripicipi »

seln wrote:I ja mislim da procentualna zastupljenost bilo koje etnicke grupe u normalnoj drzavi nije vazna.
Samo, BiH nije normalna drzava...
To je drzava u kojoj srbi svim silama pokusavaju da svedu procenat Bosnjaka ispod 50%, ne mareci ni najmanje to sto su oni pokusali promijeniti etnicku sliku genocidom i naseljavanjem srba iz Hrvatske.
Zasto se toliko trude da promijene tu ah tako efemernu cinjenicu?
Osim toga, ne vjerujem da ce nekoga zaboljeti glava zato sto je Bosnjaka preko 50%.
Sad, koliko vas je sigurno da nikoga ne bi zaboljela glava da u BiH zivi preko 50% srba?
Zato mi je ipak draga ta ah tako efemerna cinjenica.
Isto kao sto Bosnjaci svim silama pokusavaju procenat dici iznad 50%...
Radije u 3% nego u toj izbezumljenoj igri.
Last edited by Ripicipi on 01/07/2016 15:43, edited 1 time in total.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3354 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by hAZNADAR »

General War wrote:
Dozer wrote:
hAZNADAR wrote: Inteligentan covjek vidi i sumu pored drveta. Ako imas deset Bosnjaka/Bosnjaka u izvorima naspram jednog Bosanca - inteligentan covjek nema dvojbe sta je releventno. Samo mitomani izvlace konktekste kako ima pase a zanemaruju sustinu. Nije problem postirati silne spomene Bosnjaka za kraljevine i Osmanlija gdje su upravo domaci izvori kako domaci sebe vide - relevantniji od prijevoda papinih pisama. Ali to bi ovdje bio of topic. Nije zabranjeno kriticki izucavati historiju - imamo podforum za to. Ali ako cemo 'nako usput spominjati - onda vise vrijede opusi velikana poput Fine-a, Klaicke, Hadzijahica, Cirkovica, Truhelke, Jireceka, Sidaka,Sljive,.. koji su alfa i omega svih univerziteta po tom pitanju. Koji su nedvojbeno vidjeli i prepoznali Bosnjane/Bosnjake. Vise vrijede njihove rijeci i nauka negoli forumaski lov na kontekste i trazeenje igle u plastu sijena od strane isfrustriranih jugonotalgicara koji ocajnicki traze razlog za posebnu naciju - samo da se ograde od papaka i ostanu elita. To nije nauka. Kao i kolega - lupio si glupost sa Bosnjakom kao turskim nazivom - eto na turskom je kao inace sufiks "ak" poput Poljak, Bosnjak,.. :D Usput receno - turci su rasu domaceg brdskog konja zvali Bosancem.
Da...
Bosanac = Bosnalı; Boşnak

Mislim...sta dalje reci osim da su Bosnjaci vjerovatno jedini narod na planeti koji slavi i poistovjecuje se sa svojim skoro 500-godisnjim okupatorima...
Stokholmski sindrom, sta li...
..i jedini narod koji izgovor trazi u interpretaciji na stranom jeziku kako se zovu :lol:
hebote kao da sam na serbiancafeu ili poskoku. :lol: za nevjerovati. :shock:
Interesantno je da moderacija dopusta ovakve uvrede.

Dobro, momci pametni i lijepi,... posto smo toliko gadni i cudni,.. zar nije bolje da vas 1% koliko vas popis pokazuje - da se deklarirate kao Srbi ili Hrvati - oni ne pate od stokholmskog sindroma, nistu tako ljigavi kao mi - jedini narod na planeti koji se po turcima zove. :D Svakako isto zvucite.
Nije mi samo jasno sta vas 1% uope pokusavate ovdje dokazati, uraditi,...
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3355 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by pici »

PUUUU kud mi nije sinulo da se izjasnim ko bOsnjanin... e jebiga gotovo sad ako bog da zdravlja i pameti i zena do sljedeceg popisa :bih:


User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3356 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

cyprus wrote:
Dozer wrote:
Ne citas... Napisao sam "Svi BH Bosnjaci". Logicno da Sandzaklije nisu Bosanci. Ali, jesu Bosnjaci. Pod uslovom da se tako izjasne.

Da, slozili smo se mi oko definicija nacija, ali i oko toga koja je definicija osnovna, a ona je - Nacionalnost je svojevrsni ugovor pojedinca s drzavom. I upravo na ovome pociva danasnje poimanje nacija i nacionalne pripadnosti.
Sve dalje varijante i izvedenice su samo to - varijante i izvedenice, ali bez ikakvog realnog formalno-pravnog uporista i tezine u globalnim poimanjima, i odnosima.

Ne, ja se nisam izjasnio etnicki na popisu, sorry.
Posto je pitanje br. 24 glasilo "Nacionalna/Etnicka pripadnost", ja sam samo na liniju za upis rekao da se upise "Bosanskohercegovacka", a ponudjene opcije "Bosnjak/Srbin/Hrvat" nisam krizao. Ako ih je neko kasnije prekrizio, to je onda fabrikat. Laz i prevara. Nista vise, nista manje.
Ti ne čitaš :-D Ja sam prvo govorio o Bošnjacima generalno, a ti si ničim izazvan u priču uveo BH Bošnjake :-D

Ne postoji osnovna definicija nacije... Postoje različiti konteksti u koje se ovaj pojam stavlja... A u kontekstu popisa stanovništva, nacija je manje-više isto što i etnička pripadnost... Nema smisla smatrat da se ta rubrika u popisnici odnosila na pripadnost državi :-) Uostalom, ako se ne varam, bilo je posebno pitanje o državljanstvu...

Dakle, ako si odgovorio na pitanje "Nacionalna/etnička pripadnost" - ti si se etnički izjasnio... Ti smatraš da pripadaš bosanskohercegovačkoj etniji/naciji... Very simple...
pa zar ne kuzis cilj i smisao popisa :D popis versus Ustav :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3357 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Danguba »

Izvorna SDS: Bošnjaci žele na vještački način da budu većinsko stanovništvo



"Mi smatramo da je u ovakvoj situaciji najbolje rješenje napuštanje institucija BiH sve dok se zajedničke institucije BiH ne vrate u Dejtonski okvir uz potpuno uvažavanje interesa Republike Srpske i Srba kao konstitutivnog naroda u BiH", navodi se u saopštenju.



Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Iz ... tvo/377005
:izet: :izet:

Mamu vam izvornu. Niste uspjeli genocidom pa vam sada krivo.

Ostaju vam balvani k'o sutra. Tamo vi a pored vas balvani. Crknite kerovi. :izet:

:bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3358 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by seln »

Ripicipi wrote:
seln wrote:I ja mislim da procentualna zastupljenost bilo koje etnicke grupe u normalnoj drzavi nije vazna.
Samo, BiH nije normalna drzava...
To je drzava u kojoj srbi svim silama pokusavaju da svedu procenat Bosnjaka ispod 50%, ne mareci ni najmanje to sto su oni pokusali promijeniti etnicku sliku genocidom i naseljavanjem srba iz Hrvatske.
Zasto se toliko trude da promijene tu ah tako efemernu cinjenicu?
Osim toga, ne vjerujem da ce nekoga zaboljeti glava zato sto je Bosnjaka preko 50%.
Sad, koliko vas je sigurno da nikoga ne bi zaboljela glava da u BiH zivi preko 50% srba?
Zato mi je ipak draga ta ah tako efemerna cinjenica.
Isto kao sto Bosnjaci svim silama pokusavaju procenat dici iznad 50%...
Mozda ne pokusavaju, vec ih jednostavno ima vise od 50%?
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3359 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

cyprus wrote:
Dozer wrote:
cyprus wrote:Joj što komplikujete, gluho bilo :-)

Svi Bošnjaci nisu Bosanci... Prvo imaš one koji su Hercegovci :D A drugo imaš one koji Bosnu i Hercegovinu nisu vidjeli ni na razglednici...

A sada, drugi put ti kažem - de da ne peremo na ruke opet istom pričom na nacijama... Nacija može biti svašta nešto, i ti si se bio više puta složio sa tom konstatacijom, ali bez obzira i dalje pičiš sa istom pričom...

A etnička pripadnost se ne dokazuje... Etnička pripadnost je stvar izjašnjavanja... A o pitanju etničke pripadnosti se jesi i ti izjasnio...
Ne citas... Napisao sam "Svi BH Bosnjaci". Logicno da Sandzaklije nisu Bosanci. Ali, jesu Bosnjaci. Pod uslovom da se tako izjasne.

Da, slozili smo se mi oko definicija nacija, ali i oko toga koja je definicija osnovna, a ona je - Nacionalnost je svojevrsni ugovor pojedinca s drzavom. I upravo na ovome pociva danasnje poimanje nacija i nacionalne pripadnosti.
Sve dalje varijante i izvedenice su samo to - varijante i izvedenice, ali bez ikakvog realnog formalno-pravnog uporista i tezine u globalnim poimanjima, i odnosima.

Ne, ja se nisam izjasnio etnicki na popisu, sorry.
Posto je pitanje br. 24 glasilo "Nacionalna/Etnicka pripadnost", ja sam samo na liniju za upis rekao da se upise "Bosanskohercegovacka", a ponudjene opcije "Bosnjak/Srbin/Hrvat" nisam krizao. Ako ih je neko kasnije prekrizio, to je onda fabrikat. Laz i prevara. Nista vise, nista manje.
Ti ne čitaš :-D Ja sam prvo govorio o Bošnjacima generalno, a ti si ničim izazvan u priču uveo BH Bošnjake :-D

Ne postoji osnovna definicija nacije... Postoje različiti konteksti u koje se ovaj pojam stavlja... A u kontekstu popisa stanovništva, nacija je manje-više isto što i etnička pripadnost... Nema smisla smatrat da se ta rubrika u popisnici odnosila na pripadnost državi :-) Uostalom, ako se ne varam, bilo je posebno pitanje o državljanstvu...

Dakle, ako si odgovorio na pitanje "Nacionalna/etnička pripadnost" - ti si se etnički izjasnio... Ti smatraš da pripadaš bosanskohercegovačkoj etniji/naciji... Very simple...
Ne postoji "bosanskohercegovacka" ili "bosanska" etnija, pobogu...
U tome i jeste bila cak tog popisnog pitanja, u kojem su nacija i etnija poistovijecene.
I upravo se zato ovi domaci hajvani i nazivaju "etno-nacionalisti" :roll:
Last edited by Dozer on 01/07/2016 15:52, edited 1 time in total.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3360 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by hAZNADAR »

Dozer wrote:
hAZNADAR wrote: Pozivas se na argumente i kada dobijes tus - opalis tu glupu pricu koju slusam uglavnom od srpskih mitomana.

Neznam otkud uopce Turska na ovoj temi i ta spocitavanja da se Bosnjaci poistovjecuju sa Turcima. Niti imam volje dokazivati da nije tako.
Vjernici slave 500 god islama i to je njihovo pravo. Zvanicna historija Bosnjaka se datira od Kulina bana, i samo neupucen moze tvrditi nesto drugo. Dramaticne prozivke okupatora i izdaje vjere pradedovske nisu za ove teme.

Imate istu istovjetnu sansu dokazati historijski kontinuitet bosanstva kao sto srpski mitomani imaju za srpstvo Bosne.
Svi ti vasi izdvojeni konkteksti padaju u vodu kada se sudare samo sa djelom cinjenica o Bosni i Bosnjacima. I ostaje drama, stokholmski sindromi i slicna ofucana prica.
Tus? Cime si me to tusirao, svega ti...?

Turci, tj. Osmanlije ovdje nisu bili okupatori?
Nisu oni donijeli islam ovdje?
Nisu ga Bosnjaci preuzeli od njih?
Nisu nekadasnji Bosnjaci, ciji je dio preuzeo islam, u jednom momentu postali Muslimani (nametnuto, jasno), da bi '93 napravili rename i postali Bosnjaci?

U vrijeme Kulina bana nisu bili Bosnjaci, nego Bosnjani.
Ama ko tu spominje tursku, hebla te turska :D sta si toliko zapeo za njih. Bili okupatori, OK, sta s'tim.

Jezik se vremeno mijenjao,.. pa Bosnjani-Bosnjaci, Srblji, Servi, Srbi, Horvati, Bneci-Mleci,.. Bosnjanin ili Bosnjak je cisto slavenska nasa izvedenica, jezik je evoluirao i cisto slavenske rijeci iz starih rukopisa ne zvuce isto kao danas. Bosanaca u etnickom smislu nikada nije bilo, stanovnici Bosne su Bosnjani i Bosnjaci i tacka. Tako sami sebe oslovljavaju sto je najbitnije.
Danas vraceno staro ime - vrata sirom otvorena ko god hoce da se zove i nigdje ne stoji da je maksuz rezervisano samo za muslimane.

Zasto bi izmisljali novo ime?

Narod je uostalom rekao svoje. A narod nije toliko retardiran kao sto mislite pa da je zbog youtube linkova odlucio kako ce se zvati.
Ili ste dio nas ili niste. Ako niste - sretno vam bilo.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3361 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

Danguba wrote:
Izvorna SDS: Bošnjaci žele na vještački način da budu većinsko stanovništvo



"Mi smatramo da je u ovakvoj situaciji najbolje rješenje napuštanje institucija BiH sve dok se zajedničke institucije BiH ne vrate u Dejtonski okvir uz potpuno uvažavanje interesa Republike Srpske i Srba kao konstitutivnog naroda u BiH", navodi se u saopštenju.



Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Iz ... tvo/377005
:izet: :izet:

Mamu vam izvornu. Niste uspjeli genocidom pa vam sada krivo.

Ostaju vam balvani k'o sutra. Tamo vi a pored vas balvani. Crknite kerovi. :izet:

:bih: :bih: :bih: :bih:
Kmečanje volumen 2 :)
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3362 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by cyprus »

Dozer wrote:Ne postoji "bosanskohercegovacka" ili "bosanska" etnija, pobogu...
Pa ako misliš da ne postoji, što si se tako izjasnio :mrgreen:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#3363 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by shake69 »

Imam jedno jednostavno pitanje. Može li se negdje provjeriti jesi li popisan na izborima 2013 godine, nešto kao registracija za izbore? Postoji li takvo što? Hvala.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3364 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by cyprus »

Connaisseur Karlin wrote:pa zar ne kuzis cilj i smisao popisa :D popis versus Ustav :lol:
Brkate lončiće... Nema ustav veze sa pitanjima u popisu...
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3365 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

Fakat nevjerovanto...
Jezik je evoluirao, logicno, ali cini se da je nekima evoluirao samo do jedne tacke, a to je do onoga kada smo svi iz Bosnjana postali Bosnjaci.
Tu, izgleda, ta evolucija jezika naprasno prestaje.

Zasto je dalja evolucija tog istog jezika, gdje je Bosnjak preraslo u Bosanac, vama toliko mrska? A tvrdite da je svojevremeno upravo i to Bosnjanin i Bosnjak, zapravo znacilo - Bosanac.

Sta je sporno?

Ali, u svemu ovome je najporaznija jedna ocigledna stvar - svi se busate tim etnickim pripadnostima, nekakvim velicinama, brojevima, blabla, a niko ni sam sebi ne zna dati odgovor na pitanje - a zasto je to uopste bitno? :D
Last edited by Dozer on 01/07/2016 15:58, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3366 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by cyprus »

mO k3 wrote:Kmečanje volumen 2 :)
Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječ :-)
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#3367 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Ripicipi »

seln wrote:
Ripicipi wrote:
seln wrote:I ja mislim da procentualna zastupljenost bilo koje etnicke grupe u normalnoj drzavi nije vazna.
Samo, BiH nije normalna drzava...
To je drzava u kojoj srbi svim silama pokusavaju da svedu procenat Bosnjaka ispod 50%, ne mareci ni najmanje to sto su oni pokusali promijeniti etnicku sliku genocidom i naseljavanjem srba iz Hrvatske.
Zasto se toliko trude da promijene tu ah tako efemernu cinjenicu?
Osim toga, ne vjerujem da ce nekoga zaboljeti glava zato sto je Bosnjaka preko 50%.
Sad, koliko vas je sigurno da nikoga ne bi zaboljela glava da u BiH zivi preko 50% srba?
Zato mi je ipak draga ta ah tako efemerna cinjenica.
Isto kao sto Bosnjaci svim silama pokusavaju procenat dici iznad 50%...
Mozda ne pokusavaju, vec ih jednostavno ima vise od 50%?
Ima, ali sa dijasporom.
Ono... nije tajna da se dijaspora dolazila popisivati...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3368 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by The 51st State »

Dozer wrote:Fakat nevjerovanto...
Jezik je evoluirao, logicno, ali cini se da je nekima evoluirao samo do jedne tacke, a to je do onoga kada smo svi iz Bosnjana postali Bosnjaci.
Tu, izgleda, ta evolucija jezika naprasno prestaje.

Zasto je dalja evolucija tog istog jezika, gdje je Bosnjak preraslo u Bosanac, vama toliko mrska? A tvrdite da je svojevremeno upravo i to Bosnjanin i Bosnjak, zapravo znacilo - Bosanac.

Sta je sporno?

Ali, u svemu ovome je najporaznija jedna ocigledna stvar - svi se busate tim etnickim pripadnostima, nekakvim velicinama, brojevima, blabla, a niko ni sam sebi ne zna dati odgovor na pitanje - a zasto je to uopste bitno? :D
ok, na iducem popisu bicemo bosanjanci, mislim da je to sasvim prihvatljivo za sve.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3369 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Connaisseur Karlin »

cyprus wrote:
Connaisseur Karlin wrote:pa zar ne kuzis cilj i smisao popisa :D popis versus Ustav :lol:
Brkate lončiće... Nema ustav veze sa pitanjima u popisu...
naravno da nema veze ,to i jeste tragedija :D
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#3370 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dust in the wind »

cyprus wrote:
mO k3 wrote:Kmečanje volumen 2 :)
Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječ :-)
dočekao svojih pet minuta. nije on vise žrtva narednih nekoliko dana. zakukumakat će on I slučni njemu opet. I tražiti sadaku :bleee:
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#3371 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Zgoljo »

Bosanac kao enticka pripadnost je podvala bošnjačkom narodu,ista podvala kao i birvktile musliman sa malim i velikim m,i iz iste kuhinje dolazi.Ja iskremo žalim one koji su spremni i dalje kušati jela iz te kuhinje.

Na Balkanu,prije svega zbog velikosrpskog i dijelom velikohrvatskog hegemonizma,su do apsurda izmjenjene definicije etnije i nacije.

U normalnom,civiliziranom svijetu nacija je pripadnost drzavi,tj.drzavljanstvo.
Tako smo mi Bošnjaci po etnickoj pripadnosti a Bosanci i/ili Hercegovci smi svi mi drzavljani Bosne i Hercegovine,po nacionalnoj pripadnosti.

Ovo drugo nije pitanje izbora niti dobre volje nego jasno uslovljen fakt.

I iz tog razloga je pokusaj podvale sa Bosancima i Hercegovcima ogavan.
Last edited by Zgoljo on 01/07/2016 16:09, edited 2 times in total.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3372 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by ¤ jelena ¤ »

cyprus wrote:
Dozer wrote:
Ne citas... Napisao sam "Svi BH Bosnjaci". Logicno da Sandzaklije nisu Bosanci. Ali, jesu Bosnjaci. Pod uslovom da se tako izjasne.

Da, slozili smo se mi oko definicija nacija, ali i oko toga koja je definicija osnovna, a ona je - Nacionalnost je svojevrsni ugovor pojedinca s drzavom. I upravo na ovome pociva danasnje poimanje nacija i nacionalne pripadnosti.
Sve dalje varijante i izvedenice su samo to - varijante i izvedenice, ali bez ikakvog realnog formalno-pravnog uporista i tezine u globalnim poimanjima, i odnosima.

Ne, ja se nisam izjasnio etnicki na popisu, sorry.
Posto je pitanje br. 24 glasilo "Nacionalna/Etnicka pripadnost", ja sam samo na liniju za upis rekao da se upise "Bosanskohercegovacka", a ponudjene opcije "Bosnjak/Srbin/Hrvat" nisam krizao. Ako ih je neko kasnije prekrizio, to je onda fabrikat. Laz i prevara. Nista vise, nista manje.
Ti ne čitaš :-D Ja sam prvo govorio o Bošnjacima generalno, a ti si ničim izazvan u priču uveo BH Bošnjake :-D

Ne postoji osnovna definicija nacije... Postoje različiti konteksti u koje se ovaj pojam stavlja... A u kontekstu popisa stanovništva, nacija je manje-više isto što i etnička pripadnost... Nema smisla smatrat da se ta rubrika u popisnici odnosila na pripadnost državi :-) Uostalom, ako se ne varam, bilo je posebno pitanje o državljanstvu...

Dakle, ako si odgovorio na pitanje "Nacionalna/etnička pripadnost" - ti si se etnički izjasnio... Ti smatraš da pripadaš bosanskohercegovačkoj etniji/naciji... Very simple...
Upravo tako, a iz toga dalje slijedi razvrstavanje ovako: ako se u navedenom pitanju, koje je zajedničko za etniju i naciju, izjasniš samo nacionalno tj. upišeš u one kockice: bosanskohercegovačka, etnički te svrstaju, ili si sam sebe svrstao u ostale.... potpuno isto kao da si mađarske, češke ili neke desete manjinske nacionalnosti ili nekonstitutivne etničke pripadnosti. :-)

A mi se smatrajmo slobodno... u sebi i naglas, teoretski... kako god hoćemo - niko nam ne brani. :D


Eto, a ako griješim, ispravite me i napišite kako jest... fala.
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#3373 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by saimidin »

Dozer wrote:Fakat nevjerovanto...
Jezik je evoluirao, logicno, ali cini se da je nekima evoluirao samo do jedne tacke, a to je do onoga kada smo svi iz Bosnjana postali Bosnjaci.
Tu, izgleda, ta evolucija jezika naprasno prestaje.

Zasto je dalja evolucija tog istog jezika, gdje je Bosnjak preraslo u Bosanac, vama toliko mrska? A tvrdite da je svojevremeno upravo i to Bosnjanin i Bosnjak, zapravo znacilo - Bosanac.

Sta je sporno?

Ali, u svemu ovome je najporaznija jedna ocigledna stvar - svi se busate tim etnickim pripadnostima, nekakvim velicinama, brojevima, blabla, a niko ni sam sebi ne zna dati odgovor na pitanje - a zasto je to uopste bitno? :D
sporno je to sto je u ustavu naziv mog naroda bosnjaci, i sto se mi svi kolokvijalno i ulicnim slengom mozemo zvati, i zovemo bosancima, hercegovcima, krajisnicima, balijama ..., ali svako sa dvije funkcionalne mozdane celije zna sta je ustav i sta je u ustavu, a zna i koliko su nas izjebali na dosadasnjim popisima.

opet svako je imao pravo da se izjasni kako hoce, i izjasnio se.

nije mi jasno odkud ovolika prica o popisu.

statistika ko statistika

najtacniji zbir potpuno netacnih podataka

:bih:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3374 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

cyprus wrote:
mO k3 wrote:Kmečanje volumen 2 :)
Samo jedna mala digresija... Obzirom da se komplet bošnjačka nacionalna politika od 1992. godine do danas bazira na kmečanju, čudno je vidjeti kako svaki drugi post na ovoj temi sadrži upravo tu riječ :-)
Moj labude :mrgreen:

Brkane jesi ti to ?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3375 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by General War »

hAZNADAR wrote: hebote kao da sam na serbiancafeu ili poskoku. :lol: za nevjerovati. :shock:
Interesantno je da moderacija dopusta ovakve uvrede.

Dobro, momci pametni i lijepi,... posto smo toliko gadni i cudni,.. zar nije bolje da vas 1% koliko vas popis pokazuje - da se deklarirate kao Srbi ili Hrvati - oni ne pate od stokholmskog sindroma, nistu tako ljigavi kao mi - jedini narod na planeti koji se po turcima zove. :D Svakako isto zvucite.
Nije mi samo jasno sta vas 1% uope pokusavate ovdje dokazati, uraditi,...
Ne krij se iza moderacije...poceo si bal vampira sa negacijama, prozivkama, dzikanizacijom svakog ko ima drugacije misljenje uz odabranu ekipu...i ja sam isto pod impresijom da sam na nekom domoljubnom i vaseljenskom dijelu foruma, pa kad se castimo neka je obostrano.
Locked