Dozer wrote:hAZNADAR wrote:
Pozivas se na argumente i kada dobijes tus - opalis tu glupu pricu koju slusam uglavnom od srpskih mitomana.
Neznam otkud uopce Turska na ovoj temi i ta spocitavanja da se Bosnjaci poistovjecuju sa Turcima. Niti imam volje dokazivati da nije tako.
Vjernici slave 500 god islama i to je njihovo pravo. Zvanicna historija Bosnjaka se datira od Kulina bana, i samo neupucen moze tvrditi nesto drugo. Dramaticne prozivke okupatora i izdaje vjere pradedovske nisu za ove teme.
Imate istu istovjetnu sansu dokazati historijski kontinuitet bosanstva kao sto srpski mitomani imaju za srpstvo Bosne.
Svi ti vasi izdvojeni konkteksti padaju u vodu kada se sudare samo sa djelom cinjenica o Bosni i Bosnjacima. I ostaje drama, stokholmski sindromi i slicna ofucana prica.
Tus? Cime si me to tusirao, svega ti...?
Turci, tj. Osmanlije ovdje nisu bili okupatori?
Nisu oni donijeli islam ovdje?
Nisu ga Bosnjaci preuzeli od njih?
Nisu nekadasnji Bosnjaci, ciji je dio preuzeo islam, u jednom momentu postali Muslimani (nametnuto, jasno), da bi '93 napravili rename i postali Bosnjaci?
U vrijeme Kulina bana nisu bili Bosnjaci, nego Bosnjani.
Ama ko tu spominje tursku, hebla te turska

sta si toliko zapeo za njih. Bili okupatori, OK, sta s'tim.
Jezik se vremeno mijenjao,.. pa Bosnjani-Bosnjaci, Srblji, Servi, Srbi, Horvati, Bneci-Mleci,.. Bosnjanin ili Bosnjak je cisto slavenska nasa izvedenica, jezik je evoluirao i cisto slavenske rijeci iz starih rukopisa ne zvuce isto kao danas. Bosanaca u etnickom smislu nikada nije bilo, stanovnici Bosne su Bosnjani i Bosnjaci i tacka. Tako sami sebe oslovljavaju sto je najbitnije.
Danas vraceno staro ime - vrata sirom otvorena ko god hoce da se zove i nigdje ne stoji da je maksuz rezervisano samo za muslimane.
Zasto bi izmisljali novo ime?
Narod je uostalom rekao svoje. A narod nije toliko retardiran kao sto mislite pa da je zbog youtube linkova odlucio kako ce se zvati.
Ili ste dio nas ili niste. Ako niste - sretno vam bilo.