UEFA Europa League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3351 Re: UEFA Europa League

Post by cyprus »

Ja sam skroz ozbiljan kad kažem da Sarajevu grupna faza nikad nije bila bliže :-D

Znači, preskočili smo već drugo pretkolo... U trećem imaš skoro 60% šanse da dobiješ nekog slabijeg od sebe (Sutjeska, TNS, Valletta, Dundalk, Saburtalo i Nomme Kalju su realno slabije ekipe od Sarajeva)... Hajmo reći da je Helsinki tu negdje, a ove ostale (tri od 10 mogućih opcija) bi bilo ko i dobro izbjeć... Doduše, moguće je i poneko iznenađenje u drugom pretkolu CL, ali opet na to ne narušava šanse drastično... Dakle, šansa da se nađemo u play-offu je vrlo-vrlo realna...

Eh sad, u play-offu će biti osam parova... Tu će nas kao zajebaniji mogući protivnici najvjerovatnije dočekat klubovi tipa Qarabag, Maribor, Crvena Zvezda, Maccabi Tel Aviv, Ferencvaros, BATE Borisov ili Cluj, ali je sasvim moguće i da to budu recimo Ararat, Dudelange ili Linfield... Naravno, većina ovih potencijalnih protivnika bi imala status favorita protiv nas, ali obzirom na prepreke koje su stajale pred nama u svakoj od prethodnih sezona, poduhvat dolaska do grupa mi se sad čini mnogo izvodiviji... Dakle, TEORETSKI je moguće da nas od grupne faze dijele samo Valletta i Linfield... To ranije nije bilo moguće ni u kakvoj luđačkoj teoriji... A uvjerenja sam da se može igrat i sa BATE-om, Mariborom i sličnim...

Dakle, šanse Sarajeva za grupnu fazu procjenjujem na 15-20%... U prethodnim sezonama ta šansa nikad nije bila veća od 5% :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3352 Re: UEFA Europa League

Post by Tomahawk11 »

Odoh pisati godišnji, vidim nema ništa od play offa :(
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3353 Re: UEFA Europa League

Post by cyprus »

Tomahawk11 wrote:Odoh pisati godišnji, vidim nema ništa od play offa :(
Image

:mrgreen:
Baka Slišković
Posts: 127
Joined: 26/03/2013 14:47

#3354 Re: UEFA Europa League

Post by Baka Slišković »

Duša me boli kad vidim šta se događa s mojim Hajdukom. Ne znam šta bi se moralo dogoditi da se klub vrati tamo gdje mu je mjesto...
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3355 Re: UEFA Europa League

Post by fortaleza »

Baka Slišković wrote:Duša me boli kad vidim šta se događa s mojim Hajdukom. Ne znam šta bi se moralo dogoditi da se klub vrati tamo gdje mu je mjesto...
Ironija u svemu je to što su sklopili solidnu ekipu, Jairo i Jradi koji će napraviti solidne karijere, Posavec otkupljen iz Palerma za oko 350 000 eura, Dolček mladi reprezentativac za 500 000, Stefan Simić iz Milana došao, sve u ovom ljetnom periodu. Caktaš došao iz Rubina, Svatok iz Zorije, Lopez iz Barcelone B, ima tu još mladih reprezentativaca... nije toliko loša ekipa koliko je se loše vodi. Još Nejašmić, Bradarić...

Problem je i rana prodaja igrača...

Pod i Kopićem (u početku) i Carillom Hajduk je jako dobro igrao, pa i Oreščanin sad kad je preuzeo je imao najbolji skor u proljetnom dijelu prvenstva odmah iza Dinama, doslovno u bod dva razlika ako zanemarimo jesenski period. Da se klub vrati tamo gdje mu je mjesto su potrebne još neke stvari osim jačanja same ekipe, a o tome nećemo ovdje.

Gzira nije prešla centra prvo poluvrijeme, poslije se ovi opustili i još primili dva eurogola i ćao bao, danas svi igraju nogomet.
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#3356 Re: UEFA Europa League

Post by decko_sa_kovaca »

Realno nikad bliza grupna faza za neki bh klub al treba dobro guzicu oznojit i bukvalno zanemarit prvenstvo (sto opet ne garantuje uspjeh) jer realno jedva nasi klubovi igraju kup i ligu kamo li kvalifikacije i ligu gdje su sto puta teze tekme i dalja putovanja plus je to svake sedmice
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#3357 Re: UEFA Europa League

Post by izvrsni direktor »

cyprus wrote:Ja sam skroz ozbiljan kad kažem da Sarajevu grupna faza nikad nije bila bliže :-D
.
.
Dakle, šanse Sarajeva za grupnu fazu procjenjujem na 15-20%...
:D tugo moja
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3358 Re: UEFA Europa League

Post by pirmin »

I onda u grupnoj fazi nadjebu Dinamo u CL po sramoti.
Neka fala, sirotinja smo mi, neka nas medju Moldavcima i Sanmarincima. 8)
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3359 Re: UEFA Europa League

Post by cyprus »

izvrsni direktor wrote:
cyprus wrote:Ja sam skroz ozbiljan kad kažem da Sarajevu grupna faza nikad nije bila bliže :-D
.
.
Dakle, šanse Sarajeva za grupnu fazu procjenjujem na 15-20%...
:D tugo moja
Pa realno, i jedno i drugo :D
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#3360 Re: UEFA Europa League

Post by Mustang1 »

Sto ti je bosnjo, vaznije mu se ne osramotiti nego uzeti pare, a to sto se redovno sramote to nista, sad kad se ima kakva takva sansa neka hvala :D
User avatar
Logovan
Posts: 102857
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3361 Re: UEFA Europa League

Post by Logovan »

Santa Coloma - Astana 0:0 haha :-) :lol:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#3362 Re: UEFA Europa League

Post by Herr Flick »

3 pretkolo EL

Sutjeska-Torshavn/Linfield
Arat Armenia-Saburtalo
Dudelange-Kalju

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3363 Re: UEFA Europa League

Post by Tomahawk11 »

Mustang1 wrote:Sto ti je bosnjo, vaznije mu se ne osramotiti nego uzeti pare, a to sto se redovno sramote to nista, sad kad se ima kakva takva sansa neka hvala :D
Nikakav problem sramotiti se u grupama, međutim kad ti karte dijele kao nama, šanse su uglavnom male ili nikakve :roll:

Gledaj ovog Dudelanga, opet nafaka, kad i u play offu dobiju nekakvu kalju ili tako nešto :-)
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#3364 Re: UEFA Europa League

Post by Herr Flick »

Taj Dudelange je prosle sezone u 3 pretkolu izbacio Legiju, pa u play offu 2 puta pobijedili Cluj, pa nerijeseno s Betisom u grupi :-) :-) E sad zamislite nekog naseg da uradi ovakav podvig, naravno to je sci-fi
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3365 Re: UEFA Europa League

Post by Tomahawk11 »

Ništa, idemo onda i mi izbaciti Rosenborg/Bate, dosta je bilo kukanja :izet: :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3366 Re: UEFA Europa League

Post by manijak1 »

Rosenborg prije nego Bate ...ama igrali ste vi protiv nekih Norvežana ...Haugesunda i izbacili ste ih .A mi smo vam gadili fudbal :D
Hebeš ga , sad ne možemo Borca uzet :D dosta je bilo kukanja :oops: .Izbacite il batu ili borga :oops: dosta više konobara u grupnim fazama.
Kontam , neće se moć disat u gradu ako se to desi :D al nek se desi , jebaji ga , biće interesantno gledat kako vas leše u Grupnoj fazi :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3367 Re: UEFA Europa League

Post by Tomahawk11 »

manijak1 wrote:Rosenborg prije nego Bate ...ama igrali ste vi protiv nekih Norvežana ...Haugesunda i izbacili ste ih .A mi smo vam gadili fudbal :D
Hebeš ga , sad ne možemo Borca uzet :D dosta je bilo kukanja :oops: .Izbacite il batu ili borga :oops: dosta više konobara u grupnim fazama.
Kontam , neće se moć disat u gradu ako se to desi :D al nek se desi , jebaji ga , biće interesantno gledat kako vas leše u Grupnoj fazi :D
E, ako se desi, zovem te četvrtkom na tvoju ti Grbavicu :D :-? 8-)
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3368 Re: UEFA Europa League

Post by manijak1 »

Tomahawk11 wrote: E, ako se desi, zovem te četvrtkom na tvoju ti Grbavicu :D :-? 8-)
Ja jbt-e :( :( potpuno ćete nam oduzet pamet :D tri domaće .....devet rana nama odmah.
Pa priče ko je prvi od BH klubova uletio u grupnu fazu el ..... :( :( :izet: :izet: smo ko žuti.
Ma haj štaš , biće i nama koji pfening :lol: :lol: možda nam baš vi podignete krov na Istoku :lol: :lol:
Makar nećete uništavati stadion :oops: i sanitarni čvor .
Fakat .... biće to nevjerovatna situacija .
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#3369 Re: UEFA Europa League

Post by Herr Flick »

Image
:lol: :lol: :lol:

4 ekipa Latvijskog prvenstva izbusila ove ribare sto su izbacili Hajduk :-)
El_comadante
Posts: 9046
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3370 Re: UEFA Europa League

Post by El_comadante »

ima interesantnih rezultata recimo AEK (kipar) - Levski 3 - 0, zar su toliko bolji kiprani od njih? Gabala - Dinamo Tbilisi 0 - 2 sve kontam Azeri bolji od Gruzijaca, i tako slično
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79561
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3371 Re: UEFA Europa League

Post by Velkoski »

Levski bio bolji do crvenog
User avatar
Logovan
Posts: 102857
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3372 Re: UEFA Europa League

Post by Logovan »

Gent - Viitorul 6:3 :lol:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3373 Re: UEFA Europa League

Post by manijak1 »

Videoton - Valur 1 :0 , igrali Suljić, Tomić i Menalo.
80-i minut Domžale - Malmo 2 : 2 asistencija Ibričića :D za prvi gol.
70 -i minut Valur (Island) - Ludogorets 1 :0
Padoše u sudijskom vremenu Luksemburžani od strašnog Guimaraesa iz Portugala.
Bazinga1234
Posts: 8070
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#3374 Re: UEFA Europa League

Post by Bazinga1234 »

manijak1 wrote:Videoton - Valur 1 :0 , igrali Suljić, Tomić i Menalo.
Oni su mogli jedino igrati u dresu Olimpije :D
U Videotonu su Hadžić i Hodžić.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#3375 Re: UEFA Europa League

Post by manijak1 »

Bazinga1234 wrote:
manijak1 wrote:Videoton - Valur 1 :0 , igrali Suljić, Tomić i Menalo.
Oni su mogli jedino igrati u dresu Olimpije :D
U Videotonu su Hadžić i Hodžić.
Dobro si :D Hadžić igro , Hodžić na klupi zaradio dnevnicu :D eto vidiš zašto ja nemam licencu :D
Post Reply