Znači, preskočili smo već drugo pretkolo... U trećem imaš skoro 60% šanse da dobiješ nekog slabijeg od sebe (Sutjeska, TNS, Valletta, Dundalk, Saburtalo i Nomme Kalju su realno slabije ekipe od Sarajeva)... Hajmo reći da je Helsinki tu negdje, a ove ostale (tri od 10 mogućih opcija) bi bilo ko i dobro izbjeć... Doduše, moguće je i poneko iznenađenje u drugom pretkolu CL, ali opet na to ne narušava šanse drastično... Dakle, šansa da se nađemo u play-offu je vrlo-vrlo realna...
Eh sad, u play-offu će biti osam parova... Tu će nas kao zajebaniji mogući protivnici najvjerovatnije dočekat klubovi tipa Qarabag, Maribor, Crvena Zvezda, Maccabi Tel Aviv, Ferencvaros, BATE Borisov ili Cluj, ali je sasvim moguće i da to budu recimo Ararat, Dudelange ili Linfield... Naravno, većina ovih potencijalnih protivnika bi imala status favorita protiv nas, ali obzirom na prepreke koje su stajale pred nama u svakoj od prethodnih sezona, poduhvat dolaska do grupa mi se sad čini mnogo izvodiviji... Dakle, TEORETSKI je moguće da nas od grupne faze dijele samo Valletta i Linfield... To ranije nije bilo moguće ni u kakvoj luđačkoj teoriji... A uvjerenja sam da se može igrat i sa BATE-om, Mariborom i sličnim...
Dakle, šanse Sarajeva za grupnu fazu procjenjujem na 15-20%... U prethodnim sezonama ta šansa nikad nije bila veća od 5%


