Republika Turska

Post Reply
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3351 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

vjerovatno je kiki vjernik, ma koliko se trudio da pokaže suprotno
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3352 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Intervju sa Lejlom Botan, clanicom YPS-Jin

http://kurdishquestion.com/index.php/ku ... s-jin.html
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3353 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Turci su do sada u bezbroj navrata raketirali i usli na kurdski teritorij u Siriji. YPG je tolerisao provokacije i agresiju od strane Turske. Bice da ih je izdalo strpljenje. Danas su porucili da ce odgovoriti na svaku agresiju od strane Turske.
YPG: "We will defend our lands and our people and in case of such a situation Turkey will be fully responsible."

YPG: From now on we will respond to Turkey|s army violations of border to Rojava.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3354 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

ypg nije mogao sa isilovim teroristima da izađe na kraj, a hoće sa turskom vojskom da se biju
baš su smiješni
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3355 Re: Republika Turska

Post by Norman »

:fazlija:

Turska: Srpski državljani borili se kao snajperisti na strani PKK, jedan ubijen

Turski dnevni list Sabah objavio je da su se dvojica državljana Srbije borila u redovima PKK koju zvanična Ankara smatra terorističkom organizacijom.

Isti list navodi da su obojica državljana Srbije bili snajperisti te da su djelovali u gradu Cizre u kojem pretežno žive Kurdi.

Inače, u gradu Cizre je već danima na snazi policijski sat uz žestoke okršaje turske vojske i pripadnika PKK.

Prema navodima lista Sabah, jedan srpski državljanin ubijen je u okršaju s vojskom, dok je drugi uhvaćen i predat policijskih organima. NJihov identitet nije objavljen.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160130104
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3356 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

japin_mutapi wrote:ypg nije mogao sa isilovim teroristima da izađe na kraj, a hoće sa turskom vojskom da se biju
baš su smiješni
Nece. Sukob sa Turskom im ne odgovara. Ignorisali su na desetine napada do sada. Turci postaju sve bezobrazniji, sve vise napadaju, prijete i porucuju stosta. Sada ce im uzvratiti.

Turci su nesposobni dobiti rat protiv djece iz YPS, koja veze sa ratovanjem nemaju. Ne mogu zauzeti male gradice.

Kako bi onda protiv YPG koji imaju 60 000 do zuba naoruzanih, istreniranih i zestoko motivisanih boraca?

Turci su jaci, neuporedivo jaci. To uopste nije upitno. Upitno je da li imaju motiv, da li su spremni izgubiti na hiljade boraca u ratu koji bi potrajao par godina?

I opet je pitanje kako bi zauzeli gradove poput Kamisliji koji ima preko 300 000 stanovnika. I da zauzmu sta ce onda?

Kako ce na agresiju reagovati SAA, Rusija i Iran?

Previse je tu rizika.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3357 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Norman wrote::fazlija:

Turska: Srpski državljani borili se kao snajperisti na strani PKK, jedan ubijen

Turski dnevni list Sabah objavio je da su se dvojica državljana Srbije borila u redovima PKK koju zvanična Ankara smatra terorističkom organizacijom.

Isti list navodi da su obojica državljana Srbije bili snajperisti te da su djelovali u gradu Cizre u kojem pretežno žive Kurdi.

Inače, u gradu Cizre je već danima na snazi policijski sat uz žestoke okršaje turske vojske i pripadnika PKK.

Prema navodima lista Sabah, jedan srpski državljanin ubijen je u okršaju s vojskom, dok je drugi uhvaćen i predat policijskih organima. NJihov identitet nije objavljen.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160130104
Balvani na putevima, fantomke, snajperi, gdje je i jedan kurdski grob tu je kurdska zemlja...
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3358 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

Sad je malo jasnije ko terorise i ubija snajperima gradjane Cizrea.
Kurdska djeca izrastose u cetnike :izet:
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3359 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Evo i vijesti sa stranice Sabaha.

Kiki, pošto ti ne koristiš Google Translate za prevod, nego praktikuješ tehniku prepoznavanja naših riječi u turskom govoru, ključne riječi su ti: Sırp, nişancı i Terörle. :D
Cizre'de Sırp uyruklu keskin nişancı yakalandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonlarda bir Sırp uyruklu keskin nişancı yakalandı. Önceki gün gerçekleştirilen operasyonda öldürülen bir keskin nişancının da Sırp uyruklu olduğu ortaya çıkmıştı.

GündemCumartesi 30.01.2016

Cizre'de 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 48'inci gününde devam ediyor. Operasyonların aralıksız sürdüğü ilçede, bugün bir Sırp uyruklu keskin nişancı yakalandı. Sırp keskin nişancı, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

İlçede, önceki gün gerçekleştirilen operasyonda öldürülen bir keskin nişancının da Sırp uyruklu olduğu ortaya çıkmıştı.

http://sabah.com.tr/gundem/2016/01/30/c ... 1454183176
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3360 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

insomnia78 wrote:
Norman wrote::fazlija:

Turska: Srpski državljani borili se kao snajperisti na strani PKK, jedan ubijen

Turski dnevni list Sabah objavio je da su se dvojica državljana Srbije borila u redovima PKK koju zvanična Ankara smatra terorističkom organizacijom.

Isti list navodi da su obojica državljana Srbije bili snajperisti te da su djelovali u gradu Cizre u kojem pretežno žive Kurdi.

Inače, u gradu Cizre je već danima na snazi policijski sat uz žestoke okršaje turske vojske i pripadnika PKK.

Prema navodima lista Sabah, jedan srpski državljanin ubijen je u okršaju s vojskom, dok je drugi uhvaćen i predat policijskih organima. NJihov identitet nije objavljen.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160130104
Balvani na putevima, fantomke, snajperi, gdje je i jedan kurdski grob tu je kurdska zemlja...
Jednog Obilića Turci mučki ubiše, drugi junak im šaka krvavijeh dopade, sad mu Turčin sve pod nokte čavle zabija, a on muči ni riječ ne progovara, snažno bije srce u junaka, hablica-dablica...
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3361 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

:lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3362 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

Nisu to Srbi, to su Alijini snajperisti sa Holidejina, to su Ševe...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3363 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Auh
Đe si đede sakrio kokardu kad je Čiča rasformir'o gardu
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3364 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Ekipa koja uzaludno pokusava izbaviti ranjenike iz bolnice Cizre. Fasisticka drzava ne dozvoljava prolazak ambulatnih kola koja su organizovana od strane HDP. Ranjenici umiru, sve ih je manje koji cekaju spas...

12 volontera!

Image

Koji bolesnici bog te! :-) :(
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3365 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Evo kako rasisti hapse djevojku u Adani... Izvedena je iz busa nakon sto je prijavljena da govori kurdski... Pravi terorista, vidi se odmah. Neka joj je bog na pomoci kada je rasisti utamnice.

https://twitter.com/2KurdishPhoto/statu ... 1465444354

Jedan od lidera HDP za grad Cizre nece jos dugo. Covjek je toga svjestan i otvoreno govori da je spreman na sve.

Nema koga nisu molili. Niko nista da ucini. Advokat kojeg su unajmile porodice zrtava sve pokusava...
HDP MP Faysal Sariyildiz letter to Red Cross & Red Crescent regarding injured trapped people in basement in Cizre
Usljed granatiranja bolnice srusili su se zidovi i sada ranjenici nemaju sansu napustiti objekat...
'We haven't any connection to the wounded in the basement since 6 hours' says HDP MP Sariyildiz
Sariyildiz: 'This atrocity isn't only against the wounded people in the basement but against all our people.'
User avatar
Kareem Abdul
Posts: 455
Joined: 08/01/2015 08:26

#3366 Re: Republika Turska

Post by Kareem Abdul »

Norman wrote::fazlija:

Turska: Srpski državljani borili se kao snajperisti na strani PKK, jedan ubijen

Turski dnevni list Sabah objavio je da su se dvojica državljana Srbije borila u redovima PKK koju zvanična Ankara smatra terorističkom organizacijom.

Isti list navodi da su obojica državljana Srbije bili snajperisti te da su djelovali u gradu Cizre u kojem pretežno žive Kurdi.

Inače, u gradu Cizre je već danima na snazi policijski sat uz žestoke okršaje turske vojske i pripadnika PKK.

Prema navodima lista Sabah, jedan srpski državljanin ubijen je u okršaju s vojskom, dok je drugi uhvaćen i predat policijskih organima. NJihov identitet nije objavljen.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160130104

Čista izmišljotina.

Tako su i Srbi 90-ih govorili da se na dubrovačkom ratištu na strani HV-a bore plaćenici iz Malezije i Singapura.

Neka napišu imena tih Srba. Kada se govorilo o Bošnjacima koji su pristupili Islamskoj Državi i dali prisegu kalifi Bagdadiju znalo se točno po imenu i prezimenu tko se borio i tko se još uvijek bori u oružanim snagama kalifata.

Neka taj list napiše imena tih srpskih boraca, lako se da provjeriti imaju li te vijesti ikakvo uporište. Ali neće, zato jer izmišljaju.
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3367 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kareem Abdul wrote:
Norman wrote::fazlija:

Turska: Srpski državljani borili se kao snajperisti na strani PKK, jedan ubijen

Turski dnevni list Sabah objavio je da su se dvojica državljana Srbije borila u redovima PKK koju zvanična Ankara smatra terorističkom organizacijom.

Isti list navodi da su obojica državljana Srbije bili snajperisti te da su djelovali u gradu Cizre u kojem pretežno žive Kurdi.

Inače, u gradu Cizre je već danima na snazi policijski sat uz žestoke okršaje turske vojske i pripadnika PKK.

Prema navodima lista Sabah, jedan srpski državljanin ubijen je u okršaju s vojskom, dok je drugi uhvaćen i predat policijskih organima. NJihov identitet nije objavljen.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160130104

Čista izmišljotina.

Tako su i Srbi 90-ih govorili da se na dubrovačkom ratištu na strani HV-a bore plaćenici iz Malezije i Singapura.

Neka napišu imena tih Srba. Kada se govorilo o Bošnjacima koji su pristupili Islamskoj Državi i dali prisegu kalifi Bagdadiju znalo se točno po imenu i prezimenu tko se borio i tko se još uvijek bori u oružanim snagama kalifata.

Neka taj list napiše imena tih srpskih boraca, lako se da provjeriti imaju li te vijesti ikakvo uporište. Ali neće, zato jer izmišljaju.
Jbg, i ti puno tražiš od ove teme. Nađi brate neki snimak na YouTube-u ili Tvitter-u, stavi prevod kakav hoćeš, i neka bude da su Bošnjaci prvi napali Srbe u Cizre-u. Ha ja.
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3368 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Ambasada Srbije se oglasila povodom slučaja "snajper".
Serbian Embassy in Turkey comments on allegation of PKK using Serbian snipers

The Serbian Embassy in Ankara commented on an allegation on Sunday about reports published in several Turkish media outlets, including Daily Sabah, that the PKK terror organization employs Serbian mercenary snipers in its terrorist attacks in Turkey's southeast.

The statement indicated that the Republic of Serbia strongly opposes any participation of its citizens in any armed conflicts in third countries. "The National Assembly of the Republic of Serbia has passed a law that sharply sanctions any such activity. Bearing in mind that the allegations cannot and should not be in any case or way related to the official policy or activities of the Republic of Serbia and its institutions. The embassy expects to be officially informed about the case by the Turkish side so the relevant Turkish and Serbian institutions can work together on its clarification in the aim of the fight against terrorism," the statement from the embassy said.

It was previously claimed through media reports that recent intelligence information suggests PKK's correspondents in Europe employed Serbian mercenary snipers and a PKK sniper killed in southeastern Cizre town was a Serbian national. Three of the eight snipers were claimed to have been killed by Turkish security forces so far.

http://www.dailysabah.com/diplomacy/201 ... an-snipers
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#3369 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

Norman wrote:
Kareem Abdul wrote:
Norman wrote::fazlija:

Turska: Srpski državljani borili se kao snajperisti na strani PKK, jedan ubijen

Turski dnevni list Sabah objavio je da su se dvojica državljana Srbije borila u redovima PKK koju zvanična Ankara smatra terorističkom organizacijom.

Isti list navodi da su obojica državljana Srbije bili snajperisti te da su djelovali u gradu Cizre u kojem pretežno žive Kurdi.

Inače, u gradu Cizre je već danima na snazi policijski sat uz žestoke okršaje turske vojske i pripadnika PKK.

Prema navodima lista Sabah, jedan srpski državljanin ubijen je u okršaju s vojskom, dok je drugi uhvaćen i predat policijskih organima. NJihov identitet nije objavljen.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/tursk ... /160130104

Čista izmišljotina.

Tako su i Srbi 90-ih govorili da se na dubrovačkom ratištu na strani HV-a bore plaćenici iz Malezije i Singapura.

Neka napišu imena tih Srba. Kada se govorilo o Bošnjacima koji su pristupili Islamskoj Državi i dali prisegu kalifi Bagdadiju znalo se točno po imenu i prezimenu tko se borio i tko se još uvijek bori u oružanim snagama kalifata.

Neka taj list napiše imena tih srpskih boraca, lako se da provjeriti imaju li te vijesti ikakvo uporište. Ali neće, zato jer izmišljaju.
Jbg, i ti puno tražiš od ove teme. Nađi brate neki snimak na YouTube-u ili Tvitter-u, stavi prevod kakav hoćeš, i neka bude da su Bošnjaci prvi napali Srbe u Cizre-u. Ha ja.
srbija do cizrea :thumbup:
ma ne bi srbi nikad, oni su poznati kao humanitarci i pacifisti
čuj da srbi koriste snajpere, ko je ikad čuo da srbi snajperima ubijaju civile, gađaju škole i bolnice
užasne laži i pokušaj da se oblati i ocrni divan i miroljubiv narod
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3370 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

To su te 'ajducke metode
Hinjski, iz potaje
Sve go terorista
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#3371 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

svaka država bi ih poželjela u svom okruženju oni izvoze mir i blagostanje
nikada nisu učestvovali u sukobima
genocid i terorizam su nepoznati pojmovi za taj narod

srbija do tokija
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3372 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Lijecnicka ekipa zaustavljena 20 kilometara od grada Cizre

Image

https://twitter.com/hndrpt/status/693685494895525888

Visestruko su nadmasili cioniste po zlu. Nakot fasisticki!

Fasisti su zaustavili i ove zene koje su pokusale doci do bolnice!

Image

Za sada je sedam ljudi umrlo...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3373 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Cizre Women: We will evacuate the wounded even if they kill us
ŞIRNEX - For nine days, wounded in Cizre residents have been trapped in a basement. Cizre women went to evacuate the wounded from the basement by carring white flags. Women said, "We will evacuate the wounded even if they kill us."

Nine days ago, 28 were left wounded as Turkish state forces continued brutal martial law attacks on the town of Cizre. The group took refuge in a basement, which came under state bombardment as tanks and police prevent ambulances from reaching the wounded and dead bodies in the basement. Ambulances have attempted for many time to reach the building. However they have been stopped by state forces. 14 volunteer healthcare workers departed from Mardin to enter the city but they were stopped by state forces in the İdil district of Mardin. They are trying to enter Cizre over Nusaybin now. Meanwhile, 11 women tried to go to building to evacuate the wounded in basement. However, state forces took them into custody. Just before, they began to walk, we talked to them.

Kasım Yana is one of the wounded in the basement. His mother Gule Yana said, "They open fire on the people and ambulances. We will go to evacuate our children even if they kill us."

Ayşe Güven, one of the women, said, " We haven't received any news from the wounded in the basement for hours. Our children are wounded now. We have to save our children. They open fire on the people, ambulances and representatives while they try to go to the basement to evacuate the wounded. They send them to evacuate the wounded then they open fire on them to deceive the public opinion. This State is a fascist state. The wounded never remain in the street in any country. My child is not between the wounded in the basement, but I cannot stand to hear cries for water."

The women are still in costudy.
Image

Monstruozno!

Zene su uhapsene...

http://jinhahaber.link/en/ALL-NEWS/content/view/43886
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3374 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Fasisti su upucali novinara u Cizreu!
Svaka cast ljudima koji imaju hraboristi snimati horor u gradu Cizre!

https://twitter.com/CountryOfKurds/stat ... 1315439616

Evo sta kaze poljski novinar koji je jedva izvukao zivu glavu iz Dijarbakira.

Tomasz Maciejczuk
I've crossed the Turkish border. I am out of this country. I am safe. Kurds are not. Feeling bad about our European blindness. We've to act
I have just read some stuff from Turkish media. They say there are no civilians in Sur, Diyarbakir. Guys, you're wrong. Go there & check.
Kurdish children were so happy to see European journalists in Sur, Diyarbakir. I wish we could help them somehow..
Image
#Turkey army attacked me and P.Ryczek twice in #Diyarbakir from automatic weapons without any warning. It was really close. We're in hideout

The moment we were attacked by Turks in #Diyarbakir, #Turkey - they were shooting at us without any warning.

I'm feeling very bad with the current situation. I'd like to leave #Turkey as soon as possible - it's not a safe place for journalists.
Zemlja mrznje, terora i straha!
PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#3375 Re: Republika Turska

Post by PeppermintSA »

neretvanac wrote:
Pricas sa osobom koja je zivila godinama u Turskoj, svako malo sam tamo, tako da znam VRLO DOBRO o cemu pricam.
Ja licno znam masu Kurda, ljudi rade kao doktori i farmaceuti u Istanbulu, nikad nisu imali nikakvih problema... Mani se prica zatiranje identiteta, ogromna vecina Turaka koju znam nemaju nista protiv Kurda.
A to sto su dijelovi Turske zaostali u kojima zive Kurdi ne znaci da ih drzava zatire. Vecina ljudi sa istoka jos uvijek zive jako konzervativno, npr.ne salju zensku djecu u skolu, udaju zensku djecu cim napune 15 godina itd.
Usput, jesi ikad bio u predgradjima Pariza ili Marseja gdje zive crnci i Arapi? Geto u pravom smislu te rijeci. Diyarbakir je za to visoko razvijena sredina.
I ja sam, druže, živio jako, jako dugo u Turskoj, i to u nekoliko gradova (Istanbul, Ankara, Adana, Izmir). To što ti pričaš je klasična demagogija. Kurdi mogu živjeti normalno jedino kada postanu Turci. Biti Kurd, pričati na kurdskom, njegovati kurdsku tradiciju i boriti se za kurdska prava znači odstranjenje.
Post Reply