hvala tijastuk1 wrote:Malčice znam Bijeljinu.omar little wrote:gdje u centru? znas li bijeljinu imalo? jel ono kod opstine? dajdza mi tamo blizujastuk1 wrote:
p.s. BN TV prikazala nove snimke iz vozila koje je kružilo potopljenim ulicama - ima negdje oko pola metra do metar vode u centru Bijeljine.
Na slikama koje su prikazali čini se da je dio kod opštine još bio OK, a kako se ide od opštine pa kroz onaj centralni betonirani dio, već ima vode i pored džamije i sve više kako se odmiče dalje od opštine. Izgleda da je taj dio Bijeljine baš nizak. Inače, nadaju se da neće dalje rasti jer se Drina povlači, ali je problem Janja koja je navodno probila neke nasipe, pa zato ide ka Bijeljini...
Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
-
omar little
- Posts: 17431
- Joined: 14/03/2008 21:14
#3351 Re: Poplave u cijeloj BiH
- dog_killer
- Posts: 326
- Joined: 05/02/2014 22:56
#3352 Re: Poplave u cijeloj BiH
zavidovici
Mepromex 10litara vode - 10KM !
Mepromex 10litara vode - 10KM !
-
Teufik
- Posts: 4890
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#3353 Re: Poplave u cijeloj BiH
jastuk1 wrote:
Malčice znam Bijeljinu.
Na slikama koje su prikazali čini se da je dio kod opštine još bio OK, a kako se ide od opštine pa kroz onaj centralni betonirani dio, već ima vode i pored džamije i sve više kako se odmiče dalje od opštine. Izgleda da je taj dio Bijeljine baš nizak. Inače, nadaju se da neće dalje rasti jer se Drina povlači, ali je problem Janja koja je navodno probila neke nasipe, pa zato ide ka Bijeljini...
Iz kanala Dašnica širi se poplava po gradu, pa je neprohodna Ulica 27. marta, kod Bobar pumpe.
Poplavljeno je naselje Tombak.
Nasip na Savi, između Batkovića i Ostojićeva, najkritičnija je tačka na području Bijeljine i zbog ubrzanog rasta vodostaja odmah mora biti utvrđen jedan metar u visinu, saopštio je Gradski štab za vanredne situacije.
Ona je istakla da je rijeka Drina poplavila područje Dijelova i Popova i došla je do etno-sela "Stanišići", a postepeno nastavlja da plavi područje prema Dvorovima. Nivo Save je trenutno pola metra veci nego 2010.
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#3354 Re: Poplave u cijeloj BiH
Sjo, šta šalju ovi iz Luksemburga
AFERIM!!
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3355 Re: Poplave u cijeloj BiH
Mercator BH će hitno uručiti pomoć u osnovnim namirnicama za ugrožena područja za koje je iskazana potreba iz Kantonalne uprave civilne zaštite ZD Kantona.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#3356 Re: Poplave u cijeloj BiH
gdje bi ovi jadni ljudi bili da se narod nije digo
sami smo sebi pomogli. ni jedan politicar. niko. obicni narod je sve sam uradio.
koliko sam cula Konzum je u Maglaju dijelio robu iz poplavljene radne. i to je za pohvalu
i jucer je restoran Dubrovnik dovlacio hranu momcima koji su punili vrece pijeskom,u Zenici

sami smo sebi pomogli. ni jedan politicar. niko. obicni narod je sve sam uradio.
koliko sam cula Konzum je u Maglaju dijelio robu iz poplavljene radne. i to je za pohvalu
i jucer je restoran Dubrovnik dovlacio hranu momcima koji su punili vrece pijeskom,u Zenici
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3357 Re: Poplave u cijeloj BiH
Not My Idea wrote:gdje bi ovi jadni ljudi bili da se narod nije digo
sami smo sebi pomogli. ni jedan politicar. niko. obicni narod je sve sam uradio.
koliko sam cula Konzum je u Maglaju dijelio robu iz poplavljene radne. i to je za pohvalu
i jucer je restoran Dubrovnik dovlacio hranu momcima koji su punili vrece pijeskom,u Zenici
![]()
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3358 Re: Poplave u cijeloj BiH
Olovo treba našu pomoć! Uz hranu i vodu, hitno su im potrebne deke, odjeća, gumene čizme i higijenski pribor.
-
Teufik
- Posts: 4890
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#3359 Re: Poplave u cijeloj BiH
Banja Luka:
fotografije iz potopljenog naselja Budžak 1. Put prema Zavodu "Miroslav Zotović" je neprohodan, a mještani su na ulicama. Više stotina kuća je potopljeno..



fotografije iz potopljenog naselja Budžak 1. Put prema Zavodu "Miroslav Zotović" je neprohodan, a mještani su na ulicama. Više stotina kuća je potopljeno..
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3360 Re: Poplave u cijeloj BiH
SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJdog_killer wrote:zavidovici
Mepromex 10litara vode - 10KM !
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3361 Re: Poplave u cijeloj BiH
SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJdog_killer wrote:zavidovici
Mepromex 10litara vode - 10KM !
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
- Isabell
- Posts: 379
- Joined: 04/07/2005 14:45
- Location: Sarajevo
#3362 Re: Poplave u cijeloj BiH
Samo informacija da su ljudi uspjeli uci u Maglaj iz pravca Zepca nogama bez camaca....
Znaci postalo je moguce fizicki uci naravno preko vode i to ali ne bitno: Moze se doci do veceg dijela grada nogama

Znaci postalo je moguce fizicki uci naravno preko vode i to ali ne bitno: Moze se doci do veceg dijela grada nogama
- dog_killer
- Posts: 326
- Joined: 05/02/2014 22:56
#3363 Re: Poplave u cijeloj BiH
ne izdaju racuneMOSALJOZE wrote:SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJdog_killer wrote:zavidovici
Mepromex 10litara vode - 10KM !
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3364 Re: Poplave u cijeloj BiH
U jutarnjim satima helikopterima Oružanih snaga BiH prevezene su spasilačke ekipe iz Mostara i Foče na područja općina Maglaj i Doboj gdje će pomagati u evakuaciji stanovništva. Helikopteri Oružanih snaga BiH jutros su evakuirali nekoliko pacijenata s područja općine Maglaj.
Rafteri iz Konjica učestvovali su u evakuaciji radnika iz fabrike Natron u Maglaju, i ta akcija je uspješno izvedena, saopćeno je iz Ministarstva sigurnosti BiH.
Ministarstvo sigurnosti Bosne i Hercegovine – Operativno-komunikacijski centar 112, tokom cijele protekle noći i od ranih jutarnjih sati koordinira akcije spašavanja i pomoći stanovništvu na poplavljenim područjima, javlja Agencija Anadolija.
Članovi Gorske službe spašavanja Hrvatske, s četiri čamca i 13 spasilaca angažirani su na području općine Vukosavlje i Bosanski Šamac. Također, u BiH su stigla dva helikoptera iz Hrvatske koji će učestvovati u evakuaciji stanovništva na najugroženijim područjima.
Rafteri iz Konjica učestvovali su u evakuaciji radnika iz fabrike Natron u Maglaju, i ta akcija je uspješno izvedena, saopćeno je iz Ministarstva sigurnosti BiH.
Ministarstvo sigurnosti Bosne i Hercegovine – Operativno-komunikacijski centar 112, tokom cijele protekle noći i od ranih jutarnjih sati koordinira akcije spašavanja i pomoći stanovništvu na poplavljenim područjima, javlja Agencija Anadolija.
Članovi Gorske službe spašavanja Hrvatske, s četiri čamca i 13 spasilaca angažirani su na području općine Vukosavlje i Bosanski Šamac. Također, u BiH su stigla dva helikoptera iz Hrvatske koji će učestvovati u evakuaciji stanovništva na najugroženijim područjima.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3365 Re: Poplave u cijeloj BiH
TK
IZ MINUTE U MINUTU:
*** U tuzlanskom naselju Badre situacija sve kritičnija. Dvije osobe povrijeđena pokretanjem ovog klizišta.
*** Ukupno 57 ljudi među kojima su stari, bolesni i iznemogli nalazi se u prihvatnom centru SKPC Mejdan.
*** Na vanrednoj sjednici Kolegija Općinskog načelnika i Općinskog štaba civilne zaštite Tuzla donesen zaključak da pripadnici MUP-a TK vrše pojačan policijski nadzor nad objektima iz kojih su evakuirani ljudi, kako bi se spriječila eventualna otuđenja njihove imovine.
*** Služba za budžet i finansije otvorila poseban račun za finansijsku pomoć ugroženim građanima.
*** Obzirom da je potreba za hranom i higijenskim potrepštinama velika,iz Crvenog križa Općine Tuzla mole građane da više ne donose odjeću koje već ima dovoljno, ali mogu nastaviti sa donošenjem higijenskih potrepština i hrane. Sva roba može se predati u prostorije Crvenog križa Općine Tuzla.
*** Odgađaju se planirane ekskurzije učenika osnovnih i srednjih škola TK, škole u prirodi, jednodnevni izleti, maturske večeri i drugi oblici okupljanja učenika.
*** Nekoliko stambenih objekata ugroženo u naselju Palavrići u Srednjoj Grabovici.
*** Zbog pokretanja klizišta, mještani naselja Pirići u Dragodolu odsječeni od grada.
*** U naselju Crvene Njive svi objekti pogođeni klizištima,a u naselju Vršani klizište uzrokovalo pokretanje šume. Ugroženi su stambeni objekti i evakuisano nekoliko porodica.
*** U Požarnici klizište odnijelo šest kuća.
*** Situacija na brani Modrac lagano se stabilizuje.
*** Preljev preko brane jezera Modrac niži je za 10 centimetara i iznosi 3,32 metra. Ispust vode sa brane u Spreču je 800 metara kubnih u sekundi. Narednih sati očekuje se lagani pad nivoa vode.
*** Na području općine Banovići zbog klizišta i poplava najugroženije MZ Seona, Repnik, Banovići Selo, Pribitkovići i Grivice.
*** Na području općine Sapna aktivirano klizište koje je uništilo 4 stambena objekta, direktno ugrozilo 16 a indirektno 35 objekata. Iseljeno je oko 30 kuća.
***Zbog poplavljenih područja i pokretanja klizišta, postoji mogućnost pomjeranja minskih polja, ali i uklanjanja znakova opasnosti od mina, upozoravaju iz Centra za uklanjanje mina
BiH.
*** Ambulante na području općine Tuzla radit će i za vikend, u određenom vremenskom periodu.
*** U Opštini Tuzla bez napajanja električnom energijom su naselja: Dobrnja, Razinoge, Marina glava, Čanići, Previle, Bukinje, Mandići, Piskavica, Desetine, Rasovac, Čifluk, Parači, Donje Hrasno i Gornje Hrasno.
*** Bez napajanja električnom energijom na području TK su pojedina naselja u Općinama: Tuzla, Lukavac, Gračanica, Živinice, Srebrenik, Teočak, Čelić, Sapna i Gradačac. Ekipe
Elektrodistribucije Tuzla rade na ubrzanom otklanjanju kvarova.
*** Iz JKP „Vodovod i kanalizacija“ Tuzla potvrdili su nam da je u toku punjenje rezervoara ali i obustava isporuke vode za cijeli grad. U svim dijelovima grada voda će biti puštena ujutro između 07:00 i 08:00 sati
*** Uspostavljen je saobraćaj na dionici magistralnog puta M-18 Tuzla-Orašje. Prema posljednjim informacijama uspostavljen je saobraćaj i na dionici M-19 Zvornik-Drinnjača, tako da se saobraćaj iz Tuzle prema Sarajevu sada može odvijati preko Zvornika, Milića, Vlasenice i Sokoca.
*** U prekidu su sve međugradske linije sa autobuske stanice u Tuzli.
*** Ukoliko građani u prodajnim objektima primjete enormno visoke cijene vode i hrane, savjetuje se da obavezno uzmu račun i sve prijave Kantonalnoj inspekciji na broj 282-951 ili 282-952.
*** Od danas sve gradske i prigradske linije saobraćaju po redu vožnje za subotu, saopćeno iz DD "GIPS" Tuzla.
*** Prema najavama meteo zavoda Federacije BiH prestanak padavina očekuje se tek u subotu.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3366 Re: Poplave u cijeloj BiH
Novinarka N1 iz Maglaja: "Prioritet više nije hrana, već odjeća, obuća (gumene čizme), šatori, deke i lijekovi".
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3367 Re: Poplave u cijeloj BiH
ljudi moji zna li iko šta je sa varešom,je li na dnevniku ftv iko vareš spominje????
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3368 Re: Poplave u cijeloj BiH
Onda nisi duzan platiti,i reci im tako idi uzmu šta god mozes ako nema računa nisi duzan platiti i onda ce ti morati datidog_killer wrote:ne izdaju racuneMOSALJOZE wrote:SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJdog_killer wrote:zavidovici
Mepromex 10litara vode - 10KM !
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3369 Re: Poplave u cijeloj BiH
Onda nisi duzan platiti,i reci im tako idi uzmu šta god mozes ako nema računa nisi duzan platiti i onda ce ti morati datidog_killer wrote:ne izdaju racuneMOSALJOZE wrote:SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJdog_killer wrote:zavidovici
Mepromex 10litara vode - 10KM !
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#3370 Re: Poplave u cijeloj BiH
http://www.mepromex.com/portal/index.ph ... Itemid=211dog_killer wrote:zavidovici
Mepromex 10litara vode - 10KM !
sjetit im se najmilijih
-
groove
- Posts: 4644
- Joined: 13/10/2007 08:18
#3371 Re: Poplave u cijeloj BiH
je li ovo blizu krizaljke?emirolini wrote:Na ulicama Zivinica
Last edited by groove on 16/05/2014 20:20, edited 1 time in total.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#3372 Re: Poplave u cijeloj BiH
u Zenici sad smjestaju ljude i u studentski dom


- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3373 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ako vam trgovci naplaćuju višu cijenu vode ili hrane u TK, javite se na sljedeće telefonske brojeve: 035/282-951 i 282-952, ili na fax br. 035/282-697.MOSALJOZE wrote:SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJdog_killer wrote:zavidovici
Mepromex 10litara vode - 10KM !
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3374 Re: Poplave u cijeloj BiH
Isabell wrote:Samo informacija da su ljudi uspjeli uci u Maglaj iz pravca Zepca nogama bez camaca....
Znaci postalo je moguce fizicki uci naravno preko vode i to ali ne bitno: Moze se doci do veceg dijela grada nogama
nek čujemo i lijepu vijest
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3375 Re: Poplave u cijeloj BiH
http://www.udrimuski.ba/clanak/6253/sta ... munikacijekakavdanakneiskustvu wrote:ljudi moji zna li iko šta je sa varešom,je li na dnevniku ftv iko vareš spominje????
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk

