Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
omar little
Posts: 17431
Joined: 14/03/2008 21:14

#3351 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

jastuk1 wrote:
omar little wrote:
jastuk1 wrote:
p.s. BN TV prikazala nove snimke iz vozila koje je kružilo potopljenim ulicama - ima negdje oko pola metra do metar vode u centru Bijeljine.
gdje u centru? znas li bijeljinu imalo? jel ono kod opstine? dajdza mi tamo blizu :(
Malčice znam Bijeljinu.

Na slikama koje su prikazali čini se da je dio kod opštine još bio OK, a kako se ide od opštine pa kroz onaj centralni betonirani dio, već ima vode i pored džamije i sve više kako se odmiče dalje od opštine. Izgleda da je taj dio Bijeljine baš nizak. Inače, nadaju se da neće dalje rasti jer se Drina povlači, ali je problem Janja koja je navodno probila neke nasipe, pa zato ide ka Bijeljini...
hvala ti :)
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#3352 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dog_killer »

zavidovici

Mepromex 10litara vode - 10KM !
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#3353 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Teufik »

jastuk1 wrote:
Malčice znam Bijeljinu.

Na slikama koje su prikazali čini se da je dio kod opštine još bio OK, a kako se ide od opštine pa kroz onaj centralni betonirani dio, već ima vode i pored džamije i sve više kako se odmiče dalje od opštine. Izgleda da je taj dio Bijeljine baš nizak. Inače, nadaju se da neće dalje rasti jer se Drina povlači, ali je problem Janja koja je navodno probila neke nasipe, pa zato ide ka Bijeljini...
Iz kanala Dašnica širi se poplava po gradu, pa je neprohodna Ulica 27. marta, kod Bobar pumpe.
Poplavljeno je naselje Tombak.
Nasip na Savi, između Batkovića i Ostojićeva, najkritičnija je tačka na području Bijeljine i zbog ubrzanog rasta vodostaja odmah mora biti utvrđen jedan metar u visinu, saopštio je Gradski štab za vanredne situacije.
Ona je istakla da je rijeka Drina poplavila područje Dijelova i Popova i došla je do etno-sela "Stanišići", a postepeno nastavlja da plavi područje prema Dvorovima. Nivo Save je trenutno pola metra veci nego 2010.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#3354 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by agnostic_front »

Sjo, šta šalju ovi iz Luksemburga :shock: AFERIM!!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3355 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Mercator BH će hitno uručiti pomoć u osnovnim namirnicama za ugrožena područja za koje je iskazana potreba iz Kantonalne uprave civilne zaštite ZD Kantona.
:thumbup:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3356 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

gdje bi ovi jadni ljudi bili da se narod nije digo
sami smo sebi pomogli. ni jedan politicar. niko. obicni narod je sve sam uradio.

koliko sam cula Konzum je u Maglaju dijelio robu iz poplavljene radne. i to je za pohvalu
i jucer je restoran Dubrovnik dovlacio hranu momcima koji su punili vrece pijeskom,u Zenici

:thumbup: :bih:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#3357 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Not My Idea wrote:gdje bi ovi jadni ljudi bili da se narod nije digo
sami smo sebi pomogli. ni jedan politicar. niko. obicni narod je sve sam uradio.

koliko sam cula Konzum je u Maglaju dijelio robu iz poplavljene radne. i to je za pohvalu
i jucer je restoran Dubrovnik dovlacio hranu momcima koji su punili vrece pijeskom,u Zenici

:thumbup: :bih:


:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3358 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Olovo treba našu pomoć! Uz hranu i vodu, hitno su im potrebne deke, odjeća, gumene čizme i higijenski pribor.
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#3359 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Teufik »

Banja Luka:
fotografije iz potopljenog naselja Budžak 1. Put prema Zavodu "Miroslav Zotović" je neprohodan, a mještani su na ulicama. Više stotina kuća je potopljeno..

Image

Image

Image
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3360 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

dog_killer wrote:zavidovici

Mepromex 10litara vode - 10KM !
SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJ
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3361 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

dog_killer wrote:zavidovici

Mepromex 10litara vode - 10KM !
SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJ
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#3362 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Isabell »

Samo informacija da su ljudi uspjeli uci u Maglaj iz pravca Zepca nogama bez camaca....
Znaci postalo je moguce fizicki uci naravno preko vode i to ali ne bitno: Moze se doci do veceg dijela grada nogama
:thumbup:
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#3363 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dog_killer »

MOSALJOZE wrote:
dog_killer wrote:zavidovici

Mepromex 10litara vode - 10KM !
SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJ
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
ne izdaju racune
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#3364 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

U jutarnjim satima helikopterima Oružanih snaga BiH prevezene su spasilačke ekipe iz Mostara i Foče na područja općina Maglaj i Doboj gdje će pomagati u evakuaciji stanovništva. Helikopteri Oružanih snaga BiH jutros su evakuirali nekoliko pacijenata s područja općine Maglaj.

Rafteri iz Konjica učestvovali su u evakuaciji radnika iz fabrike Natron u Maglaju, i ta akcija je uspješno izvedena, saopćeno je iz Ministarstva sigurnosti BiH.
Ministarstvo sigurnosti Bosne i Hercegovine – Operativno-komunikacijski centar 112, tokom cijele protekle noći i od ranih jutarnjih sati koordinira akcije spašavanja i pomoći stanovništvu na poplavljenim područjima, javlja Agencija Anadolija.

Članovi Gorske službe spašavanja Hrvatske, s četiri čamca i 13 spasilaca angažirani su na području općine Vukosavlje i Bosanski Šamac. Također, u BiH su stigla dva helikoptera iz Hrvatske koji će učestvovati u evakuaciji stanovništva na najugroženijim područjima.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3365 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

TK
IZ MINUTE U MINUTU:
*** U tuzlanskom naselju Badre situacija sve kritičnija. Dvije osobe povrijeđena pokretanjem ovog klizišta.
*** Ukupno 57 ljudi među kojima su stari, bolesni i iznemogli nalazi se u prihvatnom centru SKPC Mejdan.
*** Na vanrednoj sjednici Kolegija Općinskog načelnika i Općinskog štaba civilne zaštite Tuzla donesen zaključak da pripadnici MUP-a TK vrše pojačan policijski nadzor nad objektima iz kojih su evakuirani ljudi, kako bi se spriječila eventualna otuđenja njihove imovine.
*** Služba za budžet i finansije otvorila poseban račun za finansijsku pomoć ugroženim građanima.
*** Obzirom da je potreba za hranom i higijenskim potrepštinama velika,iz Crvenog križa Općine Tuzla mole građane da više ne donose odjeću koje već ima dovoljno, ali mogu nastaviti sa donošenjem higijenskih potrepština i hrane. Sva roba može se predati u prostorije Crvenog križa Općine Tuzla.
*** Odgađaju se planirane ekskurzije učenika osnovnih i srednjih škola TK, škole u prirodi, jednodnevni izleti, maturske večeri i drugi oblici okupljanja učenika.
*** Nekoliko stambenih objekata ugroženo u naselju Palavrići u Srednjoj Grabovici.
*** Zbog pokretanja klizišta, mještani naselja Pirići u Dragodolu odsječeni od grada.
*** U naselju Crvene Njive svi objekti pogođeni klizištima,a u naselju Vršani klizište uzrokovalo pokretanje šume. Ugroženi su stambeni objekti i evakuisano nekoliko porodica.
*** U Požarnici klizište odnijelo šest kuća.
*** Situacija na brani Modrac lagano se stabilizuje.
*** Preljev preko brane jezera Modrac niži je za 10 centimetara i iznosi 3,32 metra. Ispust vode sa brane u Spreču je 800 metara kubnih u sekundi. Narednih sati očekuje se lagani pad nivoa vode.
*** Na području općine Banovići zbog klizišta i poplava najugroženije MZ Seona, Repnik, Banovići Selo, Pribitkovići i Grivice.
*** Na području općine Sapna aktivirano klizište koje je uništilo 4 stambena objekta, direktno ugrozilo 16 a indirektno 35 objekata. Iseljeno je oko 30 kuća.
***Zbog poplavljenih područja i pokretanja klizišta, postoji mogućnost pomjeranja minskih polja, ali i uklanjanja znakova opasnosti od mina, upozoravaju iz Centra za uklanjanje mina
BiH.
*** Ambulante na području općine Tuzla radit će i za vikend, u određenom vremenskom periodu.
*** U Opštini Tuzla bez napajanja električnom energijom su naselja: Dobrnja, Razinoge, Marina glava, Čanići, Previle, Bukinje, Mandići, Piskavica, Desetine, Rasovac, Čifluk, Parači, Donje Hrasno i Gornje Hrasno.
*** Bez napajanja električnom energijom na području TK su pojedina naselja u Općinama: Tuzla, Lukavac, Gračanica, Živinice, Srebrenik, Teočak, Čelić, Sapna i Gradačac. Ekipe
Elektrodistribucije Tuzla rade na ubrzanom otklanjanju kvarova.
*** Iz JKP „Vodovod i kanalizacija“ Tuzla potvrdili su nam da je u toku punjenje rezervoara ali i obustava isporuke vode za cijeli grad. U svim dijelovima grada voda će biti puštena ujutro između 07:00 i 08:00 sati
*** Uspostavljen je saobraćaj na dionici magistralnog puta M-18 Tuzla-Orašje. Prema posljednjim informacijama uspostavljen je saobraćaj i na dionici M-19 Zvornik-Drinnjača, tako da se saobraćaj iz Tuzle prema Sarajevu sada može odvijati preko Zvornika, Milića, Vlasenice i Sokoca.
*** U prekidu su sve međugradske linije sa autobuske stanice u Tuzli.
*** Ukoliko građani u prodajnim objektima primjete enormno visoke cijene vode i hrane, savjetuje se da obavezno uzmu račun i sve prijave Kantonalnoj inspekciji na broj 282-951 ili 282-952.
*** Od danas sve gradske i prigradske linije saobraćaju po redu vožnje za subotu, saopćeno iz DD "GIPS" Tuzla.
*** Prema najavama meteo zavoda Federacije BiH prestanak padavina očekuje se tek u subotu.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3366 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Novinarka N1 iz Maglaja: "Prioritet više nije hrana, već odjeća, obuća (gumene čizme), šatori, deke i lijekovi".
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#3367 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

ljudi moji zna li iko šta je sa varešom,je li na dnevniku ftv iko vareš spominje????
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3368 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

dog_killer wrote:
MOSALJOZE wrote:
dog_killer wrote:zavidovici

Mepromex 10litara vode - 10KM !
SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJ
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
ne izdaju racune
Onda nisi duzan platiti,i reci im tako idi uzmu šta god mozes ako nema računa nisi duzan platiti i onda ce ti morati dati
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3369 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

dog_killer wrote:
MOSALJOZE wrote:
dog_killer wrote:zavidovici

Mepromex 10litara vode - 10KM !
SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJ
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
ne izdaju racune
Onda nisi duzan platiti,i reci im tako idi uzmu šta god mozes ako nema računa nisi duzan platiti i onda ce ti morati dati
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3370 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Casual's »

dog_killer wrote:zavidovici

Mepromex 10litara vode - 10KM !
http://www.mepromex.com/portal/index.ph ... Itemid=211
sjetit im se najmilijih
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#3371 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by groove »

emirolini wrote:Na ulicama Zivinica

Image
je li ovo blizu krizaljke?
Last edited by groove on 16/05/2014 20:20, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3372 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

u Zenici sad smjestaju ljude i u studentski dom


Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3373 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

MOSALJOZE wrote:
dog_killer wrote:zavidovici

Mepromex 10litara vode - 10KM !
SAČUVAJ RAČUN MOLIM TE PRIJAVI POSLIJE SAČUVAJ
Mi idemo sad do Vogošće pa ću vam se javiti kad se vratim
Ako vam trgovci naplaćuju višu cijenu vode ili hrane u TK, javite se na sljedeće telefonske brojeve: 035/282-951 i 282-952, ili na fax br. 035/282-697.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#3374 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Isabell wrote:Samo informacija da su ljudi uspjeli uci u Maglaj iz pravca Zepca nogama bez camaca....
Znaci postalo je moguce fizicki uci naravno preko vode i to ali ne bitno: Moze se doci do veceg dijela grada nogama
:thumbup:

nek čujemo i lijepu vijest
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3375 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by insomnia78 »

kakavdanakneiskustvu wrote:ljudi moji zna li iko šta je sa varešom,je li na dnevniku ftv iko vareš spominje????
http://www.udrimuski.ba/clanak/6253/sta ... munikacije


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Post Reply