Ukrajina

Post Reply
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3351 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

dječak sa šibicama wrote:Saudijska vojska je ubijala civile protestante u Bahreinu, nije bilo ni glasa kritike, kamoli nekakvih vanrendih zasjedanja VS.

Naravno, Saudija je "prijatelj".

Stvarno, koliko moras bizti slijep kod ociju, pa nakon Iraka, Libije, Sirije i sada Ukrajine, ne vidjeti sta se desava.

Cuj, Rusi su izvrsili agresiju :D pa sta je napad na Libiju, nego agresija. Ali to je opravdano, jer "narod je to trazo". Pa eto, i narod Krima trazi pomoc Rusije, u cemu je onda problem?

Ok je kada neonacisti ruse vlast u Kijevu, jos ih nazivaju "miroljubivi demonstranti", ali kada dodje odgovor od druge polovice Ukrajine, e onda je zapad zabrinut.

Ok je kada bradata banda kolje ljude po Siriji, ali kada legitimna vlast Sirije uzvrati udarac, e onda je zapad zabrinut.

Smradovi.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3352 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Normalno da je isto kao i u BIH prije 20 godina.

Evo rusko-srpskog obrasca kojeg pojedinci ovdje svjesno ili nesvjesno podržavaju:

Legalnu i legitimnu odluku države koja vam ne odgovara diskreditujete na sve načine. Prvo, tvrdite da je odluka ilegalna, da je referendum nevažeći, da u njemu nisu učestovali svi, i slično. Drugo, tvrdite da su oni koji su protiv vas zapravo nacisti, teroristi, čudovišta... Onda, kad vidite da ne uspijevate, organizujete barikade, prebijate i ubijate neistomišljenike, a zatim zatražite intervenciju susjedne države da "zaštiti vaša prava". U međuvremenu, osnivati para-državne institucije - šumske parlamente, ministre i premijere. Kad susjedna država dođe, tražite da se ide dalje, da se zauzme još šta...


Da li ste 92. pljeskali borbi protiv globalista, imperijalista, Yitland Posta i pape ?!
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#3353 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

baxul wrote:pravoslavni sveštenik i ruska vojska. šta može krenut po zlu?

Image


Samo im jos mosti cara Lazara fale :lol:
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3354 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

salik79 wrote: Jok, eto, ne ruse. Samo sto u slucaju Bahreina i Saudije je rijec o prijateljskim zemljama, gdje je stacionirana US - flota, tako da tu prestaju sve konvencije o ljudskim pravima.
pa rekao sam da im je licemjerna bliskoistočna politika
sada govorimo o tebi, zašto podržavaš u Bahreinu demonstrante i opoziciju a nisi u Libiji i Siriji?
iz istih licemjernih razloga kao ameri, zato kao šta rekoh ne sudi nekog a isti si kao on :-)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3355 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

It_is_a_Leclerc wrote:Normalno da je isto kao i u BIH prije 20 godina.

Evo rusko-srpskog obrasca kojeg pojedinci ovdje svjesno ili nesvjesno podržavaju:

Legalnu i legitimnu odluku države koja vam ne odgovara diskreditujete na sve načine. Prvo, tvrdite da je odluka ilegalna, da je referendum nevažeći, da u njemu nisu učestovali svi, i slično. Drugo, tvrdite da su oni koji su protiv vas zapravo nacisti, teroristi, čudovišta... Onda, kad vidite da ne uspijevate, organizujete barikade, prebijate i ubijate neistomišljenike, a zatim zatražite intervenciju susjedne države da "zaštiti vaša prava". U međuvremenu, osnivati para-državne institucije - šumske parlamente, ministre i premijere. Kad susjedna država dođe, tražite da se ide dalje, da se zauzme još šta...


Da li ste 92. pljeskali borbi protiv globalista, imperijalista, Yitland Posta i pape ?!
Ovo je prepisano stanje iz BiH, a onda ce vjerovatno dio BiH-a pokusati prepisati njihovo prepisivanje. Samo nece da moze.Da se ne nadaju previse.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#3356 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

Slike sa Majdana ste zaboravili :?

Image
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#3357 Re: Ukrajina

Post by Teletubbies »

Majke mi opasno sam popizdio,primaju li Ukrajinci dobrovoljce iz ostatka svijeta? Tačno mi dođe da uzmem pušku i pravac Ukrajina...odma mi neki flešovi od prije 20 godina počeše letiti pred očima kad vidjeh ovu sliku sa svećeniikom...FUJ !
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3358 Re: Ukrajina

Post by madner »

Ovi Ukrainicu su pizde. Halo, tudja vojna sila na tvom teritoriju. Dizi avijaciju, dizi vojsku i klofaj se. Mozda ti neko i pomogne, ali ti moras prvi krenut i pokazat da ti je stalo do tvoje nacije.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3359 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Teletubbies wrote:Majke mi opasno sam popizdio,primaju li Ukrajinci dobrovoljce iz ostatka svijeta? Tačno mi dođe da uzmem pušku i pravac Ukrajina...odma mi neki flešovi od prije 20 godina počeše letiti pred očima kad vidjeh ovu sliku sa svećeniikom...FUJ !
Ne tako !

To su fini i dobri anti-globalisti koji samo štite svoje interese. Oni vole BiH, vole cijeli svijet zapravo. Vole čak i poslanika s.a.v.s. Ne piju colu, gledaju Zeitgeist... Baš fini momci :D
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3360 Re: Ukrajina

Post by Bodkin »

madner wrote:Ovi Ukrainicu su pizde. Halo, tudja vojna sila na tvom teritoriju. Dizi avijaciju, dizi vojsku i klofaj se. Mozda ti neko i pomogne, ali ti moras prvi krenut i pokazat da ti je stalo do tvoje nacije.
aha evo sad ce
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3361 Re: Ukrajina

Post by salik79 »

tnnt wrote:
salik79 wrote: Jok, eto, ne ruse. Samo sto u slucaju Bahreina i Saudije je rijec o prijateljskim zemljama, gdje je stacionirana US - flota, tako da tu prestaju sve konvencije o ljudskim pravima.
pa rekao sam da im je licemjerna bliskoistočna politika
sada govorimo o tebi, zašto podržavaš u Bahreinu demonstrante i opoziciju a nisi u Libiji i Siriji?
iz istih licemjernih razloga kao ameri, zato kao šta rekoh ne sudi nekog a isti si kao on :-)
A koga ti podrzavas? Uostalom, nemam ja koga podrzavati, samo ukazujem na licemjernost "demokratskih" zemalja i njihovih medija.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3362 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

channel10 wrote:
baxul wrote:pravoslavni sveštenik i ruska vojska. šta može krenut po zlu?

Image
Nakon ovog posta tema moze ici pod katanac.

može li nakon ovog?

Image


Image

Image
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3363 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

madner wrote:Ovi Ukrainicu su pizde. Halo, tudja vojna sila na tvom teritoriju. Dizi avijaciju, dizi vojsku i klofaj se. Mozda ti neko i pomogne, ali ti moras prvi krenut i pokazat da ti je stalo do tvoje nacije.
Upravo i jos imaju sve. Samo dizi i ravnaj sve. U to ce doci NATO i mozda nesto bude od njih. Ovako im je mrka kapa.
User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#3364 Re: Ukrajina

Post by korisnik.1 »

Ima li negdje da je neko počeo odbrojavati dane/sate do početka sukoba ?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3365 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Svećenici uz narod = prirodno.
Svećenici na tenkovima = bolesno.

Eto tako..
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#3366 Re: Ukrajina

Post by Warashii »

I jbo mater sad ce izbit WW III i nece se odrzati SP u Brazilu a taman smo se kvalifikovali cccccc . :-)
hellue
Posts: 805
Joined: 10/02/2014 21:52

#3367 Re: Ukrajina

Post by hellue »

madner wrote:Ovi Ukrainicu su pizde. Halo, tudja vojna sila na tvom teritoriju. Dizi avijaciju, dizi vojsku i klofaj se. Mozda ti neko i pomogne, ali ti moras prvi krenut i pokazat da ti je stalo do tvoje nacije.
http://www.alo.rs/vesti/svet/apokalipsa ... ideo/47939

Pogledaj snimak
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#3368 Re: Ukrajina

Post by Teletubbies »

Ned'o Allah da neki ruski vojnik rokne nekog ukrajinca...eto ti onda usa,kine,natoa,turkmenistana,bajkonurskih bombi i pički materina...
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3369 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

salik79 wrote:
A koga ti podrzavas? Uostalom, nemam ja koga podrzavati, samo ukazujem na licemjernost "demokratskih" zemalja i njihovih medija.
ne podržavam nikoga bilo amere ili ruse
i jedni su gadovi a i drugi, gledam od zemlje do zemlje i slučaja do slučaja, kada vidim nepravdu onda odaberem stranu
bilo protiv amera ili u slučaju Ukrajine Rusa
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3370 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

radostan dan wrote:
channel10 wrote:
baxul wrote:pravoslavni sveštenik i ruska vojska. šta može krenut po zlu?

Image
Nakon ovog posta tema moze ici pod katanac.

može li nakon ovog?

Image


Image

Image
To te nesto pogodilo? Prepoznao se u svemu tome? Ha? Nista se ne sekiraj i samo vici yes.. :skoljka:
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3371 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

tnnt wrote:
dječak sa šibicama wrote:Saudijska vojska je ubijala civile protestante u Bahreinu, nije bilo ni glasa kritike, kamoli nekakvih vanrendih zasjedanja VS.

Naravno, Saudija je "prijatelj".

Stvarno, koliko moras bizti slijep kod ociju, pa nakon Iraka, Libije, Sirije i sada Ukrajine, ne vidjeti sta se desava.

Cuj, Rusi su izvrsili agresiju :D pa sta je napad na Libiju, nego agresija. Ali to je opravdano, jer "narod je to trazo". Pa eto, i narod Krima trazi pomoc Rusije, u cemu je onda problem?

Ok je kada neonacisti ruse vlast u Kijevu, jos ih nazivaju "miroljubivi demonstranti", ali kada dodje odgovor od druge polovice Ukrajine, e onda je zapad zabrinut.

Ok je kada bradata banda kolje ljude po Siriji, ali kada legitimna vlast Sirije uzvrati udarac, e onda je zapad zabrinut.

Smradovi.
i opet ponavljam kakve to sve ima veze sa Ukrajinom?
slažem se sa djelom o licemjernosti i neopravdanosti tih napada, šta ćemo sada opravdavati jednu nepravdu drugome?
i Miloševič je tvrdio da su u Zagrebu fašisti a u Sarajevu islamski fundametalisti, pusti te ratnohuškačke retorike
a i svekoliko Srpstvo je bilo ugroženo a jedini cilj je bio svi Srbi u jednu državu i vidimo kako je sve to završilo
tnnt, dogadjaji u Ukrajini su dio istoga plana kao i Irak, Libija i Sirija.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3372 Re: Ukrajina

Post by Sezam »

tnnt wrote:
salik79 wrote:
A gdje nam je tema "Bahrein"?! Zasto se saudijska intervencija u Bahreinu nije potencirala ni u medijima, ni u VS, ni u UN? Da li je iko od vrlih "demokrata", njihovih medija, ikada "pustio suzu" za bahreinskim narodom, njihovim pravima, suverenitetom...?!
ti isto švrljaš naveliko, da su intervenirali i podržali proteste
sada bi cvilio kako kao u Siriji i Libiji ruše legalnu vlast u svrhu svoje dominacije i slično
pokazuješ istu licemjernost kao američka bliskoistočna politika, zato bolje zašuti
ovdje je tema Ukrajina a ne globalna nepravda i slično
To sto rade ovdje neokomunisti i salonska pravoslavna braca na ovom forumu se na svim ozbiljnijim svjetskim forumima naziva jednostavno "whataboutery"

http://dictionary.reference.com/browse/whataboutery


Kad im nestane argumenata (kao recimo sada dok prisustvujemo klasicnoj okupaciji Ukrajine od strane Rusije) onda se krene sa "argumentima" tipa: a sta ovi, a kako oni...whatabotery. Sad ce se potrositi stranica i stranica pokusavajuci ignorisati fakt da je "predsjednik slobodnog svijeta" okupirao teritoriju nezavisne zemlje.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3373 Re: Ukrajina

Post by hAZNADAR »

Iako sam na strani Ukrainaca i protiv ruske agresije - sila boga ne moli i Ukrajina je nazalost izgubljena(barem u ovim granicama).

Neki mogu a neki ne mogu. Tu se dokazuje ona prastara politicka definicija a to je da jaci odredjuje sta je ispravno a sta ne.

Amerika moze okupirati Libiju, Irak, Kina moze okupirati Tibet, Izrael moze okupirati Palestinu, Engleska moze okupirati sjevernu Irsku. Manji igraci to nemogu. Pokazuje se takodjer da je etnicka dominacija na odredjenom podrucju najbolji nacin za ostvarivanje nacionalnih interesa. Rusi su ipak vecina na Krimu ma kako do to ga dosli, Srbi u RS ma kako do toga dosli a Albanci na Kosovu ma kako do toga dosli,..
Ma koliko kritikovali Rusiju i opravdano je dozivljavali kao neprijatelja i nas samih - oni mogu hladno podsjetiti demokratski zapad na sopstvene primjere.

Prvenstveno Englesku i kako su intervenisali u Sj Irskoj - skoro identican slucaj.


Iako sam slavio prestanak hladnog rata i pad berlinskog zida - moram priznati da bi danas slavio povratak hladnog rata. Barem bi prestao ovoliki pritisak na muslimane i kontrola oruzja bila bolja.
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3374 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

tnnt wrote:
salik79 wrote:
A gdje nam je tema "Bahrein"?! Zasto se saudijska intervencija u Bahreinu nije potencirala ni u medijima, ni u VS, ni u UN? Da li je iko od vrlih "demokrata", njihovih medija, ikada "pustio suzu" za bahreinskim narodom, njihovim pravima, suverenitetom...?!
ti isto švrljaš naveliko, da su intervenirali i podržali proteste
sada bi cvilio kako kao u Siriji i Libiji ruše legalnu vlast u svrhu svoje dominacije i slično
pokazuješ istu licemjernost kao američka bliskoistočna politika, zato bolje zašuti
ovdje je tema Ukrajina a ne globalna nepravda i slično
Narod Libije i Sirije je bio uz vlade svojih drzava. Sranje u tim zemljama napravili su uvezene vehabije i teroristi koje je podrzao zapad. Rezim u Bahrajnu ima minimalnu potporu bahrajnskog naroda,u stvari samo od onih koji su u drzavnim sluzbama i vezani su za rezim.
Post Reply