Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33476 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Jack :thumbup:

Izvrnuti kolac sa kajsijama( orasima, bademima, grozdjicama..)

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#33477 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

Loo wrote:Jack :thumbup:

Izvrnuti kolac sa kajsijama( orasima, bademima, grozdjicama..)

Image
Dobar i izvrnut :thumbup:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33478 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Prva dva dana sa sosom od vanilije a iza toga s mljekom
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33479 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

e cuj prezivi dva dana :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33480 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo wrote:Jack :thumbup:

Izvrnuti kolac sa kajsijama( orasima, bademima, grozdjicama..)

Image
Ah...kolac super.. :thumbup: NE mogu breskve ...u ovom omiljenom ...
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33481 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

stakasa wrote:Prva dva dana sa sosom od vanilije a iza toga s mljekom
Mislis na ovaj kolac?
Ma na.sanse 2/dana. Jutros osvanula cetvrtina :mrgreen:
(Sinoc napravila)a slazem se za vaniliju. Sinoc ga jedem.toplog i kontam " da mi je kugla sladoleda od vanilije" :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33482 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Loo wrote:
stakasa wrote:Prva dva dana sa sosom od vanilije a iza toga s mljekom
Mislis na ovaj kolac?
Ma na.sanse 2/dana. Jutros osvanula cetvrtina :mrgreen:
(Sinoc napravila)a slazem se za vaniliju. Sinoc ga jedem.toplog i kontam " da mi je kugla sladoleda od vanilije" :mrgreen:
Ravnala se tepsija u toku noci? Ukoso iso pa da ispravim :D
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33483 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

:lol:
Sve znas :mrgreen:
Zato ide dopuna :mrgreen:
Image

Cekam.mooncu da pita sta je ovo :lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33484 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Loo wrote::lol:
Sve znas :mrgreen:
Zato ide dopuna :mrgreen:
Image

Cekam.mooncu da pita sta je ovo :lol:
:mrgreen:
Kuva li se ovo :D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33485 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

Loo sta sve pospes po sljivama?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33486 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo wrote:
stakasa wrote:Prva dva dana sa sosom od vanilije a iza toga s mljekom
Mislis na ovaj kolac?
Ma na.sanse 2/dana. Jutros osvanula cetvrtina :mrgreen:
(Sinoc napravila)a slazem se za vaniliju. Sinoc ga jedem.toplog i kontam " da mi je kugla sladoleda od vanilije" :mrgreen:
Kad Sam ovakve slicne pravila...ja Sam to sredjivala, stojeci I kao samo da probam..oh. Bilo je bolno....morala Sam prestat praviti.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33487 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:
Loo wrote:
stakasa wrote:Prva dva dana sa sosom od vanilije a iza toga s mljekom
Mislis na ovaj kolac?
Ma na.sanse 2/dana. Jutros osvanula cetvrtina :mrgreen:
(Sinoc napravila)a slazem se za vaniliju. Sinoc ga jedem.toplog i kontam " da mi je kugla sladoleda od vanilije" :mrgreen:
Kad Sam ovakve slicne pravila...ja Sam to sredjivala, stojeci I kao samo da probam..oh. Bilo je bolno....morala Sam prestat praviti.
Evo da probam pa malo mljeka stani jos cu malo s kraja... Puce kolac i litar punomasnog
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33488 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Pravi li iko supu/corbu sa rizom i mlijekom?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33489 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo wrote::lol:
Sve znas :mrgreen:
Zato ide dopuna :mrgreen:
Image

Cekam.mooncu da pita sta je ovo :lol:
Aha..zar ih vec I'ma...za knedle..jao.. :zoka:


Ovaj prizor je nepoznat..osim bestilj ili Tako sta :-D
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33490 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

dobar osjecaj wrote:Loo sta sve pospes po sljivama?
U prvoj fazi..secer
U drugoj..prezlu i saku ostrog brasna
U trecoj..narezem kriske putera da se ufati krckava korica
Cetvrta..zalijem vrhnjem ili kajmakom
Peta..pospem vanilin.s. i cimet
Sesta .. :klopa:
Sljivopita :srce:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33491 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

stakasa wrote:
moonca wrote:
Loo wrote: Mislis na ovaj kolac?
Ma na.sanse 2/dana. Jutros osvanula cetvrtina :mrgreen:
(Sinoc napravila)a slazem se za vaniliju. Sinoc ga jedem.toplog i kontam " da mi je kugla sladoleda od vanilije" :mrgreen:
Kad Sam ovakve slicne pravila...ja Sam to sredjivala, stojeci I kao samo da probam..oh. Bilo je bolno....morala Sam prestat praviti.
Evo da probam pa malo mljeka stani jos cu malo s kraja... Puce kolac i litar punomasnog
Nemam vremena za mlijeko..samo takav, topao :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33492 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

stakasa wrote: Evo da probam pa malo mljeka stani jos cu malo s kraja... Puce kolac i litar punomasnog
:lol: o tome ti pricam :mrgreen:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33493 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

moonca wrote:
stakasa wrote: Evo da probam pa malo mljeka stani jos cu malo s kraja... Puce kolac i litar punomasnog
Nemam vremena za mlijeko..samo takav, topao :lol:
:lol:
I ja ga s nogu. Toplog smazem
Ali..aliii ..topao kolac zalijevati hladnim mlijekom..
Neprocjenjiv merak :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33494 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:thumbup: da..aj NE pijem mlijeko,. Ali rizino , uh dobra kombinacija
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33495 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo..otvaraj slasticarnu..
:-D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33496 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Loo wrote:
moonca wrote:
stakasa wrote: Evo da probam pa malo mljeka stani jos cu malo s kraja... Puce kolac i litar punomasnog
Nemam vremena za mlijeko..samo takav, topao :lol:
:lol:
I ja ga s nogu. Toplog smazem
Ali..aliii ..topao kolac zalijevati hladnim mlijekom..
Neprocjenjiv merak :mrgreen:
Tzv balansiranje
Apropos s noga, sto juce rece jedan za oblande (fali ih ko najbolje kolace), kaze:
- Vazda ih mozes stavit saku u dep od jakne kad podes vani :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33497 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo..
Pravila Sam ovdje kokos kolacice..Ali nisu hrskavi kao nasi.
I kokos mi je bio zilav..gdje grijesim u pripremi?
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33498 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

moonca wrote:Loo..
Pravila Sam ovdje kokos kolacice..Ali nisu hrskavi kao nasi.
I kokos mi je bio zilav..gdje grijesim u pripremi?
Gmo kokos?/ :?
:mrgreen:

Veze nemam.o.kojim.kolacicima pises
Daj recept
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33499 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

stakasa wrote: Tzv balansiranje
Apropos s noga, sto juce rece jedan za oblande (fali ih ko najbolje kolace), kaze:
- Vazda ih mozes stavit saku u dep od jakne kad podes vani :D
:lol:
Ih oblande su posebna prica. I nista slagao nije

Moji razradili taktiku"izrezi red da nas ne skonta"
Odmaknu, ako ima pola reda..okrajak..prebroje one 3 kockice na gornjem listu vafla. i izrezu tanku stanglicu.
Onda vrate onaj komad gdje bio :lol:
Eto ko necu skontat. A valjda ih prenese pa ponove to par puta

I da se razumije, ja jedino pika oblande one obicne, sto se mlijeko ukuhava sa secerom dok se boje ne rastope
Last edited by Loo on 16/08/2019 13:21, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33500 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo wrote:
moonca wrote:Loo..
Pravila Sam ovdje kokos kolacice..Ali nisu hrskavi kao nasi.
I kokos mi je bio zilav..gdje grijesim u pripremi?
Gmo kokos?/ :?
:mrgreen:

Veze nemam.o.kojim.kolacicima pises
Daj recept
Kao vanilice...puter, brasno Jaje I ribani kokos_ suvi..
Post Reply