Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33451 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..ova..boranija mi je ostala u sjecanju..
..Sarajevo
Kuvana& malo ulja & so
Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#33452 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sumirprimus »

kolko je to nezdravo :-)
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33453 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

dobar osjecaj wrote:Raštika mi djeluje kao da baš ne voli sunce i toplotu i djeluje kao biljka koja bi uživala rasti negdje sjevernije.
naprotiv, rastika uziva na suncu

debeli list joj je otporan na susu
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33454 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

wewa wrote:
dobar osjecaj wrote:Raštika mi djeluje kao da baš ne voli sunce i toplotu i djeluje kao biljka koja bi uživala rasti negdje sjevernije.
naprotiv, rastika uziva na suncu

debeli list joj je otporan na susu
Ne znam. Kod mojih u bašti na vrelini ne izgleda nikad tako dobro kao kad su svjezija i kisnija ljeta. Kad je sve drugo lose u basti zbog manjka sunca, rastika buja, fina je i svjeza. A kad je vrelo i suncano ljeto, kad paradajz i paprike divljaju na suncu, rastika im je losa, tvrda i nikako mi se ne svidja ni za pirjan ni za japrak.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33455 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

sumirprimus wrote:kolko je to nezdravo :-)
Objasni?
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#33456 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

stakasa wrote:
Jack Be Nimble wrote:Tofu, rastika, paradajz, luk na rizi.
Jazuk ti je rastiku u ovo mecat... Placo bi je sto maraka kilo samo da je ima ovde kupit
Nikakav jazuk. Taman za ljetni rucak. Gdje si ti pa da nema rastike?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#33457 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

dobar osjecaj wrote:Raštika mi djeluje kao da baš ne voli sunce i toplotu i djeluje kao biljka koja bi uživala rasti negdje sjevernije.
Zato je cijela Hercegovina pod rastikom. Da imaju zastavu, rastiku bi trebali staviti na istu :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33458 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..Ma, da iz usiju im viri - tako se pricalo ..sad... :-)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33459 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

Pa dobro, ja je posmatram manje-vise pocesto tokom cijele godine kad raste u toj istoj Hercegovini i ne svidja mi se kakva je kad raste previse izlozena suncu i tokom velikih vrelina. Puno su ljepsi, tanji, meksi i socniji listovi kad je svjezije, kad raste u hladu i kad ima vise kise.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33460 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:sretan: :gladna:

Opet..psenica. ...Dana's bez piletine... :oops:

Image
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33461 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Jedino da redom krenem lajkati :mrgreen:
Sve vam.je predobro :thumbup:
Bundevara
Buranija..
Super hrana i ideje sta rucku :D

Samsonajt :mrgreen: ..kako mislis za koliko obroka?/ :lol:
Jedem dok ne pojedem :mrgreen: al traje ovaj hljeb. 2/snite i ne mozes vise zinuti. Zasitan..tezak..i ima.jednu manu :|
Ne mogu s njim umakati :sad: :lol:
Al.se.ubio za namazati puter..ajvar..dzem..
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#33462 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

cuj bundeva,kad se to u bosni tako pricalo? tikvenica se kaze,,ovo mi je gore od onog burek od tikve :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#33463 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

sadie_forever wrote:cuj bundeva,kad se to u bosni tako pricalo? tikvenica se kaze,,ovo mi je gore od onog burek od tikve :D
Jeste Sadija :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51282
Joined: 29/06/2011 23:39

#33464 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dječak sa šibicama »

kad vidim slike psenice, blitve, rastike, kelja, odem do frizidera i pojedem paket kobasica

i ime im je odbojno, cuj blitva, kelj, prokula, isto vanzemaljska bica
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33465 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..hm .. meni su to jedini 'zelenishi' koje jedem .. sinoc sam imala organske prokule= pecene u rerni i jos podrgijane-- hm... savrsene - malo gorke ...specifican ukus.. ah..
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33466 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Mislim da se zeleno povrce ne bi smjelo podgrijavati.... tipa brokule, prokule, spinat i sl. Navodno po misljenju nutricionista nastaju neki kancerogeni spojevi. Za gljive isto vazi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33467 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Da, citala Sam...no . Koliko to radim, vjerujem da nisam u opasnosti
..a, NE volim bacati... :zoka:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33468 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Ni ja ne volim bacati hranu, al nekad skontam da je bolje da neka zavrsi u smecu nego u meni :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33469 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Hm, Ni mikrovalnu NE preporucuju za kuvanje...

no..imala Sam prijatelje, kada su kuci kuvali, sve organsko kupovali
A posjecivali restorane gdje je poznato da hrana nije kvaliteta , pogotovo NE organska.
E, nisam Ni to shvatala..

Tak, koliko jedem. NE brinem previshe. :)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#33470 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Tacos sa rizom, salsom, grahom

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33471 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Miss Moonlight wrote:Ni ja ne volim bacati hranu, al nekad skontam da je bolje da neka zavrsi u smecu nego u meni :-D
i zasto je to tako `??`

Jack Be Nimble wrote:Tacos sa rizom, salsom, grahom

Image
:thumbup:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33472 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

Jack Be Nimble wrote:Tacos sa rizom, salsom, grahom

Image
:( :( sta sad nebi dala za jedan ovaj taco... izgledaju super
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33473 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

adda_sa wrote:
Jack Be Nimble wrote:Tacos sa rizom, salsom, grahom

Image
:( :( sta sad nebi dala za jedan ovaj taco... izgledaju super
Dadni sedam osam eura u Chipotle, sumnjam da je vise
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33474 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Gledam menu Iz Chipotle., Jackovi bolje izgledaju. :thumbup:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33475 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

moonca wrote:Gledam menu Iz Chipotle., Jackovi bolje izgledaju. :thumbup:
Jackovi su domacinski, nema im se sta rec
Post Reply