Trebalo bi da mogu. Meni su prošle godine sredili maglenku (nosač joj bio pukao kad sam zakačio psa noću, pisao sam o tome). Ne znam šta je tačno radio, ali maglenka ne spada (zasad).JavierBosnia wrote: ↑25/01/2021 19:59 Danas bas nesto gledam kako sam sijalice mijenjao, jedan mi far ne znam na cemu on jadan stoji, drzac onaj je puknut, pa ima li neko ko bi to sredio, neka improvizacija?
Plasticar Erko velesici i Senad hrasnica rade li to zna li ko?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33426 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33427 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je na tom TDI crveno I, onda ne može ništa da mu bude.artur morgan wrote: ↑25/01/2021 21:21Jeli ide malo teze zapinje ili nece nikako ? Ako zapinje to nije problem...ako nece nikako i povuces bas jako postoji mogucnost da iscupas plasticnu cijev kroz koju ide sipka za mjerenje ulja. To se znalo desit na tim autima ali ni ta plasticna cijev nije skupa kad se slomi. Skini poklopac taj od motora, prvo lijevom rukom tu plasticnu cijev pridrzi da se ne pomjera, pa desnom slobodno izvuci taj mjerac.
Meni su jednom to u servisu napravili pa zbog toga ti to pisem.
Meni se prije par godina odlomio mali komad (vrh) te šipke na Peugeotu 206 i pao u unutra. Kažu da se ne isplati zezati se sa vađenjem jer unutra ništa ne može naštetiti (prevelik je da bi prošao kroz filter ulja).
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#33428 Re: Pitamo Mehanicare ?
14:55
18:20
19:30
Koliko fuseraja na jednom mjestu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33429 Re: Pitamo Mehanicare ?
ćuning iz d vej of lajf
crveni abro je veliki dio toga svega

crveni abro je veliki dio toga svega

- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33430 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemas potrebe da cuvas plasticnu sipku rukom, drzi je nosac. Ne landara svakako. Slobodno povuci jace normalno je jer ima gumeni dihtung.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33431 Re: Pitamo Mehanicare ?
To se desava jer plastika vremenom popusti zbog prljavstine, naslaga ulja i stalne promjene temperature, zagrijavanja rasiri se. Zbog toga na skupljim vozilima obicno iz premium segmenta to sam vidjao dok su bile ove sipke, crijevo odnosno cijev nije plasticno i ne moze puci ili se odlomit neki komad kad povuces sipku.Laplace wrote: ↑25/01/2021 21:57Ako je na tom TDI crveno I, onda ne može ništa da mu bude.artur morgan wrote: ↑25/01/2021 21:21Jeli ide malo teze zapinje ili nece nikako ? Ako zapinje to nije problem...ako nece nikako i povuces bas jako postoji mogucnost da iscupas plasticnu cijev kroz koju ide sipka za mjerenje ulja. To se znalo desit na tim autima ali ni ta plasticna cijev nije skupa kad se slomi. Skini poklopac taj od motora, prvo lijevom rukom tu plasticnu cijev pridrzi da se ne pomjera, pa desnom slobodno izvuci taj mjerac.
Meni su jednom to u servisu napravili pa zbog toga ti to pisem.
Meni se prije par godina odlomio mali komad (vrh) te šipke na Peugeotu 206 i pao u unutra. Kažu da se ne isplati zezati se sa vađenjem jer unutra ništa ne može naštetiti (prevelik je da bi prošao kroz filter ulja).
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#33432 Re: Pitamo Mehanicare ?
Univerzalno sredstvo ocitobitanga_sa_otesa wrote: ↑25/01/2021 22:19 ćuning iz d vej of lajf
crveni abro je veliki dio toga svega![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- r00tf
- Posts: 111
- Joined: 21/11/2019 16:46
#33434 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33435 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakvo je to pitanje??? naravno da valja ,ovo je birilać za sve rupe i sastave 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33436 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joj sta sam ih prodao,po 2 kutije znaju kupit 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33437 Re: Pitamo Mehanicare ?
al najvise ovu crvenu vole ćuneri 
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#33438 Re: Pitamo Mehanicare ?
Od viska glava ne boli
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#33439 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jer pravi diFtunzi su za piĆoke...
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33440 Re: Pitamo Mehanicare ?
e hvala ti, pokusat cu danas to da uradim... ne ide nikakoartur morgan wrote: ↑25/01/2021 21:21Jeli ide malo teze zapinje ili nece nikako ? Ako zapinje to nije problem...ako nece nikako i povuces bas jako postoji mogucnost da iscupas plasticnu cijev kroz koju ide sipka za mjerenje ulja. To se znalo desit na tim autima ali ni ta plasticna cijev nije skupa kad se slomi. Skini poklopac taj od motora, prvo lijevom rukom tu plasticnu cijev pridrzi da se ne pomjera, pa desnom slobodno izvuci taj mjerac.
Meni su jednom to u servisu napravili pa zbog toga ti to pisem.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33441 Re: Pitamo Mehanicare ?
jutros sastavio iz prve na -2 i ugasi se nakon 20/30 sec i opet ni mukajet...da li mozemo eliminisat gorivo(pumpa,dizne isve sto ide uz to) ? 
-
jelleMania
- Posts: 858
- Joined: 29/09/2020 09:18
#33442 Re: Pitamo Mehanicare ?
SirotiLjo i Bogu si teska 
- kakotakonikako
- Posts: 3713
- Joined: 25/06/2014 14:16
#33443 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedno pitanje za mehanicare:
Opel Astra J 2015 kvacilo se teze vraca nakon pritiska. Promijenjen podpedalni cilindar. Sta bi moglo biti ? Hvala na odgovoru.
Opel Astra J 2015 kvacilo se teze vraca nakon pritiska. Promijenjen podpedalni cilindar. Sta bi moglo biti ? Hvala na odgovoru.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33445 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne. Ako ti nije mrsko, mozes li spojiti gorivo iz kanistera da vuce,iza filtera? Ili izvadi filter i pumpu iz rezervoara pa pogledaj.Evolution_IV wrote: ↑26/01/2021 10:27 jutros sastavio iz prve na -2 i ugasi se nakon 20/30 sec i opet ni mukajet...da li mozemo eliminisat gorivo(pumpa,dizne isve sto ide uz to) ?![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33446 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma kakav ja,nemam pojma,mogu samo sjebat nestobasicm wrote: ↑26/01/2021 10:53Ne. Ako ti nije mrsko, mozes li spojiti gorivo iz kanistera da vuce,iza filtera? Ili izvadi filter i pumpu iz rezervoara pa pogledaj.Evolution_IV wrote: ↑26/01/2021 10:27 jutros sastavio iz prve na -2 i ugasi se nakon 20/30 sec i opet ni mukajet...da li mozemo eliminisat gorivo(pumpa,dizne isve sto ide uz to) ?![]()
necu je vise dirat..
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33447 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma samo veći čekić treba.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33448 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozel ovaj?


- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33449 Re: Pitamo Mehanicare ?
E taj. Samo lagano forhendom.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33450 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo Unior 


