Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#33426 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 19:59 Danas bas nesto gledam kako sam sijalice mijenjao, jedan mi far ne znam na cemu on jadan stoji, drzac onaj je puknut, pa ima li neko ko bi to sredio, neka improvizacija?

Plasticar Erko velesici i Senad hrasnica rade li to zna li ko?
Trebalo bi da mogu. Meni su prošle godine sredili maglenku (nosač joj bio pukao kad sam zakačio psa noću, pisao sam o tome). Ne znam šta je tačno radio, ali maglenka ne spada (zasad).
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#33427 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

artur morgan wrote: 25/01/2021 21:21
vindfaker wrote: 25/01/2021 13:22 jutros da provjerim ulje u motoru, kad tamo vamo probam na dosta načina i neće, ne smijem da počupam jako strah me da nešto ne iščupam.. zapeklo isto kao da je zavareno. ima li ko rješenje kakvo hahahah... nedavno uzeo auto


Image
Jeli ide malo teze zapinje ili nece nikako ? Ako zapinje to nije problem...ako nece nikako i povuces bas jako postoji mogucnost da iscupas plasticnu cijev kroz koju ide sipka za mjerenje ulja. To se znalo desit na tim autima ali ni ta plasticna cijev nije skupa kad se slomi. Skini poklopac taj od motora, prvo lijevom rukom tu plasticnu cijev pridrzi da se ne pomjera, pa desnom slobodno izvuci taj mjerac.

Meni su jednom to u servisu napravili pa zbog toga ti to pisem.
Ako je na tom TDI crveno I, onda ne može ništa da mu bude.

Meni se prije par godina odlomio mali komad (vrh) te šipke na Peugeotu 206 i pao u unutra. Kažu da se ne isplati zezati se sa vađenjem jer unutra ništa ne može naštetiti (prevelik je da bi prošao kroz filter ulja).
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33428 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »



14:55
18:20
19:30

Koliko fuseraja na jednom mjestu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33429 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ćuning iz d vej of lajf
crveni abro je veliki dio toga svega :D

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#33430 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Nemas potrebe da cuvas plasticnu sipku rukom, drzi je nosac. Ne landara svakako. Slobodno povuci jace normalno je jer ima gumeni dihtung.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33431 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Laplace wrote: 25/01/2021 21:57
artur morgan wrote: 25/01/2021 21:21
vindfaker wrote: 25/01/2021 13:22 jutros da provjerim ulje u motoru, kad tamo vamo probam na dosta načina i neće, ne smijem da počupam jako strah me da nešto ne iščupam.. zapeklo isto kao da je zavareno. ima li ko rješenje kakvo hahahah... nedavno uzeo auto


Image
Jeli ide malo teze zapinje ili nece nikako ? Ako zapinje to nije problem...ako nece nikako i povuces bas jako postoji mogucnost da iscupas plasticnu cijev kroz koju ide sipka za mjerenje ulja. To se znalo desit na tim autima ali ni ta plasticna cijev nije skupa kad se slomi. Skini poklopac taj od motora, prvo lijevom rukom tu plasticnu cijev pridrzi da se ne pomjera, pa desnom slobodno izvuci taj mjerac.

Meni su jednom to u servisu napravili pa zbog toga ti to pisem.
Ako je na tom TDI crveno I, onda ne može ništa da mu bude.

Meni se prije par godina odlomio mali komad (vrh) te šipke na Peugeotu 206 i pao u unutra. Kažu da se ne isplati zezati se sa vađenjem jer unutra ništa ne može naštetiti (prevelik je da bi prošao kroz filter ulja).
To se desava jer plastika vremenom popusti zbog prljavstine, naslaga ulja i stalne promjene temperature, zagrijavanja rasiri se. Zbog toga na skupljim vozilima obicno iz premium segmenta to sam vidjao dok su bile ove sipke, crijevo odnosno cijev nije plasticno i ne moze puci ili se odlomit neki komad kad povuces sipku.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33432 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

bitanga_sa_otesa wrote: 25/01/2021 22:19 ćuning iz d vej of lajf
crveni abro je veliki dio toga svega :D

Image
Univerzalno sredstvo ocito :D kakav wd :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33433 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 23:14

Univerzalno sredstvo ocito :D kakav wd :run:
Image

Image
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#33434 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

bitanga_sa_otesa wrote: 25/01/2021 23:30
JavierBosnia wrote: 25/01/2021 23:14

Univerzalno sredstvo ocito :D kakav wd :run:
Image

Image
Jel valja il ne valja ovo da se zna :? 😂
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kakvo je to pitanje??? naravno da valja ,ovo je birilać za sve rupe i sastave :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33436 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Joj sta sam ih prodao,po 2 kutije znaju kupit 😀
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33437 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

al najvise ovu crvenu vole ćuneri :lol:
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#33438 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Brus Lee »

Evolution_IV wrote: 25/01/2021 23:48 Joj sta sam ih prodao,po 2 kutije znaju kupit 😀
Od viska glava ne boli 😀
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33439 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drndalo »

bitanga_sa_otesa wrote: 25/01/2021 23:30
JavierBosnia wrote: 25/01/2021 23:14

Univerzalno sredstvo ocito :D kakav wd :run:
Image

Image
Jer pravi diFtunzi su za piĆoke... :thumbup:
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33440 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

artur morgan wrote: 25/01/2021 21:21
vindfaker wrote: 25/01/2021 13:22 jutros da provjerim ulje u motoru, kad tamo vamo probam na dosta načina i neće, ne smijem da počupam jako strah me da nešto ne iščupam.. zapeklo isto kao da je zavareno. ima li ko rješenje kakvo hahahah... nedavno uzeo auto


Image
Jeli ide malo teze zapinje ili nece nikako ? Ako zapinje to nije problem...ako nece nikako i povuces bas jako postoji mogucnost da iscupas plasticnu cijev kroz koju ide sipka za mjerenje ulja. To se znalo desit na tim autima ali ni ta plasticna cijev nije skupa kad se slomi. Skini poklopac taj od motora, prvo lijevom rukom tu plasticnu cijev pridrzi da se ne pomjera, pa desnom slobodno izvuci taj mjerac.

Meni su jednom to u servisu napravili pa zbog toga ti to pisem.
e hvala ti, pokusat cu danas to da uradim... ne ide nikako :D probat cemo danas izvuci
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33441 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

jutros sastavio iz prve na -2 i ugasi se nakon 20/30 sec i opet ni mukajet...da li mozemo eliminisat gorivo(pumpa,dizne isve sto ide uz to) ? :)
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#33442 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

SirotiLjo i Bogu si teska :D
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#33443 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kakotakonikako »

Jedno pitanje za mehanicare:

Opel Astra J 2015 kvacilo se teze vraca nakon pritiska. Promijenjen podpedalni cilindar. Sta bi moglo biti ? Hvala na odgovoru.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33444 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

jelleMania wrote: 26/01/2021 10:31 SirotiLjo i Bogu si teska :D
:lol: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33445 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 26/01/2021 10:27 jutros sastavio iz prve na -2 i ugasi se nakon 20/30 sec i opet ni mukajet...da li mozemo eliminisat gorivo(pumpa,dizne isve sto ide uz to) ? :)
Ne. Ako ti nije mrsko, mozes li spojiti gorivo iz kanistera da vuce,iza filtera? Ili izvadi filter i pumpu iz rezervoara pa pogledaj.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33446 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 26/01/2021 10:53
Evolution_IV wrote: 26/01/2021 10:27 jutros sastavio iz prve na -2 i ugasi se nakon 20/30 sec i opet ni mukajet...da li mozemo eliminisat gorivo(pumpa,dizne isve sto ide uz to) ? :)
Ne. Ako ti nije mrsko, mozes li spojiti gorivo iz kanistera da vuce,iza filtera? Ili izvadi filter i pumpu iz rezervoara pa pogledaj.
ma kakav ja,nemam pojma,mogu samo sjebat nesto :lol:

necu je vise dirat..
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33447 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma samo veći čekić treba.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33448 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

mozel ovaj? :D

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33449 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

E taj. Samo lagano forhendom.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33450 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

samo Unior :mrgreen:
Post Reply