Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#33426 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

samsonsam wrote:
stakasa wrote:Image

riknula boranija :wink: :lol:

kajmaka preko pa umachi,pa umachi .... :izet:
Pravim sutra, al' bRez mesa
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33427 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

bunda iz bosne je priklana :D

Image

Image

i dobra salaa od domaceg paradajza sa buchinim uljem preko :kiselavoda:

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33428 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

pustopoljina wrote: Pravim sutra, al' bRez mesa
mlada buranija,domaci paradajz,dosta luka ...sve to ima svoj shmek a meso i ne mora :izet:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33429 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam
Odlicno ti sve izgleda... :thumbup: :gladna: -kao da je pita iz sporeta na drva...
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33430 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

i normalno, da se zasladi :)

Image

Image
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#33431 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Jack Be Nimble »

Tofu, rastika, paradajz, luk na rizi.

Image
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33432 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

samsonsam wrote:bunda iz bosne je priklana :D
njam njam
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33433 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

samsonsam wrote:
stakasa wrote:Image

riknula boranija :wink: :lol:

kajmaka preko pa umachi,pa umachi .... :izet:
Ma ni kajmaka. Pokvaricu. Raskuho sam je. Hem mlad krompir pa se raskuho a jos dodo gersla. Bravetina i jes' masna, dodo mljevenog kima da ublazi, bas mjera
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33434 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

Jack Be Nimble wrote:Tofu, rastika, paradajz, luk na rizi.

Image
Jazuk ti je rastiku u ovo mecat... Placo bi je sto maraka kilo samo da je ima ovde kupit
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33435 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

pustopoljina wrote:
samsonsam wrote:
riknula boranija :wink: :lol:

kajmaka preko pa umachi,pa umachi .... :izet:
Pravim sutra, al' bRez mesa
Kako ti se uspije sastavit bez mesa i masnoce? Razumijem na salatu ali ako ces pirjan tesko mi zamislit bez mesa
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33436 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

buranija bez mesa, a na puteru je odlicna :)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33437 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

wewa wrote:buranija bez mesa, a na puteru je odlicna :)
Vjerujem da je odlicna ali me interesuje je li to bude pirjan ili salata
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#33438 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

Pirjan/corba.
Luka, maslaca, mrkve, koji ovaj mladi krompir i buranija ( :lol: )
Bijelog luka, paradajza...sol, biber...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33439 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

pustopoljina wrote:Pirjan/corba.
Luka, maslaca, mrkve, koji ovaj mladi krompir i buranija ( :lol: )
Bijelog luka, paradajza...sol, biber...
Znaci bukvalno sve isto minus meso!? Probacu :thumbup:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33440 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

bude kremasto i prefino - ne dodajem ja paradajz, volim da buranija bude slatkasta od luka i mrkve... dodam dosta svjezeg persuna i kopra.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#33441 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pustopoljina »

wewa wrote:bude kremasto i prefino - ne dodajem ja paradajz, volim da buranija bude slatkasta od luka i mrkve... dodam dosta svjezeg persuna i kopra.
Da, sve isto..@stakasa

Ja dodajem paradajz...NAJvolem kad kisi nesto...
A kopar volim, ali ne stavljam, previse mi specifican.

Stavljam kopar u nesto, sto pravim jednom u dvije godine:
Zelena obarena buranija, zapecena u rerni sa vrhnjem, bijelim lukom i koprom.
I u krastavce i jogurt.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#33442 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

meni je kopar medju najdrazim zacinskim biljkama - stavljam ga i u kupusnu kalju, varivo od graska, sataras, salate...
zimi me podsjeti na ljeto :)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33443 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

pustopoljina wrote:
wewa wrote:bude kremasto i prefino - ne dodajem ja paradajz, volim da buranija bude slatkasta od luka i mrkve... dodam dosta svjezeg persuna i kopra.
Da, sve isto..@stakasa

Ja dodajem paradajz...NAJvolem kad kisi nesto...
A kopar volim, ali ne stavljam, previse mi specifican.

Stavljam kopar u nesto, sto pravim jednom u dvije godine:
Zelena obarena buranija, zapecena u rerni sa vrhnjem, bijelim lukom i koprom.
I u krastavce i jogurt.
E ja ga brate ne mogu bez kavade... Skoro pa u sve.
Daj recept za tu mohunu u rerni s vrnjem - samo je obaris, pouljis rernu, zapeces i na kraju balade vrhnje sa saransakom? To bi trebalo biti fino.
Je li zelena mohuna ono sto u radnji pise vericots (ili ovako nesto)? Navukla si me sad i na ovu varijantu pirjana bez mesa :thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 24428
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#33444 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by SaraFina »

Samo da pohvalim sve s teme. Sila :D

Pratila sam i za Bajram. Ali nisam stigla da pohvalim.
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#33445 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by statixx »

Ne zovu je dzaba puterica :D , meso samo pokvari ukus.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33446 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

statixx wrote:Ne zovu je dzaba puterica :D , meso samo pokvari ukus.
:thumbup:
Probacemo
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33447 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

stakasa wrote: Jazuk ti je rastiku u ovo mecat... Placo bi je sto maraka kilo samo da je ima ovde kupit
gdje zivis? mozda ti mogu ponijeti iz bosne... zadrzi tih 100maraka :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#33448 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by stakasa »

adda_sa wrote:
stakasa wrote: Jazuk ti je rastiku u ovo mecat... Placo bi je sto maraka kilo samo da je ima ovde kupit
gdje zivis? mozda ti mogu ponijeti iz bosne... zadrzi tih 100maraka :D
Svedska
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33449 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

jel' slicno
collard greens

Image
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33450 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

Raštika mi djeluje kao da baš ne voli sunce i toplotu i djeluje kao biljka koja bi uživala rasti negdje sjevernije.
Post Reply