Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#33401 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by azdralovic »

lissaly_manny wrote: 23/01/2021 17:25
azdralovic wrote: 23/01/2021 17:15 Mozda nije bas za mehanicara, ali na sq7 djeca stavila password na zadnje tablete ne znaju otkljucati, moze li se kako rijesiti i koga pitati?
muhu sa foruma / on je haker i po....
de ga tag, ne znam ko je muha
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33402 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

jutros da provjerim ulje u motoru, kad tamo vamo probam na dosta načina i neće, ne smijem da počupam jako strah me da nešto ne iščupam.. zapeklo isto kao da je zavareno. ima li ko rješenje kakvo hahahah... nedavno uzeo auto


Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33403 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo povuci jako
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33404 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

liaar wrote: 25/01/2021 10:05 @Evolution_IV ja sam imao takav problem, sličan, a i drug. Kod mene je 2.0 HDI 66 Bosch Meni se desilo nakon zamjene seta kvačila. Upalili auto, vidim ne može meda što bi rekli, krenuo od majstora vidim trza auto, u povratku nazad (sve ukupno 200m) ugasi se, na leru se dovukao. Preležalo auto 2 sedmice dodatno, nikakvi senzori greške ne bacaju, ništa. Samo na sprej palio direktno na usis, nikako drugačije. U roku te dvije sedmice samo najednom upali kao da ništa nije bilo. Majstor nije znao šta ga je snašlo, pretpostavili na zrak u sistemu goriva (iako nije dirano ništa vezano za to), nije otvaran rezervoar koliko znam niti je bio na rezervi.

Drug nedavno isto 2.0 HDI 66, samo SIemens, ugasio mu se u vožnji, kasnije samo na sprej upaliti. Sutradan upalio normalno, pred kraj dana skoro pred garažom se ugasio, i opet samo na sprej palio.
10 dana kasnije, pali normalno bez ikakvih grešaka.
Doduše, njemu kad ne pali nije pokazivao check engine prilikom kontakta (znak da nema komunikacije sa ECU)
ma sve radi to,evo juce start prije nego sto ce poludit opet,gledaj kazaljku samo...zanemari zujanje vent senzora unutrasnje temp...



cuje se da stuca i prekida,napio se :janpi:
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#33405 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

Evolution_IV wrote: 25/01/2021 14:03
liaar wrote: 25/01/2021 10:05 @Evolution_IV ja sam imao takav problem, sličan, a i drug. Kod mene je 2.0 HDI 66 Bosch Meni se desilo nakon zamjene seta kvačila. Upalili auto, vidim ne može meda što bi rekli, krenuo od majstora vidim trza auto, u povratku nazad (sve ukupno 200m) ugasi se, na leru se dovukao. Preležalo auto 2 sedmice dodatno, nikakvi senzori greške ne bacaju, ništa. Samo na sprej palio direktno na usis, nikako drugačije. U roku te dvije sedmice samo najednom upali kao da ništa nije bilo. Majstor nije znao šta ga je snašlo, pretpostavili na zrak u sistemu goriva (iako nije dirano ništa vezano za to), nije otvaran rezervoar koliko znam niti je bio na rezervi.

Drug nedavno isto 2.0 HDI 66, samo SIemens, ugasio mu se u vožnji, kasnije samo na sprej upaliti. Sutradan upalio normalno, pred kraj dana skoro pred garažom se ugasio, i opet samo na sprej palio.
10 dana kasnije, pali normalno bez ikakvih grešaka.
Doduše, njemu kad ne pali nije pokazivao check engine prilikom kontakta (znak da nema komunikacije sa ECU)
ma sve radi to,evo juce start prije nego sto ce poludit opet,gledaj kazaljku samo...zanemari zujanje vent senzora unutrasnje temp...



cuje se da stuca i prekida,napio se :janpi:
Tek upaljeno auto na minusu . Desno plava mislim automatski saug .
Skoro sva auta ma minusima prvih par minuta variraju obrtaji .
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33406 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bilic wrote: 25/01/2021 14:27
Tek upaljeno auto na minusu . Desno plava mislim automatski saug .
Skoro sva auta ma minusima prvih par minuta variraju obrtaji .
nikad nije varirala i tresao se citav auto,to nije ok,al jbg sta cu mu ja napravit ce se :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33407 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ja sam čuo da na ovim mazdama nakon 100.000 uglavnom treba generalku radit... :mrgreen:
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#33408 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

drug_profi wrote: 25/01/2021 14:33 Ja sam čuo da na ovim mazdama nakon 100.000 uglavnom treba generalku radit... :mrgreen:
Zavisi kakvo si gorivo nasuo . :izet:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33409 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

vindfaker wrote: 25/01/2021 13:22 jutros da provjerim ulje u motoru, kad tamo vamo probam na dosta načina i neće, ne smijem da počupam jako strah me da nešto ne iščupam.. zapeklo isto kao da je zavareno. ima li ko rješenje kakvo hahahah... nedavno uzeo auto


Image
Zaledila šipka
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33410 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote: 25/01/2021 00:19 Ok je to, imas kupiti u autodijelovima markirane sijalice tipa bosch itd.
Uzeh one obicne Osramove u 1.90 KM sta li onaj na piku prodaje za cenera lafo orginalne, mlati lovu

Al sto je to nepristupacno za promjeniti je tek prica, ne razumijem da je VW tako napravio bas glupo po meni, morat cu do elektricara otici.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33411 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:D :D

pa haman kad su dizeli u pitanju...
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33412 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 14:35
kabal1337 wrote: 25/01/2021 00:19 Ok je to, imas kupiti u autodijelovima markirane sijalice tipa bosch itd.
Uzeh one obicne Osramove u 1.90 KM sta li onaj na piku prodaje za cenera lafo orginalne, mlati lovu

Al sto je to nepristupacno za promjeniti je tek prica, ne razumijem da je VW tako napravio bas glupo po meni, morat cu do elektricara otici.
YT pa nađi tutorial. Sve živo se nauči. Te sitnice treba znati sam uraditi.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33413 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 25/01/2021 14:36 :D :D

pa haman kad su dizeli u pitanju...
Jesi mu bacao grah, sta je? Meni nesto na gorivo lici to...
hali gali halid
Posts: 2780
Joined: 08/10/2007 22:45

#33414 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hali gali halid »

Pokazuje mi grešku motora na instrument tabli, na kompjuteru piše slab protok vazduha povremeno. Šta bi moglo biti?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33415 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 25/01/2021 14:41
Evolution_IV wrote: 25/01/2021 14:36 :D :D

pa haman kad su dizeli u pitanju...
Jesi mu bacao grah, sta je? Meni nesto na gorivo lici to...
ma ne znam,koga god sam pitao:"moze bit svasta na tom PSA motoru" :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33416 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Imam sliku od prije par dana, dobar komad leda na pumpi za gorivo, iako je taj dan u plusu temperatura bila. PSA vozilo.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#33417 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

hali gali halid wrote: 25/01/2021 14:42 Pokazuje mi grešku motora na instrument tabli, na kompjuteru piše slab protok vazduha povremeno. Šta bi moglo biti?
Povremeno ostane bez zraka. Cesce ici na planinu.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33418 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

drug_profi wrote: 25/01/2021 14:39
YT pa nađi tutorial. Sve živo se nauči. Te sitnice treba znati sam uraditi.
U pravu si bio, zamjenio sam obje za 5 minuta. Lijeva kod akumulatora manje dosta prostora ima, ali moze se. Desna se mijenja za pola minute ima vise prostora. :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33419 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

:thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33420 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 14:35
kabal1337 wrote: 25/01/2021 00:19 Ok je to, imas kupiti u autodijelovima markirane sijalice tipa bosch itd.
Uzeh one obicne Osramove u 1.90 KM sta li onaj na piku prodaje za cenera lafo orginalne, mlati lovu

Al sto je to nepristupacno za promjeniti je tek prica, ne razumijem da je VW tako napravio bas glupo po meni, morat cu do elektricara otici.
Neki dan mijenjao na Crafteru sijalice kratkog i dugog u desnom faru. Gr'ne rane kakve su mi sve psovke naumpale
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#33421 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Optimist wrote: 25/01/2021 15:18
hali gali halid wrote: 25/01/2021 14:42 Pokazuje mi grešku motora na instrument tabli, na kompjuteru piše slab protok vazduha povremeno. Šta bi moglo biti?
Povremeno ostane bez zraka. Cesce ici na planinu.
To na ove FFF "ventilatore" prikopcat'. :run:
hali gali halid
Posts: 2780
Joined: 08/10/2007 22:45

#33422 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hali gali halid »

Optimist wrote: 25/01/2021 15:18
hali gali halid wrote: 25/01/2021 14:42 Pokazuje mi grešku motora na instrument tabli, na kompjuteru piše slab protok vazduha povremeno. Šta bi moglo biti?
Povremeno ostane bez zraka. Cesce ici na planinu.
:thumbup:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33423 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Danas bas nesto gledam kako sam sijalice mijenjao, jedan mi far ne znam na cemu on jadan stoji, drzac onaj je puknut, pa ima li neko ko bi to sredio, neka improvizacija?

Plasticar Erko velesici i Senad hrasnica rade li to zna li ko?
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33424 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma mozes skinut cijeli far pa kod kuce pokusat ili odnijet nekom, ali to ti je do prvog naslanjanja.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33425 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

vindfaker wrote: 25/01/2021 13:22 jutros da provjerim ulje u motoru, kad tamo vamo probam na dosta načina i neće, ne smijem da počupam jako strah me da nešto ne iščupam.. zapeklo isto kao da je zavareno. ima li ko rješenje kakvo hahahah... nedavno uzeo auto


Image
Jeli ide malo teze zapinje ili nece nikako ? Ako zapinje to nije problem...ako nece nikako i povuces bas jako postoji mogucnost da iscupas plasticnu cijev kroz koju ide sipka za mjerenje ulja. To se znalo desit na tim autima ali ni ta plasticna cijev nije skupa kad se slomi. Skini poklopac taj od motora, prvo lijevom rukom tu plasticnu cijev pridrzi da se ne pomjera, pa desnom slobodno izvuci taj mjerac.

Meni su jednom to u servisu napravili pa zbog toga ti to pisem.
Post Reply