de ga tag, ne znam ko je muhalissaly_manny wrote: ↑23/01/2021 17:25muhu sa foruma / on je haker i po....azdralovic wrote: ↑23/01/2021 17:15 Mozda nije bas za mehanicara, ali na sq7 djeca stavila password na zadnje tablete ne znaju otkljucati, moze li se kako rijesiti i koga pitati?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#33401 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33402 Re: Pitamo Mehanicare ?
jutros da provjerim ulje u motoru, kad tamo vamo probam na dosta načina i neće, ne smijem da počupam jako strah me da nešto ne iščupam.. zapeklo isto kao da je zavareno. ima li ko rješenje kakvo hahahah... nedavno uzeo auto


- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33403 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo povuci jako
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33404 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma sve radi to,evo juce start prije nego sto ce poludit opet,gledaj kazaljku samo...zanemari zujanje vent senzora unutrasnje temp...liaar wrote: ↑25/01/2021 10:05 @Evolution_IV ja sam imao takav problem, sličan, a i drug. Kod mene je 2.0 HDI 66 Bosch Meni se desilo nakon zamjene seta kvačila. Upalili auto, vidim ne može meda što bi rekli, krenuo od majstora vidim trza auto, u povratku nazad (sve ukupno 200m) ugasi se, na leru se dovukao. Preležalo auto 2 sedmice dodatno, nikakvi senzori greške ne bacaju, ništa. Samo na sprej palio direktno na usis, nikako drugačije. U roku te dvije sedmice samo najednom upali kao da ništa nije bilo. Majstor nije znao šta ga je snašlo, pretpostavili na zrak u sistemu goriva (iako nije dirano ništa vezano za to), nije otvaran rezervoar koliko znam niti je bio na rezervi.
Drug nedavno isto 2.0 HDI 66, samo SIemens, ugasio mu se u vožnji, kasnije samo na sprej upaliti. Sutradan upalio normalno, pred kraj dana skoro pred garažom se ugasio, i opet samo na sprej palio.
10 dana kasnije, pali normalno bez ikakvih grešaka.
Doduše, njemu kad ne pali nije pokazivao check engine prilikom kontakta (znak da nema komunikacije sa ECU)
cuje se da stuca i prekida,napio se
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#33405 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tek upaljeno auto na minusu . Desno plava mislim automatski saug .Evolution_IV wrote: ↑25/01/2021 14:03ma sve radi to,evo juce start prije nego sto ce poludit opet,gledaj kazaljku samo...zanemari zujanje vent senzora unutrasnje temp...liaar wrote: ↑25/01/2021 10:05 @Evolution_IV ja sam imao takav problem, sličan, a i drug. Kod mene je 2.0 HDI 66 Bosch Meni se desilo nakon zamjene seta kvačila. Upalili auto, vidim ne može meda što bi rekli, krenuo od majstora vidim trza auto, u povratku nazad (sve ukupno 200m) ugasi se, na leru se dovukao. Preležalo auto 2 sedmice dodatno, nikakvi senzori greške ne bacaju, ništa. Samo na sprej palio direktno na usis, nikako drugačije. U roku te dvije sedmice samo najednom upali kao da ništa nije bilo. Majstor nije znao šta ga je snašlo, pretpostavili na zrak u sistemu goriva (iako nije dirano ništa vezano za to), nije otvaran rezervoar koliko znam niti je bio na rezervi.
Drug nedavno isto 2.0 HDI 66, samo SIemens, ugasio mu se u vožnji, kasnije samo na sprej upaliti. Sutradan upalio normalno, pred kraj dana skoro pred garažom se ugasio, i opet samo na sprej palio.
10 dana kasnije, pali normalno bez ikakvih grešaka.
Doduše, njemu kad ne pali nije pokazivao check engine prilikom kontakta (znak da nema komunikacije sa ECU)
cuje se da stuca i prekida,napio se![]()
Skoro sva auta ma minusima prvih par minuta variraju obrtaji .
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33407 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam čuo da na ovim mazdama nakon 100.000 uglavnom treba generalku radit... 
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#33408 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavisi kakvo si gorivo nasuo .drug_profi wrote: ↑25/01/2021 14:33 Ja sam čuo da na ovim mazdama nakon 100.000 uglavnom treba generalku radit...![]()
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#33410 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzeh one obicne Osramove u 1.90 KM sta li onaj na piku prodaje za cenera lafo orginalne, mlati lovu
Al sto je to nepristupacno za promjeniti je tek prica, ne razumijem da je VW tako napravio bas glupo po meni, morat cu do elektricara otici.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33411 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa haman kad su dizeli u pitanju...
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33412 Re: Pitamo Mehanicare ?
YT pa nađi tutorial. Sve živo se nauči. Te sitnice treba znati sam uraditi.JavierBosnia wrote: ↑25/01/2021 14:35Uzeh one obicne Osramove u 1.90 KM sta li onaj na piku prodaje za cenera lafo orginalne, mlati lovu
Al sto je to nepristupacno za promjeniti je tek prica, ne razumijem da je VW tako napravio bas glupo po meni, morat cu do elektricara otici.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33413 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi mu bacao grah, sta je? Meni nesto na gorivo lici to...
-
hali gali halid
- Posts: 2780
- Joined: 08/10/2007 22:45
#33414 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pokazuje mi grešku motora na instrument tabli, na kompjuteru piše slab protok vazduha povremeno. Šta bi moglo biti?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33415 Re: Pitamo Mehanicare ?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33416 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam sliku od prije par dana, dobar komad leda na pumpi za gorivo, iako je taj dan u plusu temperatura bila. PSA vozilo.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#33417 Re: Pitamo Mehanicare ?
Povremeno ostane bez zraka. Cesce ici na planinu.hali gali halid wrote: ↑25/01/2021 14:42 Pokazuje mi grešku motora na instrument tabli, na kompjuteru piše slab protok vazduha povremeno. Šta bi moglo biti?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#33418 Re: Pitamo Mehanicare ?
U pravu si bio, zamjenio sam obje za 5 minuta. Lijeva kod akumulatora manje dosta prostora ima, ali moze se. Desna se mijenja za pola minute ima vise prostora.drug_profi wrote: ↑25/01/2021 14:39
YT pa nađi tutorial. Sve živo se nauči. Te sitnice treba znati sam uraditi.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#33420 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neki dan mijenjao na Crafteru sijalice kratkog i dugog u desnom faru. Gr'ne rane kakve su mi sve psovke naumpaleJavierBosnia wrote: ↑25/01/2021 14:35Uzeh one obicne Osramove u 1.90 KM sta li onaj na piku prodaje za cenera lafo orginalne, mlati lovu
Al sto je to nepristupacno za promjeniti je tek prica, ne razumijem da je VW tako napravio bas glupo po meni, morat cu do elektricara otici.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33421 Re: Pitamo Mehanicare ?
To na ove FFF "ventilatore" prikopcat'.Optimist wrote: ↑25/01/2021 15:18Povremeno ostane bez zraka. Cesce ici na planinu.hali gali halid wrote: ↑25/01/2021 14:42 Pokazuje mi grešku motora na instrument tabli, na kompjuteru piše slab protok vazduha povremeno. Šta bi moglo biti?
-
hali gali halid
- Posts: 2780
- Joined: 08/10/2007 22:45
#33422 Re: Pitamo Mehanicare ?
Optimist wrote: ↑25/01/2021 15:18Povremeno ostane bez zraka. Cesce ici na planinu.hali gali halid wrote: ↑25/01/2021 14:42 Pokazuje mi grešku motora na instrument tabli, na kompjuteru piše slab protok vazduha povremeno. Šta bi moglo biti?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#33423 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas bas nesto gledam kako sam sijalice mijenjao, jedan mi far ne znam na cemu on jadan stoji, drzac onaj je puknut, pa ima li neko ko bi to sredio, neka improvizacija?
Plasticar Erko velesici i Senad hrasnica rade li to zna li ko?
Plasticar Erko velesici i Senad hrasnica rade li to zna li ko?
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33424 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma mozes skinut cijeli far pa kod kuce pokusat ili odnijet nekom, ali to ti je do prvog naslanjanja.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33425 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeli ide malo teze zapinje ili nece nikako ? Ako zapinje to nije problem...ako nece nikako i povuces bas jako postoji mogucnost da iscupas plasticnu cijev kroz koju ide sipka za mjerenje ulja. To se znalo desit na tim autima ali ni ta plasticna cijev nije skupa kad se slomi. Skini poklopac taj od motora, prvo lijevom rukom tu plasticnu cijev pridrzi da se ne pomjera, pa desnom slobodno izvuci taj mjerac.
Meni su jednom to u servisu napravili pa zbog toga ti to pisem.
