Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33401 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

moonca wrote:
Loo wrote:Puter. Uvijek ga posolim
Takvog je i okusa. Sladak . od razi i jecma
Aha,ja ne ... no...


jel' ti znas- da li se samo od jecma moze napraviti hljeb(ili se mora mjesati sa jos jednom ili vishe vrsta brasna )

-imam problem da nadjem to brasno-

no, kupovala sam u Kanadi taj hljeb i bio mi je nezaboravan. Kod mene ga nema kupiti .
Koje "to" brasno?
Jecmeno?
...
Ne znam moze li. Nisam nikad samo jecam..ili samo razevo..uvijek je bar 1/3 obicno. Tj polubijelo. Tj tip 700
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33402 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Loo wrote: Koje "to" brasno?
Jecmeno?
...
Ne znam moze li. Nisam nikad samo jecam..ili samo razevo..uvijek je bar 1/3 obicno. Tj polubijelo. Tj tip 700
Da, jecmeno.

Ja sam jednom uspjela naci to brasno i napravila hljeb/ ali, nije mi licio na hljeb u Kanadi. Ako , nadjem vremena,experimentisat cu..
Taj bi omjer bio ok .. :thumbup:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33403 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Imala.si u Sa kupiti odlicnog brasna..mljevenog na vodenici..police u bingu zaista imaju dobar izbor. Dm.
Na pijaci..
Domace jecmeno mirise..raz takodje..
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33404 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

loo, hljeb ti je wow... jel hrskava korica? ja bi ovo u hummus umakala :kiselavoda:
daj recept, sve sa tim omjerima itd
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33405 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Ima u Hoferu onaj pikantni humus, ide uz sve. 8-)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33406 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Loo wrote:Beskvasni kruh sa 3/vrste brasna i 5vrsta sjemenki, koji se prirodno fermentisao jedno 8h

Image
#nadijetisam#dohakalimikolaci#agda#ubica#
:mrgreen:

Uz ove ide feta domaceg spesl sira i paradajz. Savrsen zen rucak :zen: :klopa:
:D
Ovo je vrh :thumbup:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33407 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote:Ima u Hoferu onaj pikantni humus, ide uz sve. 8-)
znam taj,dobar je hoferov hummus, ali ja pravim svoj uvijek :mrgreen:
napravim ga dosta kad raja dolazi, i onda podijelim i stavljam chili ili kürbiskernöl ili curry...
ovo je klasik, bez ikakvih dodataka, za mene...
Image
User avatar
TAFKAP
Posts: 11986
Joined: 30/09/2011 07:49

#33408 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by TAFKAP »

ja u zadnje vrijeme samo vani jedem

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33409 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:lol:

..aj ulje...
:thumbup: dobro izgleda-i ja sam pravila svoj... ne leblebije iz konzerve

.. sa -naan hljebim ili somunom ... :thumbup: :thumbup:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33410 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote:
pirmin wrote:Ima u Hoferu onaj pikantni humus, ide uz sve. 8-)
znam taj,dobar je hoferov hummus, ali ja pravim svoj uvijek :mrgreen:
napravim ga dosta kad raja dolazi, i onda podijelim i stavljam chili ili kürbiskernöl ili curry...
ovo je klasik, bez ikakvih dodataka, za mene...
Image
:thumbup:
Posalji jednu porciju sa U6, stanica Michelbeuern. :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33411 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote: :thumbup:
Posalji jednu porciju sa U6, stanica Michelbeuern. :D
kud bas u taj dio grada, zar u ova doba da u U6 ulazim :trema:
haj ti u 1030, trzni kad stignes, snesem ti pola kile hummusa hahaha
@moonca, ja nekad kuham leblebije,nekad kupim skuhane u konzervi.. jednom sam uzela hummus u konzervi :-) jedna kasika i bacila je..fuuuj
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33412 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

adda_sa wrote: @moonca, ja nekad kuham leblebije,nekad kupim skuhane u konzervi.. jednom sam uzela hummus u konzervi :-) jedna kasika i bacila je..fuuuj
jesi li primjetila razliku u ukusu, ako uopste ima ??
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33413 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

moonca wrote:
adda_sa wrote: @moonca, ja nekad kuham leblebije,nekad kupim skuhane u konzervi.. jednom sam uzela hummus u konzervi :-) jedna kasika i bacila je..fuuuj
jesi li primjetila razliku u ukusu, ako uopste ima ??
iskreno- nula razlike, ili je makar ja ne vidim...
vidim razliku kod graha i leće, kada ih kupim u konzervi i kada potopim preko noci i kuham.. ali kod lebelbija ne vidim da je nesta drugacije
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33414 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

adda_sa wrote:
moonca wrote:
adda_sa wrote: @moonca, ja nekad kuham leblebije,nekad kupim skuhane u konzervi.. jednom sam uzela hummus u konzervi :-) jedna kasika i bacila je..fuuuj
jesi li primjetila razliku u ukusu, ako uopste ima ??
iskreno- nula razlike, ili je makar ja ne vidim...
vidim razliku kod graha i leće, kada ih kupim u konzervi i kada potopim preko noci i kuham.. ali kod lebelbija ne vidim da je nesta drugacije
Aha, dobro...ne sjecam se da li sam ja pravila iz konz... ali, volim huumus..samo ako napravim..
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33415 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote:
pirmin wrote: :thumbup:
Posalji jednu porciju sa U6, stanica Michelbeuern. :D
kud bas u taj dio grada, zar u ova doba da u U6 ulazim :trema:
haj ti u 1030, trzni kad stignes, snesem ti pola kile hummusa hahaha
Uhhh mnogo je pola kile, hvala ti. :D
Meni onih 200g bude ca. 7 dana.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33416 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote:
adda_sa wrote:
pirmin wrote: :thumbup:
Posalji jednu porciju sa U6, stanica Michelbeuern. :D
kud bas u taj dio grada, zar u ova doba da u U6 ulazim :trema:
haj ti u 1030, trzni kad stignes, snesem ti pola kile hummusa hahaha
Uhhh mnogo je pola kile, hvala ti. :D
Meni onih 200g bude ca. 7 dana.
bolje da imas vise, ako ti ko naleti..a i mene da spasis kalorija od umakanja hrskavih peciva u hummus :oops1: cuj 7dana ti traje...slabo nesta umaces lol
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33417 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote: bolje da imas vise, ako ti ko naleti..a i mene da spasis kalorija od umakanja hrskavih peciva u hummus :oops1: cuj 7dana ti traje...slabo nesta umaces lol
Maloprije sa bazena, sad kontam koliko bih trebao plivati da potrosim toliko humusa. :D

Umakanje je opasno, vise se prima...ono u neznanju, zaneses se. Bolje je namazati. :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33418 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote: Maloprije sa bazena, sad kontam koliko bih trebao plivati da potrosim toliko humusa. :D
Umakanje je opasno, vise se prima...ono u neznanju, zaneses se. Bolje je namazati. :D
ja skoro sa drugaricom bila na hütteldorferbad. ponijeli hummusa, i stapice mrkve i paprike za umakati :)
na kojem si bazenu? ja pocesto uzmem mjesecnu kartu
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33419 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote: ja skoro sa drugaricom bila na hütteldorferbad. ponijeli hummusa, i stapice mrkve i paprike za umakati :)
na kojem si bazenu? ja pocesto uzmem mjesecnu kartu
Pa sto nisi zvala tststs? :)
Ja uzmem tromjesecnu kartu ljeti.
Hütteldorfer je dobar, bio zadnji put prije 3 sedmice sa kolegom, razbacili stolni tenis. Ali mi je daleko, tri dana jahanja sa U6 i 49.
Gotiva je Döblingerbad, ako nije krcat. A cesto jeste.
I Kongress u 16. je dobar skroz.
Najblizi mi je Jörgerbad ali nije za preporuciti. Tamo ne chillam, samo odradim program i razgulim. :wink:
Jesi bila na Krapfenwaldbad?

https://fastly.4sqi.net/img/general/680 ... wXW66c.jpg
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33420 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

pirmin wrote:
adda_sa wrote: ja skoro sa drugaricom bila na hütteldorferbad. ponijeli hummusa, i stapice mrkve i paprike za umakati :)
na kojem si bazenu? ja pocesto uzmem mjesecnu kartu
Pa sto nisi zvala tststs? :)
Ja uzmem tromjesecnu kartu ljeti.
Hütteldorfer je dobar, bio zadnji put prije 3 sedmice sa kolegom, razbacili stolni tenis. Ali mi je daleko, tri dana jahanja sa U6 i 49.
Gotiva je Döblingerbad, ako nije krcat. A cesto jeste.
I Kongress u 16. je dobar skroz.
Najblizi mi je Jörgerbad ali nije za preporuciti. Tamo ne chillam, samo odradim program i razgulim. :wink:
Jesi bila na Krapfenwaldbad?
https://fastly.4sqi.net/img/general/680 ... wXW66c.jpg
ja zimi najcesce uzmem mjesecnu, jer mi je bec smor po onom kijametu...
i ja sam uradim par strecke i kuci, ali kada je cjelodnevna chillancija sa nekim,onda uvijek hutteldorfer,iako je daleko... jörger je fakat rupa, isti kao amalienbad ... :roll: meni su theresien i hutteldorfer najdrazi..nisam nikad na tom bila :D
bolan ovo je offtopic.. de okaci kakve hrane :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33422 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Jack Be Nimble wrote:Tunin biftekt i salatu

Image
sto ovo dobro izgleda :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33423 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Loo wrote:Beskvasni kruh sa 3/vrste brasna i 5vrsta sjemenki, koji se prirodno fermentisao jedno 8h

Image
#nadijetisam#dohakalimikolaci#agda#ubica#
:mrgreen:

Uz ove ide feta domaceg spesl sira i paradajz. Savrsen zen rucak :zen: :klopa:
:D
perfekcija :thumbup:

za koliko obroka je ovo?
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33424 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

adda_sa wrote:
pirmin wrote:Ima u Hoferu onaj pikantni humus, ide uz sve. 8-)
znam taj,dobar je hoferov hummus, ali ja pravim svoj uvijek :mrgreen:
napravim ga dosta kad raja dolazi, i onda podijelim i stavljam chili ili kürbiskernöl ili curry...
ovo je klasik, bez ikakvih dodataka, za mene...
Image
takav i jeste najbolji :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#33425 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

stakasa wrote:Image

riknula boranija :wink: :lol:

kajmaka preko pa umachi,pa umachi .... :izet:
Post Reply