Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#33376 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

JavierBosnia wrote: 24/01/2021 23:36 Imal se gdje kvalitetnija kakva sijalica naci, malo malo crkne neka. Sad pozicija otisla, promjenim za 2-3 mjeseca pregori druga, oprt prodje tako pregori ona druga, pa pregori glavna izmedju.
Kad udjem u auto samo cekam sta ce se pojaviti sta ne svijetli danas :D
Ja sam uzimao one na gazpromu zelena boja na pakovanju dal su philips slagacu ti, 7-8km H7 budu mi po godinu dana a ne gasim auto :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33377 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

zigson wrote: 24/01/2021 23:49
JavierBosnia wrote: 24/01/2021 23:36 Imal se gdje kvalitetnija kakva sijalica naci, malo malo crkne neka. Sad pozicija otisla, promjenim za 2-3 mjeseca pregori druga, oprt prodje tako pregori ona druga, pa pregori glavna izmedju.
Kad udjem u auto samo cekam sta ce se pojaviti sta ne svijetli danas :D
Ja sam uzimao one na gazpromu zelena boja na pakovanju dal su philips slagacu ti, 7-8km H7 budu mi po godinu dana a ne gasim auto :D
Da se dopunim obicna pozicija W5W mi treba one su po marku, ali ako ima ista kvalitetnije od obicnih no name po pumpama da oden gdje uzeti

Prave li se uopste "kvalitetnije", osram, philips ili je to manje vise sve isto?
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#33378 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

U 5 deka, to su led sijalice?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33379 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

zigson wrote: 24/01/2021 23:54 U 5 deka, to su led sijalice?
Ma jok, obicne brate

Image

Ima li mozda ovih Osramovih negdje? Na piku su ove 10 KM
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33380 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Toga ima u fis vitez.
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#33381 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ti imas neki problem cim tako brzo pregore.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

JavierBosnia wrote: 24/01/2021 23:54
zigson wrote: 24/01/2021 23:54 U 5 deka, to su led sijalice?
Ma jok, obicne brate

Image

Ima li mozda ovih Osramovih negdje? Na piku su ove 10 KM
Cini mi se da imas bas ove Osram u Bingu novom.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote: 25/01/2021 00:05 Ti imas neki problem cim tako brzo pregore.
Posto imam detaljnu evidenciju sad cu ti reci kad he sta crkavalo. Izgleda da sam ja malo pretjerao jer sam zadnjih nekoliko mjeseci imao problem sa sijalicama tablice pa me ocito to pomelo.

30.6.2019. Desna sijalica H7
31.1.2020. Desna pozicija
19.4.2020. Lijeva sijalica H7
29.7.2020. Desna sijalica H7
25.1.2021. Lijeva pozicija

Eh eto to su kvarovi do sad ako sta nisam propustio
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#33384 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ok je to, imas kupiti u autodijelovima markirane sijalice tipa bosch itd.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33385 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote: 25/01/2021 00:19 Ok je to, imas kupiti u autodijelovima markirane sijalice tipa bosch itd.
Zato sam evo i pitao da mi predlozi neko, dal Osram, Bosch, Philips. Sta god je od tog bolje nisu neke pare svakako da odem uzeti.

Ne planiram se bas zajebavati pa ici istrazivati za obicne sijalice gdje kako sta ima i u kojim autodijelovima ima u kojim ne :D ako ne bude do sutra kakav konkretnini prijedlog odoh po ove Osramove i ko mu yebe mater
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kad budes kupovao samo gledaj da su vanjske, bez obzira na proizvodjaca...
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#33387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 00:23
kabal1337 wrote: 25/01/2021 00:19 Ok je to, imas kupiti u autodijelovima markirane sijalice tipa bosch itd.
Zato sam evo i pitao da mi predlozi neko, dal Osram, Bosch, Philips. Sta god je od tog bolje nisu neke pare svakako da odem uzeti.

Ne planiram se bas zajebavati pa ici istrazivati za obicne sijalice gdje kako sta ima i u kojim autodijelovima ima u kojim ne :D ako ne bude do sutra kakav konkretnini prijedlog odoh po ove Osramove i ko mu yebe mater
Svrati na gazprom ako ti je gdje usput imaju osram, ne bih rekao da su cenera, ne znam imaju li ove w5w da ne bude zigson vakav zigson nakav :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33388 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote: 25/01/2021 00:41 Kad budes kupovao samo gledaj da su vanjske, bez obzira na proizvodjaca...
Kako mislis vanjske?
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 00:50
konektovan wrote: 25/01/2021 00:41 Kad budes kupovao samo gledaj da su vanjske, bez obzira na proizvodjaca...
Kako mislis vanjske?
:mrgreen: :izet:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote: 25/01/2021 00:54
JavierBosnia wrote: 25/01/2021 00:50
konektovan wrote: 25/01/2021 00:41 Kad budes kupovao samo gledaj da su vanjske, bez obzira na proizvodjaca...
Kako mislis vanjske?
:mrgreen: :izet:
Jebes ti mene druze porucnice :D
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#33391 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#33392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 00:12
kabal1337 wrote: 25/01/2021 00:05 Ti imas neki problem cim tako brzo pregore.
Posto imam detaljnu evidenciju sad cu ti reci kad he sta crkavalo. Izgleda da sam ja malo pretjerao jer sam zadnjih nekoliko mjeseci imao problem sa sijalicama tablice pa me ocito to pomelo.

30.6.2019. Desna sijalica H7
31.1.2020. Desna pozicija
19.4.2020. Lijeva sijalica H7
29.7.2020. Desna sijalica H7
25.1.2021. Lijeva pozicija

Eh eto to su kvarovi do sad ako sta nisam propustio

https://www.google.com/search?hl=bs-BA& ... gws_rd=ssl

Pa pokreni test
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#33393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LeKo »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 00:23
kabal1337 wrote: 25/01/2021 00:19 Ok je to, imas kupiti u autodijelovima markirane sijalice tipa bosch itd.
Zato sam evo i pitao da mi predlozi neko, dal Osram, Bosch, Philips. Sta god je od tog bolje nisu neke pare svakako da odem uzeti.

Ne planiram se bas zajebavati pa ici istrazivati za obicne sijalice gdje kako sta ima i u kojim autodijelovima ima u kojim ne :D ako ne bude do sutra kakav konkretnini prijedlog odoh po ove Osramove i ko mu yebe mater
https://eshop.wurth.ba/A/bs-ba/Artikal/ ... 6d-12v-55w
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#33394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

@Evolution_IV ja sam imao takav problem, sličan, a i drug. Kod mene je 2.0 HDI 66 Bosch Meni se desilo nakon zamjene seta kvačila. Upalili auto, vidim ne može meda što bi rekli, krenuo od majstora vidim trza auto, u povratku nazad (sve ukupno 200m) ugasi se, na leru se dovukao. Preležalo auto 2 sedmice dodatno, nikakvi senzori greške ne bacaju, ništa. Samo na sprej palio direktno na usis, nikako drugačije. U roku te dvije sedmice samo najednom upali kao da ništa nije bilo. Majstor nije znao šta ga je snašlo, pretpostavili na zrak u sistemu goriva (iako nije dirano ništa vezano za to), nije otvaran rezervoar koliko znam niti je bio na rezervi.

Drug nedavno isto 2.0 HDI 66, samo SIemens, ugasio mu se u vožnji, kasnije samo na sprej upaliti. Sutradan upalio normalno, pred kraj dana skoro pred garažom se ugasio, i opet samo na sprej palio.
10 dana kasnije, pali normalno bez ikakvih grešaka.
Doduše, njemu kad ne pali nije pokazivao check engine prilikom kontakta (znak da nema komunikacije sa ECU)
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#33395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Mislim da su vam bacili sih're. :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33396 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Naslovnica wrote: 25/01/2021 06:44 Image
Sve je to super, ali gdje naci to kod nas da se ne bih zajebavao i narucivao preko neta dvije obicne sijalice
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33397 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

pa u wurthu imas isto ove longlife, dole u binjezevu
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#33398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote: 25/01/2021 11:03
Naslovnica wrote: 25/01/2021 06:44 Image
Sve je to super, ali gdje naci to kod nas da se ne bih zajebavao i narucivao preko neta dvije obicne sijalice
Bilo je Osrama Long Life na HIFA pumpama, ne znam za ove W5W, zaista.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33399 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Na siluxu 5KM 10kom hella orginal :)
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#33400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bobi »

lissaly_manny wrote: 24/01/2021 23:10 procital ti za gorivo pusti se ovih talibalijskih komentashitanja
30 dana...vrijedjanje
Post Reply