Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33351 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Relaksiraj se, Atego. Necu ici nigdje kada mi drugi kazu da mrdam "sto dalje od vas". Vrijeme je bilo da se prestane s tom metodom, zar ne?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#33352 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:
kamen spoticanja wrote: svadba bila naka i auta se poredala dole na bulevaru i lik svima zakacio kazne
poslije su stavili tablu "zabrana parkiranja izuzev kad su dzenaze i svadbe"
RIP ljudino
Svašta je on proživio zbog toga što je poštovao neka pravila
Bilo bi lijepo da neko postavi vrijeme sahrane

utorak,14 sati,prašnice
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#33353 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Ja_Ja wrote:
Distortion wrote:Nije uredu da ovi u staroj carsiji ovako glasno pustaju muziku. Ako je Ramazan ne mora znaciti da trebamo slusat glasnu muziku poslije 00:00h. :roll:
Zašto nije uredu? Sekularno društvo, samo zato što je tebi ili meni Ramazan ne znači da je i nekom trećem. Isto vrijedi i za top. Nek puca, nije ništa strašno, jedna interesantna tradicija i ništa više.
Nemam nista protiv topa, naprotiv top mi je super. Rekao sam da mi smeta glasna muzika u ponoc i poslije ponoci. Gradonacelnik je odobrio rad objekata do 02:00 h tokom Ramazana ali se mora postovati zakon o javnom redu i miru a posebno se to odnosi na emitovanje muzike. Ova iz Stare carsije je ruku na srce glasna. Nema potrebe da ovoliko pojacavaju.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33354 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Image
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33355 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

moet-perignon wrote:Relaksiraj se, Atego. Necu ici nigdje kada mi drugi kazu da mrdam "sto dalje od vas". Vrijeme je bilo da se prestane s tom metodom, zar ne?
Druze propagiras duge kosice hard rock i jazz, gej paradu i hasis travu.
A smeta ti iftar i top, nazivas muslimane manijacima sa tim obicajima.

Licemjer si, bezobrazan i podal.

Vrijeme komunizma, komunjara, zabrana, diktatora je proslo..
Ne smeta mi ni ckrva, ni bozic, neka svako obiljezava kako hoce i sta hoce.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33356 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Nivelacija wrote:
moet-perignon wrote:Relaksiraj se, Atego. Necu ici nigdje kada mi drugi kazu da mrdam "sto dalje od vas". Vrijeme je bilo da se prestane s tom metodom, zar ne?
Druze propagiras duge kosice hard rock i jazz, gej paradu i hasis travu.
A smeta ti iftar i top, nazivas muslimane manijacima sa tim obicajima.

Licemjer si, bezobrazan i podal.

Vrijeme komunizma, komunjara, zabrana, diktatora je proslo..
Ne smeta mi ni ckrva, ni bozic, neka svako obiljezava kako hoce i sta hoce.

Pazi, pazi, pazi tu kolicinu srdzbe. Negdje ranije mozes procitati moje postove o stvarnom osjecaju prema iftaru ili duhovnim obredima. Postujem,
ali alo usporedis od 1993. godine pa sve ove godine do danas, vidjet ces da su se dosta razmahali i puni bijesa i nacin na koji to mora biti transparentno
je dosta nasilno. One ratne godine iftara su bile tako pune smirajai duhovnosti u odnosu na danas.

To sto sam gimnazijski ucenik i sto je u to vrijeme bilo ok imati duge kose, nije propagiranje - samo mi nedostaje raznovrsnost.
A ne nazivam muslimane manijacima, vec opcenito bilo koga ko nasilno obiljezava teritoriju. Svakako bi to bili i jazzeri ili gay populacija, da pustaju muziku do kasno u vecer na javnom mjestu.

Boli me briga za crkvu, bozic i bajram, ali nemojte mi to pod nos podmetati kao svetinju. U svoja cetiri zida, i svima dobro.

I zamolit cu te na izvlacis perfidne i zlobne premise zbog mojih iskrenih postova, gdje ipak trazim malo mira i razumijevanja prema drugome. Ljudi poput tebe su spremni da progone i ubijaju zato sto neko zeli biti drukciji.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33357 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

moet-perignon wrote: ali nemojte mi to pod nos podmetati kao svetinju. U svoja cetiri zida, i svima dobro.
moet-perignon wrote:
Iskreno se nadam povorci u Zenici i svim gradovima, i svim svim povorkama koje postoje, i neka im sjede na glavi
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33358 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Nivelacija wrote:
moet-perignon wrote: ali nemojte mi to pod nos podmetati kao svetinju. U svoja cetiri zida, i svima dobro.
moet-perignon wrote:
Iskreno se nadam povorci u Zenici i svim gradovima, i svim svim povorkama koje postoje, i neka im sjede na glavi

Odlicno, efekat je uspio. Ocito da te pecnulo, kad neko za tvoje postupke trazi da ih sprovodis izmedju cetiri zida, ili da ti sjedi na glavi.
Sada lijepo kaziprst na sljepoocnicu i razmisli, kako se osjecaju oni sto moraju da podnose tu buku, ili oni sto im se brani da ispolje svoja prava,
ili oni sto nisu bas najsretniji kada se vrti tema o topu, jer sve propada, ali se njegovo okruzenje tjesi da bi turizam porastao zbog topa.

I da, ovo sto neko gore pise da mrdam "sto dalje od vas" je bilo tako srdacno?

Neka, i dalje mislim da svi moraju imati svoju mjeru i normalan odnos prema drugome. Iskreno priznajem da me uopste ne usrecuje
stanje u drzavi, gdje se prostor daje potpuno nebitnim i nefunkcionalnim temama.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33359 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Jala i Buba corelli, okus mente oko 02:00 nije ni tradicija, a ni dio ramazana.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33360 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

moet-perignon wrote:
Nivelacija wrote:
moet-perignon wrote: ali nemojte mi to pod nos podmetati kao svetinju. U svoja cetiri zida, i svima dobro.
moet-perignon wrote:
Iskreno se nadam povorci u Zenici i svim gradovima, i svim svim povorkama koje postoje, i neka im sjede na glavi

Odlicno, efekat je uspio. Ocito da te pecnulo, kad neko za tvoje postupke trazi da ih sprovodis izmedju cetiri zida, ili da ti sjedi na glavi.
Sada lijepo kaziprst na sljepoocnicu i razmisli, kako se osjecaju oni sto moraju da podnose tu buku, ili oni sto im se brani da ispolje svoja prava,
ili oni sto nisu bas najsretniji kada se vrti tema o topu, jer sve propada, ali se njegovo okruzenje tjesi da bi turizam porastao zbog topa.

I da, ovo sto neko gore pise da mrdam "sto dalje od vas" je bilo tako srdacno?

Neka, i dalje mislim da svi moraju imati svoju mjeru i normalan odnos prema drugome. Iskreno priznajem da me uopste ne usrecuje
stanje u drzavi, gdje se prostor daje potpuno nebitnim i nefunkcionalnim temama.

https://www.facebook.com/44567862884221 ... 087862019/

Sve dok ti je ovo najveci problem dobro ti je atego i rekao sto dalje od nas.

Jedina zamjerka sto nisu napravili fino kako dolikuje, poplocali malo granitnim kockama, klupe stavili, neku simpa rasvjeticu koja se pali sa pucnjem ali ide dogodine nadam se, valjda se ukljuci i grad pa ulozi sredstva za jedan dostojan vidikovac..
User avatar
dajdza-ze
Posts: 360
Joined: 23/10/2012 12:48

#33361 Re: Zeničani

Post by dajdza-ze »

Pozz. Ne interesuju me ni oni duginih boja, ni zeleni, ni crveni, ni plavi,zuti ni jedni gledam sebe. Samo neka mi neko objasni sta iskreni pravi vjernik trazi u kafani u 02:00. Ja to ne mogu da svatim. Je li do mene ili danas nisi vjernik ako nekome iza ponoci u kafani objasnjavas kako ti postis. Da vidite kako ljudi poste i rade svoj poso bez izvlacenja tipa ja postim de neka neko drugi to urade. Mislim da tog covjeka necete naci u kafani u ta doba. Mozda je ipak do mene jer ne razumijem i ne prihvatam da budem dio takvih normi i pravila ponasanja. Mene su vaspitali da trebas prvo biti dobar covjek pa onda sve ostalo, a valjda znamo sta se podrazumjeva pod tim "dobar covjek". Ko ima imalo kucnog odgoja, prave roditelje i bar malo u glavi trebao bi to da zna. Postujte tudje i drugacije po tome se poznaje vasa velicina. Ali ne dajte da vas ubjedjuju u pogresne stvari.
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#33362 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Tako je dajdza.

Odem na Teravih namaz i kad obavim namaz i dodjem kuci, hocu da fino zaspim a ne da u 00:00 h slusam muziku iz Stare carsije kakva god da je muzika.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33363 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Vi isto naivni. Sve je to dio turbofolk shvatanja vjere.

Kome ba mi da se prilagođavamo, odvrni, nek roka, da se zna da je Ramazan i da čuju kako nas ima.

Što bi kameni rekao, nek roka do Sanskog Mosta. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33364 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

moet-perignon wrote:U svoja cetiri zida, i svima dobro.
Image

:oops:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33365 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

ExNihilo wrote:Vi isto naivni. Sve je to dio turbofolk shvatanja vjere.

Kome ba mi da se prilagođavamo, odvrni, nek roka, da se zna da je Ramazan i da čuju kako nas ima.

Što bi kameni rekao, nek roka do Sanskog Mosta. :D
samo mi tesko pada sto nema na sehuru :mrgreen:
Mustang1
Posts: 29918
Joined: 29/12/2010 17:31

#33366 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

dajdza-ze wrote: Samo neka mi neko objasni sta iskreni pravi vjernik trazi u kafani u 02:00. Ja to ne mogu da svatim. Je li do mene ili danas nisi vjernik ako nekome iza ponoci u kafani objasnjavas kako ti postis.
Pa traze ovi nasi postaci djevojke bolan nemoj tako :D Cuclaju nargilu i cekaju hanume poslije teravije da dodju da se gledaju malo preko kabla.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33367 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

kamen spoticanja wrote:
ExNihilo wrote:Vi isto naivni. Sve je to dio turbofolk shvatanja vjere.

Kome ba mi da se prilagođavamo, odvrni, nek roka, da se zna da je Ramazan i da čuju kako nas ima.

Što bi kameni rekao, nek roka do Sanskog Mosta. :D
samo mi tesko pada sto nema na sehuru :mrgreen:
Preporučujem rafalnu paljbu za sehur.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33368 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

ExNihilo wrote:
kamen spoticanja wrote:
ExNihilo wrote:Vi isto naivni. Sve je to dio turbofolk shvatanja vjere.

Kome ba mi da se prilagođavamo, odvrni, nek roka, da se zna da je Ramazan i da čuju kako nas ima.

Što bi kameni rekao, nek roka do Sanskog Mosta. :D
samo mi tesko pada sto nema na sehuru :mrgreen:
Preporučujem rafalnu paljbu za sehur.
pa ne moze rafalno iz onog topa
kad nabave VBR :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#33369 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li ovo oko topa organizovala neka neformalna grupa gradjan,neko udruženje građana?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33370 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

kakavdanakneiskustvu wrote:je li ovo oko topa organizovala neka neformalna grupa gradjan,neko udruženje građana?
7.muslimanska
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33371 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

kakavdanakneiskustvu wrote:je li ovo oko topa organizovala neka neformalna grupa gradjan,neko udruženje građana?
nema sanse da je udrzenje gradjana organizovalo. :)
a kad dodje do toga da oni organizuju nesto u ovom konceptu, onda cu da zadovoljim Atega i Nivelaciju, i odseliti u Izrael. :)
Last edited by moet-perignon on 12/05/2019 13:47, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#33372 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

dobro,nisam ni očekivao od tebe bas drukciji odgovor,ali ja ipak ozbiljno pitam
Mustang1
Posts: 29918
Joined: 29/12/2010 17:31

#33373 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

kamen spoticanja wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:je li ovo oko topa organizovala neka neformalna grupa gradjan,neko udruženje građana?
7.muslimanska
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#33374 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Slabo je ovo, treba nam plotun od jedno 10 155 milimetarskih haubica da pravilno proslavimo intimnost vjere.
Do godine predlažem premiještanje strijeljane artiljerijskih jedinica OS BiH na crkvičko brdo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#33375 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ozbiljno,zna li ko ko je to sve organizovao,valjda imaju i neku dozvolu da to rade,i ako imaju sve ok,ali sta ako neko iduce godine bude htio isto to raditi,neki drugi ljudi,imaju li ovi što sad to rade monopol na ovo?
Post Reply