Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33326 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
to je ona heringa, iz baltika... tradicionalno jelo u sweden... navodno jako jako smrdi, i slabo ko moze je jesti
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#33327 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Prvi put pravim sama baklavu, valjda ce biti jestiva... Čitav dan na nju izgubih... I cheesecake sa malinom
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33328 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja cheesecake sa borovnicama lolMiss Moonlight wrote:
Prvi put pravim sama baklavu, valjda ce biti jestiva... Čitav dan na nju izgubih... I cheesecake sa malinom
isto razmisljamo
okacim ga kad budem imala i presjek, jos ga nismo naceli
baklava ti dobro izgleda..
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#33329 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvala, zao mi jos ovaj vaditi iz kalupa, pa cu sutra presjek staviti i javiti kakvog je ukusa baklava
I ja volim borovnicu, ali dječaci su ovaj put insistirali na malini.
Koji si recept koristila?
I ja volim borovnicu, ali dječaci su ovaj put insistirali na malini.
Koji si recept koristila?
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33330 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
https://www.coolinarika.com/recept/743903/
ovaj...uz neke modifikacije...
umjesto plazme samljela onaj wellness keks, obicni i onaj novi limun-nana.. i umjesto mascarpone ubacila abc sir.. i imala samo 300g borovnica,al ok
ovo su mjere za tortu izgleda, meni tepsija nije bila toliko duboka.. visak keksova sam namakala u sos od borovnica i redala naizmjenicno sa kremom u case, neki improvizovani krem-voce-kup-nesta..
sljedeci put ili veca tepsija, ili manje mjere
ovaj...uz neke modifikacije...
umjesto plazme samljela onaj wellness keks, obicni i onaj novi limun-nana.. i umjesto mascarpone ubacila abc sir.. i imala samo 300g borovnica,al ok
ovo su mjere za tortu izgleda, meni tepsija nije bila toliko duboka.. visak keksova sam namakala u sos od borovnica i redala naizmjenicno sa kremom u case, neki improvizovani krem-voce-kup-nesta..
sljedeci put ili veca tepsija, ili manje mjere
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33331 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
A jesi li ikada probala -petit beurre keksice na dnu ... i da li abc sir ima soli??
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33332 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nisam ni petit.. i petit i plazma mi zvuce nekako bezokusno za bazu
abc sir hmm mislim da ima nesta soli... ali kao pavlaka je, skoro pa neutralan... moze i sa slatkim i slanim se jesti
abc sir hmm mislim da ima nesta soli... ali kao pavlaka je, skoro pa neutralan... moze i sa slatkim i slanim se jesti
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33333 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Off topicadda_sa wrote:https://www.coolinarika.com/recept/743903/
ovaj...uz neke modifikacije...
umjesto plazme samljela onaj wellness keks, obicni i onaj novi limun-nana.. i umjesto mascarpone ubacila abc sir.. i imala samo 300g borovnica,al ok![]()
ovo su mjere za tortu izgleda, meni tepsija nije bila toliko duboka.. visak keksova sam namakala u sos od borovnica i redala naizmjenicno sa kremom u case, neki improvizovani krem-voce-kup-nesta..
sljedeci put ili veca tepsija, ili manje mjere
Bi li znala napraviti Käsespätzle ili Kaiserschmarrn?
Ovo bih pitao i @hadzinicu ali nema je.
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#33334 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Iz reklamemoonca wrote:A jesi li ikada probala -petit beurre keksice na dnu ... i da li abc sir ima soli??
Code: Select all
Samo tri sastojka čine ABC svježi krem sir: mlijeko, vrhnje i malo soli.Fakat sir je normalno slan za namazat ne treba soliti,
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33335 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nisam nikad pravila, al jesam vise puta narucila u restoranu
ima u billi mjesavina u kesicama, al bog zna kakva je to instant splačina..
ako ti znas, ja bih da se pozovem da gledam i ucim... i pojedem naravno
ima u billi mjesavina u kesicama, al bog zna kakva je to instant splačina..
ako ti znas, ja bih da se pozovem da gledam i ucim... i pojedem naravno
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#33336 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Uh spezle uz gulas
taman ideja sta cu rucku
Pozelila sam.mlince sa curetinom
A carske mrvice nekidan pravila .sec posla.a super slatkis
Pozelila sam.mlince sa curetinom
A carske mrvice nekidan pravila .sec posla.a super slatkis
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33338 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nema veze sto nema sira..pise da je provjerenoMiss Moonlight wrote:Ja sam po ovom pravila, cheescake bez sira![]()
https://www.coolinarika.com/recept/chee ... rovjereno/
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#33339 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
A ukusan je onaj krem pravo...u iskušenju sam da ga večeras probamadda_sa wrote:nema veze sto nema sira..pise da je provjerenoMiss Moonlight wrote:Ja sam po ovom pravila, cheescake bez sira![]()
https://www.coolinarika.com/recept/chee ... rovjereno/
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#33340 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Moze l' ikako bez margarina? 
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33341 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
samo kalup ne diraj dok se fino ne stegne do sutra, al moze malo kasikicom copnuti neki cosak... ja sam svoj na kocke izrezala, okrajak jedan vec pojelaMiss Moonlight wrote:A ukusan je onaj krem pravo...u iskušenju sam da ga večeras probamadda_sa wrote:nema veze sto nema sira..pise da je provjerenoMiss Moonlight wrote:Ja sam po ovom pravila, cheescake bez sira![]()
https://www.coolinarika.com/recept/chee ... rovjereno/
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#33342 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
U frizideru je danas od 13 ili 14h 
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33343 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ih,vakat ga onda vaditi i okaciti ovdje i presjekMiss Moonlight wrote:U frizideru je danas od 13 ili 14h
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#33344 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Ako baklava bude upola ukusna kao ovaj... Me happy
- BarbaDue
- Posts: 65076
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#33345 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Čovječe kako dobar komad kolača 
-
Guadalajara
- Posts: 32809
- Joined: 24/04/2019 18:10
- Contact:
#33346 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Meni ovaj tamo velikiBarbaDue wrote:Čovječe kako dobar komad kolača
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#33347 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
damn girl!
savrseno... 
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
#33349 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Falaadda_sa wrote:damn girl!savrseno...
Obavezno probaj, bas je ukusan i lagan, tamam za ove vrucine
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#33350 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
shandrprcSA"

..kao i sve ostalo prikazano- dobro izgleda..
