Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33326 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

to je ona heringa, iz baltika... tradicionalno jelo u sweden... navodno jako jako smrdi, i slabo ko moze je jesti
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33327 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Image

Prvi put pravim sama baklavu, valjda ce biti jestiva... Čitav dan na nju izgubih... I cheesecake sa malinom :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33328 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

Miss Moonlight wrote:Image

Prvi put pravim sama baklavu, valjda ce biti jestiva... Čitav dan na nju izgubih... I cheesecake sa malinom :D
ja cheesecake sa borovnicama lol
isto razmisljamo :thumbup:
okacim ga kad budem imala i presjek, jos ga nismo naceli
baklava ti dobro izgleda.. :)
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33329 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Hvala, zao mi jos ovaj vaditi iz kalupa, pa cu sutra presjek staviti i javiti kakvog je ukusa baklava :oops:
I ja volim borovnicu, ali dječaci su ovaj put insistirali na malini.
Koji si recept koristila?
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33330 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

https://www.coolinarika.com/recept/743903/
ovaj...uz neke modifikacije...
umjesto plazme samljela onaj wellness keks, obicni i onaj novi limun-nana.. i umjesto mascarpone ubacila abc sir.. i imala samo 300g borovnica,al ok :D
ovo su mjere za tortu izgleda, meni tepsija nije bila toliko duboka.. visak keksova sam namakala u sos od borovnica i redala naizmjenicno sa kremom u case, neki improvizovani krem-voce-kup-nesta..
sljedeci put ili veca tepsija, ili manje mjere
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33331 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

A jesi li ikada probala -petit beurre keksice na dnu ... i da li abc sir ima soli??
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33332 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

nisam ni petit.. i petit i plazma mi zvuce nekako bezokusno za bazu :-?
abc sir hmm mislim da ima nesta soli... ali kao pavlaka je, skoro pa neutralan... moze i sa slatkim i slanim se jesti
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33333 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

adda_sa wrote:https://www.coolinarika.com/recept/743903/
ovaj...uz neke modifikacije...
umjesto plazme samljela onaj wellness keks, obicni i onaj novi limun-nana.. i umjesto mascarpone ubacila abc sir.. i imala samo 300g borovnica,al ok :D
ovo su mjere za tortu izgleda, meni tepsija nije bila toliko duboka.. visak keksova sam namakala u sos od borovnica i redala naizmjenicno sa kremom u case, neki improvizovani krem-voce-kup-nesta..
sljedeci put ili veca tepsija, ili manje mjere
Off topic
Bi li znala napraviti Käsespätzle ili Kaiserschmarrn? :D

Ovo bih pitao i @hadzinicu ali nema je.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#33334 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by TDK-90 »

moonca wrote:A jesi li ikada probala -petit beurre keksice na dnu ... i da li abc sir ima soli??
Iz reklame

Code: Select all

Samo tri sastojka čine ABC svježi krem sir: mlijeko, vrhnje i malo soli.
:D :D :D

Fakat sir je normalno slan za namazat ne treba soliti, :-D sto znaci za slakog nije ;-)
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33335 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

nisam nikad pravila, al jesam vise puta narucila u restoranu :lol:
ima u billi mjesavina u kesicama, al bog zna kakva je to instant splačina..
ako ti znas, ja bih da se pozovem da gledam i ucim... i pojedem naravno :oops1:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#33336 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Uh spezle uz gulas :-) taman ideja sta cu rucku :-D
Pozelila sam.mlince sa curetinom :mrgreen:
A carske mrvice nekidan pravila .sec posla.a super slatkis
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33337 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Ja sam po ovom pravila, cheescake bez sira :pisnula:

https://www.coolinarika.com/recept/chee ... rovjereno/
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33338 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

Miss Moonlight wrote:Ja sam po ovom pravila, cheescake bez sira :pisnula:

https://www.coolinarika.com/recept/chee ... rovjereno/
nema veze sto nema sira..pise da je provjereno :izet:
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33339 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

adda_sa wrote:
Miss Moonlight wrote:Ja sam po ovom pravila, cheescake bez sira :pisnula:

https://www.coolinarika.com/recept/chee ... rovjereno/
nema veze sto nema sira..pise da je provjereno :izet:
A ukusan je onaj krem pravo...u iskušenju sam da ga večeras probam :skoljka:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#33340 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pirmin »

Moze l' ikako bez margarina? :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33341 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

Miss Moonlight wrote:
adda_sa wrote:
Miss Moonlight wrote:Ja sam po ovom pravila, cheescake bez sira :pisnula:

https://www.coolinarika.com/recept/chee ... rovjereno/
nema veze sto nema sira..pise da je provjereno :izet:
A ukusan je onaj krem pravo...u iskušenju sam da ga večeras probam :skoljka:
samo kalup ne diraj dok se fino ne stegne do sutra, al moze malo kasikicom copnuti neki cosak... ja sam svoj na kocke izrezala, okrajak jedan vec pojela :mrgreen: on se svakako ne moze servirati
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33342 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

U frizideru je danas od 13 ili 14h :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33343 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

Miss Moonlight wrote:U frizideru je danas od 13 ili 14h :D
ih,vakat ga onda vaditi i okaciti ovdje i presjek :)
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33344 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

Image

Ako baklava bude upola ukusna kao ovaj... Me happy
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#33345 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by BarbaDue »

Čovječe kako dobar komad kolača :-)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#33346 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Guadalajara »

BarbaDue wrote:Čovječe kako dobar komad kolača :-)
Meni ovaj tamo veliki :lol:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33347 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

damn girl! :kiselavoda: savrseno... :thumbup:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#33348 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

.
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#33349 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euphoria »

adda_sa wrote:damn girl! :kiselavoda: savrseno... :thumbup:
Fala :kiss:
Obavezno probaj, bas je ukusan i lagan, tamam za ove vrucine :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33350 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

shandrprcSA"
Image

..kao i sve ostalo prikazano- dobro izgleda.. :thumbup:
Post Reply