Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#33301 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Bijeli Range Rover je vlasnistvo Smaragdinog muza, sto drzi Bubamaru. Plavi i crveni Kadet su vlasnistvo siptara sto drze Charlie buregdzinicu.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33302 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Casual's wrote:Ne pitaš za kadeta koji 3 metra iznad stoji stalno parkiran, pa mi bi čudno.
:lol: :lol: :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33303 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

I dont want to be in a relationship, I want to be in a Range Rover. 8)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33304 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Sta se smijes do jucer si je molio za kafu obecavao dzipove ovo ono i pedalu dobio vidis da nije od tog posla i sad smijesno e jbg necemo se tako igrat :)
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33305 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Mozda tebe sad zovne na kafu...

Fakat ne kontas da je poziv na kafu dzipom pred Carpe Diem bila pod*ebancija, upravo sto se ili predstavlja da nije takva ili stvarno nije takva.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#33306 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Casual's wrote:Kmet je rudnik blokir'o dok mu nisu došli na vrata. :D
Rudnik su blokirali naši iz uprave, sami...(opet SDA)
Meni skine s plate a ne uplati dalje gdje treba...
Fudo a ni grad tu nema nikakve krivice, grad samo traži svoje...preko poreske uprave.
Tako je s večinom dužnika.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33307 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kralj Tvrtko I. wrote:
Casual's wrote:Kmet je rudnik blokir'o dok mu nisu došli na vrata. :D
Rudnik su blokirali naši iz uprave, sami...(opet SDA)
Meni skine s plate a ne uplati dalje gdje treba...
Fudo a ni grad tu nema nikakve krivice, grad samo traži svoje...preko poreske uprave.
Tako je s večinom dužnika.
Pa dobro, onda kada neko drugi isto uradi, krivi su radnici, zeleni, vanzemaljci, svi osim krolja ?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33308 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

2. utakmica Finalne serije "A1 Lige". Finiš košarkaške sezone donosi nam veliku borbu za ovogodišnju šampionsku titulu A1 Lige. S Stoga, slijedi nam najvažnija utakmica sezone za naše momke!
Dođite i podržite nas a mi obećavamo dobru košarkašku predstavu, borbu za svaku loptu! Srce na teren za svoj Grad i za svoj Klub.


Veceras u 20:30 u Areni..Celik-Promo finalna serija za ulazak u prvu ligu..2 KM ulaz
U Donjem Vakufu u prvoj utakmici dvorana bila puna....
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33309 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote: Pa dobro, onda kada neko drugi isto uradi, krivi su radnici, zeleni, vanzemaljci, svi osim krolja ?
Krivi smo mi što smo ih (vas) pustili...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33310 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:
Casual's wrote: Pa dobro, onda kada neko drugi isto uradi, krivi su radnici, zeleni, vanzemaljci, svi osim krolja ?
Krivi smo mi što smo ih (vas) pustili...
Aj nemoj mi molim te supljaka. Ako vec ne mozes odgovoriti na pitanja koja se tebi upute nemoj onda ni replicirati na druga.

Da se vratite u rupe, evo clanak na jedinom mediju kojeg citate tako da bezveze ne prdite.

http://zenicainfo.ba/2019/05/09/reagira ... -d-zenica/
Na području Zenočko-dobojskog kantona jedino javno preduzeće čiji je osnivač grad ili općina, koje nije iskoristilo mogućnost otpisa zateznih kamata plaćanjem glavnice duga jeste JKP „Zenicatrans-prevoz putnika“ d.d. Zenica. Općine sa mnogo manjim budžetom su u saradnji sa ovim uredom uspjele izmiriti glavnicu duga i osigurati otpis kamata.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33311 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kao sto nema smisla prebacivati da je SDa blokirala Zenicatrans, jer da nisu duzni, ne bi bili ni blokirani, isto tako nema se sta ni prebacivati Fudi sto je bio blokirao Rudnik. Grad Zenica samo naplacivao svoja potrazivanja, sasvim legitimno pokusali ostvariti svoje pravo na naplatu potrazivanja.
I sad Fudo ne valja jer je radio u interesu Grada Zenica, isto kao sto i Porezna blokira Zenicatrans u interesu FBiH. Sve drugo je prosipanje iz supljeg u prazno...
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33312 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Kvaka je u neprincipijelnosti. Grasu ne žele zavrnuti pipu, Aluminiju ne smiju, a ovamo primjenjuju zakon.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33313 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Treba isti princip prema svima.
Imam rodjaka koji kao dijete nikada nije imao zdravstveno, jer privatnik nije uplacivao i sto puta su i moji roditelji pomagali kada su njegovi trebali i najmanji pregled platiti, za najobicniju prehladu, dok je u isto vrijeme neko dijete rudara ili bilo kojeg uposlenika neke druge drzavne sluzbe, pored neizmirenih obaveza, imalo pravo na lijecenje, jer je progledano kroz prste.
Strasna je diskriminacija imati dva dijeteta, od kojih jedno ima pravo, jer je neko rekao da njemu treba progledat kroz prste, a dijete nekog magacionera iz privatne firme nema.
Trebaju svi imati isti tretman i tacka. I Aluminij i Gras i Rudnik... :!: Nisi platio, nema zdravstvenog za tebe i gotovo. Ili ukini obavezu placanja doprinosa za sve, ali nemoj parcijalno primjenjivati, odnosno vrsiti segregaciju djece i poreznih obveznika. Vala dosta je vise te price o ugrozenosti pojedinih profesija.
Svaka cast na postenom radu, ali zakon je zakon, i obaveza koju propisuje taj isti zakon, treba biti obavezujuca za sve, a ne selektivno.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33314 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Gledam turisticka zajednica TK otvorila ured u Lukavcu danas za promociju i privlacenje turista..
Zbog cega ZDK i Zenica nemaju turisticku zajednicu..? Evo ide taj summer fest pa adventi, docek NG, pa da se sklopi neka ponuda da nismo ko suge zadnje u svemu..

I nek su uklonili onu HE ispod kule u Vranduku trajno bi jedno takvo historijsko mjesto bilo unisteno..
Last edited by Nivelacija on 09/05/2019 18:48, edited 1 time in total.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33315 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Postoji turistička zajednica ZDK, al eto slabo šta rade.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#33316 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Vec je dokazano da nije svaka dofuoova za Ramazana, ali ukoliko ima istine (negdje sam citao da su nesto i potpisali sa poreznom) u ovome da se dug poreznoj otplacuje, te da je spao na 7.5mil onda se stvarno nekom treba ... Pa Gras u Sarajevu ime preko 100 mil duga i opet rade.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33317 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Grobtejebo, ovaj top me je sad prestravio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83422
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33318 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#33319 Re: Zeničani

Post by notsure »

Jimmy McNulty wrote:Grobtejebo, ovaj top me je sad prestravio.
Bilale, lutko žuta, odvadi malo, što je puno puno je, ostavi nešto baruta i za poslije.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33320 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

jedva cekam top da pukne
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#33321 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Eto puko je...mashala
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#33322 Re: Zeničani

Post by notsure »

Kralj Tvrtko I. wrote:Eto puko je...mashala
Pukli su vala i svi koji se raduju detonaciji.
Nakon iskustva 92-95 ja joj se vala nikad ne mogu radovati.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33323 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

samo jos na sehuru da ima
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33324 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Serete oko jacine pravo
Zadesio sam se odma ispod njega pa nije bilo nesto strasno
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#33325 Re: Zeničani

Post by Atego »

notsure wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Eto puko je...mashala
Pukli su vala i svi koji se raduju detonaciji.
Nakon iskustva 92-95 ja joj se vala nikad ne mogu radovati.

Bolje da su fabriku otvorili...
Post Reply