I ja sam tako cuo. Vjerovatno je dao pod zakupN.N. wrote:Zar nije Gafur ono uzeo?
Ako mislis na staklenik ispred Jazza
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33276 Re: Zeničani
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33277 Re: Zeničani
Kako je samo degutantno oprastanje poreza drzavnim firmama radi kupovine socijalnog mira, dok u isto vrijeme male i srednje privrednike resetaju uveliko...
Dvostrukih arsina ne bi smjelo biti, duzan porez, blokada...zasto praviti razliku izmedju nekog privatnog prevoznika i drzavnog prevoznika. Ako ne mozes raditi, ugasi firmu i prepusti privatniku neka radi. Kratko i jasno.
Zasto bi neko bio povlasten, a neko ne?
Ovdje kada citas postove, tacno se vidi su 99% forumasi drzavni uhljebi...
Dvostrukih arsina ne bi smjelo biti, duzan porez, blokada...zasto praviti razliku izmedju nekog privatnog prevoznika i drzavnog prevoznika. Ako ne mozes raditi, ugasi firmu i prepusti privatniku neka radi. Kratko i jasno.
Zasto bi neko bio povlasten, a neko ne?
Ovdje kada citas postove, tacno se vidi su 99% forumasi drzavni uhljebi...
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#33278 Re: Zeničani
Pa to ti radi SDA, i to prema državnim firmama nema isti princip. Nekima ne smiju blokirati, nekima neće, a na nekima treniraju strogocu. Ima dosta i privatnika koju su pošteđeni.
Ima i onih koji lažno prikazuju porez (privatnici), duple knjige se pišu, sve se to zna, ali se suti. To je druga tema.
Ova nova blokada zenicatransu je došla u neki cudno vrijeme...cim je autobuska odvojena od prevoza.
Ima i onih koji lažno prikazuju porez (privatnici), duple knjige se pišu, sve se to zna, ali se suti. To je druga tema.
Ova nova blokada zenicatransu je došla u neki cudno vrijeme...cim je autobuska odvojena od prevoza.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#33279 Re: Zeničani
Ko je to, sta je to, kaži kažiCasual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#33280 Re: Zeničani
Što se NMI aktivirala na forumu, još malo kao u najboljim danima. 
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#33281 Re: Zeničani
Trazi ga na spotteduNot My Idea wrote:Ko je to, sta je to, kaži kažiCasual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#33282 Re: Zeničani
Upravu si, odo na logout.ExNihilo wrote:Što se NMI aktivirala na forumu, još malo kao u najboljim danima.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33283 Re: Zeničani
Znaci, na Land Rover padas?Not My Idea wrote:Ko je to, sta je to, kaži kažiCasual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33284 Re: Zeničani
Nivelacija wrote:Trazi ga na spotteduNot My Idea wrote:Ko je to, sta je to, kaži kažiCasual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33285 Re: Zeničani
Da, ali taj manji broj privatnika sto mulja ne moze biti opravdanje za resetanje cistih i postenih.smartXL wrote:Pa to ti radi SDA, i to prema državnim firmama nema isti princip. Nekima ne smiju blokirati, nekima neće, a na nekima treniraju strogocu. Ima dosta i privatnika koju su pošteđeni.
Ima i onih koji lažno prikazuju porez (privatnici), duple knjige se pišu, sve se to zna, ali se suti. To je druga tema.
Ova nova blokada zenicatransu je došla u neki cudno vrijeme...cim je autobuska odvojena od prevoza.
Nazalost, ima povlastenih i drzavnih i privatnih, a sve bi to trebalo fino blokirati dok i zadnji fening ne isplate, od rudnika do najmanje piljare koja je duzna zahvaljujuci protekciji. Zakon mora biti jednak za sve.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#33286 Re: Zeničani
Na zalost, nije to mali broj privatnika, to je daleko veći broj. Koliko samo kafica ima u gradu, koliko njih izdaje svaki fiskalni račun? Koliko ima advokata, notara, čime se oni svi služe? Zanatske radnje...da ne nabrajam dalje.clio_dci120 wrote:
Da, ali taj manji broj privatnika sto mulja ne moze biti opravdanje za resetanje cistih i postenih.
Nazalost, ima povlastenih i drzavnih i privatnih, a sve bi to trebalo fino blokirati dok i zadnji fening ne isplate, od rudnika do najmanje piljare koja je duzna zahvaljujuci protekciji. Zakon mora biti jednak za sve.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#33287 Re: Zeničani
Pa dobro, treba ih sankcionisati, mislim na te kafice i ostale. Kao i sto je uredu sto su blokirali Zenicatrans. I sve druge i drzavne i privatne treba blokirati. Ko god je duzan.
Kada moje zovnu odmah dan ili dva nakon isteka roka da uplate taksu na racun Grada Zenice ili ce blokirati racun (jer je knjigovodja nije odradio svoj posao), onda neka i Zenicatrans svoje izmiruje.
I svako drugi, ne mislim samo na zenicke firme, eno u Hercegovini Aluminij i slicni.
Ne smiju biti razliciti arsini. Ne pita niko ni ove privatnike sto posteno rade mogu li ili ne mogu stizati obaveze, pa sto bi neko pitao i rudnik ili Aluminij ili Zenicatrans.
Na kraju, neka se ide sa JPP modelom, ali i to pola ljudi doceka odmah na noz. Ne moze ovako raditi, nadji model po kojem moze i tacka, a ne da drzava ili u ovome slucaju grad sufinansira poslovanje. Druga bi stvar bila da nema alternative, pa onda ok da se sufinansira zbog opceg javnog interesa, ali alternativa ima u ovome slucaju. A dotira se zbog kupovanja socijalnog mira, sto nije ok i fer prema drugim poreznim obveznicima koji svoje obaveze uredno izmiruju.
Kada moje zovnu odmah dan ili dva nakon isteka roka da uplate taksu na racun Grada Zenice ili ce blokirati racun (jer je knjigovodja nije odradio svoj posao), onda neka i Zenicatrans svoje izmiruje.
I svako drugi, ne mislim samo na zenicke firme, eno u Hercegovini Aluminij i slicni.
Ne smiju biti razliciti arsini. Ne pita niko ni ove privatnike sto posteno rade mogu li ili ne mogu stizati obaveze, pa sto bi neko pitao i rudnik ili Aluminij ili Zenicatrans.
Na kraju, neka se ide sa JPP modelom, ali i to pola ljudi doceka odmah na noz. Ne moze ovako raditi, nadji model po kojem moze i tacka, a ne da drzava ili u ovome slucaju grad sufinansira poslovanje. Druga bi stvar bila da nema alternative, pa onda ok da se sufinansira zbog opceg javnog interesa, ali alternativa ima u ovome slucaju. A dotira se zbog kupovanja socijalnog mira, sto nije ok i fer prema drugim poreznim obveznicima koji svoje obaveze uredno izmiruju.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33289 Re: Zeničani
Aktivna PR služba Standardni pojmovi i sadržaj. Bit će još love za start-up projekte. 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#33290 Re: Zeničani
Pa ako je ovo sto on govori istina( za smanjenje svih ovih dugova u milionskom iznosu), onda se lično njemu nema sta reci. To moraš priznati.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33291 Re: Zeničani
5 od 10 novih autobusa koje je on nabavio trenutno nije u voznom stanju. Higeri svi na cesti (ali su ih max. sjebali). Da su dugovi manji ne bi sam zagovarao privatizaciju (iako je prije par mjeseci bio protiv) i ne bi kupovao autobusku "samo da ne bude dio stecajne imovine".
Standardna priča, pa ko popuši- popušio je.
btw: radnici zenicatransa su ranije upozoravali da će stupiti u štrajk, pa su ih oni slinavci nazivali lopovima, nehljebima, itd...
Standardna priča, pa ko popuši- popušio je.
btw: radnici zenicatransa su ranije upozoravali da će stupiti u štrajk, pa su ih oni slinavci nazivali lopovima, nehljebima, itd...
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#33292 Re: Zeničani
Kažem ti opet, ako je istina ovo sto on govori za umanjenje ovih milionskih dugova, a ja pojma nemam jel istina, ali ako je istina, njemu se nema sta prigovoriti.
A autobusku vjerovatno hoce da sačuva jer sto bi je prepustio nekome drugom, ako je može sačuvati i to je dobar potez, nikako los, ako ce se vec ići u stečaj.
A autobusku vjerovatno hoce da sačuva jer sto bi je prepustio nekome drugom, ako je može sačuvati i to je dobar potez, nikako los, ako ce se vec ići u stečaj.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#33293 Re: Zeničani
izvini sto ne odg5ovorih6 ranije, ali jesi vidio na sta sam ti replicirao ranije? zasto je ovo samo sarkazam?Tempo wrote:belfy wrote:ma ja odlicno pratim radnju, ali me interesuje da li iko zna koliko pratim radnju...Tempo wrote:ne pratis radnju.
interesujete da li iko zna koliko pratis radnju?
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#33295 Re: Zeničani
Sto, ne smije zensko pitat koji to kabadahija koristi javnu ulicu kao parking? Odma je sponzorusa koja pada na bijesna auta i vreba da se dobro uda.Casual's wrote:Znaci, na Land Rover padas?Not My Idea wrote:Ko je to, sta je to, kaži kažiCasual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
Ne znam, mozda te zato povezuju s sda, taman je to taj mentalitet.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33296 Re: Zeničani
Ne pitaš za kadeta koji 3 metra iznad stoji stalno parkiran, pa mi bi čudno.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#33297 Re: Zeničani
Kadet stoji svakodnevno parkiran posred ceste, da ga ljudi u kolicima i zene s bebama ne mogu zaobic nego moraju ic drugom polovicom ceste? Lazes.
No dobro, skontao si me. Sve ove godine sam na forumu ne bil mi forumasi pomogli da se udam za wannabe Ramu.
No dobro, skontao si me. Sve ove godine sam na forumu ne bil mi forumasi pomogli da se udam za wannabe Ramu.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#33298 Re: Zeničani
Stoji na trotoaru pored šipca, možda je čak i njegov. Godinama tako.
Dotični sa Land Roverom vazda parkira u onom ulazu, ili možda prolazim kada je "fin".
Dotični sa Land Roverom vazda parkira u onom ulazu, ili možda prolazim kada je "fin".
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#33299 Re: Zeničani
Not My Idea wrote:Kadet stoji svakodnevno parkiran posred ceste, da ga ljudi u kolicima i zene s bebama ne mogu zaobic nego moraju ic drugom polovicom ceste? Lazes.
No dobro, skontao si me. Sve ove godine sam na forumu ne bil mi forumasi pomogli da se udam za wannabe Ramu.
nemoj. bit ces kao Vasa Ladacki, pa ce ti dzaba biti landrovera bjanko ili vranih.
Last edited by moet-perignon on 09/05/2019 09:57, edited 1 time in total.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#33300 Re: Zeničani
leute, sve cekam da se uozbiljite i okoncate temu "Topovi u nasem gradu".
mozemo li se vratiti u stvarnost?
mozemo li se vratiti u stvarnost?
