Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33276 Re: Zeničani

Post by Casual's »

:kiss:
N.N. wrote:Zar nije Gafur ono uzeo?
Ako mislis na staklenik ispred Jazza :mrgreen:
I ja sam tako cuo. Vjerovatno je dao pod zakup
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33277 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kako je samo degutantno oprastanje poreza drzavnim firmama radi kupovine socijalnog mira, dok u isto vrijeme male i srednje privrednike resetaju uveliko...
Dvostrukih arsina ne bi smjelo biti, duzan porez, blokada...zasto praviti razliku izmedju nekog privatnog prevoznika i drzavnog prevoznika. Ako ne mozes raditi, ugasi firmu i prepusti privatniku neka radi. Kratko i jasno.
Zasto bi neko bio povlasten, a neko ne?
Ovdje kada citas postove, tacno se vidi su 99% forumasi drzavni uhljebi...
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33278 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Pa to ti radi SDA, i to prema državnim firmama nema isti princip. Nekima ne smiju blokirati, nekima neće, a na nekima treniraju strogocu. Ima dosta i privatnika koju su pošteđeni.
Ima i onih koji lažno prikazuju porez (privatnici), duple knjige se pišu, sve se to zna, ali se suti. To je druga tema.

Ova nova blokada zenicatransu je došla u neki cudno vrijeme...cim je autobuska odvojena od prevoza.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33279 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Casual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
Ko je to, sta je to, kaži kaži
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33280 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Što se NMI aktivirala na forumu, još malo kao u najboljim danima. :mrgreen:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33281 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Not My Idea wrote:
Casual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
Ko je to, sta je to, kaži kaži
Trazi ga na spottedu :mrgreen:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33282 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

ExNihilo wrote:Što se NMI aktivirala na forumu, još malo kao u najboljim danima. :mrgreen:
Upravu si, odo na logout.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33283 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Not My Idea wrote:
Casual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
Ko je to, sta je to, kaži kaži
Znaci, na Land Rover padas?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33284 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Nivelacija wrote:
Not My Idea wrote:
Casual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
Ko je to, sta je to, kaži kaži
Trazi ga na spottedu :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33285 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

smartXL wrote:Pa to ti radi SDA, i to prema državnim firmama nema isti princip. Nekima ne smiju blokirati, nekima neće, a na nekima treniraju strogocu. Ima dosta i privatnika koju su pošteđeni.
Ima i onih koji lažno prikazuju porez (privatnici), duple knjige se pišu, sve se to zna, ali se suti. To je druga tema.

Ova nova blokada zenicatransu je došla u neki cudno vrijeme...cim je autobuska odvojena od prevoza.
Da, ali taj manji broj privatnika sto mulja ne moze biti opravdanje za resetanje cistih i postenih.
Nazalost, ima povlastenih i drzavnih i privatnih, a sve bi to trebalo fino blokirati dok i zadnji fening ne isplate, od rudnika do najmanje piljare koja je duzna zahvaljujuci protekciji. Zakon mora biti jednak za sve.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33286 Re: Zeničani

Post by smartXL »

clio_dci120 wrote:
Da, ali taj manji broj privatnika sto mulja ne moze biti opravdanje za resetanje cistih i postenih.
Nazalost, ima povlastenih i drzavnih i privatnih, a sve bi to trebalo fino blokirati dok i zadnji fening ne isplate, od rudnika do najmanje piljare koja je duzna zahvaljujuci protekciji. Zakon mora biti jednak za sve.
Na zalost, nije to mali broj privatnika, to je daleko veći broj. Koliko samo kafica ima u gradu, koliko njih izdaje svaki fiskalni račun? Koliko ima advokata, notara, čime se oni svi služe? Zanatske radnje...da ne nabrajam dalje.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#33287 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa dobro, treba ih sankcionisati, mislim na te kafice i ostale. Kao i sto je uredu sto su blokirali Zenicatrans. I sve druge i drzavne i privatne treba blokirati. Ko god je duzan.
Kada moje zovnu odmah dan ili dva nakon isteka roka da uplate taksu na racun Grada Zenice ili ce blokirati racun (jer je knjigovodja nije odradio svoj posao), onda neka i Zenicatrans svoje izmiruje.
I svako drugi, ne mislim samo na zenicke firme, eno u Hercegovini Aluminij i slicni.
Ne smiju biti razliciti arsini. Ne pita niko ni ove privatnike sto posteno rade mogu li ili ne mogu stizati obaveze, pa sto bi neko pitao i rudnik ili Aluminij ili Zenicatrans.
Na kraju, neka se ide sa JPP modelom, ali i to pola ljudi doceka odmah na noz. Ne moze ovako raditi, nadji model po kojem moze i tacka, a ne da drzava ili u ovome slucaju grad sufinansira poslovanje. Druga bi stvar bila da nema alternative, pa onda ok da se sufinansira zbog opceg javnog interesa, ali alternativa ima u ovome slucaju. A dotira se zbog kupovanja socijalnog mira, sto nije ok i fer prema drugim poreznim obveznicima koji svoje obaveze uredno izmiruju.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33289 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Aktivna PR služba Standardni pojmovi i sadržaj. Bit će još love za start-up projekte. :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33290 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Pa ako je ovo sto on govori istina( za smanjenje svih ovih dugova u milionskom iznosu), onda se lično njemu nema sta reci. To moraš priznati.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33291 Re: Zeničani

Post by Casual's »

5 od 10 novih autobusa koje je on nabavio trenutno nije u voznom stanju. Higeri svi na cesti (ali su ih max. sjebali). Da su dugovi manji ne bi sam zagovarao privatizaciju (iako je prije par mjeseci bio protiv) i ne bi kupovao autobusku "samo da ne bude dio stecajne imovine".

Standardna priča, pa ko popuši- popušio je.

btw: radnici zenicatransa su ranije upozoravali da će stupiti u štrajk, pa su ih oni slinavci nazivali lopovima, nehljebima, itd...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33292 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kažem ti opet, ako je istina ovo sto on govori za umanjenje ovih milionskih dugova, a ja pojma nemam jel istina, ali ako je istina, njemu se nema sta prigovoriti.

A autobusku vjerovatno hoce da sačuva jer sto bi je prepustio nekome drugom, ako je može sačuvati i to je dobar potez, nikako los, ako ce se vec ići u stečaj.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#33293 Re: Zeničani

Post by belfy »

Tempo wrote:
belfy wrote:
Tempo wrote:ne pratis radnju.
ma ja odlicno pratim radnju, ali me interesuje da li iko zna koliko pratim radnju...

interesujete da li iko zna koliko pratis radnju?
izvini sto ne odg5ovorih6 ranije, ali jesi vidio na sta sam ti replicirao ranije? zasto je ovo samo sarkazam?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33294 Re: Zeničani

Post by Tempo »

nisi moro ni sad.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33295 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Casual's wrote:
Not My Idea wrote:
Casual's wrote:Živi u onoj kući sa 25 različitih balkona
Ko je to, sta je to, kaži kaži
Znaci, na Land Rover padas?
Sto, ne smije zensko pitat koji to kabadahija koristi javnu ulicu kao parking? Odma je sponzorusa koja pada na bijesna auta i vreba da se dobro uda.
Ne znam, mozda te zato povezuju s sda, taman je to taj mentalitet.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33296 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ne pitaš za kadeta koji 3 metra iznad stoji stalno parkiran, pa mi bi čudno.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33297 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Kadet stoji svakodnevno parkiran posred ceste, da ga ljudi u kolicima i zene s bebama ne mogu zaobic nego moraju ic drugom polovicom ceste? Lazes.

No dobro, skontao si me. Sve ove godine sam na forumu ne bil mi forumasi pomogli da se udam za wannabe Ramu.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33298 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Stoji na trotoaru pored šipca, možda je čak i njegov. Godinama tako.
Dotični sa Land Roverom vazda parkira u onom ulazu, ili možda prolazim kada je "fin".
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33299 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Not My Idea wrote:Kadet stoji svakodnevno parkiran posred ceste, da ga ljudi u kolicima i zene s bebama ne mogu zaobic nego moraju ic drugom polovicom ceste? Lazes.

No dobro, skontao si me. Sve ove godine sam na forumu ne bil mi forumasi pomogli da se udam za wannabe Ramu.
:lol:

nemoj. bit ces kao Vasa Ladacki, pa ce ti dzaba biti landrovera bjanko ili vranih.
Last edited by moet-perignon on 09/05/2019 09:57, edited 1 time in total.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#33300 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

leute, sve cekam da se uozbiljite i okoncate temu "Topovi u nasem gradu".
mozemo li se vratiti u stvarnost?
Post Reply