F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33276 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

omega369 wrote: 21/07/2024 22:05 Rekao je da nije okrenuo volan prema njemu. Dakle nije skretao prema njemu ali je bolid ipak sam.skrenuo u njega...?
Pratim F1 od 96, ali iskreno prljavijeg vozaca a da se vise nevinasce pravi od Lewisa ne postoji u F1...kako se likovima poput Raikkonena, Hakkinena, Buttona (vozaci koje smatram cistim a osvajali su titule)... nije desavalo toliko incidenata ko Lewisu i uvijek je drugi vozac kriv po njemu.
User avatar
konektovan
Posts: 51471
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33277 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

rovac13 wrote: 21/07/2024 22:09 Treba imat debele zivce i dobar zeludac.......pa stajati na strani onog bolesnika i pravdati sva sranja koja radi 😭

To ce moci samo najuporniji.
Nije hamo bolesnik..to sto je gay necemo tako nazivati, i komentar ti je bas bezveze....
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33278 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 22:08
omega369 wrote: 21/07/2024 22:05 Rekao je da nije okrenuo volan prema njemu. Dakle nije skretao prema njemu ali je bolid ipak sam.skrenuo u njega...?
Image
Nevezano za situaciju..

Pa nije bas da se sad uzima Lewisova rijec kao mjerilo istine, frajer je vec jednom diskvalifikovan zbog laganja...
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33279 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Ja bi do sad primijetio ako uporno nekog citiram.....a taj neko me ignorise i nikad mi ne odgovara .....mozda da i ja odustanem......mozda sam dosadan 😁
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83546
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33280 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samprotivsviju wrote: 21/07/2024 22:13
_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 22:08
omega369 wrote: 21/07/2024 22:05 Rekao je da nije okrenuo volan prema njemu. Dakle nije skretao prema njemu ali je bolid ipak sam.skrenuo u njega...?
Image
Nevezano za situaciju..

Pa nije bas da se sad uzima Lewisova rijec kao mjerilo istine, frajer je vec jednom diskvalifikovan zbog laganja...
Pa pricamo o tome sto je rekao.
Vise je puta lik kojeg branis na jednoj utrci gurao rivale van staze nego sto je Lewis bio diskvalifikovan zbog laganja na preko 300 trka.

Ali i ti i omega i rovac nastupate iz ostrascenih pozicija.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33281 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 22:16
Samprotivsviju wrote: 21/07/2024 22:13
_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 22:08

Image
Nevezano za situaciju..

Pa nije bas da se sad uzima Lewisova rijec kao mjerilo istine, frajer je vec jednom diskvalifikovan zbog laganja...
Pa pricamo o tome sto je rekao.
Vise je puta lik kojeg branis na jednoj utrci gurao rivale van staze nego sto je Lewis bio diskvalifikovan zbog laganja na preko 300 trka.

Ali i ti i omega i rovac nastupate iz ostrascenih pozicija.
Jedno je misliti da si u pravu u incidentu gdje se radi o milisekundama, a Lewis sto je lagao je bilo blatantno..liki uzeo poziciju pod Safety carom da bi poslje izmisljao razne price...dok ga FIA nije uhvatila u laganju

Ali otom potom, moram se spremat za poso...kasno je za rasprave :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83546
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33282 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samprotivsviju wrote: 21/07/2024 22:20
Jedno je misliti da si u pravu u incidentu gdje se radi o milisekundama, a Lewis sto je lagao je bilo blatantno..liki uzeo poziciju pod Safety carom da bi poslje izmisljao razne price...dok ga FIA nije uhvatila u laganju
Dobro to je bilo 2009. i u dogovoru sa trkacim inzinjerom ili po njegovom nagovoru cak. Ali nejse.
Bilo jednom i nikad vise.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33283 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Sta je cilj diskusije.

Niti bi trebalo nekom smetati ako pojedinci svrsavaju na maxa........niti bi drugima trebalo smetati sto ostali misle da poganiji vozac od maxa nije krocio f1

Ubjedjivati jedni druge da ga zavole ili sta nema smisla.....diskusija moze trajati i 50 godina.....jednistavno zaboraviti
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#33284 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by suit_up »

Mali Kimi izdominirao trku u F2 :izet:
User avatar
konektovan
Posts: 51471
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33285 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Bio je dobar danas..
laik1981
Posts: 14856
Joined: 05/12/2012 13:04

#33286 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

radostan dan wrote: 21/07/2024 22:09 Još ste niste navikli da je Max najjači lik koji je sjeo u bolid zadnjih 30 godina i 2 mjeseca?
Jeste onome ko prati formulu zadnjih pet godina.
User avatar
mayab
Posts: 30853
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#33287 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by mayab »

_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 20:13 Ne vjerujem da bi Lando imao odrijesene ruke da napadne Oscara ni da ga je odmah pustio naprijed.

Ne kontam McLaren nikako al haj.
Glede Mclarena , oduvijek su njihova stajališta bila da je tim na prvom mjestu i da vozači služe timu , samim time moraju poštivati odluke tima , pa ko voli neka izvoli!
Naravno, meni je ono jučer bilo ružno ,
ne znam da li se je Piastri mogao istinski od srca radovati prvoj pobjedi,
ali sa druge strane , kako rekoh politika MCL je oduvijek takva,
tako da smatram da je svako ko vozi za njih pripremljen na moguće takve odluke TIMA.
axe22
Posts: 2849
Joined: 11/03/2013 21:21

#33288 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Samprotivsviju wrote: 21/07/2024 21:12
axe22 wrote: 21/07/2024 19:27

Lijepo se vidi KAMIKAZA potez.
(prije samog kontakta kao da Hami pokusava skrenut lijevo)
Jarane zasto ti pokusavas ista objasniti, jer kako sam primjetio u svakoj situaciji je tebi Max kriv. Za iste poteze Landa na Maxu si govorio da je Max kriv, sada je Max kamikaza :-)

Max jedino ovakve situacije nije imao kada mu je bolid bio brzi 2 ili vise sekunde po krugu i kad se nije morao borit za poziciju.
Cim se mora borit za poziciju, pogotov s nekim ko ima jednak bolid nastat ce problem, napravit ce kontakt jer jos uvijek ide kao budala, proce pa makar i sebe i drugog izbacio iz utrke.
Koliko je puta napravio kontakt jer nije mogao cekat jos 1-2 kruga i da nekoga lagano pretekne?

Na stazi se ponasa kao da je jedini, cim neko pocne primjenjivati njegov nacin odbrane pozicije ili napadanja, pocne plakati preko radija.

Hami je imao isti situacija, ali za razliku od Maxa znao je kad se treba povuc, znao je kalkulisati i jos uvijek to zna.

Maxov EGO ne moze podnjetibda je neko brzi od njega.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33289 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

axe22 wrote: 21/07/2024 19:27

Lijepo se vidi KAMIKAZA potez.
(prije samog kontakta kao da Hami pokusava skrenut lijevo)
"Max is gonna FORCE his way..."

Krk, bum, tras, ups, jebiga...

Ali zamisli, barem 2x mu vlastiti tim kaze uljepsano:"Ne seri kroz gusto granje", i ono opet... Da li je ili nije taktika RB mogla biti bolja, mozemo pricati, ali to se dobije kada razmazeno deriste jos vise razmazis nekaznjavanjem na vrijeme...
rovac13 wrote: 21/07/2024 20:33 Ta sve je kriva uprava koja je tolerisala sve gadosti koje je max pravio.

Sad se to vise ne moze ispravit.
Lik ima teski poremecaj.
Sve je ovo dobro dok nekog ne ubije.
Naravno da moze, samo se mora biti dosljedan. A unaprijed im najaviti da nece biti gledanja kroz prste nikome, pa ni sampionu. Ni timskom, ni pojedinacnom.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33290 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Edin H. wrote: 21/07/2024 20:45
konektovan wrote: 21/07/2024 20:30 Sta ce Lando napadati kad je mali bio brzi od njega danas...
Realno je Piastri zasluzio pobjedu, to sto Mclaren jos nije na nivou kao ekipa to je drugi par opanaka.
Gdje bio brži, pobjegao Lando više od 5 sekundi.

Piastri je prevara od vozača. :oops:
Hm, ne znamo detalje, do sporne promjene guma nije bilo tako. Planski ili ne, mi to mozemo samo nagadjati.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33291 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Pandakonda wrote: 21/07/2024 19:30
drndalo wrote: 21/07/2024 19:02
Pandakonda wrote: 21/07/2024 17:34

F1 nije fudbal da ti mozes talente samo tako izvlaciti iz rukava i akademija. Lando je jedan od vecih talenata u F1 i sigurno ti ne treba to da lik ode pojacati rivalsku ekipu. A RB, Merc ili Ferrari bi jedva docekali da ga uzmu. Bukvalno je bio na pragu da pređe u Red Bull sto bi bila katastrofa za MCL. Svakom sapionu moras ici malo niz dlaku da bi dobio rezultat, takav je bio Vettel, Lewis, Alonso, Sumi itd. i zbog toga su tu gdje jesu. Guranje pravde ili neke iluzije kako ne favorizuju vozace ce ih upravo dovest do toga da nikada nece uzeti titulu.
Opet zaboravljate, “vazeca ugovorna obaveza”...? To znaci da moze kurcu svirati i vikati Brum, brum, ako ga MacLaren ne pusti iz obaveza. Teoretski, mogu ga vratiti u F3 ako im treba.
Pa valjda treba razmisljati i duze od tog ugovora, valjda je cilj da zadrzis covjeka ako je vec dobar vozac :D A da ne govorim o tome da saljes losu sliku o ekipi i demotivises bilo koga drugog da buducnosti potpise za mclaren.
Da, treba. Nije sporno. Ali ako se nesto odlucilo, makar se kasnije ispostavilo i pogresno, nije njihovo da razglabaju posebno ne preko radija. Posebno ne 23x... Niko nije bezgresan, ali se neke stvari vide bolje iz boxa nego iz bolida.

Pri tome uopste ne amnestiram tim koji nije znao da li bi piskio ili kakio, i koji je generisao sranje.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33292 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

omega369 wrote: 21/07/2024 21:54 Ali nemoj zezati, isao je pravo nije skretao. Tako je rekao ;-)
Jedini koji je isao pravo je MAx, jerbo je zablokirao sva 4 tocka, i onda inercija radi jako cudne stvari u fizikalnom smislu...
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33293 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Zar je moguce da ovo rade Maxu, pa zar je toliko teško bilo Hamiltonu da se makne i pusti Maxa da prođe a ne onako da ide u smjer staze odnosno krivine :shock: :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33294 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Samprotivsviju wrote: 21/07/2024 22:11
omega369 wrote: 21/07/2024 22:05 Rekao je da nije okrenuo volan prema njemu. Dakle nije skretao prema njemu ali je bolid ipak sam.skrenuo u njega...?
Pratim F1 od 96, ali iskreno prljavijeg vozaca a da se vise nevinasce pravi od Lewisa ne postoji u F1...kako se likovima poput Raikkonena, Hakkinena, Buttona (vozaci koje smatram cistim a osvajali su titule)... nije desavalo toliko incidenata ko Lewisu i uvijek je drugi vozac kriv po njemu.
Za razliku od Maxa koji nikad nikakav belaj nije pravio, a i kada jeste, ljudski priznavao krivicu, kao covjek i komunista...?

MIslim, 2 najvece radio-placi-pizde u istoriji F1, namjerili se jedan na drugoga, i onda kuku-lele... Probao si, suti i pusi... Nije uspjelo, jos da budes sretan sto si zavrsio umjesto DNF poslije onakvog skoka...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33295 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

PlusSA wrote: 22/07/2024 09:43 Zar je moguce da ovo rade Maxu, pa zar je toliko teško bilo Hamiltonu da se makne i pusti Maxa da prođe a ne onako da ide u smjer staze odnosno krivine :shock: :D
Dragi Senade, sta nam ovo rade...? Ni ne propustaju nas ispred sebe bez pitanja i potrebe...?

Gdje ide ovaj svijet...? Sve se nadiglo protiv napacene Nizozemske nejaci...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83546
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33296 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

mayab wrote: 22/07/2024 06:13
_BataZiv_0809 wrote: 21/07/2024 20:13 Ne vjerujem da bi Lando imao odrijesene ruke da napadne Oscara ni da ga je odmah pustio naprijed.

Ne kontam McLaren nikako al haj.
Glede Mclarena , oduvijek su njihova stajališta bila da je tim na prvom mjestu i da vozači služe timu , samim time moraju poštivati odluke tima , pa ko voli neka izvoli!
Naravno, meni je ono jučer bilo ružno ,
ne znam da li se je Piastri mogao istinski od srca radovati prvoj pobjedi,
ali sa druge strane , kako rekoh politika MCL je oduvijek takva,
tako da smatram da je svako ko vozi za njih pripremljen na moguće takve odluke TIMA.
To stajaliste im je izbilo barem 2 titule iz ruku otkako ja pratim formulu.
2000.
2007.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#33297 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by radostan dan »

laik1981 wrote: 21/07/2024 22:55
radostan dan wrote: 21/07/2024 22:09 Još ste niste navikli da je Max najjači lik koji je sjeo u bolid zadnjih 30 godina i 2 mjeseca?
Jeste onome ko prati formulu zadnjih pet godina.
Juli, 2024. godina minus 30 godina i 2 mjeseca = maj, 1994. godina, GP Imola.

`Bem ti učiteljicu...
BiBi911
Posts: 5341
Joined: 09/12/2018 17:47

#33298 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BiBi911 »

radostan dan wrote: 22/07/2024 12:26
laik1981 wrote: 21/07/2024 22:55
radostan dan wrote: 21/07/2024 22:09 Još ste niste navikli da je Max najjači lik koji je sjeo u bolid zadnjih 30 godina i 2 mjeseca?
Jeste onome ko prati formulu zadnjih pet godina.
Juli, 2024. godina minus 30 godina i 2 mjeseca = maj, 1994. godina, GP Imola.

`Bem ti učiteljicu...
Joj oba su supci, jos im fali onaj garavi
User avatar
Edin H.
Posts: 53688
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33299 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

drndalo wrote: 22/07/2024 09:30
Edin H. wrote: 21/07/2024 20:45
konektovan wrote: 21/07/2024 20:30 Sta ce Lando napadati kad je mali bio brzi od njega danas...
Realno je Piastri zasluzio pobjedu, to sto Mclaren jos nije na nivou kao ekipa to je drugi par opanaka.
Gdje bio brži, pobjegao Lando više od 5 sekundi.

Piastri je prevara od vozača. :oops:
Hm, ne znamo detalje, do sporne promjene guma nije bilo tako. Planski ili ne, mi to mozemo samo nagadjati.
Pa rekao je Lando: “Stigni me klocu :D “, dobro ne tim rječima
Last edited by Edin H. on 22/07/2024 13:35, edited 1 time in total.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33300 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Samo je šteta što je RB na početku dominirao, da imamo ludilo od sezone što svi i želimo valjda :mrgreen:
Post Reply