Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33251 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ovaj Prevoz putnika vozi svaki dan? Kako?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33252 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Jimmy McNulty wrote:Ovaj Prevoz putnika vozi svaki dan? Kako?
Mittal, privatna linija
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33253 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Casual's wrote:
Jimmy McNulty wrote:Ovaj Prevoz putnika vozi svaki dan? Kako?
Mittal, privatna linija
Đavla privatna, evo sad u pola 2 iz Tetova, normalno kupi putnike na svakoj stanici.

Plus sam vidio da otvaraju radnju tj kiosk na glavnoj stanici.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33254 Re: Zeničani

Post by smartXL »

channel10 wrote:Jeste vi SDA-ovci cudna sorta...
Uništavali 20+ godina, i sad prebacuju lopticu na druge. Zenicatransu nisu blokirali račune dok su vladali, kad su izgubili vlast, eto najednom smeta dug...

Tako će vjerovatno bit i sa sarajevskim grasom, koji je daleko veći dužnik, al eto računi nisu blokirani...
Last edited by smartXL on 08/05/2019 14:58, edited 1 time in total.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33255 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Zenicatrans 3,7 mil duga blokada porezne
GRAS 150 mil duga sve regularno

SDA :izet:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33256 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Naprave dug, pa onda drugog tuze zbog tog duga :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33257 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Placaju reprogram ljudi...

Nadam se samo da ovo onaj konjina ne radi namjerno pa trpe i radnici i ljudi koji se voze..
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33258 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:Placaju reprogram ljudi...

Nadam se samo da ovo onaj konjina ne radi namjerno pa trpe i radnici i ljudi koji se voze..
Kad su ga počeli plaćat, ugovor nikad nije sklopljen...Možda nisam informisan...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33259 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

naravno da se blokira zbog fuada iz politickih razloga
kao sto je i fuad blokirao bolnicu zbog politickih razloga...
a i dug je 20 godina pravio fuad s jaranima koji su sad s druge strane
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33260 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:
Casual's wrote:Placaju reprogram ljudi...

Nadam se samo da ovo onaj konjina ne radi namjerno pa trpe i radnici i ljudi koji se voze..
Kad su ga počeli plaćat, ugovor nikad nije sklopljen...Možda nisam informisan...
Pa informiši se.
Isto kao što su Čeliku blokirani računi, tako su trebali biti i Grasu (nisu blokirani jer izmiruju dugovanja prema UiO i ostalima).
Drago mi je da si izašao iz rupe jer te nije bilo kada sam pitao šta radite sa Čelikom?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33261 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:
Pa informiši se.
Isto kao što su Čeliku blokirani računi, tako su trebali biti i Grasu (nisu blokirani jer izmiruju dugovanja prema UiO i ostalima).
Drago mi je da si izašao iz rupe jer te nije bilo kada sam pitao šta radite sa Čelikom?
De bolan, crno na bijelo, nemoj mi tih sda-ovskih šupljih. Reprogram znači potpisivanje ugovora o izmirenje obaveza, a potpisuje se radi preciziranje koji iznos se otplaćuje (koji procenat kamata se otpisuje a ovisi o periodu otplate), na koliko godina...

Gras nije potpisao reprogram, nema informacija o izmirenjima obaveza.

Prvo što ste uradili kad ste izgubili zenicu je jebada sa zencatransom, a potom i radnike željezare ste na*uzili.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33262 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kamen spoticanja wrote:naravno da se blokira zbog fuada iz politickih razloga
kao sto je i fuad blokirao bolnicu zbog politickih razloga...
a i dug je 20 godina pravio fuad s jaranima koji su sad s druge strane
I ta druga strana bi sve na Fuada :D .

E jebalo sebe :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33263 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

channel10 wrote:
kamen spoticanja wrote:naravno da se blokira zbog fuada iz politickih razloga
kao sto je i fuad blokirao bolnicu zbog politickih razloga...
a i dug je 20 godina pravio fuad s jaranima koji su sad s druge strane
I ta druga strana bi sve na Fuada :D .

E jebalo sebe :D
pa ne bi sve
samo gradske firme :D
al jasno ti je o cemu govorim
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33264 Re: Zeničani

Post by Casual's »

pametni, ziv bio nije ti po forumima ista ciljna skupina kao na FB tako da, nemoj se provaljivati.
PU svake godine izlista duznike, a CB svaki mjesec kome su blokirani racuni. Celiku su blokirani već godinu dana zbog poreznog duga manjeg od Zenicatrans-a, sada je na redu Zenicatrans iz razloga jer ne placaju dogovreni reprogram. Ista je stvar i sa 100 drugih privrednih subjekata u ZDK.
Da su platili rate reprograma ovi ne bi imali osnova za blokiranje.

Da se reprogram ne placa namjerno govori cinjenica da je varalica "tajno" kupio autobusku stanicu, a i njegovo izlaganje zadnju sjednicu GV. Crk'o.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33265 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kamen spoticanja wrote:
channel10 wrote:
kamen spoticanja wrote:naravno da se blokira zbog fuada iz politickih razloga
kao sto je i fuad blokirao bolnicu zbog politickih razloga...
a i dug je 20 godina pravio fuad s jaranima koji su sad s druge strane
I ta druga strana bi sve na Fuada :D .

E jebalo sebe :D
pa ne bi sve
samo gradske firme :D
al jasno ti je o cemu govorim
Naravno da mi je jasno, ali pretjeruju i jedni i drugi, mada je SDA tu glavna koja jebe sve nas. Moze puno bolje svima da bude da se oni ne ponasaju ko kakvi cetnici.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#33266 Re: Zeničani

Post by smartXL »

kamen spoticanja wrote:naravno da se blokira zbog fuada iz politickih razloga
kao sto je i fuad blokirao bolnicu zbog politickih razloga...
a i dug je 20 godina pravio fuad s jaranima koji su sad s druge strane
Pa vidi, što se tiče bolnice. Sve liči na šupljaka, tender za rekonstrukciju spominju skoro pa 2 godine, i nikad da ga objave. U prošloj firmi dok sam bio, o tome se pričalo i kao svaki mjesec e sljedeći objavljuju tender, i ne dočekasmo ga...

Da se razumijemo, oni tender svakako mogu objavit, pa dok prođu sve procedure do dodjele ugovora to je minimalno 4,5 mjeseci (bez žalbi).
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33267 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

"nek blokira bolnicu,ko ge hebe nek svi.plate sta su duzni"
mislim da sam parafrazirao fudiste na ovom forumu kad je lik blokirao bolnicu
tad nije bilo termina cetnici i sl
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33268 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

smartXL wrote:
kamen spoticanja wrote:naravno da se blokira zbog fuada iz politickih razloga
kao sto je i fuad blokirao bolnicu zbog politickih razloga...
a i dug je 20 godina pravio fuad s jaranima koji su sad s druge strane
Pa vidi, što se tiče bolnice. Sve liči na šupljaka, tender za rekonstrukciju spominju skoro pa 2 godine, i nikad da ga objave. U prošloj firmi dok sam bio, o tome se pričalo i kao svaki mjesec e sljedeći objavljuju tender, i ne dočekasmo ga...

Da se razumijemo, oni tender svakako mogu objavit, pa dok prođu sve procedure do dodjele ugovora to je minimalno 4,5 mjeseci (bez žalbi).
govorim o blokadi bolnici zbog duga od KGZ-a
ovaj novi momenat ne razumijem
osim da je ubleha sam rekao da trenutno nesto blokira bolnicu dok mu nesto drugo ne prodje
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33269 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kmet je rudnik blokir'o dok mu nisu došli na vrata. :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33270 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

kamen spoticanja wrote:
smartXL wrote:
kamen spoticanja wrote:naravno da se blokira zbog fuada iz politickih razloga
kao sto je i fuad blokirao bolnicu zbog politickih razloga...
a i dug je 20 godina pravio fuad s jaranima koji su sad s druge strane
Pa vidi, što se tiče bolnice. Sve liči na šupljaka, tender za rekonstrukciju spominju skoro pa 2 godine, i nikad da ga objave. U prošloj firmi dok sam bio, o tome se pričalo i kao svaki mjesec e sljedeći objavljuju tender, i ne dočekasmo ga...

Da se razumijemo, oni tender svakako mogu objavit, pa dok prođu sve procedure do dodjele ugovora to je minimalno 4,5 mjeseci (bez žalbi).
govorim o blokadi bolnici zbog duga od KGZ-a
ovaj novi momenat ne razumijem
osim da je ubleha sam rekao da trenutno nesto blokira bolnicu dok mu nesto drugo ne prodje
Blokirala SDA plavu vodu i rekao jestel normalni pa i ja cu vama rekonsrrukciju bolnice itd..
Sad SDA gasi zenicatrans pa ce ovaj rudnik i tako preko ledja radnika i gradjana Zenice.

Zamisli idiota igraju se oko osnovnih stvari, zdravlja, prevoza, vode itd..

Ramazan, bosnjastvo, Islam :cry:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33271 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

o tome i govorim
igraju se a mi im aplaudiramo
kolektivna umobolnica
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33272 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Neko aplaudira,neko uci njemački. Nema trece
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33273 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Niko ne aplaudira. Uvijek ima onaj koji prvi zapocne. A znamo svi ko prvi pocne i onda se cudi kad mu se uzvrati. Ne moze to tako, jer tako svi ispastamo.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33274 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ispred Jazza se otvara ona pekara. Plata 650 KM, radi se pon-sub 8h
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#33275 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Zar nije Gafur ono uzeo?
Ako mislis na staklenik ispred Jazza :mrgreen:
Post Reply