GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- NEOPLAN
- Posts: 1009
- Joined: 02/05/2009 12:15
#3326 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sve je fino receno samo nikako ne mogu da shvatim zasto svi izbjegavaju pricu o nacinu subvencioniranja grasovih karata za ugrozene kategorije, tj o iznosima koji su dogovoreni i koji se (ne) uplacuju Grasu.
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3327 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
koliko će ljudi ostati bez posla ili im se neće isplatiti raditi ako gras prestane s radom
svi smo taoci tih ljudi koji su tehnološki višak a zna se kako su došli do posla
svi smo taoci tih ljudi koji su tehnološki višak a zna se kako su došli do posla
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#3328 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sigurno si i ti od onih sto misle "sosoni" su krivi za ovu situaciju. Cega si to ti taoc, svojih predrasuda ili namjernog nerazumjevanje cjelokupne situacije oko Gras-a?Black swan wrote:koliko će ljudi ostati bez posla ili im se neće isplatiti raditi ako gras prestane s radom
svi smo taoci tih ljudi koji su tehnološki višak a zna se kako su došli do posla
Jedva cekam da pocne Centrotrans voziti,a bice ako Bog da, i poslije 1-2(ne treba vise) godine vidjet cemo sta znaci kako to privatnik obavlja javni prevoz
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3329 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
smaraš
o tome smo već pričali
o tome smo već pričali
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#3330 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Izvini, omaklo mi se, upravi si nemam vala bas nikakve koristi "gurati" neke stavove ovdje, uglavnom bice onako kako je to narod izabrao da bude.Black swan wrote:smaraš
o tome smo već pričali
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3331 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
300 ljudi drži u šaci 300.000 i ti se pozivaš na ksenofobiju
vamo trudnice i samohrane majke lete iz profitabilnih firmi a mi da brinemo o ljudima koji nit radne dozvole nemaju
a ni škole kako čujem
vamo trudnice i samohrane majke lete iz profitabilnih firmi a mi da brinemo o ljudima koji nit radne dozvole nemaju
a ni škole kako čujem
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#3332 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
kreteni! ja sada moram platiti dvije karte do bolnice i dvije u povratku. umjesto jednu kartu u jednom smjeru drugu u drugom...... nesto nisam cuo da se o ovome govori. kako stvari stoje, ovako im necu platiti ni jednu.....
-
Jokericious
- Posts: 2788
- Joined: 10/06/2010 11:34
#3333 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Hoce li se morat karta kupovat kod Centrotransa?
-
dresdener78
- Posts: 918
- Joined: 04/08/2011 09:23
- Location: CZ/D/BiH
#3334 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
_Saša_ wrote:Interesantan clanak, ne znam jel vec bio ovdje.
Sve što ste slutili o GRAS-u, a niste se usudili da pitate
Denis Čustović
http://www.pulsdemokratije.ba/content/s ... -da-pitate
Dragi čitaoci, moram navesti da su na početku članaka navedene totalno nekorektne brojke.
Gradski prijevoz u Berlinu NIJE profitabilan, baš bi volio da znam gdje je autor uzeo informaciju da "GBV u Berlinu je jedno od najvećih komunalnih preduzeća Njemačke i Evrope, i ostvaruje višemilionske dobiti."
Pogledajte naprimjer Wikipediju:
http://de.wikipedia.org/wiki/Berliner_Verkehrsbetriebe
U poglavlju "Finanzen" možete vidjeti finansijsku situaciju Berlinskog saobraćajnog preduzeća BVG. Oni zarade jedva za 67 % troškova i suočavaju se sa konstantnom nestašicom novca (subvencije su sve manje), zbog čega se govori npr. o mogućoj likvidaciji nekih tramvajskih linija (npr. u četvrti Köpenick). Uz to, blagajna grada Berlina je već godinama hronično prazna i grad stoji na rubu bankrota (zbog više razloga o kojima bi mogli dugo razgovarati).
Gradski prijevoz u Beču je također sposoban da zaradi samo za cca. 67 % troškova. Izvor: http://www.redakteur.cc/tag/kostendeckung/ Citiram: "Angesprochen auf die Kostendeckung der Wiener Linien antwortete Pressesprecher Answer Lang, dass die Deckung der Kosten zu zwei Drittel durch den Fahrkartenverkauf (ca. 420 Mio. Euro jährlich) erfolge, die fehlenden Beiträge würden durch Mittel der Stadt Wien gedeckt." Bosanski: "Šta se tiče finansiranja troškova Bečkog "GRAS-a", odgovorio je portparol Answer Lang, da se zaradi za oko 2/3 troškova prodajom karata (cca. 420 miliona € godišnje), dok pare za ostale troškove pružaju gradske vlasti grada Beča."
Sa druge strane, lijepo je da je autor preuzeo brojke iz mojih postova u vezi sa češkim saobraćajnim preduzećima
- Hopkins
- Posts: 494
- Joined: 10/01/2012 00:44
#3335 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ma kakvi, dzaba se vozis. Jos ti daju sokic i sendvic za ugodniju voznju.CollegeGunner wrote:Hoce li se morat karta kupovat kod Centrotransa?
- duminjo
- Posts: 20189
- Joined: 03/09/2011 12:43
- Location: Sarajevo
#3336 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
1.posto je mjesecna studentska ?
2.sta treba od papira sa faxa da se izvadi ona iskaznica ?
HVALA
2.sta treba od papira sa faxa da se izvadi ona iskaznica ?
HVALA
-
bordo_boy
- Posts: 634
- Joined: 26/07/2005 13:30
#3337 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Danas kolona 10 novih minibuseva viđena kod Holiday Inn-a. Kako sam vidio, minibusevi su neotpakovani (sjedišta unutra)... Jel se to Gras ponovio ili ne, nisam skontao. U žuto-plavoj su boji, zaštitni znak GRAS-a....
- NEOPLAN
- Posts: 1009
- Joined: 02/05/2009 12:15
#3338 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Da GRAS se ponovio. 10 novih Isuzu NovoCity je stiglo prije par dana na carinu gdje su ocarinjeni. Trenutno se ceka registracija i idu u promet.
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3339 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
taman jedan novi za liniju ilidža dejčići
onaj se raspada

onaj se raspada
- Hajlac
- Posts: 5807
- Joined: 15/02/2012 15:08
- Location: Chris Hedges!
#3340 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sta ti je konkurencija - Centrotrans nabavi minibuse, namah i GRAS zbavi 
-
Mr.Penguin
- Posts: 3239
- Joined: 27/05/2011 20:46
#3341 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Koji ce im klinac kad nemaju goriva.Hajlac wrote:Sta ti je konkurencija - Centrotrans nabavi minibuse, namah i GRAS zbavi
- Hajlac
- Posts: 5807
- Joined: 15/02/2012 15:08
- Location: Chris Hedges!
#3342 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Podici ce jos jednu hipoteku na RemizuMr.Penguin wrote:Koji ce im klinac kad nemaju goriva.Hajlac wrote:Sta ti je konkurencija - Centrotrans nabavi minibuse, namah i GRAS zbavi
Bimo dje si da te kolektivno hraknemo
-
bull21
- Posts: 2238
- Joined: 14/06/2011 16:05
#3343 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne brini, čim im opet zaprijeti Centrotrans, naći će se i za gorivo odmah. I veliki broj onih vozača koji, da prostiš, drpaju muda po cijeli dan će odmah sjesti da radi. Sve za svoju guzicu. Mater li im nesposobnu.Mr.Penguin wrote:Koji ce im klinac kad nemaju goriva.Hajlac wrote:Sta ti je konkurencija - Centrotrans nabavi minibuse, namah i GRAS zbavi
- trambusek88
- Posts: 5140
- Joined: 03/10/2009 23:51
#3344 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Eh ja napisao još 15-tog ali u temu gras all about, ali izgleda da tema "GRAS se raspada..." služi kao tema GRAS All about.NEOPLAN wrote:Da GRAS se ponovio. 10 novih Isuzu NovoCity je stiglo prije par dana na carinu gdje su ocarinjeni. Trenutno se ceka registracija i idu u promet.
Kad su Centrotransovi minibusi stigli i prošli kroz grad, slike su objavljene kroz sat-dva, ali kada je GRAS nabavio minibuse, onda samo par medija objavilo. A kad bi vozač GRAS-a slučajno prdnuo, odmah bi svi portali objavili: "ŠOKANTNO - Grasovi vozači puštaju vjetrove pred putnicima"
SLIKE MINIBUSA
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 621&type=3
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#3345 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A na koliko medija je GRAS-Sluzba za odnosenje s javnoscu poslala obavjestenje da ce se dana xx.xx.xxxx obaviti pokazna voznja 10 NOVONABAVLJENIH, BLA, BLA, BLA, NAJMODERNIJIH, BLA, BLA, BLA, HIPER-ULTRA-SVEMIRSKIH minibusa, koji ce poboljsati redovnost, kvalitet prevoza u padinskim krajevima, BLA, BLA, BLA...
Ili je u svim medijima na djelu anti-Grasovska-zavjera ???
Ili je u svim medijima na djelu anti-Grasovska-zavjera ???
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#3346 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Uopste ne "mirisem" GRAS, ali naslov teme je odlican...
Gras je potreban za funkcionisanje grada, potrebna mu je i konkurencija, a svi ovi "sosoni" sto su bili na vlasti od 1995-2012 su jos gori "sosoni" od Bime, i svih "sosona" ispod njega... Disclaimer: "Pojam Sosoni, smatram puno geografski, a i mentalno sire od uskog dijela sjeverne amerike odakle pleme vodi porijeklo, kao i sire i ne exkluzivno vezano za podrucje Isturenog Sosonskog Odjeljenja u Evropi..."
U toj firmi NIKO nije nevin, svi su okretali glavu od kradje NASEG, a sad se bore za SVOJA radna mjesta... Niko se nije bunio sto se poklonjeni autobusi rezu na otpad vec nakon 2-3 godine od ceremonije poklanjanja, kao da su Japanci, ili EU te pare nasli na cesti...
Ali dok to neko od Sosona na Vlasti ne odluci raz*ebat, bez obzira kuda klupko vodi, nema tu velike srece...
Vecinskog vlasnika boli dupe kako im jedna od najvecih imovina propada, i tako vec desetljecima, cak i kad se promijeni vlast, isto ostaje...GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Gras je potreban za funkcionisanje grada, potrebna mu je i konkurencija, a svi ovi "sosoni" sto su bili na vlasti od 1995-2012 su jos gori "sosoni" od Bime, i svih "sosona" ispod njega... Disclaimer: "Pojam Sosoni, smatram puno geografski, a i mentalno sire od uskog dijela sjeverne amerike odakle pleme vodi porijeklo, kao i sire i ne exkluzivno vezano za podrucje Isturenog Sosonskog Odjeljenja u Evropi..."
U toj firmi NIKO nije nevin, svi su okretali glavu od kradje NASEG, a sad se bore za SVOJA radna mjesta... Niko se nije bunio sto se poklonjeni autobusi rezu na otpad vec nakon 2-3 godine od ceremonije poklanjanja, kao da su Japanci, ili EU te pare nasli na cesti...
Ali dok to neko od Sosona na Vlasti ne odluci raz*ebat, bez obzira kuda klupko vodi, nema tu velike srece...
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3347 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Black swan wrote:taman jedan novi za liniju ilidža dejčići
onaj se raspada![]()
![]()
- Pitarrr82
- Posts: 11865
- Joined: 01/03/2011 14:17
- Location: Lovely jubbly land...
#3348 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Superhik_ wrote:izgleda da je i tramvajski saobraćaj otišao u penis. ujutro su gužve nesnosne, imam utisak da je značajno smanjen broj tramvaja.
To je vec neko vrijeme tako, cak dok djeca nisu u skolu isla ono uobicajno smanjenje je jos duplo smanjeno pa se tramvaj znao cekati i po 15min...
- Hajlac
- Posts: 5807
- Joined: 15/02/2012 15:08
- Location: Chris Hedges!
#3349 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nemaju dovoljno revizora da pokriju sve pa smanjili broj tramvajaPitarrr82 wrote:Superhik_ wrote:izgleda da je i tramvajski saobraćaj otišao u penis. ujutro su gužve nesnosne, imam utisak da je značajno smanjen broj tramvaja.
To je vec neko vrijeme tako, cak dok djeca nisu u skolu isla ono uobicajno smanjenje je jos duplo smanjeno pa se tramvaj znao cekati i po 15min...
- Truba
- Posts: 93799
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3350 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
guzve su u tramvajima ujutro jer djeca idu u školu a ljudi na poso...tramvaji su prazni poslije pofalića i građevinske škole
zašto djeca ne idu u školu recimo od 10
ko im namjesti nastavu od 8
gospoda uprava iz škole oće do 12 da kidnu kući
zašto ih niko u školi ne nauči da se torba nosi u ruci a ne na leđima???
profa fizike nam je ovo objašnjavao 1995.
tako se pravi još veća gužva... noge su tanje tu može stati 3x veća torba kad je držiš u ruci
zašto djeca ne idu u školu recimo od 10
zašto ih niko u školi ne nauči da se torba nosi u ruci a ne na leđima???
profa fizike nam je ovo objašnjavao 1995.
tako se pravi još veća gužva... noge su tanje tu može stati 3x veća torba kad je držiš u ruci
Last edited by Truba on 19/09/2012 09:38, edited 1 time in total.
