GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
NEOPLAN
Posts: 1009
Joined: 02/05/2009 12:15

#3326 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

Sve je fino receno samo nikako ne mogu da shvatim zasto svi izbjegavaju pricu o nacinu subvencioniranja grasovih karata za ugrozene kategorije, tj o iznosima koji su dogovoreni i koji se (ne) uplacuju Grasu.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3327 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

koliko će ljudi ostati bez posla ili im se neće isplatiti raditi ako gras prestane s radom

svi smo taoci tih ljudi koji su tehnološki višak a zna se kako su došli do posla :cry:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3328 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

Black swan wrote:koliko će ljudi ostati bez posla ili im se neće isplatiti raditi ako gras prestane s radom

svi smo taoci tih ljudi koji su tehnološki višak a zna se kako su došli do posla :cry:
Sigurno si i ti od onih sto misle "sosoni" su krivi za ovu situaciju. Cega si to ti taoc, svojih predrasuda ili namjernog nerazumjevanje cjelokupne situacije oko Gras-a?
Jedva cekam da pocne Centrotrans voziti,a bice ako Bog da, i poslije 1-2(ne treba vise) godine vidjet cemo sta znaci kako to privatnik obavlja javni prevoz :D :dance: . I onda cu ja citirati ovo sto sad pisem, kao sto sam rekao na slicnoj temi o grasu prije 3-4 godine sta ce biti s Gras-om ako se ne zaposli dobar menadzer i kadar od struke.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3329 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

smaraš
o tome smo već pričali
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3330 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

Black swan wrote:smaraš
o tome smo već pričali
Izvini, omaklo mi se, upravi si nemam vala bas nikakve koristi "gurati" neke stavove ovdje, uglavnom bice onako kako je to narod izabrao da bude.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3331 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

300 ljudi drži u šaci 300.000 i ti se pozivaš na ksenofobiju :roll:

vamo trudnice i samohrane majke lete iz profitabilnih firmi a mi da brinemo o ljudima koji nit radne dozvole nemaju
a ni škole kako čujem :mrgreen:
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#3332 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by r_faruk »

kreteni! ja sada moram platiti dvije karte do bolnice i dvije u povratku. umjesto jednu kartu u jednom smjeru drugu u drugom...... nesto nisam cuo da se o ovome govori. kako stvari stoje, ovako im necu platiti ni jednu.....
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#3333 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Jokericious »

Hoce li se morat karta kupovat kod Centrotransa?
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3334 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

_Saša_ wrote:Interesantan clanak, ne znam jel vec bio ovdje.

Sve što ste slutili o GRAS-u, a niste se usudili da pitate
Denis Čustović

http://www.pulsdemokratije.ba/content/s ... -da-pitate

Dragi čitaoci, moram navesti da su na početku članaka navedene totalno nekorektne brojke.

Gradski prijevoz u Berlinu NIJE profitabilan, baš bi volio da znam gdje je autor uzeo informaciju da "GBV u Berlinu je jedno od najvećih komunalnih preduzeća Njemačke i Evrope, i ostvaruje višemilionske dobiti."
Pogledajte naprimjer Wikipediju:
http://de.wikipedia.org/wiki/Berliner_Verkehrsbetriebe
U poglavlju "Finanzen" možete vidjeti finansijsku situaciju Berlinskog saobraćajnog preduzeća BVG. Oni zarade jedva za 67 % troškova i suočavaju se sa konstantnom nestašicom novca (subvencije su sve manje), zbog čega se govori npr. o mogućoj likvidaciji nekih tramvajskih linija (npr. u četvrti Köpenick). Uz to, blagajna grada Berlina je već godinama hronično prazna i grad stoji na rubu bankrota (zbog više razloga o kojima bi mogli dugo razgovarati).

Gradski prijevoz u Beču je također sposoban da zaradi samo za cca. 67 % troškova. Izvor: http://www.redakteur.cc/tag/kostendeckung/ Citiram: "Angesprochen auf die Kostendeckung der Wiener Linien antwortete Pressesprecher Answer Lang, dass die Deckung der Kosten zu zwei Drittel durch den Fahrkartenverkauf (ca. 420 Mio. Euro jährlich) erfolge, die fehlenden Beiträge würden durch Mittel der Stadt Wien gedeckt." Bosanski: "Šta se tiče finansiranja troškova Bečkog "GRAS-a", odgovorio je portparol Answer Lang, da se zaradi za oko 2/3 troškova prodajom karata (cca. 420 miliona € godišnje), dok pare za ostale troškove pružaju gradske vlasti grada Beča."

Sa druge strane, lijepo je da je autor preuzeo brojke iz mojih postova u vezi sa češkim saobraćajnim preduzećima :-D morao sam puno googlati i tražiti na stranicama saobraćajnih preduzeća i gradskih vlasti da to sve pronađem :thumbup:
User avatar
Hopkins
Posts: 494
Joined: 10/01/2012 00:44

#3335 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hopkins »

CollegeGunner wrote:Hoce li se morat karta kupovat kod Centrotransa?
Ma kakvi, dzaba se vozis. Jos ti daju sokic i sendvic za ugodniju voznju.
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#3336 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by duminjo »

1.posto je mjesecna studentska ?
2.sta treba od papira sa faxa da se izvadi ona iskaznica ?
HVALA :D
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#3337 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bordo_boy »

Danas kolona 10 novih minibuseva viđena kod Holiday Inn-a. Kako sam vidio, minibusevi su neotpakovani (sjedišta unutra)... Jel se to Gras ponovio ili ne, nisam skontao. U žuto-plavoj su boji, zaštitni znak GRAS-a....
User avatar
NEOPLAN
Posts: 1009
Joined: 02/05/2009 12:15

#3338 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

Da GRAS se ponovio. 10 novih Isuzu NovoCity je stiglo prije par dana na carinu gdje su ocarinjeni. Trenutno se ceka registracija i idu u promet.
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3339 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

taman jedan novi za liniju ilidža dejčići
onaj se raspada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#3340 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

Sta ti je konkurencija - Centrotrans nabavi minibuse, namah i GRAS zbavi :lol:
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#3341 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mr.Penguin »

Hajlac wrote:Sta ti je konkurencija - Centrotrans nabavi minibuse, namah i GRAS zbavi :lol:
Koji ce im klinac kad nemaju goriva.
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#3342 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

Mr.Penguin wrote:
Hajlac wrote:Sta ti je konkurencija - Centrotrans nabavi minibuse, namah i GRAS zbavi :lol:
Koji ce im klinac kad nemaju goriva.
Podici ce jos jednu hipoteku na Remizu :lol: :roll:

Bimo dje si da te kolektivno hraknemo :x
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#3343 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bull21 »

Mr.Penguin wrote:
Hajlac wrote:Sta ti je konkurencija - Centrotrans nabavi minibuse, namah i GRAS zbavi :lol:
Koji ce im klinac kad nemaju goriva.
Ne brini, čim im opet zaprijeti Centrotrans, naći će se i za gorivo odmah. I veliki broj onih vozača koji, da prostiš, drpaju muda po cijeli dan će odmah sjesti da radi. Sve za svoju guzicu. Mater li im nesposobnu.
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#3344 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

NEOPLAN wrote:Da GRAS se ponovio. 10 novih Isuzu NovoCity je stiglo prije par dana na carinu gdje su ocarinjeni. Trenutno se ceka registracija i idu u promet.
Eh ja napisao još 15-tog ali u temu gras all about, ali izgleda da tema "GRAS se raspada..." služi kao tema GRAS All about.

Kad su Centrotransovi minibusi stigli i prošli kroz grad, slike su objavljene kroz sat-dva, ali kada je GRAS nabavio minibuse, onda samo par medija objavilo. A kad bi vozač GRAS-a slučajno prdnuo, odmah bi svi portali objavili: "ŠOKANTNO - Grasovi vozači puštaju vjetrove pred putnicima"

SLIKE MINIBUSA
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 621&type=3
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3345 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drndalo »

A na koliko medija je GRAS-Sluzba za odnosenje s javnoscu poslala obavjestenje da ce se dana xx.xx.xxxx obaviti pokazna voznja 10 NOVONABAVLJENIH, BLA, BLA, BLA, NAJMODERNIJIH, BLA, BLA, BLA, HIPER-ULTRA-SVEMIRSKIH minibusa, koji ce poboljsati redovnost, kvalitet prevoza u padinskim krajevima, BLA, BLA, BLA...

Ili je u svim medijima na djelu anti-Grasovska-zavjera ???
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3346 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drndalo »

Uopste ne "mirisem" GRAS, ali naslov teme je odlican...
GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Vecinskog vlasnika boli dupe kako im jedna od najvecih imovina propada, i tako vec desetljecima, cak i kad se promijeni vlast, isto ostaje...

Gras je potreban za funkcionisanje grada, potrebna mu je i konkurencija, a svi ovi "sosoni" sto su bili na vlasti od 1995-2012 su jos gori "sosoni" od Bime, i svih "sosona" ispod njega... Disclaimer: "Pojam Sosoni, smatram puno geografski, a i mentalno sire od uskog dijela sjeverne amerike odakle pleme vodi porijeklo, kao i sire i ne exkluzivno vezano za podrucje Isturenog Sosonskog Odjeljenja u Evropi..."

U toj firmi NIKO nije nevin, svi su okretali glavu od kradje NASEG, a sad se bore za SVOJA radna mjesta... Niko se nije bunio sto se poklonjeni autobusi rezu na otpad vec nakon 2-3 godine od ceremonije poklanjanja, kao da su Japanci, ili EU te pare nasli na cesti...

Ali dok to neko od Sosona na Vlasti ne odluci raz*ebat, bez obzira kuda klupko vodi, nema tu velike srece...
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3347 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mračajski proto »

Black swan wrote:taman jedan novi za liniju ilidža dejčići
onaj se raspada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3348 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitarrr82 »

Superhik_ wrote:izgleda da je i tramvajski saobraćaj otišao u penis. ujutro su gužve nesnosne, imam utisak da je značajno smanjen broj tramvaja.

To je vec neko vrijeme tako, cak dok djeca nisu u skolu isla ono uobicajno smanjenje je jos duplo smanjeno pa se tramvaj znao cekati i po 15min...
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#3349 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

Pitarrr82 wrote:
Superhik_ wrote:izgleda da je i tramvajski saobraćaj otišao u penis. ujutro su gužve nesnosne, imam utisak da je značajno smanjen broj tramvaja.

To je vec neko vrijeme tako, cak dok djeca nisu u skolu isla ono uobicajno smanjenje je jos duplo smanjeno pa se tramvaj znao cekati i po 15min...
Nemaju dovoljno revizora da pokriju sve pa smanjili broj tramvaja :oops:
User avatar
Truba
Posts: 93799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3350 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

guzve su u tramvajima ujutro jer djeca idu u školu a ljudi na poso...tramvaji su prazni poslije pofalića i građevinske škole

zašto djeca ne idu u školu recimo od 10 :? ko im namjesti nastavu od 8 :roll: :roll: :roll: gospoda uprava iz škole oće do 12 da kidnu kući

zašto ih niko u školi ne nauči da se torba nosi u ruci a ne na leđima???

profa fizike nam je ovo objašnjavao 1995. :roll:

tako se pravi još veća gužva... noge su tanje tu može stati 3x veća torba kad je držiš u ruci
Last edited by Truba on 19/09/2012 09:38, edited 1 time in total.
Post Reply